Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
19. led 2011

@vapetka Já ho dostala když jsem byla těhu (tuším v nějakém 6tt), měla jsem křeče tak mi ho napsal na případné udržení těhotenství, ale nikde jsem se tam nedočetla že by podporoval otěhotnění, spíš opravdu jak píše @vlnkax že už oplodněné vajíčko udrží... 😨

innes
20. led 2011

@vapetka jak píšou holky, Utrogestan je spíš na udržení, taky jsem ho brala. A vy se snažíte jak dlouho? Já bych ten rok počkala, jestli Vás nějak netlačí věk,ale to asi ne, že. Většinou je to záležitost spíš psychiky 😉
Včera k nám dorazila první MS, tak se budem moct začít pomalu snažit 🙂

vapetka
20. led 2011

@innes snažíme se od srpna. díky za info. asi jěště počkáme do toho srpna. a pak uvidíme.

vapetka
20. led 2011

@mataharyy to mi kamarádka poradila ty prášky. mi jěště tedy počkáme a uvidíme.díky moc za rady.

innes
20. led 2011

@vapetka tak jestli jsi jinak zdravá, tak počkejte. Já měla problémy se štítnou žlázou, s anovulací, tak jsem první těhu řešila dřív 😔

janii
20. led 2011

Zdravím, můžu se připojit? 🙂 Taky bych chtěla druhého prcka a nejde to a nejde, v říjnu to byl rok, a ještě budeme zkoušet a čekat do června co dál.. Je to pěkně na hlavu vám řeknu... ☹

innes
20. led 2011

@janii ahoj 🙂
Já se takhle trápila s prvním, tak tomu už teď necháme volný průběh, ať se pak nenervujem, že to nejde 😔
holky, chce to klíííd 😉 😀

janii
20. led 2011

@innes Ahojky 🙂
A jak dlouho Vám trvalo první?? My měli první hned měsíc po vysazení antikoncepce, a druhé už se snažíme už rok a čtvrt a nic. A poradí mi někdo jak na to nemyslet??? To snad nejde 😀

vapetka
20. led 2011

@janii mi měli první do 3 měsíců od vysazení prášků. tak držím pěstičky ať se to pořadí. nemyslet na to to fakt asi ani nejde ☹

wjerushka
20. led 2011

@vapetka Tak já se připojím k těm, co utrogestan užívali. Napsal mi ho doktor na srovnání cyklu, ale před tím se ptal, jeslti chci otěhotnět nebo ne, jinak by mi napsal HA. No a s utrogestanem jsem otěhotněla a pak ho brala do 12tt. jeslti jsme otěhotněla díky němu, nebo bych otěhotněla i tak, to nevím. Prostě to tak bylo.
A já si teda myslím trochu něco jiného než holky. Četla jsem rozhovor s nějakou kapacitou, co pracuje v centrech umělého oplodnění a ta právě říkala, že je to nešvar českých doktorů rok čekat. Že už je to přežitý. Pokud by Ti doktor mohl napsat něco, co by případně mohlo podpořit cyklus nebo uhnízdění nebo prostě těhotenství, tak bych ho o to požádala. Přece mimi chceš nebo chceš to jen risknout kdyby náhodou to vyšlo. To je dost rozdíl.
@janii Přesně nemyslet na to nejde.
@lucie.krajcarova Luci potratila jsem v 11tt, proto to nevyšlo. Ale ono to nebylo úplně dobrý hned od začátku, pldek rostl pomalu a bylo to takový divný. Asijsem to podvědomě i vycítila, že nebude všechno v pořádku, protože jsem vůbec nezažívala takovýto nadšení jako u Kryštofa, nevím.

vendulka
20. led 2011

@kolebka jsem teď trošku mimo,ale vy čekáte třetí miminko? 😕 😵 To bylo plánované? jsem tu nějak moc pravidelně nechodila a tudíž ani nedočítala, tak se musím dát trošku do obrazu 😀

dneska u nás je celekm pěkně i když teplo moc ne,ale když vyjde sluníčko je parádně, my byly po školce venku a přišly jsme až na oběd 😀

vendulka
20. led 2011

@janii tak snad sae brzo zadaří, jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat nám, první bylo na 4 pokus 😀 ono se na to nedá myslet, jen v případě, že člověk jde do toho trošku s předstihem a nenervuje se s tím, jestli to vyjde nebo ne

lucie.krajcarova
20. led 2011

@wjerushka hm, vidíš, tak jsi to asi odtušila, že je něco v nepořádku 🙂 😒
to jsi napsala hezky s tím čekáním na těhu. myslím, že i dost záleží na věku. pokud je holkám do 25 let, ať klidně čekají rok. ale ty starší, je to horší, prostě každý den se počítá... hodně jsi mě tím utrogestanem nakopla 🙂 až doberu HA, tak si zajdu na gyndu pro něj, jak pro srovnání cyklu - mám ho dost dlouhý, a klidně i můžu otěhotnět.

janii
20. led 2011

Holky, čtu tady o tom utrogestanu, a braly jste někdo duphaston?? Ten beru já na úpravu cyklu, beru vždy 16tý den od začátku MS po 10 dní ráno a večer a po vysazení 3 den přijde MS.Na internetu jsem si četla že je to v podstatě to samé a někomu vyhovuje víc to, jinému to. Já nemám ale srovnání tak nevím.

vapetka
20. led 2011

@wjerushka jojo mimi chci. letost mi bude 34 tak na druhé už mám nejvyšší čas né 😀

wjerushka
20. led 2011

@vapetka No bvidíš, tak to bych nečekala. Fakt mi ten rok přijde jako zbytečná ztráta času. Ale samozřejmě doktor nejsem. Souhlasím s @lucie.krajcarova každý den se počítá
@lucie.krajcarova Snad Ti to pomůže jako mě. Přeju, aby Ti to klaplo 😉

vendulka
20. led 2011

@janii tak to bohužel o totmo nic nevím

vapetka
20. led 2011

@wjerushka tak už jsem objednaná na gyndu na příští čt. tak doufám že mi něco napíše. tak díky za rady.

@lucie.krajcarova taky ti přeji aby ti to klaplo. držíme pěstičky.

lucie.krajcarova
20. led 2011

@vapetka tak dej vědět, co ti doktorka napsala, moc mě to zajímá.

vapetka
20. led 2011

@lucie.krajcarova jojo určitě dám. jěště mě napadla máme známou Homeopatičku tak že bych zkusila i tu.

kolebka
20. led 2011

@vendulka Ahoj ano jsem už po 3 těhotná ale boužel to druhé miminko nedopalo ☹ Přišla jsem o nej ve 27tt protože mi nezjistili že jsem dostala zánět do placenty.Přestala jsem cítit pohyby.. Takže ted mám stašný stach a vůbec mi to neutíká ☹

vendulka
20. led 2011

@kolebka to mě mrzí 😔 držím palečky na pohodové těhulkování a krásné a zdravé miminko 😵

kolebka
20. led 2011

@janii Ahoj tak na první mimi nám to trvalo rok a čtvrt 🙂 a bylo to na palici. Ted se nám to podařilo 4 měsíc.No a ten lék jsem taky hledala ale marně.Po novém roce jsem se na to chtěla vyprdnout a ono se to nakonec povedlo.Psychika dělá vážně své..

kolebka
20. led 2011

@vapetka Tak to neznám
@vendulka Díky.A co ty odkládáte snaženíčko?Ty máš rodičák na 2 roky? 😅

vendulka
20. led 2011

@kolebka já mám rodičák na 3 roky-naštěstí, spíš se rozhodujeme, jestli druhé chceme či nechceme a s manželem se neumíme rozhodnout 😀

kolebka
20. led 2011

@vendulka A tak to jo,tak to máte ještě čas 😉 Jako že vůbec nebo v tuto chvíli?Já to měla taky na 3 to je ideální myslím..

wjerushka
20. led 2011

@vendulka Tak jeslti "riskujete", tak ono se to nějak rozhdone za vás 🙂

vendulka
20. led 2011

@kolebka ani ti nevím, jako chtěla bych určitě ještě mimi,ale jestli teď a nebo za pár let...nějak nad tím asi moc uvažujeme...jde taky o to, že bych chtěla oběma dětem dát to nejlepší a taky co by chtěli a tak nevím,jestli bychom to finančně zvládli,ale líbí se mi i představa jedináčka 😵 😵 ,ale chtěla bych i miminko 😵 😀
jde taky o to,že jsem už zlenivěla a zpohodlněla a nějaké noční vstávání si neumím představit 😔 a pak taky to zkloubení času pro dvě děti

vendulka
20. led 2011

@wjerushka no taky to tak vidím, že osud to nějak vymaslí za nás, nebráníme se miminku ale zatím nevíme kdy, takže když nám to občas ujede a něco z toho bude, tím asi líp, bude to vyřešeno 😀

kolebka
20. led 2011

@vendulka No já z finančního hlediska bych se nedočkala takže si říkám nák bylo nák bude 😅 S tím stáváním jde asi o mimi já třeba nestávala ani u prvního mimča,tak třeba 1 v noci a litovala jsem ti co byli nevyspalí..ale to může být u druhého jiný-radši na to nemyslím 😀 A ten věk ty už by si to měla dobrý mohla by si dát malího do školky je u nich fakt pak znát každý měsíc a jsou čim dál tím víc samostatný..Já už mám pohodu.Určitě najdete správné řešení máte čas 😉