Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

fiallinka
27. lis 2009

meleri, je to jen na tobě, trauma z toho určitě mít nebude, ale na druhou stranu bych mu to omezila raději postupně, ty přece jen dost kojíš...třeba mu fakt dát jen před spaním a večer, ať se ti přes den naučí pít...

s tím nočníkem se ti docela divím, že se ti chce do toho takhle brzo 🙂

meleri
29. lis 2009

fiallinko,

jenže jak mu ted rostou ty zuby tak to fakt bolí a mám už ted rozhryzanou bradavku..:(
v pátek jdeme na kontrolu k pediatrovi tak doufám že mi poradí...ale je fakt že kojím dost, a navíc přes zimu je to možná dobré pro jeho imunitu.

nočník je vklídku..prostě jak vidíš že je suchá plenka při přebalování, posadíš, vyčůrá se, hotovo..
mi to nepřijde brzo, vždyž už má rok, a když to chápe proč ne...
ale každý ať si dělá podle sebe samozřejmě! 🙂
jinak už jste byli na očkování? my před týdnem, a až ted dostal horečku, celkem hnus! ještě že je víkend..🙂

hezkou neděli! 🙂

fiallinka
29. lis 2009

meleri: no, já právě mám pocit, že Juja nočník ještě vůbec nechápe, tak to nebudu hrotit 🙂

a nevím, jaké očkování myslíš, máme za sebou už tři očkování hexou, dvě prevenarem...nic jiného zatím ne...

janik8774
autor
29. lis 2009

Ahojky,
tak jsem se přišla na vás podívat.
Koukám,že nic nového.
Já taky bojuju s plínama. 🙂 Prťavec se v noci nezbudí a tak jsem ho dávala čurat a někdy nevydržel zbytek noci a ráno bylo mokro v posteli.Je to lenoch,nechce se mu vylézat s postýlky.Tak to nebudu hrotit.Nakoupila jsem plíny a život jde dál.

chiwule
29. lis 2009

ahojda, jak se vede? dneska jsme konečně složili druhý botník, tak už to máme v předsíni hezounký. Teda ještě tam chci jednu nižší skříňku - komodu, na takový ty drobný věci jako krémy na boty, lžíce, náhradní tkaničky a tak podobně, no ale to musím na manžu pomalu, on jakmile by zas měl něco skládat... 😀 no a taky nahoru police na odkládání věcí a krabic, ale to až později 🙂
jinak jsme tu měli tchánovce na hlídání, chtěli jsme si po 2 letech co máme malou (vč. těhu) konečně někam vyrazit a trochu si odpočinout a odpoutat se od všedních starostí. Jak si myslíte, že to dopadlo? Anet to dokonale bojkotovala, byla protivná, na tchýni jak jí vzala do náruče nebo jí šla koupat nebo jí krmila tak reagovala šíleným pláčem. Celé odpoledne se ke mě tulila, pořád chtěla nosit, pokládala si ke mě hlavičku, pak ani nechtěla usnout když jsem jí uspávala já, usla až v 9večer. ... měli jsme jít na super večeři do vyhlášené restaurace, no byli jsme už tak hotoví, že jsem udělala chlebíčky, ty jsme snědli a bylo vymalováno, už jsme nikam nešli...

A dneska vyzvracela kaši co měla k večeři, celej den moc nejedla, takže se asi zas hlásí zuby. Nemá prostě takovou chuť k jídlu a není tak v pohodě jako normálně. Na dásně si nenechala sáhnout a byla podrážděná...

Za chvíli jí půjdu dát vyčůrat na nočníček jako vždycky kolem půlnoci a trochu mlíčka dostane a bude doufám v klidu spinkat až do rána, tak jako každou noc. S nočníkem máme střídavé úspěchy přes den, to v zápalu hry nebo když jsme mimo domov venku má pak mokrou plínu, ale před koupáním nebo takhle v noci nebo po spánku apod. se vždycky vyčůrá do nočničku. Nesmí ovšem máma zapomenout 😀

Jo a už mám výsledky toho celodenního měření tlaku a je to blbý, ještě nesmím otěhotnět, měla jsem ho hodně vysokej, budou mi měnit medikaci a přidali mi jednu dávku v poledne. Takže na prd...

veruska007
30. lis 2009

Ahojte, ja mela vcera trosku depku, protoze to vypadalo, ze budeme mit mimco, a nakonec na testu jen jedna carka. Ach jo. A to i manzel tvrdil, ze jsem urcite tehule, mela jsem stejny priznaky jako pri predchozim tehotenstvi. Jsem zvedava, kdy mi po te provokacce dojede ms, uz je to tyden... No, zitra jedeme do Olomouce, tak aspon prijdu na jiny myslenky 😉 . Jinak nocnik zacneme zkouset po Vanocich (Honzik ho dostane od babicky). Pres den taky pije jen malinko... snad se to nauci. Je ted nejak protivny, ale asi je to rymou, spatne se mu dycha, a tak porad knoura a vzteka se 😠

meleri
30. lis 2009

Fiallinko,
příušnice, spalničky a rubéole, jenže nevím co to česky je! 😅 je to nepovinné ale šli jsme na to no..u příštího dítěte už to fakt zvážím.
aha, každý to má jinak, říkala mi to i kamarádka, že někdo na nočník dřív, někdo později..

Janík,

a co nakoupit pár látkovek? nebo se prodávají speciální impregnovavné vlněné kalhotky, které nepročůrá ale tím jak bude v mokru tak se možná vzbudí protože mu bude vadit že je mokrý?

Chiwule,

malý je pořád unavený, měl teď o víkendu 40. ale jsem ráda že je to už pryč.

to je mi líto že to nevyšlo s tím večerem...ono fakt děti poznají nejlépe toho kdo se o ně stará. je to stejné i u nás...s tchýní se prakticky nevídáme takže malý ji vůbec nezná a když tu občas je tak si jí nevšímá, protože ona s ním moc nekomunikuje..

teda zuby jsou fakt svinstvo...tak ať vás to brzo přejde.

včera jsme se bavili s manželovou babičkou jak jsou malé holky víc popředu než kluci..ale počkej však my vás doženem! 😀

s tím tlakem to moc nechápu proč má jak oněkdo vysoký a někdo nízký..já zas od porodu bojuju s nízkým, někdy je mi fakt blbě že si musím dát čokoládu nebo aspon černý čaj...a z vysokého tlaku je ti jak? taky jsi unavená?

ahoj Verusko,
to je mi líto! psychika je fakt někdy naprd...no nevím jak tě povzbudit, chce to prostě furt zkoušet...já mám taky už strach z toho KETu předem si dělám naděje a ani nevím jestli to vyjde!
jo rýma je naprd. tak a´t se bzro uzdravíte!

chiwule
1. pro 2009

tak jsou to zuby, chuděra malá, nejdřív celej rok nic a teď co 14dní zlobí novej zub, ach jo! vypadá to na jedničku vpravo nahoře.
s tím tlakem taky nechápu, proč mám najednou po těhu vysokej, vždycky jsem měla ukázkovej 120/60. Z vysokýho tlaku se taky omldlévá, jsem unavená, při každé jen trochu námaze se potím, navíc je tam nebezpečí prasknutí žil(ek) v mozku, v nohách (tromboza) a je to děsnej nápor na srdce, ledviny a nitrooční tlak - takže se často horší zrak a bolí hlava jakoby za očima. Je to nechutný.
No a když bych byla zas těhule, je to ještě větší nápor, protože tělo musí zvládnout dva organismy a ne jen jeden. Takže musíme počkat až se to snad trochu upraví medikací.
Jo a umíme další slovíčka - dolů (to když leze ze schodů), baf a bác 🙂 😉

lucie.krajcarova
1. pro 2009

Ahoj, můžu se přidat? máme doma 7 měs. Martínka a pomalu přemýšlíme o druhém mimi. Chtěli bychom to stihnout do dvou let, jsem na dvoleté rodičovské. jen se bojím toho lítání mezi plínama 😖 jak obě děti budou na plínách, my jsme zavedli látkovky, no ve dvou to bude veselé ☹

fiallinka
1. pro 2009

meleri: rubeola jsou myslím zarděnky a u nás je to myslím povinné, ale chodí se až v 15. měsících, ale to budou spíš vědět ostatní holky...

lucie: ahoj, taky mám dvouletou mateřskou a látkové plínky, akorát ta dvouletá mateřská je jen takový pokus, dost pochybuju, že nám to vyjde 🙂, holt pak budu bez peněz (v práci mám nahlášené tři roky)...

tož vítej a ať to vyjde brzo 🙂

lucie.krajcarova
1. pro 2009

🙂 Fialinka, já tomu docela věřím, že to vyjde. a jak mi švagrová poradila, stačí když budu do dvou let těhu, stejně mě pošlou na rizikovku 🙂

fiallinka
1. pro 2009

lucie: my máte Juráška po ivf, takže u nás přirozeně sotva... takže ty máš i v práci nahlášenou dvouletou? No asi jo...a stačí to, do těch dvou let...být těhu .-)

lucie.krajcarova
1. pro 2009

aha Fialinka, a máte zmražené embrya? ségře se takto taky narodila holčička 🙂 jj v práci mám nahlášené dva roky.

meleri
2. pro 2009

Chiwule,

tak to je fakt blbé. to je asi lepší mít ten nízký tlak. i když taky nic moc.
a jak ti malá v noci spí? uvažuju jak přestanu kojit jestli se to spraví? malý se budí 2x za noc, ale někdy už to nedávám. je to šikula jak krásně mluví! to už ti ve dvou letech bude mluvit úplně normálně. viděla jsem takovou holčičku, pak to vypadá že je dítě starší a přitom má třeba jen 2 roky. já se Samem nevím jaké to bude, on bude dvojjazyčný a takové děti začnou prý o dost později, klidně i po třech letech...ale nechám to na něj.

Lucije,
jo ahoj! taky máme látkovky , ale časem těch látkovek určitě ubude, třeba já ted klesla z 8 na 6 denně ale i tak to asi bude trochu náročné, no hlavně jestli máte nakoupených dost plen...🙂)

Fiallinko,

no tady to právě povinné není ale když na to jdeš tak je to fakt brzo...včera jsme to řešili s manžou že už ho na to nechcem dát, jenže nevím jestli v tom pak člověk nemusí pokračovat...

tak mě už nechodí prachy žádné..ani pojištění už nemám, takže všecky léky doktoři jdou přes manžela..prostě tady jak nemakáš tak si socka, nezájem jestli se staráš o dítě nebo ne.. 😒

veruska007
2. pro 2009

Ahojte, tak ms jeste nedorazila.... toz tomu dam jeste tyden, a pak asi zas zkusim testik. Je to na houby, takova nejistota. Navic po injekci jsem to vzdy za tyden dostala. Tak jsem to jistojiste cekala vcera, a nic.

chiwule
2. pro 2009

mel, Anet teď spí na houby, pro změnu jí zas rostou zuby 😒 takže noční kaši a mlíčko do ní dostávám pod tlakem, už aby zas blyo po všem. Vypadá to na jedničku vpravo nahoře, ale klidně to může být jakýkoliv jiný, páč má dásně naběhlý všechny. Pozitivní je, že zjistila, že může kousat, takže začíná baštit rohlík, pečivo a křehký chlebíky. Dřív to jen žužlala. 😒
Jinak Anet je moje opička, jak vysledovala že chodím čůrat na velké wc a párkrát jsem jí tam taky vysadila, tak už chce taky, nechce chodit na nočníček. Takže k Vánocům dostane redukci s uchama, aby nepropadla...
Já jako OSVČ mám taky prd, manža to celé táhne. Naštěstí mám alespoň zdravotní a sociální, teda, platím si ho 🙂

fiallinka
2. pro 2009

Meleri: no jestli už jste s tím očkováním začali, tak bych asi šla do všech dávek, co jsou potřeba...

jinak přesně potvrzuješ to, co nikdo nechce slyšet - že naše tři roky placené mateřské + to, že ti zaměstnavatel drží místo, jsou luxus oproti ostatním zemím...

meleri
3. pro 2009

Chiwule,

tak to je těžké, nám právě taky zrovna lezou ty vrchní zuby, teda už sou prořezané, ale ještě ho to furt trápí. do toho doktor zjistil že mám chřipku, jenom neví kterou, tak mi dal projistotu tamiflu proti prasečí chřipce, bereme to všichni, malý je nějaký špatný. do toho nesmím kojit, ale v noci to prostě nešlo, nakojila sem...:(( mám strach co se stane..musím do pondělka vydržet bez kojení...
jo asi ta redukce je lepší než nočník, taky uvažujem že časem pořídíme, malý zatím chodí 2x denně na nočník, ale už zjistil taky na co je záchod.. 😅

Fiallinko,

jo české ženské to fakt mají lepší. teda prd o tom vím když tam na mateřské nejsem, ale tady bylo akorát slušné porodné (800 eur), dávky sem měla vyšší páč jsem předtím pracovala, ale po půlroce konec..tady když nejdeš do práce se na tebe dívají jak na lemru..přijde jim lepší šoupnout dítě do jeslí nebo chůvě a matka ať jde makat..ale můžou si za to samy feministky... 😝 co tu je super že za IVF a tak skoro nic neplatíš.

chiwule
3. pro 2009

mel, a kde to vlastně jsi?
Anet chodí na nočník častěji, ale víc ji to baví na velkém záchodě, jako máma 😀 no tady se taky říká, že za IVF nic neplatíš, a stejně jsme dopláceli 25tis. Tak teda nevím, kde na to přišli 😉 😝 😀
Jinak dneska jsem konečně dostala do ruky celkový denní záznam tlaku jak jsem měla ten tlakoměr, no je to síla. Dokonce jsem měla 176/148 a podobný výživný hodnoty. Dostala jsem další léky a striktní zákaz zatím se pokoušet o další dítě. Mám z toho depku, vůbec netuším, čím to je ten vysoký a jak proti tomu kromě léků bojovat. Navíc mě mudra upozornila, že v prvním trimestru bych neměla vůbec brát léky, takže mě musí nejdřív stabilizovat a pak můžeme přemýšlet o dítěti. Začínám si čím dál víc myslet, že Anet sourozence nikdy mít nebude...

fiallinka
3. pro 2009

chiwule: jéjej... a to ti tak vyskočilo po porodu a oni neví, proč to tak je nebo už jsi měla problémy předtím? No s takovým tlakem je jasné i laikovi, že těhu bude rizikové ☹

meleri
4. pro 2009

Chiwule

žijeme ve Francii. jej s tím tlakem, to je mi líto! to chápu že tě to štve...tohle mi říct ať se nesnažím tak mě to taky zklame....no a nemohla ti aspon poradit co dělat?? třeba se to dá nějak řešit i bez léků? jej to ne! určitě bude mít sourozence, nenech se tím složit! určitě je řešení! držím ti palce ať se to s tím tlakem spraví..jestli to není třeba i hormony?

chiwule
4. pro 2009

holky, je to na prd. vždycky celý život jsem měla tlak v pohodě, až ke konci těhu se to pos...alo, hodně se na tom podepsali v nemocnici v Krči, kam jsem chodila od 33tt a kde jsem nakonec i rodila. Podle mě zanedbali nastupující příznaky preklapsie a pak už to byl jen průser. Při porodu jsem měla 215/115, musela jsem na akutního císaře. A od té doby je to naprd. A to mám ještě známou dokrorku která se o mě s tlakem stará, jinak by to bylo totálně na nic. Konzultuje třeba mou léčbu s vyhlášenými profesory - kardiaky apod. Zařídila mi i to celodenní sledování tlaku. Bez ní bych byla namydlená.
No ale něco veselejšího - Anetka nám dělá jen radost, už umí další nové slovíčko, ale moc jí nejde, učila se bobek 😀 ale bohužel to zní jako bobuí - babí a tak dneska asi půl hodiny chodila s bobkem v gatích než jsem pochopila 🙂 😅 takže říkáme bába a bobuí aby byl rozdíl 😵

meleri
5. pro 2009

Chiwule,

o té preeklapsii sem slyšela, ale co je to? to je fakt divné..hm ale když ani doktoři neví co s tím..možná to chce ještě čas, a upraví se to samo? jo pamatuju si že jak jsem ležela v nemocnici byla tam paní se stejným problémem, rodila kvůli tomu císařem, a už podruhé, a celé těhotenství měla problémy s tlakem, třeba by se to dalo zvládnou ale je to asi risk.
to je pěkné že řekne skoro bobek. malý říká furt kaka, ale často spíš to zní jako tata. takže kolikrát nevím jesti volá tátu kterému říká i papa..hlavně že ti dělá radost!

fiallinka
5. pro 2009

meleri: u nás je tata v podstatě všechno 🙂

a jinak dnes jsem poprvé v noci nekojila, podařio se mi ho vždycky místo kojení "uhladit", tak uvidíme, co bude následovat 🙂

meleri
5. pro 2009

fialinko,

super! tak to je už fakt možné že bude spát a nebude chtít napít! dej když tak vědět jak to pokračuje!
a co mikuláš, máte něco...my dali pár dárečků, rožla sem svíčičky tak se mu to líbilo.
jo asi mají děti problém říct k či co..🙂

fiallinka
6. pro 2009

meleri: tak druhá noc ok, vzbudil se jen jednou a zase jsem ho uhladila ke spánku...že by se to fatk povedlo? Jinak na Mikuláše jsme dostali dobroty akorát my 🙂 on našich rodičů, Juráš si počká na vánoce 🙂

meleri
6. pro 2009

hele určitě se povedlo! určitě si na to takhle zvykne a už dá v noci pokoj...nebo mu můžeš dát přinejhorším z flašky kdyby měl fakt žízeň. tak ať se daří!

chiwule
6. pro 2009

napsala jsem to blbě - překlep, mělo to být preeklampsie...
http://www.rodina.cz/clanek5640.htm
takže tak...
jinak já anet dávám vždycky kolem půlnoci ještě flašku s mlíčkem a zatím mi přijde, že není důvod nedávat - spí 12hodin v kuse v noci a tak by asi nevydržela tak dlouho o hladu...

mikijana
7. pro 2009

Ahoj holky, hlásím se po delší době. 28.10. poslední menses a teď pořád čekám kdy to přijde🙂 měla jsem to první menzes od porodu, předtím se brala cerazette, tak ani nevím jaký mám cyklus, ale vždy jsem měla hodně nepravidelný, pokud jsem nebrala antikoncepci. Tak nevím jestli už koupit test nebo radši ještě chvíli počkat, nezdá se mi, že by to vyšlo takhle hned napoprvé🙂 Jinak občas mě pobolívá podbřišek, jako bych to měla každou chvíli dostat a mám pocit, že se mi nějak nalily prsa. Tak jestli to vydržím tak ještě týden počkám, jestli menzes nepřijde a pak se otestuju.

veruska007
7. pro 2009

Tak ja cekam na ms uz tri mesice, podbrisek me taky boli, ale testy jsem si delala uz tri, a vsechny negativni. Nejspis mam pri kojeni jeste rozhozeny cyklus. Zkousim pit kontryhel... treba pomuze 😅 .

S tim tlakem - ja mam presne opacny problem, bezne jsem mivala tlak kol. 110/60. Pred porodem jsem mela 100/50 a lezela jsem v nemocnici, protoze doktori nechapali, jak muzu mit tak nizky tlak, kdyz jsem cela nesmirne napuchla, kvuli te preeklampsii me hlidali, ale tlak jsem mela jak miminko. No, ale zas sem tam omdlim... taky nic moc.