Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

happy018
25. říj 2009

ahojky fiallinka no test som si nerobila bo asi je este skoro pretoze ete stale mam take jemnunke spinenie asi 6 den a to som nikdy nemala a co si pisem menstruacny kalendar tak mi nikdy neprisli na 18 den vzdy tak 27 abo niekde sa stalo ze 23 den ale nikdy na 18 a to je uz od februara..... takze naozaj neviem len dufam ze sa to podarilo...

kalerat
25. říj 2009

happy mohlo špinění mohlo být z ovulace a nebo z usazování vajíčka. Tady nezbývá nic jiného než čekat 😉

meleri
25. říj 2009

Kalerat,

aha! já to měla silné a bolestivé... 😅 ted je klid..slabé a bez bolesti...no je to stejně věda...

dneska malý poprvé trochu pil z toho pítka ale taky se dost polil...

teď je to pitomé s tím posunem času...

minulý týden jsem ztratila dvoje pantoflíčky pro Samsonka, a dneska sme šli na ten samý kopec a někdo hodný je tam přivázal ke stromu.. 😵 tak je mám zpátky!

ahoj Fiallinko!

to je super, takže malý už spí bez pití! tak to gratuluju, ale jsou to asi nervy co....

kalerat
25. říj 2009

Meleri, tak už jsme se pochopily 😉 Super, že jsi pantoflíčky našla 😵

Změna času se nás zatím moc nedokla, uvidíme dnes, když půjde spát o hodinu později 😅

veruska007
25. říj 2009

Recept na zazrak: v praci me povysili, dostala jsem se na doktorat, koncila jsem specializacni studium, do toho dve zahranicni sluzebky, dva mesice jsem spala casteji v hotelu nez doma a myslenka na mimi me fakt ani nenapadla. No, a pak jsme byli s manzelem necekane doma, protoze schuze bytoveho druzstva byla pro nedostatek ucastniku zrusena...no, a co s volnym casem 😅 ? No, a bylo to 😀 .

Ted by se mi taky zazrak hodil 😉

meleri
25. říj 2009

verusko,

tak to je hezké...u nás byl zázrak asi v podobě IVF. jinak by to bylo asi v háji...
ted by se to taky hodilo...🙂)

jinak dneska jsem byla nadšená z malého..začal z ničeho nic ukazovat obrázky v knížkách a pozná krtka, medvěda a miminko jo a zajíčka..celých 11 měsíců na to jenom hleděl a tedkom už ukazuje! 😵

janana
25. říj 2009

Ahoj holky! Vítám všechny nové snažilky! 😉 Tak snad se nám bude bojovat takhle pospolu trochu líp. Já si taky představovala, že děti budu mít od sebe 2 roky a ono prd. Budu ráda, aby nebyly víc jak 3 ☹

veruska - to znám. U prvního sem to měla stejně. Nastoupila sem do nový práce a začali sme stavět barák a najednou to přišlo. Teď sem zase začala trochu pracovat, tak aspoň se nebudu na to tolik soustředit a třeba se to podaří.

fiallinka
25. říj 2009

meleri: Jurča se právě strašně políval, dala jsem mu pít a pak jsem ho musela převlíkat 🙂...a pak jednou prostě pil bez polívání 🙂. No bez pití spí, ale ještě tak deset minut před usnutím pořvává - v noci ještě kojím, to odbouráme asi až později, ať toho násilí není moc.

happy: no uvidíš, dej vědět...

Veruska: a u vás byla přirozeně malá šance?

veruska007
26. říj 2009

No, ja hlavne mela ms dvakrat do roka. Hormonalne jsem mela vse v sirsi norme, na zpravidelneni mi doktorka predepsala antikoncepci, a kdyz jsem ji vysadila, ms jsem od te doby skoro nemela. Toz ted cekam, jak na tom budu. Teprve jsem ted po porodu mela prvni mesicky. Druhe miminko chceme mit brzo, tak snad se podari. Rada bych o Vanocich nasla // 😵

kalerat
26. říj 2009

ahoj holky,

Meleri Kubu zajímají knížku taky od těch 11 měsíců, teď je žere snad ještě víc, za den několikrát přijde s knížkou a chce číst.
Dnes má ten můj budulínek rok a 4 měsíce, je neskutečný jak to letí.

Janana, veruska jj to taky znám, změnila jsem práci a šup Kuba byl na cestě 😵

Tady před chvíli trochu pršelo, tak snad to přejde, chceme jít za chvíli ven.

majinka2
26. říj 2009

ahoj holky, tak do tohoto témátka jsme chodila na začátku, pak to nějak skomíralo tak jsme s pepibubu začali chodit do snažilek, ale koukám že to tu zase vedete tak se k vám vracím 😀 😀

veruska007
26. říj 2009

Beva, u nas taky prsi a je jak na dusicky, malyho vezmu ven asi v satku, pac nemam rada, kdyz v jedne ruce tocim kocar a druhym drzim destnik.

meleri
26. říj 2009

cauec holky,

Fiallinko,

dík za radu, já doufám že se to brzo naučí...zatím je pokrok že pochopil že se z pítka pije..🙂

holky moc nestíhám přeju vám pěkný den!

fiallinka
26. říj 2009

veruska: no dvakrát do roka by vlastně nebylo tak špatné, kdyby to ovšem vždycky vyšlo 😀

janana
26. říj 2009

Ahoj holky! Tak to já teda normálně mám taky MS tak maximálně dvakrát do roka. Tenkrát to byla fekt nějaká náhoda, že se to podařilo. Dnesak sem byla na UTZ, tak nějaký folikul narostl, ale už tomu nevěřím, že ty prášky zaberou. Tak snad se to podaří přirozeně, bez nich. Třeba k tomu ta práce pomůže zejména po psychický stránce. Ale mít // pod stromečkem, to by byla bomba!!!!

fiallinka
26. říj 2009

lucia: HA, co to máš v profilu, zrak mne šálí nebo vidím 6. tt ? 😉

pajinka111
27. říj 2009

lucia,no veliké gratulace,taky koukám že tobě se to povedlo..tak jen tak dál 😉

kalerat
28. říj 2009

Lucia obrovská gratulace 😵

meleri
28. říj 2009

Lucko,

to je super, tak ať se daří miminku i tobě! 🙂

holky,

tak malému se prořezal třetí zub včera 🙂 tak proto tak pitomě spí.
jinak s flaškou moc velké pokroky nejsou.....nejhorší je že už ani toho mlíka moc nemám, myslím že by měl vypít daleko víc než co mu dávám...ale je spokojený, prospívá tak nevím...někdo tu psal že miminko roční má vypít asi 1l tekutin. to mi přijde strašně moc! vždyť je spousta dospělých kteří s bídou vypijou tak 1500 l a to kdoví jestli...

janana
28. říj 2009

luci - taky veliká gratulace!!!!!!!

meleri - s těma tekutinama bych to zas tak nepřeháněla. Malá taky moc nepila, max. půl litru denně. V podstatě dodnes málo pije. A taky musíš počítat tekutiny, který jsou v jídle. Já myslím, že žízní neumře. 😀

pajinka111
28. říj 2009

meleri,směrodatné je že malý je v pořádku a prospívá,moje dcerka taky pila jen hodně málo,sotva polovinu toho co stejně staré dítko od kámošky🙂 .
byla to meoje nej.kámoška a otěhotněly sme spolu,teda já už měla za sebou 2x potrat po roce,ale pak sme měli děti stejně ta její je o 5 dní mladší🙂

meleri
28. říj 2009

Janano,

dík za uklidnění...všimla jsem si to i u bratrovy dcerky, která má 8 let..je šikovná, i celkem zdravá ale vůbec nechce pít..prostě ji k tomu nemůžou donutit..jestli vypije za ten den toho půl litru, a to má 8 let! a jak si vzpomínám tak já toho taky moc nenapila..ale celkem mě bolela hlava..rozpila jsem se až tak po pubertě (hlavně pivo 🙂)...dík fakt žes mě uklidnila, jaks to napsala vzpomněla jsemsi na to...

ted mi přijde že přestat kojit to bude horší po té psychické stránce (že u toho usíná, že budu plakat když prso nebude...:().

Pajinko,

dík moc! jejda potrat, to je mi moc líto! já teda zažila akorát že jsem přišla o jedno dvojče ale to bylo brzo, v 9 tt. ale i tak mi to přišlo moc líto...
to máš dobré..já tu mám jednu kamarádku s dítětem, ale teď se moc nevídáme..

malý mě dneska zničil...doslova uplazil k smrti..ted sem ho musela dát do ohrádky jinak bych už asi padla 😀

janana
29. říj 2009

meleri - zezačátku sem to všechno taky řešila, že malá nejí ani nepije přesně podle tabulek ale časem sem pochopila,že každý dítě je jiný, já jako malá skoro nejdela ani do dneska moc nepiju a taky žiju 😀

pajinka111
29. říj 2009

přesně i naše děcká doktorka říkávála,každé dítko je jedinečné a maminky hlavně nesrovnávat 😉

meleri
29. říj 2009

janano,

jo! já brala léky proti nechutenství a nezbralo... 😅 jíst sem začla až po dvacítce! ted by semi to nechutenství hodilo!

jo někteří lidi hned na tebe vyrukujou s odbornýma článkama a tabulkama většinou tomu prd rozumí a akorát tě vyděsí! 😒

janana
29. říj 2009

přesně tak. Pořád co by se mělo a že když to tak není, tak je zle... Moje švagrová má 4 děti a u každýho to měla úplně jinak. Postup má pořád stejnej, ale každý to dítě je holt na něco jinýho. Hele my sme mámy, tak my to přeci poznáme, jestli jim něco chybí, ne? 😉 A ať si každej moralizuje jak chce!

meleri
29. říj 2009

jo pravda...i když si dobrou radu ráda poslechnu tak stejně jsem se naučila dát spíš na svůj instinkt..někdy mi to trvá než mi věci dojdou ale nakonec přecejen jo..🙂

tak snažení zdar! 😅

a pěkný den.

fiallinka
29. říj 2009

meleri: ten litr se ale počítá i s tím, co má malý v jídle - na to jsem se doktora speciálně ptala (kaše, ovoce, polévky...) - Juráš nevypije ani 200 ml denně a očividně mu nic nechybí a od kámošek děcka taky nevypijí o moc víc - dehydrataci bys poznala - únava, malátnost, propadlá fontanela na hlavičce (hlavně u menších děcek), apod...

veruska007
30. říj 2009

Jo, mne taky prijde, ze maly skoro nepije. Jeste ho min. 3x denne kojim, to vypije kol. 200 ml, ale jinak nic moc, jestli do nej dostanu za den 50 ml vody, tak to je moc. Nic nechce, ani caje, ani stavy. Jak vas ctu, tak je to asi normalni, to je fajn.

fiallinka
31. říj 2009

veruska: 50 ml, to je luxus, mně do skoro 11 měsíců ani ťuk 🙂