Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

meleri
29. čer 2009

možná holka změní názor až jí to pár let nepůjde.... 😉

přesně tak jak to píšete...my jsme prostě udělali co jsme mohli, taky, a podruhé to bude stejně...a ať mi nikdo neříká že to krásné miminko co mám doma je nějaké znásilňování přírody!! 😠 🙄

a vůbec..

dfklgjdf§lgjd§

herdek teďkom sem se naštvala... 🤐

fiallinka
29. čer 2009

Holky, já bych Panther nechala být 🙂, asi se potřebuje někde veřejně projevit, protože jinak by nešla na tuhle diskuzi a vůbec na Modrého koníka - protože co tu může čekat, než holky s problémama, že? 😀 😀 😀

Přiznám se, že mám ale chuť po jejím příspěvku založit novou diskuzi prostě pro ty, kteří s tím prvním mimčem měli problémy a měli ho za pomoci doktorů, nebo mají problém s tím druhým - no prostě ať se podpoříme. Jak píše Meleri, řešení etických otázek je už fakt za mnou 🙂

caira
29. čer 2009

holky me nazory lidi jako je panther vzdycky desne vytoci, ja sama sice pomoc nepotrebovala, ale kdo vi jestli to se treba tentokrat nebo jednou v budoucnu nezmeni? Ze sveho okoli znam dost lidi co by za miminko dali vsechno co maji a proste se jim nedari ani to jedno a tak nechapu jak nekdo muze prirozenou lidskou touhu po diteti oznacit jako znasilnovani prirody?

ona kdyby holka trosku pouzivala mozek tak mozna prijde na to, ze lide uz od pradavna pouzivali prirodni medicinu, bylinky, lecitelstvi, zaklinani a buh vi co jen aby si k plodnosti pomohli, ten pud byt rodicem je v nas proste zakodovany a to nas zene za tim vysnenim cilem, kterym je mit miminko 🙂 nebo dve, tri nebo treba i pet 🙂 a to, ze dnesni doba krome prirodni mediciny nabizi i tu vyspelejsi metodu tak na tom nevidim fakt nic spatneho, ja si rikam, ze kdyz nam to ted nepujde prirozene tak proste zkusime vsechno ostatni co budeme moct a kdyz ani to nevyjde tak pak zkusime adopci..proste se nevzdame 🙂

chiwule
29. čer 2009

ahoj holky! fialinko, meleri!
Jsem si tu při letmém pročítání příspěvků zpět taky vzpoměla na naše zamlklé dvojče, vždyť jsem zakládala českou diskuzi dvojiček 🙂 no ale Anet je zlatíčko, tak nám to všechno vynahrazuje...
víc napíšu zítra, malá se budí, asi má mokrou plínku a trošku hlad... zatím páček!

chiwule
30. čer 2009

tak koukám, že včera jsem to tu uzavírala a dnes otevřu 😉
jinak k panther - paradoxně si myslím, že IVF je míň proti přírodě než přirozený otěhotnění, a hned ti vysvětlím proč... nám se z IVF nemůžou narodit postižený děti, nemůžou být oplodněná špatná vajíčka degenerovanýma spermiema, protože se vybírají ty nejlepší, navíc ty hormony jak píšeš, které bereme, se právě přirozeně, když je vše v pořádku, vyskytují u každé maminy. To jen naše těla trochu stávkují. Navíc během těhu jsme někdy až extrémně sledované, jestli je vše v pořádku a pokud není, k porodu ani nedojde, těhu je ukončené. Pokud se navíc dělá genetická diagnostika, jsou vyloučeny veškerá embrya, která by mohla mít jakoukoli genetickou vadu. Takže v důsledku máme mnohem zdravější děti než zbytek populace.
Jinak tvůj apel na přírodu - to je jako kdyby sis nebrala Panadol nebo ATB na snížení horečky nebo na angínu, to by podle tebe taky bylo proti přírodě, stejně jako očkování apod. To bysme raději měli umírat na černý kašel nebo neštovice? Jak píšou holky, takovéhle mudrování "o ničem" máme dávno za sebou 😉 😵

fiallinka
30. čer 2009

chiwule - ahoj - já jsem se do toho původně nechtěla zaplétat, ale to je přesně ono - když tělo nefunguje, tak lidi odjakživa hledají, jak mu pomoct - s tímto přístupem by proti přírodě byla vlastně veškerá medicína 🙂.

A navíc, třeba u mne - sice mám problémy, které mohly vést k tomu, že nám Ondrášek umřel, ale možná to byla prostě náhoda. No a hlavně ale co se týče otěhotnění, tak problémy byly paradoxně u chlapa. Takže jsem vlastně nemusela na ivf - mohla jsem v přítmí průjezdu znásilnit prvního šikovného chlapa a třeba by to taky vyšlo, že... 🙂

lyndus
30. čer 2009

plne s vami suhlasim babule... proste by to holka vobec nemala riesit, pokial sa jej to netyka, vacsinou su tu baby, ktore maju problem sa k babatku dopracovat a myslim, ze taketo veci riesili uz davno a davno ich maju aj zodpovedane... mna tiez taketo nazory dokazu poburit, sama som si presla cestu "trnistu", kym sa nam podarilo otehulkovat a bola by som ochotna nielen pozut to sobolie hovienko, ako tu bolo spomenute 😀

fiallinka
30. čer 2009

čímž jsem chtěla říct, že jsem se mohla zachovat zcela "přirozeně" 😀

lyndus
30. čer 2009

fiallinka krasny priklad 😀 😀 😀

meleri
30. čer 2009

ahoj Chiwule!!!!
to je doba!!! no jsem ráda že jsem tě tady zase "viděla"
já vím tenkrát jsem na tom taky byla jako ty...prostě dvojče jaksi odešlo...teda zůstalo prý přilepené na placentě či co..a tu jsem navíc měla vcestnou...

jo tak já jsem dneska úplně vyřízená...je takové vedro že malému se zvýšila teplota na 39..tak sem ho furt koupala, ven jsme ani nemohli..je skoro osm a v bytě furt 31 stupŇů...asi se z toho už fakt poseru..takhle je to už měsíc ne li víc ta vedra..
už se fakt těším do česka!!! 😵 😵

holky jak se vrátím zpátky tak tady zase napíšu, snad se to opět tady rozjede...

hedvikaa
1. črc 2009

Ahojky je tady nekdo

kkamca
1. črc 2009

ahoj

chiwule
2. črc 2009

ahoj holky, koukám že nás ty naše aktuální robátka pěkně zaměstnávají 😉 u mě bude aktuální snažilkování až po říjnu, tak možná pak se to tu víc rozproudí, jestli nás bude trochu víc v té době?

fiallinka
2. črc 2009

chiwule: no já to taky vidím až na ten říjen, tak to pak rozjedeme...zjistila jsi o tom KET něco bližšího? Vidím to tak, že s Meleri a tebou budeme tvořit pevný základ diskuze 🙂

chiwule
2. črc 2009

jj, zjistila, právě mi přišla odpověď z Pronatalu...

chiwule
2. črc 2009

my se doma s manžou domluvili na tom, že lze od roka po porodu, budu od září chodit pravidelně cvičit, abych byla fit. Měla jsem teď zdravotní problémy s tím debilním tlakem, už tomám stabilizované, takže jakmile po prázdninách začnou kurzy, začnu i já. No a pak zkusíme první KETík v lednu 2010, po Vánocích. Když by to vyšlo, narodí se nám dítko zhruba tak, jako Anetka - můžou pak nosit ve stejném období stejné věci, zvlášť, když to bude zas holka (což bych tedy byla ráda 🙂 ) A když ne, máme na to čas od ledna do prázdnin, kdy v Pronatalu zas mají volno. Naplánované to máme pěkně což? 😀 Pošlu ti do IP co mi napsali konkrétního...

chiwule
2. črc 2009

samo, že bych druhé mimi chtěla co nejdřív, ale musím být opravdu co nejvíc fit a taky když budou Anet dva roky, bude to trošku jednodušší, že už se o sebe trochu postará, když se budu zas starat o nějakého mrňouska/y 😀
tak já jdu spát, zatím páček 😎

fiallinka
3. črc 2009

chiw: díky za vzkaz - no tak to tak vidím, že se tu potkáme tak za půl roky všechny 🙂...ale s tím zdravotním stavem máš pravdu, taky budu ráda, dkyž se dám trošku dohromady, už občas doma zacvičím Mojžíšovou a chci to cvičit pořádně 🙂...naplánované to máme pěkně, to jo 😉. No ale teď jsem tady náhodou narazila na jednu holčinu, co ji znám z jiné diskuze, první dítě po ivf+icsi, jinak to prý nepůjde....a teď otěhotněla přirozeně podruhé 😉, tak kdo ví, jak to všechno bude, že...

chiwule
3. črc 2009

fial, jak se říká, když Pán Bůh dopustí i motyka spustí 😉 ale u nás tomu moc nevěřím - bez ICSI se nám neoplodnilo ani jedno mímo, takže tak...

fiallinka
5. črc 2009

chiw: no nicméně to vypadá, že jsem ke snažení o kousek blíž - dostala jsem konečně první menstruaci, i když je to strašně slabé. No ale aspoŇ něco 🙂

chiwule
8. črc 2009

jejku fial, to ti závidím, že až teď 😉 já už menstruuju v podstatě od skončení šestinedělí. Jsem se těšila, že si od toho odpočinu trošku dýl 😎 ale chápu tvé nadšení 😀
jinak my byly pryč na tenhle prodloužený víkend a jsme spíš unavené než odpočaté, pořád jsme někde cestovali po Čechách a nakonec jsme při návratu chytly před Prahou šílenou kolonu, takže jsme to nakonec raději otočili a jeli na k tchánovcům do Plzně. V klidu jsme malou vykoupali, nakrmili, uspali...Dálnice na Prahu pak byla kolem půlnoci docela prázdná.

hedvikaa
11. črc 2009

Ahoj my taky od října začnem my se snažíme už dost dlouho o druhé miminko a pořád nic ale to se uvydí.Ajak vy .

nunca
11. črc 2009

Ahoj holky, můžu se k vám občas přidat? My totiž druhé mimi řešíme tak dlouho a zatím se nám vůbec nedaří (6 let), prošli jsme už asi vším možným a vyslechli tolik informací a vesměs špatných zpráv 😒 , že občas raději vše úplně vypouštím z hlavy, ale přesto tam někde v koutečku to velké přání stále je. Snad se taky ještě někdy vůbec dočkáme těch krásných okamžiků ... 😉 .
Ahoj Fiali, moc Tě zdravím, vidím, jak ten čas letí a utíká 🙂 . Takže už plánuješ druhé miminko, to je krásné!!!! 😵 Pamatuju si, jak jsi začala s IVF cyklem a Tvé těhulkování ....
Já si tedˇdávám lehčí oddych od snažení, mám novou práci (sálová sestra), ale ta touha mě neopouští a do boje znovu určo vyrazím 😉 😉 😉 !!!! Ale nevím, zda nějakou naději vůbec máme (tolik potíží, že jich více snad být ani nemůže ☹ )- špatná funkce vaječníků, septum v děloze, nízká děložní sliznice, na kterou nic nezabírá max. vždy i po velkých dávkách léků 5 mm, atd.
Všem přeju moc štěstí ve snažilkování, atˇse vaše dítka brzy dočkají sourozenců 🙂 !!!!!

caira
18. črc 2009

ahoj holky, tak dneska se nam na testiku ukazaly krasne // tak drzte palecky at to vyjde 🙂

a posilame vsem tfuj tfuj tfuj at je brzy "zadelano" 🙂

chiwule
18. črc 2009

AHOJ holky, zdravíme po návratu z týdenního pobytu u rodičů, jsem ráda zas doma 🙂
caira, gratulace 🙂 první máte normál nebo z IVF?
fial jakpak se vede? nějaké novinky?

fiallinka
19. črc 2009

caira: no teda, tys to rozjela, to je krása - gratuluju 🙂...nám ostatním to bude trvat asi dýl, ale drž palce i ty nám 🙂 a my tobě taky, to je jasné

Nunča: ahoj, ráda tě vidím, ale je mi moc líto, že se ještě nepovedlo ☹...čas fakt letí... možná ten oddych u tebe ale má smysl, třeba se to tělo samo dá dohromady, člověk nikdy neví a zázraky se v tomhle směru občas dějí... i když já na to moc spoléhat nechci - dnes manžel říkal, že se třeba to druhé povede samo, tak mu na to říkám - hmm, to bysme spolu ale někdy museli i spát, víš 😉...a on prý že teď to nemá cenu, když ještě nemám ty krámy, že by to nemělo smysl 😀 😀 😀 ten to teda bere zodpovědně ......tak nevím nevím jak to s těma zázrakama dopadne 🙂 🙂 🙂

chiw: no vlastně nic nového 🙂 a to je taky dobře... pořád si říkám, kdy asi přijde ms, ale pořád dost kojím, tak nevím. Ale nevím, jak malého odstavit (teda nechci ještě teď, ale tak nějak postupně), když řve jak tur, tak vím, že zabere jen prso... a jak to udělat, aby spal celou noc a nebudil se a nechtěl prso, to taky nevím - neporadíte někdo?

chiwule
22. črc 2009

fial, s tím kojením ti neporadím, ale vím, že na to, aby se malá v noci nebudila pomáhá na noc k večeři dát kaši s mlíčkem. Jinak dneska Anet poprvé šla jen za jednu ruku, nebude trvat dlouho a bude chodit sama 🙂
Jo a ten tvůj manža je pěkně fikaný 🙂 a není sám, ten můj taky říká, že stejně máme 7 mražáčků, tak proč by se měl snažit, co bychom s nimi pak dělali? 🙂))

fiallinka
23. črc 2009

chiw: kaše nepomáhá, tu dávám...no nic, nějak se s tím popasuju 😉 ...a vidím, že ti chlapi to mají dobře zmáklé - prostě chtějí maximální efekt s minimem práce 🙂

malá je megasuperhyperšikovná 🙂, tož Juráš zatím zůstává u svého plazení, nezvedá se, ale taky k tomu někdy dojde, ale holt má svůj čas. No holt chlap, jako taťka, že 🙂, uvažují stejně...

chiwule
23. črc 2009

fial, nic si z toho nedělej, chlapi si dávají na čas, se vším 😉 😀 alespoň si dýl užiješ relativního klidu, já už musím Anetku hlídat hrozně moc, schody nejsou žádná překážka, v obýváku už se věci přesunují do vyšší pater a v dalších místnostech to samý. Dneska mi třeba vlezla až do sprchového koutu, samozřejmě oblečená, protože se rozhodla že už nebude dál čekat, až se maminka konečně vysprchuje 😀 😅 Je to naše zvídavá treperenda 😵

gejbule1
24. črc 2009

Ahoj holky,sice sem k vám asi moc nepatřím ale řeším stejný problém jako vy.Chceme druhé mimino.Podruhé jsem se vdala a s novým manželem jsme moc chtěli miminko.Před Lucinkou jsem 3x potratila vždy z jiného důvodu.teď jsme chtěli ještě mimčo a bohužel to opět skončilo samovolným potratem v 8tt.Nyní jsem měsíc po revizi dělohy.Mám strach to zase zkoušet.Bojím se abych zase nepotratila když stále nosím Lucku /10kg/.U mě otěhotnění není až takový problém ale donosit to.