Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vendulka
19. črc 2011

@mataharyy no, to sem zvědavá, co z toho bude 😀

mataharyy
19. črc 2011

@nlenka No to by nebylo z mateřské na mateřskou, ale z těhotenství do těhotenství, to by byla pecka 😀 A ještě s naším štěstím by to určitě byli ty dvojčata 😀 😀

vendulka
19. črc 2011

@nlenka jako takto šestinedělí super, jen jsem těžce rozdýchávala to sezení po šití, bolelo to jako čert, moc mi to enbylo příjemné, teď do toho očistky a malé dítě...je to hnus...už aby to bylo pryč a bude suprově...doufám 😀

nlenka
19. črc 2011

já jsem taky byla sešitá,ale jelikož jsem si odbyla 8 dní po porodu v nemocnici,tak doma jsem to nějak už nevnímala.
Ale pro další šití jsem si objednala gel na hojení hráze.Tak jsem zvědavá,prý to chladí a dřív hojí

vendulka
19. črc 2011

@nlenka a jak se jmenuje, máš nějaký odkaz?

vendulka
19. črc 2011

@nlenka díky, dala jsem si to do záložek a budu nad tím uvažovat

nlenka
19. črc 2011

ono se taky může stát že to nebudu potřebovat,tak bych to pak prodala,ale pro jistotu sem si to koupila.
Kamarádka mi doporručovala dubovou kůru,ta jí prý zabrala skvěle,že byla rána asi po 4 dnech zacelená,ale nevim jestli užívala obklady nebo něco jiného.Taky lze sehnat gel z dobové kůry,jako sprcháč.
Taky se po každém použití toalety sprchovala,třeba i 20x za den (ta kamarádka)

vendulka
19. črc 2011

@nlenka já na to nic neměla, v proodnici mi doporučili rosalgin (? tak nějak) ale dočetla sem se že to štípe, tak sem se na to vyprdla a ledovala sem to a to kupodivu taky pomohlo...

nlenka
19. črc 2011

no rosalgin používám normálně,jako výplach.Ale to je spíš na domácí použí,nedokážu si představit používat tu nálevku v porodnici.Já jsem na to taky nic neměla,ale vím,že někomu se to prostě hojí špatně.A když se teď škrábnu,tak mi třeba trvá 2 týdny než se mi tam udělá alespoň stroupek

vendulka
19. črc 2011

@nlenka no to mi řekli,ať si to koupím domů...no zatím to enchám koňovi a uvidím po porodu, lékarna je snad ve všech nem. a nebo v okolí, tak bych kdyžtak pověřila manžela

vendulka
19. črc 2011

@nlenka a jak se připravuješ na to, že budeš min. 3 dny bez jirky?teda že ho uvidíš jen na pár hodin denně?Mě toto docela dost děsí 😅

nlenka
19. črc 2011

@vendulka ,no abych ti řekla pravdu tak dost těžko.Jak už sem psala wjerushce,tak jí obdivuju,že dala Krýšu k babičce a hotovo.Já si to neumím představit odeslat ho k babičce na jih,už při odjezdu bych řvala jak želva a nevim jak bych přežila ostatní dny. 😢
A až budu v porodnici,tak to asi bude taky horor.Taky pořád nevím kdo ho bude hlídat.Moje máma má dovolenou až od půlky srpna,manžel je na těch žních.Zatím je daleko,ale ještě pár dní a budou se stěhovat k nám.Pokud by to vyšlo a byl by jak se řiká "kolem komína",tak by s ním byl v práci.Jinak nevím,zatím se tim nebudu stresovat,ono to toitž vypadá,že se ještě budu muset sama dovézt do porodnice 😀

wjerushka
19. črc 2011

@evikula1 v tomhle Ti nikdo neporadí, musíš si to rozhodnout Ty sama v sobě apak se svýmpartnerem. Všechno má sovje pro a proti. Osobně si myslím, že dvouletý rozdíl už je celkem zmáknutelný i když ze začátku je to asi náročnější. Rozdíl víc jak 7 let, to jsou prý dva jedináčci. A ani nevím, jeslti by s emi po takový době chtělo znova do toho kolotoče nočního vstávání, přebalování...Fakt si to musíš rozhodnout Ty sama v sobě
@mataharyy hele to se může stát, že to je nepravidelný. No jsem zvědavá, jak dopadnete, vím, žes třetí chtěla, ale takhle rychle asi ne 😀
@nlenka No Kryšotf tam zůstal sám poprvé, ale zná to tam.Vzhledem k tomu, ž ejsme kojila jen do půl roka, tak tam jel už kolikrát jenom s tátou. Neřekla bych, že na něj nejsem fixovaná, docela mi Krýša chybí, ale tak nějak si i ráda odpočinu a navíc konečně mám čas prát, žehlit a obíhat obchody a chystat se na druhý. Taky si myslím Kryštof ponese líp, když budu v tý porodnici (no on už si to jednou vyzkoušel, když jsem byla v nemocnici) a no problemo, sice tu byl binec jako v tanku, ale s tátou si vystačili. Jo a s tím odvozem do porodnice to vypadá stejně, budu se muset asi odvést sama 😀 A ještě sehnat hlídání pro Krýšu

nlenka
19. črc 2011

@wjerushka ,úplně mi mluvíš z duše.
Já to chápu,že si nedala Krýšu poprvé k babušce,my taky jezdíme ke tchánovcům,ale nikdy jsme ho tam nenechávali.Vlastně tam nejel ani s tatínkem,prostě beze mě se ani neuprdnou 😎 .
Ale lhala bych,že jsem si nezvykla,že sem dávala Jurku každé ráno do školky a to 3 hodin byl doma klid a pořádek.

melly88
20. črc 2011

@wjerushka
@mataharyy Ahojte,no po dlhej(fakt dlhej) debate s priateľom sme to teda skúsili,prvýkrát len,tak budem čakať čo sa stane 😅 Díky za podporu,som v rozpakoch,či to vyjde,kvôli tej menštruácii,lebo nemám ani poňatia kedy má prísť,tak budem musieť rátať a rátať kedy si spraviť test 🙂

nlenka
20. črc 2011

ahoj holyk,tak mám první monitor zasebou.Narazila jsem na sestřičku která tam byla i před 4 lety,ale tenkrát to byla pěkná jedule.Teď je z ní příjemná sestra,která i vtipkuje. No ale proč píšu.Máme líný dítě,místo obvyklých 20 minut na monitoru jsem tam ležela skoro 70 minut!!!!!!!!!!
Sestřičky sed chodily dívat,jen kroutily hlavou,už se do pupku dloubala aby se milospán probudil.Ke konci to bylo lepší,i doktorka to schválila.Sepsali se mnou porodopis a já po dvou nekonečných hodinách opustila brány nemocnice.Fakt zážitek k nezaplacení. 😖
Jdu tam příští pátek a mám na to hodinu,pak mám manikúru tak doufám žeto stihnu

wjerushka
20. črc 2011

@nlenka budeš muset maldému pánovi důrazně vysvětlit, jak jsou věci jako manikůra důležité a že s sebou bude muset hodit 🙂 Teda 70 minut chudino, to Tě potrápili
@melly88 tak když jste to tak důkladně probrali, tak přeju, ať to brzy vyjde 😉

melly88
20. črc 2011

@wjerushka Ďakujem,aj ja TI prajem úspech,nech máš zdravé a krásne bábo.

nlenka
22. črc 2011

Ahoj holky,jak se vede?
Já se připravuji na zítřejší příjezd tchánovců.Manža neví jak to bude mít s prací,takže se chytají k nám,takže sem upekla míša řezy a budu dělat ještě jeden zákusek.Oni si potrpí na sladké 😖 .
Včera jsem šla sebrat spadlý truhlík s kytkama a natáhla jsem se jak dlouhá tak široká.Spadla jsem na zadek,ta půlka mě celkem bolí,ale hlavně od poledne mě bolí celý spodek.Nevím jestli je to tím pádem nebo se tělo začíná připravovat.Co by to mohlo být?

vendulka
22. črc 2011

@nlenka ahojky, tý jo, bacha na sebe, čoveče já bych měla asi strach a jela bych do nem. na ko nebo ke svýmu dr.
říkala mi moje bába, že sebou jednou takto pleskla, když čekala mamku a už jela do proodnice, se ji rozjel porod, tak možná se taky něco chystá a nebo to máš naražený, těžko říct, bych šla k dr. pro jistotu

nlenka
22. črc 2011

@vendulka ,ono to není nějaká ukrutná bolest,jen jakoby namožený nebo možná skutečně naražený.
Když sem to řikala manželovi tak taky docela zuřil,ale copak můžu za to,že prší?
Kdyby něco tak tam o víkendu zajedu,ale mimoušek se včera večer tak mrskal.Asi se mu něco zdálo nebo bůh ví co a kopal jak vzteklej.
Ničím jiným než porodem to stejně skončit nemůže a jestli to bude teď nebo za 3 týdny je mi jedno.
Ale dneska se mi konečně ozvali kůli kočárku.Ještě čekají jestli jim dodavatel potvrdí,že ho mají na skladu.V pondělí mi dají vědět

vendulka
22. črc 2011

@nlenka tak jasný jesli teď a nebo za tři týdny,ale nikdy nevíš no...já bych jela, za to nic nedáš

wjerushka
23. črc 2011

@nlenka nejsi v porodnici? 😕

juliap
23. črc 2011

@nlenka nechcem ta strasit, ale tehulka ked spadne v hociktorom tyzdni, mala by ist hned do nemocky, aby to skontrolovali na USG ... maly sa moze hybat a nemusi byt vsetko v poriadku ... ja som tak spadla 3 dni pred porodom Martinky, v nemocke vtedy sice na mna mlady dr pozeral, ze preco nejdem najprv na chirurgiu, ked som spadla na zadok, no ale potom sam uznal, ze hned na CTG a USG, ci sa nieco nestalo aj v maternici ... ja som to aj s Martinkou zvladla a v pohode sme o 3 dni odrodili, no ale kamoska tak v 8 mesiaci o mimco prisla, takze tvoije tvrdenie, ze ci odrodis teraz, alebo za 3 tyzdne, sa mi po pade zda ako lahkovazne a nezodpovedne ...

mataharyy
25. črc 2011

@nlenka už rodíš??? 😕 🙂
Jaký byl víkend? Já si včera přivodila značné alkoholové opojení 😎 Ještě že mám hodného manžela co se postaral o děti i o opilou manželku 😀

vendulka
25. črc 2011

ahojky,no asi to tak vypadá, že Lenka je porodnici...škoda, že na ni nemám tel.

wjerushka
25. črc 2011

Sakryš a já si pořád říkala, kolik mám času, Lenka ještě nerodí 🙂 Tím by se ot sakra přiblížilo
@mataharyy hodnej manžel, ještě kluci, aby Tě nechali trochu spát 😉

nlenka
25. črc 2011

@wjerushka
@vendulka
@mataharyy ,děkuju všem za zájem,ale ještě nerodím 😀 . Neměla jsem celý víkend čas se ozvat,měli jsme tady ty tchánovce.Bylo to náročný,ale všechno sem zvládla.
V nemocnici sem nebyla,do druhého dne mě všechna bolest přešla,jen mi zbyla pořádná modřina na boku. A nakonec jdu zítra do poradny,tak se tam pochlubim a uvidíme co na to doktor,kdyby se mu něco nezdálo,tak se o nás postará.
Stejně ještě rodit nemůžu,manžel dneska zase odjel na žně a nemá mi kdo hlídat kluka.
Jo a jinak se musím pochlubit jak je chytrej.Včera jsem manželovi řikala,že zítra má Jakoubek svátek.A Jurka mě slyšel,běžel za manžou a šeptá mu:Tatínku,zítra musíme Kubíčkovi koupit dárek k svátku a mamince kytičku,aby jí to nebylo líto 😀 .Až mi vyhrkly slzy jak je starostlivej.
Tak babička Kubíčkovi koupila dneska kolotoč nad postýlku a rychlozavinovačku

vendulka
25. črc 2011

ahojky

@nlenka jsi nás teda napínala 😀 ,ať KO dopadne dobře 😉 děti sou někdy kouzelný a dojemní 😵