Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
5. pro 2010

Ahoj,
tak jak u vás proběhl mikuláš?? Tady pořádala obec ku příležitosti rozsvícení vánočního stromu... Trio přijelo na voze taženém koněma, což byl největší úspěch, Adrián viděl koně a byl nadšenej, čerta měl totálně na háku, anděla si prohlédl, ale jak na něj kouknul mikuláš, dostal amok a museli jsme ho odnést, pak jsme ještě zkoušeli zda se s ním nechá vyfotit a ani náhodou, zas amok jak hrom 😎 Tak to bylo zajímavé, každopádně sladkého máme tak na sto let a parádně jsme se vyvětrali 😀

nlenka
6. pro 2010

Ahoj holky,tak jsem tady zase po delší době,ale všechno pečlivě sleduju.
U nás byl Mikuláš doma,Jurka mu řekl básničku a bylo.Vůbec nebrečel,byl statečnej. Zato maminka uronila slzu,jak už má velký a rozumný dítko. Řekla bych,že jsem to snášela hůř než to dítě.

No a taky mám novinku,vypadá to,že se příští rok rozrosteme. Nechci to nijak zakřiknout,tak se to snad nepo..re.

vendulka
6. pro 2010

@nlenka gratuluji, to je krásné předvánoční překvápko....mooooc mooooc držíme s N. palečky,aby to dobře klaplo 😵 😵 😵
my byly v pátek na dvou mikulášských a včera se jen podívat tady do okolí a nic moc teda, potkali jsme jen jednu výpravu čerta,mikuláše a anděla a to ještě nějaký puberťáky, tak nevím, jestli tato tradice nějak nezapadá do dějin a nebo jsem šli blbou trasu... 😒 ,ale byli jsem venku hodinu a nic no ☹
ale naštěstí mikuláše,čerta a anděla N. viděla v pátek, nebála se,akorát nevěděla co má dělat 😀

wjerushka
6. pro 2010

@nlenka Leni, tak ať všechno dobře dopadne, držím pěstičky. 🙂 Pogratuluju Ti až k mimču, ju?

K nám Mikuláš přišel. Kryšto byl relativně v pohodě, jenom prostě nic neukázal. A pořád jim utíkal do pokoje, tam jim ukazoval, že má skluzavku. Cvičili jsme spolu bramboru, ale neukázal vůbec nic. Pak se trochuz apomněl čert a lehce udělal bubu, tak řev. Ale v nnáruči se uklidnil. No apak mu anděl dal punčochu a on v ní viděl ty brumíky, tak dělal jé a maňam a byl zase veselej. Čert nám donesl i barborku, řezal ji den před tím, tak to bylo takový milý. Doufám, že se příští rok domluvíme zase.

@mataharyy U tatky dělají něco podobnýho. Mikuláš přijed na saních a rozsvítí tromeček. Loni s tím začínali a bylo to moc hezký, byli jsme tam s Krýšou v kočárku. Letos to bohužel nevyšlo, měli jsme to tak nacvakaný, že jel Standa s Kryštofem ke svým rodičům na otočku, aby ho aspoň na chvíli viděli. Ale příští rok bych tam určo chtěla být, je to takový milý, vesnický, není tam tolik lidí a fakt na těch saních to vypadá krásně, byl to zážitek i pro mě, natož po děti

mataharyy
6. pro 2010

@nlenka tak to budeme držet palce 😵

lucie.krajcarova
6. pro 2010

@nlenka Leni, tak to je krása 🙂))) nám už se to asi nepovede, dáváme tomu dva cykly a když ne, tak se chystám do práce. pak chci mít na chvíli klid.

holky, tak Mikuláše jste oslavili hezky. u nás nic nebylo, tak třeba příští rok ve školce.
Vendulko, taky tu mám golfáče, ale snad ještě vytáhnu kočár, co mám na prodej.. u nás bych fakt nevyjela. my skoro nevycházíme ven, jsem bez auta a malý sníh nijak nemiluje. tak max. na zahradě chvíli. teď musím na poštu, tak nevím, jestli ho vzít na bobách? ale jak to udělat, aby v nich zůstal a neutíkal na cestu?

silente
7. pro 2010

Ahojte! Ráda čtu dobré zprávy 🙂 A potichu gratuluji! My zatím žádné novinky, ale manžel se stále dává dokupy po operaci páteře, takže to nehrotíme. Třeba se o Vánocích zadaří 😉

lucie.krajcarova
7. pro 2010

@silente hm, tak to my se snažíme už dva měsíce.... a nic.
tak jsem se dočetla, zže dcerka už přes den nepotřebuje plenky, jak se ti to povedlo|?

wjerushka
8. pro 2010

No to bych taky potřebovala poradit s plínkama. Zatím teda nehrozí, že by je krýša vynechal. Zkoušíme to s trenclema, a když si je počůrá, tak mu je nechat, ale jemu je to jedno, že je v morkým, nevadí mu to.
Ale je bez dudlíku, už definitivně. Už druhý týden ho vůbec nemá

lucie.krajcarova
8. pro 2010

@wjerushka tak aspoň dudlík jste zvládli, prima. a jak vám jde mluvení? náš stále nespojuje slova...

silente
8. pro 2010

@lucie.krajcarova - ono asi na plenky pomohlo i to, že látkujeme. Hovínko se jí eklovalo už dlouho a teď nemá ráda ani mokro. A kdybys viděla ten nešťastný výraz, když třeba v zápalu hry nestihne doběhnout na nočníček 😀
Jinak slova nespojuje, ale papouškuje, co se dá a moc se snaží. Já ale nic nehrotím a příručky nečtu, takže nevím, kdy jsme "dle tabulek" 😀
Dudlík jsme řešit nemuseli, nikdy jsme ho neměli 😀

lucie.krajcarova
8. pro 2010

@silente hm tak to je blbý, my látkujem od 1 měsíce a stále mu počůrané ani pokakané plíny nevadí 😖

vendulka
8. pro 2010

Ahojky holky, jenom zdravím z rychlíku u nás se vyskytla nějaká střevní viroza a lehli jsem všichni tři a samo, že jsem se o všechny musela starat já, takže jsem totálně unavená,ale už se to lepší , my s manželem dobrý a N. vypadá, že se z toho taky pomalu dostávává, tak snad už budeme mít na delší dobu s nemocema klid,ale co tak koukám kolem sebe, tak se teď hodně marodí, hlavně děti... 😒

mataharyy
8. pro 2010

Tak taky látkujem a pomoc to není... Akorát že se tváří naštvaně když je mokrej/pokakanej, ale na nočník nám dlabe... 😖

vendulka
8. pro 2010

já teď teda nočník nezkouším,ale mám v plánu po novém roce začít...dudlíka jsem pomalu chtěla a už i nedávala,ale jak má teď tu virozu a pořád brečí a je vzteklá, tak to jediné zabírá na klid 😔

mataharyy
8. pro 2010

@vendulka Ahoj, jo s těma chorobama je to na pytel, Adrián se pořád motá mezi nudlema... 🙄
A včera jsem udělala asi konečné rozhodnutí se školkou, ač bych ho tam od září mohla dát, tak na to kašlu, po tom co jsem se bavila s kamarádkou ho raději ještě ten rok nechám doma, jednak kvůli těm dobrákům co tam cpou nemocné děti jako by nic a pak je tam jeden chlapeček co Adriána sotí při každé příležitosti, tak počkám až vypadne do školy... Pač paní učitelka to má evidentně dost na lopatě... ☹

wjerushka
8. pro 2010

@lucie.krajcarova Luci Krýša spojuje, ale zase umí jen pár slov. Jeho spojování vypadá jako mama ham, mama ne a tak. Žádná velká slovní zásoba. Ale to vůbec nevadí, Však on se jednou rozmluv. Prý u kluků je do tří a půl let čas.
Jinak my taky látkovali dost dlouho, ařž začal sám chodit a prát se se mnou při přebalování, tak má jednorázovky. A mokrý trenky mu evidentně vůbec nevadí, lítá prosté pročůranej a dlabe na to. Zase jsem teď ráda za ten dudlík, tak třeba plínky přijdou na řadu časem.
@vendulka Chudáci, no snad už opravdu budet wemít klid. Ty střevní virozy jsou fak tnepříjemný, naštěstí brzy přejdou, ale věřím, že seš unavená. Fotka super.My jsme teď focení v plavání prostonali, ale jdeme na další kurz, tak v březnu ho snad stiheneme.

lucie.krajcarova
8. pro 2010

@wjerushka tak snad se spojování taky dočkáme. dnes se malej naučil hezky říkat tati. když šel spinkat, řekl tři slova - jen ne za sebou mami tati papá 🙂 slaďoušek 🙂))
Vendulko, drž se, střevní virozy jsou hnusné. jediné pozitivum, že člověk po nich trochu hubne. ale když zhubnul Martin, tak jsem zuřila 😖

mataharyy
8. pro 2010

@lucie.krajcarova Neboj dočkáš se 😉 Adrián je zas strašně chytlavej. Naučil se říkat mamina, tak to je pořád mamina kam, mamina není... No pořád mamina sem mamina tam... Taky telefonuje, ale chraň ruka páně když se někdo ozve, to pak mlčí jak hrob 😀

lucie.krajcarova
8. pro 2010

@mataharyy jo tak to je moc pěkné .-) telefon u nás letí, chce volat i prohlížet si fotky.a vždy tam najde tátu 😀 dokonce i do telefonu mluví na výzvu - jak dělá pejsek, kočička, udělej papá. je to super 🙂 je vidět, že s dětma už začíná být opravdová zábava. i s těma extra živýma, s kterýma je dost starostí 😅 my teď máme poměrně hezký týden, tak doufám, že to vydrží. zítra půjdem poprvé bobovat 🙂

mataharyy
8. pro 2010

@lucie.krajcarova No on všeobecně rád telefonuje i bez vyzvání, dokonce jak pozoroval když mluvím s tátou přes skype, tak jak jen může vletí k počítači nasadí sluchátka a volá. Je to sranda ho pozorovat, dokonce s tátou, teda jeho dědou mluví, ale je jedinej s kým si pokecá, jináč fakt mlčí pokud se někdo ozve. Minule akorát volal "Halo, jojo, pálí. hmmmmmm" dlouhé ticho "jo, mamina. čau" sundal sluchátka a šel nám oznámit že haló 😀 Musím říct jak se se vším ostatním "flákal" tak mluví celkem parádně a není problém dedukovat co chce říct, teda většinou. Možná je to taky hodně tím že je pořád mezi mluvícíma dětma, tak že hodně papouškuje a pak dává do souvislostí 🙂

wjerushka
9. pro 2010

Ta telefon u nás taky letí. Krýša "vy´tuká" číslo na zamčený klávesnici apak chodí jako starosta a halo halo. Ale když mi volá táta a dám mu k uchu telefon, to ho nechce.
My už jsme sáňkovali, našla jsemmírný kopeček s rovinkou, na který se sáně zbrzdily. krýšovi se to hrozně líbilo. A ještě víc talčit saně do kopce. Pak ani nechtěl domů, chodil po dvoře a tlačil saně před sebou. Teď se tu sáňkovat nedá, byla tu břečk a ta dnes zmrzla na led 😒

vendulka
9. pro 2010

Ahojky, tak my jsme už zdraví, jen Nathy má trošku řídkou stolici,ale to se časem upraví
jo telefonování je u nás taky na denní pořádku a nejlépe se dvěma telefony, u každého ucha jeden 😀
tak bobování máme také úspěšně za sebou a i jsme pouštěli malou z kopečka a čím rychleji to jelo, tím víc se jí to líbilo 😀 ani jsem to nečekala
a co jinak, jak se všichni máte a jak probíhají přípravy na Vánoce?já krom dárku pro malou a pro ségru nemám lautr nic,ale pro mamku mám vybrané na netu, tak už jen objednat a zbytek musím dořešit přes víkend a v následujícím týdnu...no a hlavně začít zařizovat věci kolem vánoc ...no snad na nic nezapomenu 😀

mataharyy
9. pro 2010

No já například díky našemu dítku zjistila že ze slovenska, k mému maximálnímu překvapení, jde volat 911 😅
Máme se všeljak, od včerejška předělávám obýváko-ložnico-dětský pokoj aby se tu dalo hnout, tak postele jem popřetahovala, počítač přesunula z pod všecho jsem vymetla bordel všeho druhu a už zůstává jen doklidit věci do skříní, povysávat a mám hotovo, pak se vrhnu na kuchyň a můžu začít znovu 😝 Ráda bych do konce týdne udělala vánoční zdobení. Taky chci ještě upéct perníčky, kokosky atd. když první várky už jsou sežrené 😀
A dárky nemám žádné jen pro malého a jináč nic a ani nemám peníze a nápadů taky není mnoho 🙄 Navíc tu roztál sníh a venku to je spíš jak na jaře, tak mě ta vánoční nálada opouští a střídá jí depka 😔

wjerushka
10. pro 2010

@mataharyy Na co všechno díky dětem člověk nepřijde, že 😀
No mě ještě vánoční nálada nechytla a popravdě, dnes jsem vyrazila na vánoční nákupy do města na cestou zpátky jsem nadávala na Vánoce jako špaček. Hnusně bylo, ověšená taškama jak vánoční stromeček, a ještě ke všemu si jedna švagrovka přála plechy, tak ty jsme táhla v ruce a ta taštička, ve který jsem to měla, mi rupla na přechdu, takže jsem pak plechy honila po silnici a snažila se je plnýma rukama zasunout podpaží. Těkžý byly jako kráva. No ale nebylo ve městě moc lidí, obchody byly v pohodě, asi jak bylo hnusně, tak se nikomu nechtělo. 😅

mataharyy
10. pro 2010

@wjerushka Jo příjdeš na spoustu věcí, dnes můj manžel zjistil že počítač má malinkej nenápadnej čudlík na restart, ale zjistil to až když Adrián restartoval počítač 😅
Já byla taky na nákupu, ale spíš poživatin, dárky pro malého mám, manžovi nemám tuchu co... Příští týden se půjdeme juknout po nějakejch drobnostech a kašlu na vánoce 😅

lucie.krajcarova
10. pro 2010

@mataharyy MY jdem na nákupy zítra a taky manžel na masáž a pak na návštěvu k tetě. ta se nabídla, ať jí tam necháme malého a jdem nakupovat sami, tak toho rádi využijem.

@vendulka malej má řídkou stolici furt.. já snad budu muset k doktorovi, aby se na něj podíval...

mataharyy
10. pro 2010

@lucie.krajcarova Tak já jsem měla malého s tatínkem doma 😉 😵

wjerushka
14. pro 2010

Ahoj holky, včera jsem si dala, dopolko plavání. To jsem si myslela, jak bude Kryštof unavenej a půjde spinkat. Cestou domů mi v kočáru na chvíli zatuhl, doma ale zázračně ožil a bylo po poobědním spaní. ODpoledne už nevědel, co by, tak jsme sbalili sáně a šli sáňkovat. No a večer jsem ještě pobalila nějaký dárky. Ufff. Dneska teda nohy trochu cítím. 😅

mataharyy
14. pro 2010

Tak jste měli akční den, u nás bylo -10 tak jsme šli jen do obchodu a už se za to proklínám, je mi mizerně bolej mě dutiny, v krku a mám zimnici jak hrom... Tak doufám že to A. nechytne 😔