Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

wjerushka
20. dub 2011

@nlenka hele Leni to tak bývá. Jeslti tě to uklidní, tak jsme dnes měli naplánovaný báječný den, ráno UZ, pak s Kryštůfkem rodinný výlet do místní ZOO, zsjít si někam na obídek, prost ěpohodička. A počasí by nám bývalo vyšlo. A místo výletování chrblu já i Kryštof 😒

sarias
20. dub 2011

@galigula juj tak o to viac ti drzim palce a som rada ze ti to vyslo,neboj sa zvladnes vsetko ved predsa ide o druhe babo hlavne nech ´je zdrave a vsetko bude v poriadku. Ja si to neviem predstavit tak dlho cakat na babo o to viac je to pre vas urcite zazitok a velka pokora. Vyjde to aj na druhy krat uvidis, bola si ozaj velmi mlada..preco ste sli rovno na umele oplodnenie, povedal ti gynekolog ze to nepojde normalne???

kukucg
21. dub 2011

No asi ste tu uz zabehana partia 😝 tak nech sa vam vsetkym dari 😉

silente
21. dub 2011

Ahojte ženy!
Teď jak je venku krásně, tak nestíhám PC. U nás zatím žádné novinky.
Hezky se mi opatrujte! 😉

matusaci
22. dub 2011

ähoj maminky a snazilky muzu se pridat mezi vas?mame rocniho klucinu a chtely bychom se ke konci roku snazit o druhe a nejradeji holcicku.ale docela se bojim.beru ha a nez jsem otehotnela s matesem mela jsme malou pravdepodobnost ze otehotnim.me je 21 a manzelovi 23 a resime jestli neni brzo se zacit snazit na konci roku o druhe.ale zase je to lepsi ze si budou vice deti rozumet.ale i par otazek bude myt nase snazeni cenu?abychom nebyly sklamany ze uz mimi nebude nikdy? a jestlito bude holcicka?no uvidime jak vse dopadne kazdopadne nechci cekat treba 6 let na druhe kvuly detem aby si rozumely a ze zdravotnich duvodu...nevite jestli jsou i nejake rady jak na holcicku?vim ze to clovek nemuize ovlivnit ale treba tomu nejak aspon trosku pomuzeme 😀 dekuji moc

feb13
23. dub 2011

@sarias ahoj, mozem sa spytat, kojis? teda zostala si tehotna popri kojeniu?

andelka
24. dub 2011

@matusaci ahojky, my se taky chceme začít snažit o druhé mimčo koncem roku, to bude malému rok a půl (teda takový byl a je plán, ale zas to nějak nehrotíme, takže možná to bude i dřív), právě aby byly děti blíž k sobě. Snad to vyjde.
Manžel by rád holčičku, mně je to jedno. Člověk to stejně neovlivní.Jsou různé rady a tipy a kdesicosi, ale nic moc pravděpodobného. Trošku logicky zní rada mít styk přímo v době ovulace pro kluka a pár dní před ní pro holčičku. Ale to to musí člověk dobře vychytat, vědět dopředu kdy ovulka bude a to málokdo je schopný určit. Tak to nechte přírodě a buďte rádi, když to vůbec vyjde tak jak si přejete a mimi bude zdravé. 😉
Proč myslíš že by snažení nemělo mít cenu? Když to šlo jednou, tak to snad půjde i podruhé, času máte dost (myslím vzhledem k věku).

tara9
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pajcula
24. dub 2011

Ahoja holky, já bych taky moc chtěla, přítel nee-e.. má to tady taky nějaká maminka?

andelka
24. dub 2011

@tara9 STM znám velmi dobře, používali jsme ji rok a půl, ale teda ne k dosažení určitého pohlaví, jen miminka obecně (původně teda jako antiko) a povedlo se napoprvé, početí 1den před ovulkou. Proto snad jedině tomuhle bych jakž takž malinko věřila.

crawler
24. dub 2011

@matusaci přidávám se se zkušeností 🙂 my jsme se milovali 2 dny po ovulce a kluk jako buk. pro holčičku se tuším doporučuje 3-4 dny před ovulkou...
@andelka tak se potkáváme i tu🙂 nakoukla jsem, páč bych taky chtěla miminko, ale zdá se, že není ta nejvhodnější doba kvůli VŠ 😝 a co má člověk poslechnout? srdce nebo hlavu? babo raď 😝 😔

andelka
24. dub 2011

@crawler to jako já? 😀
Hele, rozhodni se podle sebe. Ono to nikdy nebude všechno 100%. Nejvhodnější dobu kolikrát člověk ani nepozná. Já teď musím dodělávat školu s malým, naštěstí mám velkou pomoc, že mi mamka může hlídat. Na jednu stranu mi bylo líto, že místo abych si užívala krásné dny a chodila s malým ven, tak jsem seděla u pc. Na druhou stranu bylo velmi příjemné nebýt jen maminka, ale sem tam se cítit zas jako studentka. Už se docela těším až se vrhnu na učení na zkoušky. On člověk asi vždycky musí něco obětovat. Já si teď dám pauzu a pokud to půjde, a povede se druhé, tak po jeho 1 roce asi zas půjdu něco studovat, aspoň nějaký kurz nebo tak.
My na jednu stranu druhé mimi hodně chceme, na druhou máme malý byt. Ale je mi jasný, že mimi vyhraje a když se povede brzy, třeba i dřív než koncem roku jak to plánujeme, tak budeme šťastní. Protože i když Dany z objektivního hlediska nepřišel úplně v tu pro mnohé nejsprávnější dobu, tak je to náš největší poklad a neumím si představit, že bychom ho neměli. 🙂

crawler
24. dub 2011

@andelka 😀 no tak když napíšu pravdivě - napsala jsi, co jsem vlastně chtěla slyšet 😀 já si vždy říkám, co když druhé mimi budeme odkládat a pak to ani nepůjde...a vždy se něco může postavit do cesty atd atd. Ale pak si říkám, co když nezvládnu dostudovat na toho Mgr. a zklamu manžela, rodiče a i sebe?...no je to takový stres...Fanoušek, ač naprosto neplánovaný, tak to nejkrásnějšíco nás mohlo potkat a nedokážu si to bez něj představit a právě protože jsem poznala, jak je mateřství krásné, tak bych ráda znovu 😅 😵 ...no ještě tomu nechám volnou cestu, promluvíme s manžou a uvidíme🙂 třeba to přijde neplánovaně jako s Fanouškem a bude vyřešeno 😀

crawler
24. dub 2011

@andelka máte 1plus1? a máte nějaký vyhlídky na větší bydlení? jinak zase...samozřejmě to není ončo, ale člověk si zvykne😉 my máme pro sebe jen jednu místnost a o ostatní se dělíme s tchýní, takže taky málo místa, ale člověku už to ani nepřijde...😉 jinak teda už nám to končí během 14 dnů budeme bydlet ve svém (4plus1), tak by to chtělo víc zaplnit dětským křikem, abysme se tam necítili moc sami, že? 😀

andelka
24. dub 2011

@crawler máme 2+1, vyhlídky na větší skoro žádné.
4+1 je super, to se tam budete skoro hledat 😀
My tak o tom uvažujem, Danymu se blíží 1 rok, dřív to stejně nešlo, příroda byla silnější 😅 tak spíš zvažujeme, jestli tomu necháme volný průběh už teď, nebo počkáme fakt až do podzimu.
Pokud máš pomoc, tak bys myslím Mgr dokončit určitě zvládla. Já jsem se třeba s ročníkovkou drbala dva měsíce a závěrečnou práci (podobný rozsah) jsem napsala za 3 týdny. Prostě se to muselo zorganizovat a šlo to. Jak ti vůbec to studium s malým jde?

matusaci
25. dub 2011

@andelka já mám problemy porad ze spodkem a nez jsem otehotnela doktorka mi jasne rekl apokud se nepokusime hned o mimco tak uz ho nikdy nemusim myt tak uvidime.ale ty bolesti a problemy co jsem mela predtim mam ted znovu tak jsem zvedava jak to vse dopadne ale uz vybirame i jmena a koucarek je mozne ze se pokusime drive

crawler
25. dub 2011

@andelka 2plus1 má sestra a mají 2 kluky (14let,6let)...do ted to šlo zcela v poho i když moc rádi by větší, ale ted už by to fakt chtělo, páč kluci v jednom pokoji, puberták a prvnáček...no nic moc :-/...ale zase se zadlužovat moc nechtějí, protože od svých 20ti neustále splácejí...je to těžký no...☹každopádně 2 děti blízko sebe mi přijde do 2plus 1 jako ok a kor pokud by byli stejného pohlaví...co se týče mé školy, tak jsem teda v únoru úspěšně odstátnicovala - babičky hodně pomáhaly...ted se teda hlásím na magistra...škola začne v říjnu čili Fanouškovi bude rok a půl takřka..no nevím...dálkově můj obor nejde....takže jedině se pokusit ukecat na individuální plán, páč studovat prezenčně s dítětem fakt nechci - to bych si ho neužila...Jinak od května (čili od následujícího cyklu) se chci začít měřit a opět jet PPR, dosud jsme používali kondomy, abych neotěhotněla kvůli tomu císaři...tak uvidíme, jaké budou cykly a jak to bude vypadat 🙂

andelka
25. dub 2011

@matusaci aha, no ale za pokus to určitě stojí 🙂

@crawler no takový věkový rozdíl snad mít nebudeme 😅
Tak to gratuluju moc k bakaláři 🙂 já bych to bez babičky taky nezvládla a to je oproti normální VŠ prkotina v podstatě, takže klobouk dolů. Ten Mgr je na dva roky, že? S individuálním plánem by to mohlo jít. 🙂
Já jsem začala měřit 1. dubna, pár dní potom co sjem zaregistrovala změny, a za 9dní přišla první MS. Tak od 9.4. měřím první cyklus od porodu a zatím ovulka nikde, nepanikařím, protože na mně by to bylo stejně ještě moc brzo. Ale jsem zvědavá jak to bude.

vendulka
26. dub 2011

Ahojte, zdravím po delší době, doufám, že se máte všechny dobře 😉

sarias
26. dub 2011

@feb13 ahoj ano kojila som ked som otehotnela, kojila som 3 krat za den ( v noci mi babo spinkalo). Takze da sa to 🙂 a ty planujes druhe mimi ked kojis? Inak pocula som ze pocas kojenia sa da lahsie otehotneit pokial nekojis ekonomicky tak kludne otehotnies, zalezi vsak aj od hladiny prolaktinu .....

tyrisa
26. dub 2011

Ahoj ženy,mužete se mi prosím kouknout do fotoblogu na fotku testíků,dnes jsem našla ducha a nevím jestli jsem si ho nevysnila...děkuji...

vendulka
26. dub 2011

@tyrisa je tam 😉 😵

tyrisa
26. dub 2011

Fakt?Děkuji,mooc jsi mě potěšila,ani nevíš jak 🙂

feb13
26. dub 2011

@sarias No mozno pomaly by som aj chcela, ale ja este vyhradne kojim, v noci je sice pauza cca. 9 hodin co mi spinka ale cez den musim tak kazde 2-2,5 hod. niekedy aj castejsie, je to velky hlados... dokopy kojim asi 8x denne a prave teraz som mala dvakrat tesne za sebou menstruaciu, dost silnu a pauza bola len tyzden ale dr vravela ze to este ovulaciu nemam, aj uzv robila a ze take krvacanie pocas kojenia moze byt ale to je anovulacne. Aj podla hlienu sa mi zda ze ovulaciu som este nemala takze tak.

nlenka
26. dub 2011

Ahoj holky,vítám nově příchozí.

Včera jsem psala co se u ns stalo,asi jste to četly. Dneska už víme kdo je ta nebohá zabitá holka. Nebyla to moje kamarádka,ani známá,jen prostě někdo koho člověk zná. Byla to máma od dvou dětí,klukům je 10 a 15 let. Byla vdaná,ale měla pletky o dost mladším klukem,jí bylo 39 a jemu 26. Údajně se tam s tím milencem měla pohádat a ten jí zabít.
Nejhorší bylo,že policajti měli podezdření,že je to moje hodně vzdálená příbuzná. Všechny v rodině vyblbnuli,její babička se málem zhroutila. Naštěstí se Pavlína našla u svýho kluka,měla vyplé vyzvánění telefonu a tam nepřijatých 92 hovorů!!!Těch pár minut strachu bylo jako věčnost.
Všichni kdo to jen zaslechli měli zkažené celé Velikonoce,ani koledníci moc nechodili.No a od té doby co je to objevilo na netu a pak večer a dneska v telce,tak ve vsi není vidět živáčka. Všichni se bojí,toho kluka co to měl udělat až snad chytili,ale na takovou hrůzu se jen tak nezapomene.
A jak ste prožily Velikonoce vy?

tyrisa
26. dub 2011

Já jsem dostala v 6:30 led pod pyžamo.......místo leknutí jsem řvala na chlapa,že je blbej,že si měřím v 7h bazálku,jestli to nemohlo počkat 😀 Jinak jsem chodila furt na malou,až mě to štvalo v noci 2x vstávat a šupky na wc....dnes ráno mi došlo proč :-P

tyrisa
26. dub 2011

@nlenka Leni to je dobře,že to nebyl nikdo z příbuzenstva a špatně,že se to vůbec stalo ☹

petka28
26. dub 2011

Ahoj holky můžu se k vám přidat? Taky se s manžou snažíme o druhé mimi doufám že to nepotrvá jako u prvního 2,5 roku:(

vendulka
26. dub 2011

@nlenka fuj, děsný co se děje ☹