Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

raduzek
1. dub 2012

Včera měl rok.Ty máš holčičku nebo chlapečka?

maximka33
1. dub 2012

@raduzek kluka, bude mít tři roky. holčičce gratuluji 🙂

hrustik1
1. dub 2012

@berucka
@jolly84
@maximka33
@silente
Dakujem kocky za podporu ... ja to zatial nevnimam nejako tragicky (ved mam doma 4-rocnu sikulku), ale niekedy to proste na mna pride a neda sa to zastavit ( ale to asi poznate) ☹ Pre mna je najzlozitejsie momentalne to, ze vsetky moje kamosky su tehulky alebo maju niekolko tyzdnove miminka... a potom chod sa niekam vyplakat... Proste sa to neda 🙂 Ja sa velmi tesim z ich tehulkovania, nie vsetky to mali lahke, len mi je luto, ze teraz by som si i ja mala hladkat brusko a rozpravat sa so stuplikom a nic z toho sa nekona ☹
Niekedy ma uplne vytaci i pristup mojho muzika, ktory si stale hovori ze "to pride prirodzene". Ale ja sa obavam jeho diagnozy i nasledkov liecby ☹ Tak preto som mozno trochu uponahlana, ale nechcem cakat este 3 roky a potom zistit, ze prirodzenou cestou to nepojde.... Chcem proste vediet na com sme a ako to vieme riesit 🙂 Nechcela som mat medzi detmi velky vekovy rozdiel ( my sme tri sestry - ja mam 29, 2.sestra 24 a 3.sestra ma 14) - a nebolo to moc dobre ☹ Ako male decka sme sa stale mlatili a vobec sme si nerozumeli - zmenilo sa to az vekom ( teraz sme so sestrou najlepsie kamosky). Keby som hned teraz tehotna - decka budu mat 5 rokov rozdiel, co je dost 🙂 Ale co uz teraz s tym? Nic, tak to je i ostane. Ja le chcem verit muzovi, ze to pride prirodzene a dufam, ze co najskor 🙂

silente
1. dub 2012

@hrustik1 - mně nejvíc pomohlo to, že jsem to vlastně "nenechala na přírodě" ale aktivně "pomáhala" 😀 Prostě jsem pila kontryhelový čaj, užívala Gynex a koupila ovu testy. Prostě pomoc největší 😀 Ale ten pocit, že něco dělám, mi pomohl psychicky 😉

hrustik1
1. dub 2012

@silente ja tiez pijem alchemilkovy caj, uzivam kyselinu listovu, mam ovu testy, zdravo sa cela rodina stravujeme a snazime sa travit vela casu vonku v prirode 🙂 Tak dufam, ze to tiez pride prirodzene 🙂 Moj muz napriklad nechape preco to vsetko robim ... myslim, ze je to o ich muzskom ege, ze plodenie je na nich a ked sa nedari, tak su z toho tiez nervozni ako my (len to nechcu ukazat) 🙂

hrustik1
1. dub 2012

A este ma trapi jedna vec ... v septembri 2011 som ostala tehotna. Posledny menzes som mala 1.9.2011 - koncom mesiaca som zistila, ze som tehu. Robila som si tehu testy, ktore pomalicky odkryvali svoje tajomstvo 🙂 Zaciatkom oktobra som isla k lekarovi, ktory mi potvrdil tehu sonom. Vtedy bola na sone vidiet len malinka dutinka v maternici. Tak sme sa tesili. Tyzden na to ma poslal na sono do medicinskeho centra - avsak stale bolo vidiet len dutinku, ktora sice rastla ale vnutri este nic nebolo. Zase ma objednali na dalsi tyzden - bol to strasny tyzden, lebo ma doktor postrasil, ze by to mohla byt anembryomola. Dalsi tyzden som prisla na sono a zase nic. Bolo to v 7 tt. Hned ma poslal za obvodnym lekarom, ze sa urcite jedna o anembryomolu a mam ist na predoperacne vysetrenia a kyret. Moj lekar neprejavil ani stipku lutosti alebo empatie - ani na mna len nepozrel od stola. Prost vypisal papiere a dovidenia. Dalsi tyzden som sla na kyretaz do nemocnici - na ich sone bolo vidiet dutinku, ktora rastla ale stale nic v nej nebolo. Takze som podstupila cistenie maternice ☹
Co ma vsak najviac trapi, ze nikto mi nerobil krvne testy na zistenie hladiny HCG v krvi ( ci rastie, klesa alebo je na rovnakej urovni). Mavala som i nepravidelny menzes, takze som nemusela otehotneniet v strede cyklu ☹ Mna mrzi, ze som za seba nebojovala viac a hned som sa podvolila rozhodnutiu lekarov ☹ Mnohokrat som odvtedy citala, ze mnohym babam sa toto stalo a nakoniec tam miminko bolo. I lekari tvrdia, ze mnohokrat "nedockani" gynekologovia predcastne ukoncia inak zdrave tehotenstvo ( len zato, ze nesedi tabulkovo) ☹ Ja som sa poucila - vymenila som lekara a som rozhodnuta nabuduce pocuvat svoje telo viac 🙂 Mozno by to nakoniec skoncilo rovnako ( i keby som pockala tyzden - dva), ale bola by som o tom i vnutorne presvedcena - co teraz bohuzial nie som !!!!! ☹

raduzek
1. dub 2012

@maximka33 my máme chlapečka 😉 jinak děkujeme za přání.Dneska jsme slavili, asi toho na malého bylo dost.Chudáček už padl do peřin 🙂

maximka33
1. dub 2012

@hrustik1 dobře, jsi udělala, je důležité, aby doktor byl empatický!!!! nikdo neví, jak by to dopadlo. ale teď už jsi na tom líp, máš doktora, kterému můžeš věřit, tak je to na dobré cestě. netrap se tím, co mohlo být. moje rada je zaměřit se na něco jiného. v našem případě to bylo IUI, ke kterému nedošlo. ta psychika je fakt všemocná 🙂

kocka5
3. dub 2012

@amona já u sebe ovulaci poznám.....😀..... tak 3 krát měsíčně😀 (bolesti, hleník).....Ale tak nějak, se mi ani moc nechce po tom pátrat😀......

Po vyzvednutí Jarise ze školky......... mám do 22h hlavu z něj na prasknutí....tolik info mi on musí sdělit😀

@maximka33 Náš kluk je od prosince ve školce........už je po 4 nemocný...to jsem nečekala.....a blbnou z toho mí rodiče, kteří hlídají o sto6. 😎

Počkám na ten duben, zda bude magický 😉 ....a pak budeme měřit.......😀

discreet
6. dub 2012

@raduzek to je mi líto, a ty potratila přirozeně? Že ti dr. nedoporučil nějakou pauzu, než budeš znovu těhu? A co další odběr?

raduzek
6. dub 2012

@discreet ahoj, jj přirozeně.Byla jsem těhotná jen chvíli.po vynechání MS sem si dělala test a ten byl pozitivní.Jenže za cca dva týdny jsem začala krvácet....Doktor říkal, že jak bude HCG znovu nula tak to můžeme zkusit znovu.....Nakonec jsem byla na krvy teď ve středu a HCG kleslo z 30 na 14,5, ale na prohlídku sem nešla.Pač se dostavila MS. Tak za dva týdny jdu znovu, snad už to bude vše ok

discreet
6. dub 2012

@raduzek Tak super, že to klesá, ale to mi povídej, že to je v těle ještě 2 měsíce, no vlastně šestinedělí, to by tak odpovídalo... držím pěsti, ať je to ok!

raduzek
7. dub 2012

taky jsme z toho překvapení.Dr měl prva strach aby nešlo o mimoděložní.To se naštěstí nakonec nepotvrdilo.Vy se snažíte jak dlouho o mimi?

discreet
7. dub 2012

@raduzek No v srpnu jsem přestala kojit, aby došla MS a mohla jsem otěhotnět a máme duben a prd 😀 Ale nemám ovulaci, i u prvního to bylo složité, jen mám 2letý rodičák, chtěla jsem děti hned po sobě, tak se to komplikuje...

raduzek
8. dub 2012

@discreet to příjde uvidíš....Nemáš ovulaci??Jak jsi na to přišla, děláš si testy?Taky sem zvažovala jestli si je zase koupit nebo ne.Ale asi tomu zatim necham čas,Před malým jsem se testovala rok a stejně ty testy ničemu nepomohli....Taky sem zvažovala 2letou variantu, ale nakonec sem zvolila 3letou

discreet
8. dub 2012

@raduzek Pozná se to tak, že mi nepřijde MS, neměla jsem ji klidně i půl roku, rok, povysazení antikoncepce ani ťuk, to samé po ukončení kojení.

raduzek
8. dub 2012

aha, to jsem vůbec nevěděla.To je teda pak ta cesta k miminku horší, ale snad se i tak brzy dočkáte.A my taky 🙂 Jinak máte moc pěkného chlapečka 😉

zuzana84
9. dub 2012

Ahojte zienky, chcela si som vas poprosit o radu. Od porodu presne viem kedy mam ovulaciu, je totiz poriadne bolestiva. Tento mesiac sa ziadna ovulacia nekonala, aspon si myslim, nic som necitila. Mavam bezne 35 dnove cykly. Dnes je to presne 40 den cyklu a mrcha nikde. Od toho 36 dna kedy mala byt mrcha som mala tri dni slabe spinenie, inak nic. Zvysenu teplotu nemam, moze byt, ze budem tehu? Ze predsa len ovulka bola? Lenze fakt ze nemam zvysenu BT ma drzi este triezvo pri zemi. Az sa bojim si urobit test. Moze to znamenat tehu aj ked sa BT nedrzi hore? 😒 Som fakt cela mimo z toho

mia258
9. dub 2012

@zuzana84 skús si zajtra kúpiť test a v stredu ráno si ho urob. Ak ti ani dovtedy nepríde mrcha.
Máš aj nejaké iné príznaky?

zuzana84
9. dub 2012

@mia258 ved to ze asi ani nie. Som dost unavena, ale to pripisujem teraz pocasiu, je take spave 🙂

ivanajelinek
9. dub 2012

Babenky, tak mne uz 2 tyzdne tiez meska mrcha. Robila som test, naskocili hned 2 //... Ale na dokinu si este pockam, lebo ma 2 tyzdne dovolenku. Takze ani neviem ci sa tesit alebo nie...
@zuzana84 Ja tiez nemam nejake priznaky, ale to som nemala ani pri prvom. Iba tiez som stale unavena. Ked som bola prvy krat tehu, tak som mohla spat aj postojacky, taka som byvala unavena. Ale inak nic specialne...

zuzana84
9. dub 2012

@ivanajelinek gratulujem k dvom // 🙂 Pri prvom tehu som ani ja nemala absolutne ziadne priznaky, mozno trocha unava. Tak preto som teraz taka ako na ihlach, ze ci by to mohlo byt. Zajtra rano utekam kupit test.

ivanajelinek
10. dub 2012

@zuzana84 No veru,utekaj kupit testik 😵

zuzana84
10. dub 2012

@ivanajelinek Takze test negativny ☹ budem asi musiet ist k dr aby mi dal vyvolavacku, uz je to dost dlho od poslednej mrchy...

ivanajelinek
10. dub 2012
discreet
10. dub 2012

@ivanajelinek Gratulace!! 😉

ivanajelinek
10. dub 2012

@discreet No este sa moc netesim, este musim ist buduci tyzden k doktorke, lebo ma este dovolenku. Ale pri prvom som sa tiez zacala tesit, az po prvej navsteve u doktorky. Tak som zvedava, 😵

raduzek
18. dub 2012

@ivanajelinek gartuluji, uvidíš že vše bude ok 😉

raduzek
18. dub 2012

@zuzana84 to je mi líto, snad další pokus bude úspěšný...

discreet
21. dub 2012

@ivanajelinek Tak jak si dopadla?