Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
24. říj 2010

No tak u nás se nasadila totální dieta, sladkej čaj a piškoty, rožok moc nechce a vlastně nic moc nechce, tak je to OK, doufám že večer už to bude dobrý, ale mám takové podezření že má náběh na rýmu, protože chrápe jak dřevorubec a když má rýmu tak i zvrací jak mu stékají hleny, ale teď se tváří celkem šťastně, tak doufám že to bylo jen nějaké přechodné pokazení žaludku, nebo tak něco 😅
@tyrisa já mám zkušenost s rozením telete, a mnoha koťat a potkanů, vždy to byl zážitek jak hrom 😀
@lucie.krajcarova no je to na palici, tak snad budeš brzo vědět na čem jsi 😉

nlenka
25. říj 2010

Ahoj holky.
Tak koukám,že se průjmy nějak rozmohly.My ho totiž máme taky,teda jen Jurka. Už od čtvrtka byl špatnej,ráno jsem ho dovedla do školky,ale už nestihl doběhnout na záchod,tak přišel s brekem,že chce jít domů.Nebylo mu prostě dobře,ale já jsem zrovna potřebovala jet na pracák,tak se mu chudákovi musela dát plínku.No byl z toho celý špatný,ale ještě že jí měl,stejně byl 3x na záchodě. Včera jsem se stavila v lékarně a dostala kázání,že jsem ho ještě nevzala k doktorovi.Lékarnice mi prodala Smektu a Kulíška,sand mu to zabere,pít to moc nechce,ale co se dá dělat.

Jinak já jsem dneska taky byla navštívit mudra s kalendářem kde jsem zapisovala bazální teplotu.Asi jsem pitomá,ale většinou jsem četla,že ovulka je tak od 11-14 dne. A hlavně že se zvýší teplota.
U mě je to tak,že ovulku mám hned po menstruaci a teplota moc nestoupá.Nicmáně doktor byl spokojenej,že ovulka je,ale že jí ještě podpoříme a dal mi na dva měsíce Clostilbegyt. Neužívaly ste ho někdo?A pomohl?
Zatím ahoj a mějte se,Lenka

PS:Zdravím nové členy

vendulka
25. říj 2010

Ahojky
tak my si užili naprosto skvělej rodinnej víkend
koupila jsem Nathy i ty zimní boty, nakonec teda ty superfity a haluz jako prase, zrovna poslední kus ve slevě a naše velikost, takže dvojnásobná radost, pak jsem koupila dvoje rukavice(zimní palčáky do nsěhu a prstové pletené do kočáru) a jeden rolák....na netu jsem obj. zimní punčocháče a teď i dva župánky bo budeme chodit asi každej víkend (nebo jak bude možnost) do aquaparku
dneska jsme byly na zubmné, na prev. prohlídce, máme 16 zubů, všechny v pořádku a bez kazu

vendulka
25. říj 2010

@petronelie nějak jsem se dostala do tématu dítě a finance a úplně s tebou sozhlasíma přesně tak to vidím, chci prostě nějaký určitý standart a aby bylo dítě dobře zaopatřeno i do budoucna...
ale teda naše náklady jsou šílený, vůbec nevím, kam ty prachy mizí 😔
ale asi bude problém jednak v tom, že dokud jsou pořád prachy na účtě, tak ráda utrácím (bohužel),ale většinou ted za malou a pza druhé každý měsíc se najde nějaká příležitost nebo spíš to, že se kupuje něco navíc (tzv nečekané výdaje) svátky, narozeniny, Vánoce, mlíko, plínky,boty, oblečení (pro malou, teď jsem pořizovala nové oblečení ve vel. 92 a spolklo to nějakých 2500,-)

lucie.krajcarova
25. říj 2010

ahoj holky, tak Martínek je zatím zdravý , tak jsem ráda.
jinak nevím, jaké boty mu dávat na hřiště a na písek? jako doteď jsme měli kecky, ale to by zmrznul. jaké máte vy vendulko, Matahary, wjerushko, Petronelie?

vendulka
25. říj 2010

@lucie.krajcarova tak my na písek už teda nechodíme, je na to zima, zatím má podzimní boty tyto
http://www.obchudekprodeti.cz/detail.php?zbozi=...
a na zimu jsem koupila tyto boty
http://www.obchudekprodeti.cz/detail.php?zbozi=...
(apoň myslím, že to jsou ony, jsou tady nějaké osvícené)

lucie.krajcarova
25. říj 2010

Vendulko, hezké, ale na to chození, co v nich bude martin, jsou zbytečně drahé. tak musím hledat dál. mně přijde škoda dát i 400 Kč, když je za měsíc bude mít malé...

wjerushka
25. říj 2010

Ahoj, tak u nás je to lepší, ale průjmuje pořád. Ale není už to tak hrozný, jako v sobotu, to z něj tekl jenom barevná voda a v podstatě skoro pořád. Na KO doktorka řekla pokračovat s dietou, udělala mu pro sichr výtěr a ve středu mám zavolat a doluvit se. Ale aspoň spal v noci o něco líp než před tím.
@lucie.krajcarova My máme podobný boty jako Venda, kotníkový na suchej zit. ALe na hřišti už nejsme, tady hrozně fučí a já už ven chodím v rukavicích. 😒
@vendulka To jsme na tom nějak stejně, vždycky si myslíme, jak ušetříme a pak třeba paltíme opravu auta a ušetříme prd. A když našetříme nějakou rezervu, tak se nám něco rozbije. Posledně to byla lednice a museli jsme koupit novou. Tak aspoň jsme na ni měli v rezervě, ale pak začínáme od nuly

vendulka
25. říj 2010

@lucie.krajcarova tak Nathy má stejnou nohu už od črvna, možná tak o 2mm ji povyrostla,ale včera jsem ji měřila a má tak vel. 21,takže botu tak vel.22,ale ty co má teď má vel.23 a ty zimní má 24,aby měla na celou zimu a i na teplou ponožku

vendulka
25. říj 2010

@wjerushka to znám no, nám hodně pomáhá třeba přeplatky na bytě,na el., vrácení daní a tak 😀 , za to pak jezdíme na dovolený 😀

mataharyy
25. říj 2010

@lucie.krajcarova já teď malému dávám na ven boty co jsme původně koupili na zimu od bati, na webu jsem je vybrala z loňské kolekce (víc jak o polovinu zlevněné), nějakej doprodej a stáli 11.9 Eur, tzn cca 300 Kč tak zkus kouknout, ale teda na zimu nejsou, spíš takové podzimní 😉 Jináč jsem objednala superfitky a došla jsem k závěru že za ty peníze musej přežít jak procházky, tak sáňkování i cestu do města a budu doufat že budou až přežijou celou zimu 😵
Jináč s těma penězma je to fakt takové nijaké, vždy když jsou tak je milion věcí které je nutné zaplatit, koupit atd...
@vendulka jo u nás je to podobné třeba za přeplatek za plyn co přišel v září se koupilo uhlí na zimu 😀 a tak.
Jináč u nás moc rezerva nehrozí když náhodu nějaké peníze zůstanou tak člověk ani neví jak a jsou fuč, proto máme hodně spoření, malému platíme pojistku se spořením, manžel má pojistku, pak platíme stavební spoření... Uff když to tak píšu tak se nedivím že žijem od výplaty k výplatě 😅 Ale zas nestrádáme, asi se prostě člověk naučí žít z toho co má, prostě nejsme stát aby jsme si mohli jednou ročně určit schodek a věděli kolik do mínusu můžeme jít 🤐 ...

vendulka
25. říj 2010

@mataharyy tak já žádné pojistky a spoření neplatím, přijde mi to zbytečné, raději si budu užívat a utrácet teď, když jsem mladá 😀
jen manžel si něco platí

wjerushka
25. říj 2010

tak my jsme stavební spoření zrušili kvůli novým podmínkám a KrýšA za něj má pokoj. Jinak platíme Krýšovi na dětský účet s úročením a manžel má úrazové. přece jenom hraje i fotbal a kdyby se mu něco stalo, že by byl v delší pracovní neschopnosti, tak bychom měli velký problém. No a oba penzijní, vypadá to, že zrovna my budemeodrbaní co se týká důchodu úplně nejvíc, tak ať se nemusíme pást

vendulka
25. říj 2010

@wjerushka tak důchodu se nebojím, stím jak se pořád posouvá běková kategorie, tak než my budeme v důch, věku, tak se bude chodit až v 80-ti 😀 a tak dlouho tu nehodlám strašit 😀 😀

mataharyy
25. říj 2010

Tak u nás je jasné že ještě potřebujeme hodně předělávat a udělt novou střechu, tak proto to stavební spoření 😅 Jináč by jsme na to nenašetřili, no manžel má pojistku protože kdyby jí neměl nedali by nám hypotéku 😒 no ale neva, teď půjde na operaci, neb má kýlu a protože je zedník tak se bude léčit asi déle, takže možná dostaneme i nějaké penízky z pojišťovny 😵 No a malému platíme spoření aby na tom jednou byl v začátcích lépe než jeho rodiče 😀 Navíc mu spoříme 700,- což je jen o málo více než dostává přídavky na dítě, což beru tak že jsou to jeho peníze... No a pak už jen splátky atd. 🙄 Jináč penzijní jsem si zrušila, neb bylo tak parádně výhodné že až strach... a manžel si teď nějaké dělal protože mu půlku platí zaměstnavatel 🙂 tak by byl blbej kdyby jim to nechal...

vendulka
25. říj 2010

@mataharyy tak my máme taky nějaké živ.poj. kvůli hypo,ale to je jen po dobu hypo, to jako beru ajko že nic a obě babičky malé něco paltí, nevím jestli spoření či co, fakt nevím...

mataharyy
25. říj 2010

@vendulka nám to zařizoval finanční poradce a asi to budeme mít dokud na to budeme mít, celkem se to hodí 😎

wjerushka
25. říj 2010

@mataharyy My jsme právě stavebko chtělizakládat, abychom si našetřili na novou kuchyň. Ale jak se mají změnit ty podmínky i na vybrání, tak nevím, jeslti je to pro nás úplně vhodný a mohli bycho to použít třeba na linku nebo spotřebiče. Tak jsem si založili spořící účet a zatím to posíláme tam

mataharyy
25. říj 2010

@wjerushka no nevím jak se mají měnit podmínky, s ohledem na to že všechno máme založené na slovensku... Tak to jo, jen u nás vím že to pak bude velká položka a pokud budeme to stavebko splácet těch šest let tak nám pak dají i výhodnější úvěr a bez dokladování, takže se vyhneme tomu kolotoči s bankama 🙂

kadlinecka
25. říj 2010

ahoj take se pripojuji chtela bych druhy ale matysek mi dava dost zabrat je mu 7 mesicu a uz je rozmazlenej a je peknej vztekloun.tak jsme si rekly ze tak treba za 5 let si poridime druhy skoda ze nikdy neni jistota co to bude a jaky bude.ted bych chtela holcicku a hlavne aby byla spinkaci ne jak matysek a byla mooooc hodna 🙂

mataharyy
25. říj 2010

Ahoj @kadlinecka tak já bych se asi takového rozdílu věkového bála. Tak u nás šlo o to aby malej chodil, pač dvě nechodící dítka by byl záhul 😅 No a chodí, rozeznává co je dobré a co ne, rozumí všemu co říkám, ale na druhou stranu si dělá co chce... Je svéhlavej, vztekat se taky umí parádně, ale má hrozně rád společnost dětí, tak si říkám že až bude mimčo, tak se trochu srovná a když ne, tak to taky nějak pořešíme, taky uvažuji nad školkou od září, ale to uvidíme až podle toho co bude 😵

wjerushka
25. říj 2010

@mataharyy Aha, no tady v čechách se vrazně sníží státní podpora, plus se má stavebko zdanit. A ještě stát chce omezit podmínky výběru. Dřív, když sis naspořila do tý cílový částky nebo danou dobu, tak jsi ho použila úplně na cokoliv. Teď právě chtějí přesně vymezit na co, takže by do toho třeba zrovna ty spotřebiče pak nemuseli padnout. Ale jeslti plánujete stavební úpravy, tak je to určitě třeba

kadlinecka
25. říj 2010

@mataharyy no my hlavne nejdrive musime doplatit auto a budem kupovat byt mame ted 2+1 a pro nas 4 by to bylo malo i kdyz by jsme v tydnu byly jen 3 tatinek nam jezdi kamionem.proto jsem rekla budu prodavat i veci a pak se nakoupi novy at se to neskladuje treba zustanem jen u jednoho uvidime

wjerushka
25. říj 2010

@kadlinecka Ahoj,tak matýsek je ještě dost malej, ono se to třeba časem upraví. 🙂 Na to, že to bude vysněný hodný klidný déítko bych moc nespolíhala

kadlinecka
25. říj 2010

@wjerushka to ne no ja mam takovou smulu ze by to bylo jeste horsi....matysek je hodnej jen kdyz jsme nekde a kdyz jsme snim sama doma tak jsem na prasky jen nekdo prijde nebo je doma tatka a je klid

wjerushka
25. říj 2010

@kadlinecka Tak to znam, to se ty deti predvadeji jako nejvetsi zlaticka. To ma kamaradka. kdyz je nekde na navsteve, takby clovek rekl, ze ma uplne vzorny dite. Al ejak se zname a casto se vidame, tak se ten jeji klucik uz otrkal a je to pekny ero, ma doma fakt zahul

kadlinecka
25. říj 2010

@wjerushka nejhorsi je ze posloucham od tchyne jak muzu byt tak unavena kdyz nemam sceho a jak nestiham poradne uvarit a poradne uklidit.nejde to malej se tak rozciluje a naucily ho naruku ze to snim nejde vecne chodim spat v noci az uklidim jelikoz malej brzo nejde spat on musi za po 9vecer obcas i po 8 ale to je zazrak proste nechce a muzu delaT CO CHCI KLIDNE SE STAVET NA HLAVU A ZADNY RADY NEPOMAHAJ

mataharyy
25. říj 2010

@wjerushka aha tak to je na pytel ještě ti budou říkat co si smíš koupit za vlastní peníze, jak kdyby ta státní podpora dělala milion aby ti mohli přikazovat, to bych se na to taky vybodla 🙄 A ještě zdanit, to zas někdo dostl bezva nápad 😠
@kadlinecka tak uvidíte jak to bude třeba se rozhodnete že bude dřív nebo později 🙂 Ono člověk nikdy neví co se přitrefí 😉 Jináč i u nás je to tak že od pondělí do pátku jsme bez tatínka, ale co už ono nějak bylo nějak bude 😎 a plně soucítím když jsme venku s dětma nebo příjde tchýně ( 😖 ) tak je jak dobrota sama a jen jsou všichni z dohledu je na ránu, vzteká se válí se po zemi, vřeští... No děs 😲

kadlinecka
25. říj 2010

@mataharyy no jo nemame to lehky

wjerushka
25. říj 2010

@kadlinecka Na tchýni se vybodni, to jsou ty rady. A taťka by Ti nepomohl? Že bys mu strčila kočár, ať jde na prochajdu a Ty si klidně zdřímni. Já teda domácnost taky moc nezvládala, pak se to časem upravilo. Ale já jsem teda volnýho čsu využila k tomu, abych si dáchla ane uklízela jako strhaná