Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

janana
12. říj 2009

fallinka - já odstavovala tak, že sem posrupně odbourávala jedno kojení za druhým. A šlo to. Musí ti někdo pomoct, sama to těžko zvládneš (nebo teda určitě jo, ale budou to nervy). Spát vedel v pokoji prej taky funguje, ale nesmíš k mimi vstávat ty.

meleri - Adelka taky po odstavení vůbec flašku nechtěla, začala z ní pít až třetí den po odstavení. Chce to vydržet a nevzdávat to. Oni prostě zkoušejí, co vydržíme.

meleri
12. říj 2009

Janano,

jenže já právě nevím jestli on vůbec chápe jak má pít, myslím že to vůbec neumí a asi by se to měl naučit...

já ted budu myslet pozitivně, pěkně se vyspím a snad se už brzo zas rozkojím...

fiallinka
12. říj 2009

no já jsem kojení odbourávala postupně, přes den pije vodu - trochu i sunar, ale ne moc, takže mi zbývá ta noc....vím, že nejlepší je tam nebýt, ale to asi nepůjde, ale snad to nějak zvládneme..

janana
13. říj 2009

Ahoj holky!
fallinka - tak jak to v noci šlo?
holky, ale to ste stejně odvážný, že chcete druhý mimi takhle rychle za sebou.

meleri
13. říj 2009

fiallinko,

a pije ti tu vodu z flašky? nemáš nějaký tip na naučení pití z láhve?

Janano,
já určitě počkám do toho příštího března, a nebo i dýl, pak se uvidí..🙂

fiallinka
13. říj 2009

janana: my s tím začneme nejdřív ve čtvrtek nebo pátek, asi ...jinak dnešní noc dobrá, byl vzhůru jen 3x a usnul brzo 🙂

meleri: tu vodu teď už pije (ale taky ne kdoví jak moc), ale nutila jsem mu to fakt od začátku příkrmů, on si z toho jen cucl nebo si s tím hrál, cucal to a tu vodu hned vypouštěl 🙂, a až měl deset a půl měsíce nebo tak nějak, tak najednou začal jen pít a nevypouštět 🙂. Ale musím mu to držet. Už jsem byla zoufalá, zkoušela jsem mu dávat i sladké pití a najednou se rozpil. Takže si myslím, že i Sam se to najednou z ničeho nic naučí, neboj...

janana
13. říj 2009

meleri - adelka měla taky problém naučit se z flašky. Vyzkoušeli jsme snad všechny možný dudlíky a savička a pítka, než se chytla. Když sem jí odstavovala, tak už z dudlíku uměla, ale musela se to naučit. taky to neuměla. Jinak u mě MS stále nikde. Tak fakt nevím, co se dějě. Pravýho prsa se vůbec nemůžu dotknout. Mám v něm evidentně zduřelou nějakou mléčnou žlázu či co, bolí to jak taková lehčí mastitida.

meleri
14. říj 2009

Fiallinko,

mě právě vždycky odradí že to všude teče a pak je celý mokrý a musím ho převlíkat...jsem asi lenivá..
dávám mu ze skleničky...z toho dudlíku nechce vůbec pít jen to kouše..takže radíš vytrvat..

držím palce a´t to dobře dopadne to odnaučování přees noc. a pak jdete znova na IVF?

Janano,

to je mi líto s tím prsem, co to máš...a není to kvůli těch zasmolených hormonů?
tak vidím že je to s tím pitím boj...:(

já mám zase zpátky mlíko, tak zas kojím...

ale v noci už fakt pije jenom 1-2 krát..

janana
14. říj 2009

meleri - to se spraví, jen to chce čas. Ale naučí se to, neboj.

Dneska už mě prso nebolí, tak nevím, co se to se mnou děje. MS taky pořád nikde. Evidentně už mám těch hormonů v těle moc.

meleri
14. říj 2009

Janano,

někdy je to záhul, znám to sama z IVF..nevím teda co bereš, ale já brala puregon a to bylo fakt hnusné..jednou mě s tím doktor předávkoval...a bylas na nějakém tom umělém oplodnění? člověk pak na to pořád myslí co..

jo ted udělal spoustu pokroku, tak si říkám že po něm nemůžu chtít aby uměl úplně všecko....🙂 tak to nechám na něm jak mu to půjde..🙂

janana
15. říj 2009

meleri - beru Clostilbegit a píchali mi dvojitou dávku Pregnylu. No vedlejších účinků se mi projevilo dost. Od přibírání po padání vlasů. Ještě mám před sebou jeden cyklus, tak sem zvědavá, jestli to zabere, ale myslím, že když to nezabralo do teď, tak už to nezabere. Jinak MS pořád nikde, tak doufám, že to nebude nějaká cysta.

A jak pokračujete s flaškou?

kalerat
15. říj 2009

ahoj holky, můžu se k vám přidat. Taky už bysme rádi druhé miminko 🙂

fiallinka
15. říj 2009

janana: a nezkoušela jsi ještě další test, co kdyby...

meleri: no on si taky jen hrál a byl celý mokrý, a pak najednou bác a pil - zase když mu to aspoń teče, tak jde vidět, že potáhnout z toho umí, jen nechce pít, to je vlastně dobře .-)

janana
15. říj 2009

fialinka - nezkoušela, podle teploty určitě nejsem. Začíná mě dost bolet břicho, tak třeba už se konečně začne něco dít.

kalerat - určitě můžeš, vítej. Aspoň nás bude víc 😉

kalerat
15. říj 2009

Janana díky 🙂

meleri
15. říj 2009

fiallinko, jo možná že kdyby fakt chtěl tak se napije jenže on ví že má mě..🙂 a takovému malému dítěti nemůžu vysvětlit, víš už bys měl pomalu přestávat pít mlíčko ať můžeme jít na IVF a ty můžeš mít brášku.. 😅

kalerat,
ahoj! 🙂

kalerat
16. říj 2009

ahoj holky,

tak jak se vede?

janana
16. říj 2009

ahoj holky! Tak hlásím, že MS včera dorazila. No nedá se nic dělat, už sem to tušila podle teploty, že přijde. Takže najíždím poslední cyklus s Clostilbegitem a pak už to bude holt jen na přírodě. Už žádný hormony do sebe prát nechci.

fiallinka
16. říj 2009

kalerat: no, včera dorazila ms a je nějak silná, tak nic moc 🙂

meleri
16. říj 2009

jej tak to je mi líto Janano, ale je to trochu komická situace mám taky mencky..a taky silnější než předtím...asi už ten prolaktin tak nepůsobí..

janana
16. říj 2009

holky tak koukám že sme se všechny s tou MS sešli............ 😀

meleri
17. říj 2009

jo! ☹ a nějak mě to tentokrát vyčerpalo...
holky já bych tak chtěla další miminkooo...hlavně být těhotná a zažít normální těhotenství a porod...jaké to asi je..tak sem se na to těšila a nakonec se to pěkně pos...alo.

pajinka111
18. říj 2009

ahojík,už sem tady párkrát nakoukla,taky se snažíme o druhé miminko,ale moje první dcera už má 10let a spoustu let se nám nedaří..beru clostil,utrogestan,pregnyl a někdy vyvolávačku na na MS,tento cyklus sem možná měla i ovulku,nemívám jí zrovna často jsem 19 DC ,ale nevěřím že by se to zrovna tentokrát povedlo,ikdyž se snažíme dost už ste tady podruhé nějaká těhulka..,nečetla jsem všechno..ve snažilkách od září,mají holky tabulku,která se denně aktualizuje,je tam kolik kdo má dětí,kolikáty je má DC ,kdo je těhulka,kdo bude testit,je to fajn přehledné

kalerat
18. říj 2009

ahoj holky, kluky jsem na chvíli vyslala ven, mezitím jsem uklidila a teď na chvíli relax u pc 😀

Janano to je mi líto. Já jsem kdysi clostík taky brala,ale vůbec nevím zda mi pomohl. V té době jsem teplotu neměřila.... Přeji ať je to teď ten úspěšný cyklus.

Fialinko ☹ je mi to líto... Já mám po porodu dost silnou ms 😖

Meleri tak nějak jsem pochopila, že máš Sama po IVF 🙂 zadařilo se na poprvé? Já jsem taky měla jeden cyklus IVF, ale bohužel se zázrak nestal. Kuba je přirozeně asi po půl roce od IVF 😉

Pajinko ahoj, to je mi líto ☹

Tabulku klíďo udělat můžeme, záleží na holkách, já jsem zde teprve chvíli

Všem krásnou neděli 🙂

janana
19. říj 2009

Ahoj holky!
Tak jakej byl víkend? U nás taková normální rodinná pohodička. Jinak dneska začínám poslední cyklus s Clostilem, tak sem na to zvědavá. Ale už tomu moc nedávám.

meleri - jestli se můžu zeptat, jak pos...lo? A co malej a flaška? Už je to lepší?

kalert - taky sem klidně pro udělat tabulku úspěšnosti, ale rovněž tady nejsem zas tak dlouho

meleri
19. říj 2009

Pajinko,

to je mi moc líto...a nechcete zkusit taky to IVF? držím palce at se zadaří..dcerka se asi moc těší na sourozence, to je super věk 10 let, někdy mám chut aby Sam už byl taky tak velký..

Kalerat,

jo mám eho po IVF ICSI ale nevyšlo to poprvé až podruhé...to je zvláštní s těma menckama..já měla dycky velmi silné i velké bolesti a ted pohoda, a ty píšeš že to máš silné teď..jak jsme každá jiná!

Janano,

posr..alo se mi těhotenství, těšila jsem se na to strašně moc a nakonec jsem polovinu proležela v nemocnici. ne s flaškou jsem to ted jaksi vzdala...zas mi kámoška říkala at radši zkusím to pítko se zobáčkem..jenže já ho nechala u našich v česku a už se mi nechce kupovat další...já fakt nevím zkusím ještě kojit tak do roku a půl a pak se uvidí...
nevíte jak je to s nočním kojením? každý píše že už to dítě nepotřebuje že je to zlozvyk, ale já pokaždé když v noci kojím tak malý má takovou žízeň, možná bych to mohla zkusit v noci s tou flaškou..ale zas to do té doby vychladne... 😠 to mlíko v ní..

pajinka111
19. říj 2009

ahojky všem..meleri IVF mám už za sebou před 6 lety,sem vyčerpala 3 pokusy a nic.. ☹ ,asi mě čeká laparka,v čem to vězí..
já derku kojila jen 4 měsíce ,pak sem stratila mliko ze dne na den,ráno bylo prázdno a byl víkend,tak do lékarny pro sunar,malá pila v noci asi do půl roku a to vždycky jen jednou,krásně spinkala až do rána,pak se už nebudila vůbec,netrpěla ani na koliky,teda 2x proplakala celou nocasi ve 3 měsících,jinak nic,byla zlaté miminko..

janana
19. říj 2009

meleri - já taky měla tohle v pohodě. Malá začla spát celou noc od třech měsíců, takže jsem kojila až ráno tak kolem pátý - to ostatně máme dodneškě, ale teda flašku a Nutrilon. I když si říkám, že už bych to mohla odbourat, že už je dost velká.

meleri
19. říj 2009

pajinko

to je mi moc líto..a znova na to jít nemůžete? my např s tou IVF taky nemáme šanci u nás mohla vyjít jedině IVF ICSI a taky vyšla....

a to si na ten sunar hned zvykla? asi jak není mlíko tak nemá děcko na výběr tak asi nevymýšlí....🙂

holky,

tak to vám fakt závidím, já mám takové noci že už sem fakt kolikrát zoufalá...asi čím větší děcko tím hůř se to odvyká...jenže já mu furt chcu dát to nejlepší a podle mě to mateřské mlíko je prostě lepší tak asi ještě budu chvíli kojit...🙂

janana
21. říj 2009

meleri - já kojila do roka, ale pak když už malá chodila a mluvila, tak mi to přišlo úchylný, tak jsem jí odstavila.