Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

chiwule
9. led 2010

holky, sice je to skoro dva roky, ale na 99% si to pamatuju, podepisovali jsme papír, kde jsme se rozhodovali mezi těmi dvěma možnostmi. Nepletete si to? Opravdu je rozdíl mezi darováním vajíček a embryí, nemůžete darovat svoje dítě - to embryo už je, je to zmražené, nenarozené, ale dítě...v Čechách neexistuje v zákoně opora pro institut náhradní matky, což by tohle znamenalo.
Vajíčka samozřejmě darovat můžete a taky mi to nabízeli, jestli to chci využít, když by mi nedopadla dobře stimulka IVF a následný transfer. Protože v takovém případě se jedná o nevyužitý pokus IVF.

chiwule
9. led 2010

fial, to si piš, že mám strach s mým tlakem, ale s medikací se to dá zvládnout. Navíc budu brát léky až do konce života, to bychom už nemohli uvažovat o dalším dítěti vůbec. A jsou ženský, který mají mhohem větší zdravotní problémy a stejně mají děti, když se budu hlídat tak bychom to měli zvládnout...

fiallinka
9. led 2010

chiwule: fakt si to nepletu, jsem si naopak jistá a darovat je můžeš - jako dítě se to posuzuje z právního hlediska až po narození, do té doby jsou to zárodečné buňky, řekla bych. Respektive to vím 🙂 A přesně vím, že jsme to doma řešili, jestli je darujeme...a přemýšleli jsme, že snad jedině s podmínkou, že do ciziny...a nakonec jsme rádi, že jsme si je nechali, že...

tesinka
9. led 2010

evul, Kubík nemá problémy s bříškem, to jsem si fakt jistá. S prdíkama jsme nikdy velký problémy neměli, tohle nás naštěstí nepostihlo a střívka mu pracují na 1* 😀 Spíš prostě nemá takovou potřebu spát a chce, aby se mu někdo věnoval a byl vzhůru s ním 😅 . Vždycky mu říkám, že se mu divím, že nespinká, kdybych byla já miminko, spala bych pořád, ráda a nikdo mě nemusí přemlouvat 😀 😉 .

chiwul, tak držím palce na KETík a když to náhodou nevyjde 7 nanučků v zásobě je dobrý 😉 .

Jinak já souhlasím s fialinkou 😉 , si taky myslím, že se dají emryjka darovat, pokud s tím souhlasí oba. Nám myslím taky říkala naše doktorka. 😕

chiwule
9. led 2010

ty jo tak já jsem si taky jistá tak teď teda nevím 😀 každopádně pro výsledek to vychází stejně - nikomu je nedám 😀

fiallinka
9. led 2010

7) Zárodečné buňky a embrya vytvořená pro účely asistované reprodukce mohou být použita pouze pro umělé oplodnění. Pokud při umělém oplodnění příjemkyně nebyla použita všechna embrya vytvořená ve prospěch neplodného páru, lze je uchovat a použít pouze pro další léčbu neplodnosti tohoto páru; to neplatí, jestliže neplodný pár prohlásí, že embrya nehodlá použít pro další umělé oplodnění, a vysloví

a) podle zvláštního právního předpisu6b) upravujícího výzkum na lidských embryonálních kmenových buňkách souhlas se získáváním embryonálních kmenových buněk z nadbytečného embrya k výzkumu podle tohoto zvláštního právního předpisu, nebo
b) souhlas s použitím nadbytečného embrya k umělému oplodnění jiné ženy.

Chiw, to je kousek ze zákona o péči o zdraví lidu, § 27e, už věříš (poslední věta)...? Já to totiž učím...

fiallinka
9. led 2010

Tesinko: možná tě uklidní fakt 🙂, že prý děti, co málo spí, se rychleji vyvíjí, protože čas, který jsou vzhůru, věnují poznávání světa 🙂. Ale Juja na to moc nesedí...

tesinka
9. led 2010

fialko, to je hezký, ke Kubištovi, to asi sedí, protože na svůj věk je to fakt šikulka šikovná, už se přetáčí, sice jen na sedačce, ale na zemi na dece mu to taky už skoro jde, bere hračky do ruky a dokáže chrastit chrastítkem, tak aspoň něco je na tom pozitivní, když už nespí 😉

Teda, já bych je asi darovala, nevím, co by na to teda manža, ale proč by se měla ničit, když někoho udělají šťastným, ale kdyby to bylo možné darovala bych je někomu na druhým konci republiky, aby u nás ve městě neběhalo spoustu našich dětí, které jakoby si z oka vypadly 😀 😉

chiwule
9. led 2010

fial dík, ale o týhle variantě slyším prvně od tebe. To by mě zajímalo, co jsem to vlastně před těma 2 rokama podepsala 😀 . Jinak to je dost divnej zákon, v podstatě nemáš jinou možnost než je dát na výzkum nebo jiný ženě. Teda jestli to dobře chápu...
No a předpokládám, že to darování je neadresný stejně jako u vajíček, že jo? Takže se ani nedozvíš, kde běhají tvoje děti nebo jestli vůbec... To je pro mě strašná představa!

tesinka
9. led 2010

No, chiwul, zase na druhou stranu je to stejný postup jako u adopce, tam taky nevědí rodiče, kam jejich dítě půjde a možná dobře. Myslím, že je lepší je darovat, než aby se na nich dělal nějaký výzkum. A když se emryjek pár vzdá, proč by měl vědět, kde běhají jejich děti? Myslím, že kdyby to věděli, bylo by jim ještě hůř, než si říkat, jestli někde třeba nejsou lidi, který jsou díky rozhodnutí těch dvou šťastni. Ale je to samozřejmě věc a rozhodnutí každýho 😉

chiwule
9. led 2010

po té co mám vlastní dítě se mi hodně změnili názory na spoustu věcí... adopci chápu jako něco jinýho, ty děti už jsou na světě a jde o jejich záchranu...

chiwule
9. led 2010

ale to jsme se dostali od KETu úplně někam jinam 😀

evulina77
10. led 2010

No dostaly jsme se pěkně daleko 😀 , ale je to docela zajímavé 😀 😀
Je pravda, že co mám malou, se mi taky změnil názor na hodně věcí.

tesinko možná by stálo za to se zeptat, jak jste spali jako miminka ty s mamželem. Prej se to hodně dědí.
Jinak já jsem s malou chodila v té době na plavání miminek (vaničky) a taky na dětské masáže a to ji vždycky tak utahalo, že mi spala i dvě hodiny v kuse. Taky krásně spala v kočárku na prochajdě, hlavně když by venku fakt hnusně. Ale musela sem chodit 😀 Což ovšem jakci neřeší problém s utahanou mamčou, která by ráda spala 😀

evulina77
10. led 2010

no však jim to všechno vrátíme, až budou chodit pařit a my je budeme tahat z postele 😝

tesinka
10. led 2010

Hoja, hoj,
u nás klasika 😀,

No, holky, neberte mě jako vyvrhele, že bych třeba darovala embryjka, doufám, že to ani nebudu muset řešit, ale zase to beru z pohledu, že kdybych děti mít nemohla a manža by nebyl proti a zamítl by adopci, bya bych ráda, kdybych takovou možnost měla a mohli by mi dát darovaná embryjka 😔 .

evul, manža spal od krmení, ke krmení, ale já do čtyř měsíců měla spání obráceně, tedy ve dne spát a v noci vzhůru, mamka si prý užila 😀 . Na plavčo se chystám na jaře 😉 . Ale máš pravdu, my jim to jednou vrátíme 😀 😉

jani2
10. led 2010

..no ja už som trochu nad tou témou včera rozmýšľala a asi by som tie embryjka zrejme tiež darovala....zničiť, či na vedecké účely dať, tak to v žiadnom prípade, takže by ostalo len to darovanie, myslím si, že manž. páry, ktoré toto všetko podstúpia pre dieťa, tak ho budú aj ľúbiť...alebo by som si to rozmyslela a išla na tretie dieťatko? 😉 ...no, to už asi nie, predsa len mám 35 rokov 🙂
...tesinka - tak malý je asi po tebe, ostáva len dúfať, že sa z neho časom stane spachtoš.....môj manžel a ja sme boli ako bábätka veľký spáči, tak sa to odrazilo aj na Janičke, chválabohu 😉 🙂 😉
chiwule - máš pravdu v tom, že adopcia je predsa len šľachetnejšia vec..... ...ale mnohé ženy si chcú prejsť tým krásnym obdobím tehotenstva, tak zrejme preto niekto uprednostňuje vklad embryjka....ale je to všetko len vec názorov a toto sú skutočné ťažké témy 🙂 😉 🙂

tesinka
10. led 2010

jani, nj, po mě zdědil malej samé lepší vlastnosti 😀 . Někdy opravdu padám na pusu, ale pak se usměje a vše je odpuštěno a já prostě funguju 🙂 . No, ale přeci jen, když tu píšeš jaká je Janička spáč, malinko přece jen závidím, ale fakt jen maličko 😉 .

jani2
10. led 2010

..však ti to Kubíček vynahradí inak, teraz úsmevom a neskôr pusinkou a objatím 😉 🙂 😉 ...jojoj, však sama uvidíš aké je to krásne 🙂

tesinka
10. led 2010

... jej, na to už se taaaaak těšííííííííííííím 🙂

fiallinka
10. led 2010

chiwule: no, třetí možnost je nechat je zničit...

Chiw, Jani: holky, vás to rozhodování ale asi reálně čeká, když máte tolik mražáčků...

já bych je asi darovala, pokud by to nebylo tady do ČR, měla bych pak pořád pocit, že tu někde běhá moje dítě ... nebo bych je nechala na výzkum, nevím... ale řešit to nemusím..

tes: kéž by Juja zdědil spaní po mně, byla jsem vzorná...on až tak ne 🙂

meleri: spí mi ale skoro celou noc už... včera jsem se úplně lekla, jak to bude zas náročné, vstávat k miminku...

a holky, dnes jsem byla za kámoškou v porodnici a ani není možné, že byl Juja někdy taaaaaak maličký...

lucie.krajcarova
10. led 2010

ahojky!!!!
tak my byli včera taky v porodce, dceruška od známé se narodila jako já 5.1. droubouček malinkatej 🙂

sluninka
10. led 2010

tesi...no neboj, to přijde brzy to hulákání 😀 Naty začne povídat, pak si stoupne, dál povídá, vyhodí všechno z postýlky, začne křičet a pak řve, dokud se prostě nezvednu z postele 😀

jani...jojo, už to na ni zabírá, už dlouho pěkně ťapká sama, takže se "uťapká" a jak píšeš, ten čerstvej vzduch taky dělá divy 😉

jani2
10. led 2010

..dievčatá, ešte k tým darovaným embryjkam...zrovna dnes som tu na snažilkách videla túto témičku, sú tam nejaké žienky, čo sa zrejme chystajú takéto embryjka prijať...a keď som to tak čítala, asi by som fakt darovala...ale to je ešte ďaleko, najprv musí mať Janinka súrodenčeka 😉
sluninka - šikulka, že už tak pekne sama chodká....ja mám neterku, tiež 2 rôčky a ešte doteraz sa v kočíku len vozí a neprejde ani krôčik, lenivček jeden 😉
lucie - tak také malé bábätko by som zas raz rada objala 🙂 🙂 🙂

fiallinka
10. led 2010

jani, taky jsem ti toho všimla 🙂... no ono to zas není k zahození, vidět, že se naše geny tak hezky šíří po světě, že jo 😉

chiwule
10. led 2010

fial, ono se může stát, že bude mražáčků málo, nemusí to vůbec vyjít hned. A navíc se říká, že rozmrazení taky nepřežijí všechna embrya, možná to budeme mít tak akorát 😉

JInak ta naše treperenda chodí samostatně bez pomoci od svých 11m takže si její capkání užívám až dost. Už běhá jak čamrda, nechce sedět v kočárku ani teď když je všude plno sněhu a klouže jí to. Chuděra včera se docela vymázla a spadla pusou rovnou do sněhové břečky na přechodu 😠 . Ale je statečná, ani moc neplakala, spíš jen jak se lekla 😅

Zítra jdeme na očkování MMR vč. neštovic, docela se toho bojím, aby neměla špatnou reakci, ještě v pátek měla rýmu... Zatím měla z očkování HEXA jen jednou vyšší teplotu, ale spravil to panadol, tak snad si to taky odbydeme podobně...

chiwule
10. led 2010

jo a s tím spaním - taky už jsem docela zpohodlněla 😀 už si to skoro neumím představit jaké to je mít doma malé miminko a starat se o něj... a už vůbec ne, jak to skloubit s tou naší treperendou.. každé bude mít jiný režim, bude jindy chtít spát a jindy jíst, jindy si hrát... hlavně bych nechtěla Anet zanedbávat a ošizovat, teď mě má jen pro sebe...

mirip
10. led 2010

ahojte tak aj ja sa k vám pridávam aj my by sme chceli druhé baby a sme už aj pomaly začali so snažením, aj ked niektorí ludia si myslia že nám z mužom šibe ale už sme začali aj napiek tomu a uvidíme čo bude dalej.... 😕

sluninka
11. led 2010

jani...protože ví moc dobře, že se ještě nachodí hodně,tak si užívá kočárku 😉

chiwul...tak to je stejný jako u nás 🙂 pořád ťapká, ve sněhu to jde ale hůř..a jak je pod tim ještě ledovka,tak jí ujíždějí nohy...taky padá 😀 a dr by vás nenaočkovala kdyby byla Anetka nastydlá,ne? my na očko máme pořád reakci - horečky, ale taky to spraví sirup, jen Nurofen 🙂 no taky jsem zvědavá jaký to bude s druhým mimi, jinej režim, hlavně jinak spánek, to bude sranda 😀

mirip..tééééda tak to jsi nás přeskočila asi všechny 😉 a copak že chcete mimi takhle hrozně brzy?

cukor
11. led 2010

mirip...no obdivujem ta..tak skoro.... práve na ženu je to nesmierna zataz...
ale ked ste sa rozhodli ,tak vam drzím palce

mirip
11. led 2010

lebo vzhladom na moj teraz dobrý zdravotný stav som ok a by sa mohlo podariť ričom neskor by mohli byť zase problémy a by som si musela všetko to absolvovať čo pred prvým a druhýkrát by už nemuselo byť potom vobec a na prvé sme čakali aj tak vyše 4rokov a ktovie kedy a či sa vobec podarí zas a aj Dr nám dal zelenú, sám má medzi deťmi 11mesiacov tuším a dá sa to zvládnuť