Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
14. led 2010

VEru, no to je nadělení ☹ jak se to bratrovi povedlo? jaký jste měli kočárek? jinak to máš zajímavé s tím kojením.. i když jsi spíš výjimka. u nás přibíraly holky, které nekojily 😒
A jak dlouhý cyklus máš normálně?

evulina77
14. led 2010

Verusko a není ten kočárek ještě v záruce? Záruka je 2 roky minimálně a dívala sem se, že malýmu je 10 měsíců, takže na nic nečekat a reklamovat. Podvozek ti určitě vymění. Musí!!!

veruska007
14. led 2010

Podvozek mi nevymeni, bracha to rozlomil silou - manzel to nechal zkontrolovat v dilne u nich ve firme - pry jako bychom chteli reklamovat havarovane auto. Navic se samostatne neda koupit 😠 . Zkouseli to sletovat, to slo, ale vylomena kolecka spravit neslo - je to na umele hmote. Hlavne me mrzi, ze mi kvuli tomu akorat cela rodina nadava... za prve o tom vedi houby, za druhe se jich to netyka a za treti mne s brachou akorat stvou proti sobe.

Ja mam par kamosek, co taky pri kojeni nehubnou a maminka pry pri kojeni nezhubla tez ani gram. Tez me to zere 😠.

Cyklus jsem mivala 35 dni, ale ted po porodu ho mam jeste horsi nez driv... cca 2 mesice.

Ted tak nad tim premyslim, maleho prestanu asi od nedele kojit - posledni dva tydny uz skoro nekojim, malemu nabidnu prso, hryzne me a utece, necucne vubec nebo jednou na zlomek vteriny... v nedeli ma 10 mesicu, tak to asi oslavime ukoncenym kojenim, pokud stale nebude chtit... no, a pak muzu zacit brat Sarapis - diky tomu se nam podaril zazrak a cekali jsme Honzika 🙂. Brala jsem to dva mesice. Tak se na nas treba zas usmeje stesticko... ted toho mam plny kecky...

chiwule
14. led 2010

fial, tfuj tfuj tfuj! 😉 😎
no u nás si budete muset nejdřív počkat jak dopadne kontrolní měření tlaku v únoru, podle toho se to rozhodne... zatím co si tak měřím, vypadá to dobře, ale uvidíme za dva měsíce, co tomu řekně mudra...
jo a po těhu mě zůstla všechny kila - 12 - takže zatím vedu hitparádu buřtíků 😉
tak se zatím mějte, jsem nějak dneska hotová, páček

veruska007
15. led 2010

Hm, ja dnes vlezla na vahu a mam o 5 kg vic jak po porodu... jeste 2 kg a budu mit stejne, jako kdyz jsem rodila 😠 😠 😠 . A pekne me to stve, cvicim, zivim se zeleninou, pohybu mam az az... a nic 🙄 . Ja chci byt taky hubena! Nebo aspon tehotna 😉.

evulina77
15. led 2010

Já sem zvědavá, kdy a jak se mi podaří zhodit, případně otěhotnět. To druhý bych asi raději, ale i zhubnutí by se hodilo. Jinak dnešním dnem začínám další cyklus, tak snad už bude poslední, případně předposlední 😎 😀

evulina77
15. led 2010

ale stejně je to pech. Mám kolem sebe hodně mamin, který kojí a jsou jak oteklá nit. Doslova hubly před očima. To já bych mohla kojit asi 5 dětí a furt mě je dost. Ať dělám, co dělám, furt vážím o deset víc než před otěhotněním, ale je pravda, že jsem přibrala skoro 25 kilo. Zajímavý je, že se vlezu téměř do všeho předtěhu oblečení, jen to není vždy úplně hezký pohled. Změnila se mi dost postava. Tak snad pomůže to cvičení...
Píšu to tady hlavně proto, abych s tím nemohla hned skončit, něco jako motivace. Silná vůle totiž není moje silná stránka 😀
Veru s tím kočárem je to dost blbý, ale brácha není malej a jestli ho rozbil silou, tak snad si je toho vědom a přispěje. Pokud to bylo jinak, bylo by dobrý to reklamovat. Ale to teď už nezjistíte, protože vám to do reklamace už nevezmou, protože jste to začali opravovat a to se nesmí. Třeba to byl vadný kus, protože kočátek musí něco vydržet. Měli jste to rovnou vzít a reklamovat, však by vám to maximálně nevzali. No ale jak říkám, už je pozdě.
Ale zkus se podívat v bazarech po stejným kočárku, použiješ jenom podvozek a zbytek budete mít svoje.

fiallinka
15. led 2010

tak jsem vyfasovala od hematologa fraxiparin už ode dneška, začínám každý den píchat, doufám, že ne zbytečně...

evulina77
16. led 2010

Pěkný den všem 😀
fiallinko a na do je ten fraxiparin? A jak si to pícháš? Máš na to nějaké pero, nebo klasicky? brrr 😕

fiallinka
16. led 2010

evulina: na ředění krve, po tom, co se nám stalo, to pro jistotu píchám...je to každá dávka samostatně v injekci, ale jehlička je fakt malinká, jen mám psychický blok to do sebe bodnout 🙂

evulina77
16. led 2010

tak to se nedivím, ale když člověk ví proč, tak to jde rázem líp, že jo! 🙂

fiallinka
16. led 2010

evulina: no jo, co mi zbyde, musím si zvykat, jestli do vyjde, musím píchat až do konce šestinedělí 🙂

veruska007
16. led 2010

Ahojte, po bazarech jsem se divala, ale nas kocarek se moc neprodava. Zkusime jeste objednat podvozek z Polska, jestli se to podari a nebude to moc drahe. V nejhorsim bychom pak meli sportaky dva. Stejne chceme deti brzo po sobe.
Reklamovat to nemelo cenu - divali se na to u manzela v praci - bylo to videt, ze je to rozlomene. Nevim, jak to bracha udelal, prelomil ocelovou tyc! No, a uz nam tam predtim odesly nejake nytky, a kdyz jsme to reklamovali, sice to spravili, ale oficialne napsali, ze reklamaci neuznavaji. Museli bychom kvuli tomu do Jihlavy, projeli 600,-, tak se nam to ani nevyplatilo. A stejne bychom byli mesic bez kocaru...

evulina77
16. led 2010

Verusko já mám známou, které právě zlomený podvozek vyměnili, ale asi je to jiné značka od značky.
Můžu se jenom zeptat, co je to za značku?
Stejně jsou to ti obchodníci občas pěkný potvory.
No a to vaše druhý bude dcera a ta si určitě zaslouží novej a holčičí kočárek, to je jasný 😀
Jen by tady už měl někdo začít, já to teda bohužel zatím nebudu (včera jsem to dostala)...

veruska007
17. led 2010

My mame Bambi Ozon, ctyrkolku, s otocnyma prednima koleckama.
Jj, druhou chceme holcicku, my se totiz neshodneme na chlapeckem jmene 😉.
Jinak mam trochu depku - jak mi bracha rozbil podvozek, rodice nam slibili, ze prispeji 4.000,- na novy kocarek, protoze bracha studuje a nema nam z ceho na podvozek prispet sam... No, a dnes mi maminka preposlala email od sestry, ktera nasla na netu mou recenzi ke kocarku, ktery mame - stezovala jsem si tam v zari na nas podvozek, ze jsme ho museli po par mesicich pouzivani reklamovat. A sestra to poslala nasim s dovetkem:

Hahahahahaha - a pak že byl dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A že Inďa ho rozbil - a plaťte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No, neni to sprosty? Od sestry? Ktere do toho za prve nic neni a za druhe preci to, ze jsme meli podvozek reklamovany a opraveny neznamena, ze ho bracha nerozlomil, ne? Mne je z toho uplne spatne... 😢 .
Co nam bracha rozbil kocarek, tak mi sestra i maminka jen a jen nadavaji a posilaji hodne osklive a sproste emaily, pritom to byl prece bracha, kdo kocarek rozbil a kdyz uz, tak by se preci mely hnevat na nej, ne? Kdyz uz... nekdy nemuzu uverit, do jake rodiny patrim... 😖

chiwule
18. led 2010

veru, to je neskutečný, k tomu není co dodat, občas rodina překvapí, jak kdyby rodina nebyla...
jinak dneska jsem dostala MS, ani jsem to nespostřehla... po 28dnech, to jsem neměla nikdy za svůj život dokud jsem neporodila. Snad to bude znamenat snadnější druhé těhu... 😕
Jinak Anet měla po očkování už pátý den teploty až do včerejška, dneska už měla jen na večer, dokonce jsme byli hodinku venku. Už jsme totiž nevěděli co doma dělat, nebyly jsme venku čtvrtým dnem... 😨
A k tomu pohlaví, docela si přeju, aby i to druhý byla holka, protože co jinak budeme dělat s tou spoustou věcí co máme na holku to teda nevím 😀

fiallinka
18. led 2010

chiwule: no, tak my jsme očkovali ve středu a včera večer taky začal hicovat ☹...dnes už trošku míň...ach jo ☹

veruska007
18. led 2010

Ja ms marne cekam uz vic nez 1,5 mesice, tehu test negativni, ... tak nevim. Asi koupim ten Sarapis a uvidime...

evulina77
19. led 2010

ahojte holky,
já sem začala pít kontryhel a trošku se mi zmírnila ms, jinak držím cyklus 37 dní, tak snad ovuluju. Tento cyklus začnu měřit teplotu. Stále kojím, ale snažím se to ukočírovat na zhruba 3x denně a 1x v noci, tak snad budu ovulovat. Odstavovat se mi nechce, asi budu s ntím mít větší problém než malá. Kdyby se ta mrška malá chtěla sama odstavit, třeba proto, že jí nebude chutnat těhu mlíčko 😀

meleri
20. led 2010

čaute holky, tak sme se rozhodli že to nebudem odkládat na to léto, a půjdem do toho na jaře.
včera prospal malý celou noc bez kojení takže si myslím že už je konec. krásně pije čaj, a jí mléčné výrobky tak to snad bude stačit..
jenom nevím jestli mě na ten KET pustí když se mi pořád tvoří mlíko. no uvidíme..kažodpádně to aspon zkusíme...
myslíte že u toho KETu je dobrá šance aby to vyšlo napoprvé?

Ahoj CHiwule,

tak to je super, že máš mencky! 🙂 no já mám kamarádku z česka, která taky šla na IVF a napodruhé se jim podařilo přirozeně, to by bylo výborné! U nás to teda nehrozí..a co ten tlak, už je líp?

ahoj Fiallinko,

a jak u vás, chystáš se na KET nebo už jsi byla? jo očkování je pitomé, tak ať to už přejde..nás to čeká v únoru..

zdravím Verušku i Evulinu!

fiallinka
20. led 2010

meleri, ahoj, kde ses toulala? Polykám jakési prášky, v pátek jdu na ultrazvuk a někdy příští týden by mohl být ket... no, šance je asi 30%, míň jak u ivf, ale nikdy nevíš..

meleri
20. led 2010

Fiallinko,

ahoj, byla jsem v česku a pak sem na ten KET moc nemyslela. aha dali ti nějaké hormony? tak to je super, tak držím palce at to dobře dopadne! joj tak o 30 procent míŇ jej tak to je celkem blbé...no ale vyšlo to přece hodně lidem tak to musí vyjít i nám! 🙂 aspon doufám..

jani2
20. led 2010

meleri - aj ja sa už ako Fialinka chystám na KET-ko, som 4 DC....tak sa teším, že za chvíľku už bude embryjko v brušku....dúfam, že ti s Fialinkou budeme dobrým vzorom a uvidíš, že po úspešnom IVF je možný aj úspešný KET 🙂 😉 🙂
chiwule - a nie sú tie teploty nejak dlho?...teploty po očkovaní by nemali byť dlhšie ako 2 dni...potom by to už bolo z niečoho iného, možno prechladla a chytla nejakého vírusika.

fiallinka
20. led 2010

meleri: ne o 30% míň, ale šance je okolo 30%, tady jsou výsledky z našeho car: http://www.crmzlin.cz/page/1828.nase-vysledky/

meleri
20. led 2010

ok, no i těch 30 procent to je celkem slušné ne! 😵 teda aspon to dodá naději!

Jani,

tak to je supr, taky doufám že se vám to oběma podaří a hlavně aby to bylo všecko v pořádku! Sama mám celkem obavy, jako pamatuju si že celkem pořád během těhotenství mě upozorňovali že nemám nic zvedat a nosit, ale s malým dítětem je to utopie. Navíc tu máme schody, takže musím buď nosit kočár s malým nahoru + nákup, anebo nákup a dítě v nosítku, tak teda nevím, mám strach že třebas potratím! Navíc já měla první těhotenství fakt šitovní..

fiallinka
20. led 2010

meleri: ani mi nemluv, asi se strachem zblázním, ale nejdřív se to aspoň musí podařit...dnes na mne padly nějaké chmury ☹

evulina77
20. led 2010

žádný chmury, prostě to dopadne a všechno bude tak, jak má být
my taky bydlíme ve třetím patře bez výtahu, takže všechno musím vynosit (kočárek ne, ten máme ve sklepě), tak že si říkám, že to bude záhul, ale kdo se bojí nesmí do lesa, že?!

evulina77
20. led 2010

už to máte holky za pár, trochu vám závidím
sem zvědavá, kdy se zadaří nám, ale nějak sem se zklidnila, mám pocit, že to prostě výjde
aspoň pro dnešek 😀, zítra uvidíme 😀

meleri
20. led 2010

Fiallinko,

jo asi když to zvládli druzí to druhé těhotenství s malým dítětem tak určitě taky to musíme zvládnout, ale taky mám strach, možná by bylo třeba se zeptat doktora.

Evulino,

tak to máte těžké, třetí poschodí je mazec, co se dá dělat, ale jak začne chodit tak už to bude lepší. my jsme v takovém mezipatře schodů je asi 20 ale řeknu ti že mi to stačí...
jo musí to vyjít, sakryš přece nebudeme mít jedináčky, to bych teda nechtěla.. ☹ 🙂

jani2
20. led 2010

no u mňa tehotenstvo dopadlo blbo, predčasne som porodila...takže ten strach pri tehu bude obrovský...ale nechcem na to teraz myslieť, stále si vravím, že treba byť optimista....prečo by som už tentokrát nemohla mať pohodové, bezproblémové tehu?!!!!
Evulina, meleri - a kedy ste sa rozhodli ísť na to???!
Fialinka - pochválim sa za moje CAR, tam mali úspešnosť v minulém roku pri KET 47,6%, takže celkom dosť 🙂