Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

fiallinka
26. srp 2009

janik: ale to víš, že jsem net prohledala...no nic, nechám to uležet. Dnes ráno mladý pán vypadl z postýlky, tak nevím, jestli zvládnu ty dvě děti...

janik8774
autor
26. srp 2009

☹ A to máš jenom jedno a né dvojčata.Nám taky málem spadl z postýlky a skutálel se ze schodů.Ztratil se.
Taky jsem z toho měla nervy co jsem to za mámu,ale to je standart u dětí.Tohle prožívá každá máma.
Já bych takhle malé dítě a těhotenství nevzládla.Já jsem velice ráda za to,že Vojta půjde od listopadu do školky a já budu mít klid na druhé těhotenství a pak na mimi.
Vojta je už samostatný a moc mě už nepotřebuje.

Mám otázku - taky tě po transferu pobolívalo bříško?Nejdříve jsem si myslela že je to po zákroku,ale ted mi to připadá nějaké divné. Já už to mám asi 48h.Jediné pozitivum je že vím že se tam něco děje,ale jestli je to dobré a nebo špatné tak to nevím.

janik8774
autor
26. srp 2009

Tak jsem trochu hledala.Já jsem kdy si řešila stejný problem.
Nezkoušela si stránky www.kojeni.net
V databázi otázek si dáš "noční kojení" a vyběhnou ti otázky maminek a odpovědi.

fiallinka
26. srp 2009

jani: no, mně to břicho pobolívalo už od té punkce, ale pak ještě i po transferu, tak nevím, čím to bylo - navíc jsem pak měla hyperstimulační syndrom, tak mne pak bolelo úplně všechno... ale možná je to fakt znamení, že se něco děje 🙂
jj, to kojeni.net jsem zkoušela - ale všude radí vlastně to samé: prostě mu nedat... a vydržet to - tak včera jsme holt nevydrželi 🙂...no a dnes jsem stejně kojila i ve dne, pořád jsem utěšovala 🙂

janik8774
autor
26. srp 2009

Tak mu musíš dát ještě čas.
Někdy to nejde lámat přes koleno.

Dnes jsem zjistila,že mě bolí břicho jenom když mám žízen a když doplním tekutiny tak břicho přestane bolet.
Jenom když udělám nějaký pohyb a namáhá se břicho tak mě trochu zabolí.Já si myslím,že jsem toto měla při Vojtovi,ale až tak v 6měsíci v létě.
Už si nejsem tak jistá,že nebudu testovat.Příští středu to asi bude jasné. 😀

fiallinka
26. srp 2009

janik: taky si říkám, ještě chvilku počkám 🙂...

hedvikaa
27. srp 2009

Ahojda holky jakpak bylo na dovče unás se nic nezmenilo vše je stejné pořád se snažíme a pořád nic ☹

kalerat
27. srp 2009

Ahojte holky, můžu se k vám přídat? Taky bysme rádi pořídili našemu broučkovi bráchu nebo ségru 🙂

fiallinka
27. srp 2009

kalerat: ahooooj

janik8774
autor
27. srp 2009

Ahoj Hedviko,
ani jsem si nevšimla že tu jseš. 🙂
jak se máš?

meleri
28. srp 2009

Fiallinko,

ohledně té postele, to se nám taky stalo..spadl z postele, byli jsme z toho v šoku, jeli jsme doktorovi, ale bylo to dobrý...manžel si to hrozně vyčítal, atd,ale tam nás ujistili, že se to prý stává..:(

jinak s tím nočním kojením, mě to ještě přijde brzo ho úplně odstavovat, u nás je to teda tak že pije jednu noc 2x, 3x, druhou nic, a pořád se to tak střídá..jinak přes den taky ještě pije tak třikrát dvakrát..ale málo..on nechce pít ani vodu ani čaj, tak si říkám že to asi ještě potřebuje..

holky nové, přeju vám a´t se vám to podaří!

Janik,

jak se daří, jak to vyšlo? bolí tě břicho? mě to trochu bolelo ten 14 den, jako mencky asi..prý je to těmi hormony všecko..tak nevím...držím moc pěsti!

byli jsme tři dny u moře, měli jsme tam být do neděle, ale hlásili brutální zácpy, od 7 rána do 8 do večera, na ten víkend, tak jsme se vrátili radši už včera, apřiznám se, že mi to chybí, bylo tam fakt super! teplo, ale podmrakem, ani jsme se nespálili a malého jsem ani nemazala.

ahojte!

meleri
28. srp 2009

janik, dívala sem se ti do alba, a Vojtíšek je krásný! a vypadá na ten věk fakt vyspěle!

meleri
28. srp 2009

dneska to furt prodlužuju... 🙂
Fiallinko,
ještě sem chtěla napsat, že já tu jizvu mám furt rudou jak ďas, a pěkně velkou, tak nevím..bůhví co mi řekne doktor ohledně toho otěhotnění..

jinak s těma menckama, no já je už měla dvakrát, vždycky ob měsíc, ale teda nevím proč to má někdo dřív a někdo později...možná se na to taky zeptej v tom CARu jak tam půjdete..
já se na to taky zeptám...jakmile bud ezáří tak se objednáme, teď mají zavřeno celý srpen.

janik8774
autor
28. srp 2009

Meleri,
ty si mě ale zblbla.Ted jsem přemýšlela co je za den. 😀
Myslela jsem že budu v pohodě,ale už ted zjištuji kdy je nejlepší si udělat test.Měla bych to vydržet až tak do středy. ☹ No,uvidíme.

meleri
28. srp 2009

Janik,

šiš promiŇ! a který si teď den?
já to tenkrát dělala 6 den po 🤐 všichni mě seřvali že sem blbá..ale jakýsi stín tam byl, a oni že sem si ho přičarovala (oni-manžel plus kamarádka).

janik8774
autor
28. srp 2009

Dnes jsem 4.den po KET a mám 8denní embryo v sobě.
U Vojty jsem si taky dělala až 10den. Ted jsem ale mám citlivější test a ten se může udělat už 5.den po oplodnění.
Chtěla bych v pondělí to zkusit,ale jestli to není opravdu brzo.Což bude 7den po Ket.

meleri
28. srp 2009

aha, tak to je ještě brzo! teda jako ten 4 den..
já jsem to dvakrát nevydržela (při dvou IVF) a test sem si udělala velmi brzo, a pokaždé mě to uklidnilo, i když poprvé to nevyšlo a na testu nic nebylo, tak mě osobně to pomohlo, prostě jenom ten test udělat...ale každý má jinou povahu no, někdo radši počká fakt poctivě 14 dní...tak ti držím palce!

fiallinka
30. srp 2009

janik, meleri: no ono po ivf nějakou dobu může pozitivní test způsobovat injekce pregnylu, proto se nemá testovat hned..nicméně po těch 9,10 dnech už je to pryč... ael při ketu pregnyl není, takže to by vadit nemělo. No ale ten 7. den by bylo dost náhoda, kdybys něco viděla, tak se nevynervuj 🙂

meleri: uff, tak su ráda, že nejsem sama s tou postýlkou...no jinak ta ms - to je dané různou hladinou hormonů v těle, ptala jsem se doktora - říkal mi, že prostě někomu stačí jedno kojení denně a pořád nemenstruuje...

janik8774
autor
30. srp 2009

O tom pregnylu vím.Ten jsem neměla.
na nějaké diskusi jsem četla,že ten nejcitlivější už testuje 7-8dní po Ket.
Pokud vydržím do rána nečůrat tak si ho asi udělám.Mám ale strach.
U Vojty mě už 8den bylo zle.Ale to jsem nebrala žádné hormony - jenom utrogestan.Uvidím co ráno.

fiallinka
31. srp 2009

janik: TAK CO?

janik8774
autor
31. srp 2009

Dnes nebyl testovací material a nějak jsem neměla odvahu.
Dnes mi bylo blbě po kafi a už ráno to bylo takový divný.Takže zítra budu dělat test.A myslím si že tam budou.Doufám.

meleri
31. srp 2009

Fialinko,

to je zajímavé s těma menckama! to jsem nevěděla....tak zítra je už září... 😵 tak zavoláme doktorovi a jsem fakt zvědavá co mi řekne...

jo já se na ten KET fakt už těším to bude pohodička oproti IVF!

Janík,

TY BRĎO to je napínavé!!!držím všecky pěsti aji na hnatach jak se říká u nás v Ostravě, a přeju ti ať to vyjde! jestli ti je divně no tak to je fakt na dobré cestě! 🙂

Já si pamatuju že můj první příznak byl že sem měla brutální hlad ve 2 ráno a pak se mi motala palice...🙂

fiallinka
31. srp 2009

meleri: no já jsem nějaké počáteční příznaky neměla, ale všechno mi vynahradil ten OHHS 🙂, pak až tak v osmém týdnu mi začalo být trochu blbě...

janik8774
autor
1. zář 2009

ahojky,
tak jsem to neměla zkoušet.Dělala jsem si mamatest a je bílý jak lilie.
Někde píšou že je to brzo a že testy jsou nespolehlivé.Nějak si neumím lhát.Prostě to nevyšlo. ☹
Je mi jenom zle od prášků.Kdo by taky ty konské dávky mohl vydržet.
Asi nám není dáno mít druhé dítě.

fiallinka
1. zář 2009

janik: nevěš hlavu, to fakt je dost brzo na nějaké závěry - dyť já jsem měla ten (asi) 10. den po ET tu druhou čárku fakt teňounkou a přitom bylo hcg obrovské díky dvojčatům...klidně se může ještě objevit za pár dní...

ale i kdby se to nepovedlo, tak ono ten ket má o něco nižší úspěšnost než ivf, to pak vyjde určitě, neboj...

janik8774
autor
1. zář 2009

Dík za utěchu.
Taky jsem si říkala,že ty díky dvojčatům máš hcg vyšší než my co bychom mohli mít jenom jedno.
Zkusím to v sobotu.To už mi u Vojty test vyšel.Ten tvůj test jsem nesehnala,ale řikala jsem si že mamatest by měl stačit.
Když nad tím tak přemýšlím tak mi nic nenasvědčuje k tomu proč by se to nemělo povést.Sliznice 9mm,as.hatching,odpočívala jsem,pobolívalo mě břicho,hodně krát jsem na to uplně zapomněla.
Dnes šel Vojtíšek poprvé do školky na dopoledne.Ale jenom na 5dnů,protože mu nejsou 3roky.Ráno to vzládnul na jedničku.Žádná slzička.
Dnes už můžu říct,že jsme totálně bez plín.I v noci.
Mám z něho radost. 🙂

janik8774
autor
1. zář 2009

fialinka -
když si měla asi 10.den slaboučkou čárku na testu.Co si měla za test?
Už mi z těch testů hrabe.Motám se pořád dokola.8.den je brzo,ale jsou případy kdy to tam bylo vidět.
Kdybych alespon měla nějaké příznaky.Je mi akorát zle od prášku.Takže to žádný test pozitivní asi nebude.

meleri
1. zář 2009

Janik,

nevěš hlavu ještě, třeba to zkus znova ten 10 den! já nevím co napsat, toto je dycky tak složitá situace, člověk na to furt myslí atd....
Vojtíšek je fakt šikovný ! většinou všichni řvou když jdou do školky..

my jsme objednaní k tomu doktorovi na 16.9. dřív to nešlo...tak uvidím no.

jinak Sam má nějaké pitomé období nechce vůbec spát, dneska spal jenom 1,5 hodiny, a ted už je tak pozdě a ne a ne zaspat...nechápu vždycky spal ráno, a odpoledne, že by už přišel do období kdy bude spát jenom odpoledne?

mějte se holky, jsem tuhá

janik8774
autor
1. zář 2009

meleri -
Vojta spí po obědě asi od roka.My třeba ted spíme po obědě jen občas,spíš vůbec ne.Když nechce tak ho nenutím.Dám ho do postýlky asi na 20minut a když nechce spát a dělá blbosti tak jde vstávat.Večer je utahaný,ale ještě se to dá vzládat.Bývalo to horší. Přitom po obědě spával 2h a byl problem ho vytáhnout z postýlky.Vzbuzený snad byl protivnější než když nespal.
Jsou děti které třeba vůbec přes den nespí a to i jako jste vy.Všemu nechat volný průběh a nenutit.
Neuděláš nic.

fiallinka
1. zář 2009

meleri: 1,5 hodiny, to považuju za luxus 😉 , u nás dnes 2x 20 minut. Abych pravdu řekla, tak myslím, že ty děti, které spí podle tabulek, asi neexistují 🙂

Janik: myslím, že to byl růžový mamatest...