Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

silente
5. říj 2010

@nlenka - držím palečky, ať brzy něco šikovného najdeš.

Ad dudlík - malá ho nikdy nechtěla, tak jsme měli o starost méně 🙂

Jinak jsem dnes odvezla manžílka do Prahy, na operaci páteře. Takže nic moc. Za měsíc by už ale snad měl být zase doma, budou mu tam dávat dokupy plotýnky, mladej chlap a úplně rozbitej 😝 😀
Pro mě to znamená, že tenhle měsíc se fakt nesnažíme a můžu zkusit tu dietku 😀 Tak schválně, jak dlouho vydržím a kolik shodím 😕

Opatrujte se a hlavně ať jste všichni zdraví! 🙂

vendulka
5. říj 2010

@silente ať to amnželovi dobře dopadne a je zase fit...
s tím zdravím je to horší a horší, mě taky pořád bolí záda, manžela taky, si připadnu, jak kdyby mi bylo aspoň 60 let už...

vendulka
5. říj 2010

no tak já nevím s tím dudlíkem, jestli to taky nezkusíme, zatím aspoň na odpolední spaní 😅 😕

wjerushka
5. říj 2010

@silente ať to manželovi dobře dopadne je za chvíli zase jura🙂 Jo shaovat se snažím, ale zatím jsem dala dolů jen tak tři kila. Prostě jeden den jsem úplně vzorová a jeden zase žeru, podle toho, jak se co sejde a já jsem unavená. Nejlepší bylo sedět celou sobotu ve škole, to na jídlo nebyl čas ani myšlenky🙂

@vendulka Taky jsem myslela, ž emu ho vezmeme jen na odpolední spaní, ale myslím, že to nedělá dobrotu. Krýša je zmatenej z toho, že jednou vpostýlce dudlíka nedostane a jednou jo, tak jsem mu ho sebrali na tvrdo úplně a je to. Takže bych Ti doporučovala vzít ho N až budeš fakt pevně rozhodnutá, že jí ho nedáš. Však do dvou let to není žádná tragedie

vendulka
5. říj 2010

@wjerushka díky za radu,ale asi ji ho ještě nechá, nejdýl tak do konce roku a od nového roku budeme mít aspoň nějaké předsevzetí 😉 🙂

lucie.krajcarova
5. říj 2010

tak my jsme bez dudlíka od začátku, prostě mu nezachutnal žádný druh, tak aspoň odučovat nemusíme. ale u druhého bych dudla chtěla, přece jen to dítě uklidiní.

lucie.krajcarova
5. říj 2010

@silente držím palečky manžovi! a to byl úraz nebo jen špatný sport?

adka12
5. říj 2010

Baby chcela by som sa opýtať, my by sme tiež chceli druhé bábo, ale mám obavy s malého rozdielu, teda myslím 2-3 roky. Ako ste to zvládli? A ako je to s materskou? Budem mať na ňu nárok aj pri druhom dieťatku?

lucie.krajcarova
5. říj 2010

@adka12 ahojky, takový rozdíl chci u dětí taky. na mateřskou budeš mít nárok také. pokud mezi dětmi nepracuješ, tak budeš mít stjenou mateřskou jako u prvního. platí to snad i pro práci, když se druhé dítě narodí do 4 let dítěte prvního. takže žádné strachy 🙂

kajulka001
6. říj 2010

@adka12 materska by mela byt na kazde dite ne?teda myslim

vrkocka
6. říj 2010

tak jsem to dostala,tak jak to melo prijit,ale teplota stale drzi,,nejspis klesne az po ms

mataharyy
6. říj 2010

@kajulka001 na mateřskou máš nárok pouze pokud jsi zaměstnaná, na rodičák máš nárok (zatím) na každé dítě 😉

kajulka001
6. říj 2010

@mataharyy ahaa aspon budu o neco chytrejsi

silente
6. říj 2010

Tak manžílek už má po operaci a může hýbat rukama i nohama, tak snad dobrý. Oni to mají v rodině, že jsou chabrus na záda a on navíc hodně sportoval, dělal kraviny, jezdil autocross, prostě záda dostala hrozný záhul.
@wjerushka - jj, nežrat je boj 😀

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@vrkocka tak zatím mimi nebude, to je škoda..
@mataharyy pokud při prvním dítěti mateřskou máš a pak do práce nenastoupíš, tak u druhého dítěte dostaneš stejnou mateřskou🙂)) to je docela motivující.
@silente ještě ho asi čeká rehabilitace ne?

vendulka
7. říj 2010

Ahojky, zdravím při dnešku, od rána jsem pryč, bylo pěkné počasí, tak to bylo super...
dopo jsem měly plavčo, N. předcvičovala, což bylo super 😀 ,pak jsem prolítli město a obchoďáky a už mám super tipy na vánoční dárky, tak jsem ráda a můžu pomale začít nakupovat 😎

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@vendulka a co jsi vymyslelal k vánocům? já vím dárky jen pro malého.. to zas bude vymýšlení..

vendulka
7. říj 2010

@lucie.krajcarova nevím, jestli jsem to tu nepsala?nějak se mi to ale nechce celé sepisovat 😀

vendulka
7. říj 2010

no ale každopádně MM asi koupím MP4,ale z netu, tam je to levnější než v obchodech

wjerushka
7. říj 2010

@lucie.krajcarova To jsme na tom s dárkama stejně🙂 Já teda mám ještě pro manžu, to je dohromady k narozkám , výročí a pod stromeček, dostane pak už jen nějakou kravinu. Jinak já už to řeším poukázkama, babám (ségře, švagrovkám) na nějaký oblečení nebo do obchodů. Tchánovcům a babičce dárkový koš, to asi letos bude stejně. Brácha si vždy řekne, co chce. Je to sice takový bez fantazie, ale co má člověk pořád vymýšlet 😉

lucie.krajcarova
7. říj 2010

@wjerushka já se taky ptám, co chtějí, aspoň to mají splněné přání 🙂

vendulka
8. říj 2010

Ahojky
já se neptám, bo mě samotnou vytáčí, když se mě někdo ptá,ať si každej láme hlavu sám a nebudu to někomu usnadňovat 😝 😀

wjerushka
8. říj 2010

No ono u některých lidí, třeba mojí tchýně se můžeme ptát jak chcem a nic se nedozvíme. Vždycky řekne, že hlavně, aby byla zdravá. No ale kdybychom ji nic nedali, tak se pěkně urazí. 😒

Holky, dneska se kryštof u oběda sám "najedl". teda polívka byla všude, musela jsem ho převlíct, utřít židličku i zem, ale vůbec po mě nechtěl,abych mu nabírala, obsloužil se sám 😀

lucie.krajcarova
8. říj 2010

VENdulko, tak to já jsem zas ráda. mám totiž všechno v zimě, pak už nic. tak si sama píšu seznam. co by mi udělalo radost 🙂
Wjerushko, tak super!! Martin se už taky snaží, ale celou misku ještě nesnědl.

vika111
8. říj 2010

ja mam tiez problem 2x otehotniet, skusame to uz 9 rok a stale nic, nemam ovulaciu moja gynekologicka ma poslala k mudr.Herman....., no neviem aky je 🙂))

lucie.krajcarova
8. říj 2010

@vika111 čauky, tak u vás to trvá docela dlouho. snad ti ten doktor pomůže..

mataharyy
8. říj 2010

@wjerushka tak když chce být zdravá kup jí nějakej multivitamín a máš po starostech 😎 😀
@lucie.krajcarova jo pokud předtím nejdeš do práce (pak musíš zas odpracovat 270 dní) tak, zatím, na mateřskou nárok máš, pokud jsi stále zaměstnaná, takže já jsem v pohodě 🙂 Snad...

Jé já nevím co chci k vánocům a nevím co komu k vánocům... Tak to vidím že zas budu nahonem hledat v prosinci... Jako vždy 😅

wjerushka
8. říj 2010

@mataharyy No to ona chce bát zdravá, ale největší radost bychom jí udělali cigaretama 😝 A ty já prostě ze zásady jako dárek nekupuju
Jo holky, když tak probíráme vánoční dárky, tak mě napadla jedna historka z loňska. Přála jsem si papiňák, tak jsem si o něj řekla tchýni. Ta mi řekla, že nic kupovat nebude, že mi dá raději peníze (což mi nijak nevadilo), abych si vybrala hrnec, jakej chci. No tak jsem si řekla o papiňák našim, že bych si ty penízky nechala na něco jinýho. No sešly se mi papiňáky tři. od našich, od tchýně, která chtěla, aby to bylo překvápko, tak to zahrála a od švagrové, která tchýni slyšela a chtěla mi udělat radost 🙂 😀 😀

mataharyy
8. říj 2010

@wjerushka no to je lepší jak svatební dar, což 😀 Jaj, tak koukám tak zdravý na prvním místě což... 😀

wjerushka
8. říj 2010

@mataharyy No jo, ona je tchýně dost svéráz🙂 Jako zlá žernská není to ne ani náhodou, ale domluva s ní je někdy dost obtížná no