Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

pajinka111
21. říj 2009

ahojky..no první dáku sunaru skoro celou vybryndala,vůbec o nechtěla,další vyzvracela,pak pila jen málo,začala mít broblémy,průjmy a zvracení,tak nám doktorka řekla že mám skusit hypoalergení BEBu a bylo to dobré,sicel nepila tak hltavě jak u kojení ale pila..stačilo jí málo a usnula,byla hodnoučká..
hodně holek vím že kojí dlouho,legrační mi přišla jedna kámoška,která kolila skoro do 4 let🙂,to sme byly na pískovišti a malá k ní přišla že chce bibánek,ona vytáhla prso a dala jí napít,stím že vůbec neví jak ju odstavit,navím že má hrozně moc mlíka,že nenví jak to zastavit..

kalerat
21. říj 2009

ahoj holky,

Meleri tak hlavně, že to vyšlo 😵 a máte Sama 😵 . No s tou MS jsem se spíše setkala, že po porodu to maj holky silnější. Tak to máš super, že ty to máš přesně naopak 🙂

Pajinko, to je mi líto, že už máš 3 pokusy hrazené pojišťovnou pryč. Snad ta laparka na něco přijde 😉 Dcerka teda byla moc hodný dítě, mám doma stejné 🙂

meleri
21. říj 2009

Kalerat,

ty brďo tak to mám asi fakt štěstí..já měla dříve takové bolesti že jsem kolikrát musela ležet, a brala sem jeden ibuprofen za druhým..právě jsem se děsila jak to budu zvládat bez ibuprofenu a přitom ho vůbec nepotřebuju jak to mám slabé...kéž by to tak bylo už napořád...

Pajinko,

ty brďo tak to je drsné chudáček, to musel být asi šok, já se chcu právě toho vyvarovat...chtěla bych vynechat třeba ranní a odpolední kojení a dát vodu nebo čaj nebo mléko umělé, ale jak říkám malý furt ne a ne pít pořádně...

Janano,
mi to přijde divné po těch dvou letech do té doby si myslím že teda asi pohoda..i když někdy už i ted mě přepadá takový divný pocit..ale nedokážu to nijak vysvětlit..

právě každý den zkouším dávat z hrnečku. dělá trošku pokroky, ale moc toho nevypije...

my chtěli jít na druhé IVF v březnu ale to fakt nevím jestli se mi to podaří odstavit!!

se přiznám že vůbec nevím jak na to...

janana
21. říj 2009

meleri - postupně jak přidáváš příkrmy, ubírej kojení až ti zybde jen jedno třeba ráno a to nahraď Nutrilonem nebo jiným UM. Takhle sem to měla já a fakt úplně bez problémů, i prsa byly OK. Vůbec mě nebolely. Holt mu kdyžtak místo zbytku dávej čaj. Nebo UM častěji, jak chceš ty sama.

meleri
21. říj 2009

no právě malý pije před spaním, takže úplně mimo příkrmy...má to vlastně jako uklidnění před spaním..pak si chvíli hraje a pak usne v náručí...

právě jsem zkoušela umělé..líznul si párkrát a konec...já moc nejsem zastánce těch dětských čajů, no třeba občas párkrát do týdne...ale každý den ne...tak asi zbývá jenom voda anějaké štávy ovocné...

jak na to když mu to dávám před spaním?? zatím spí dopoledne a odpoledne, a před každým tím spaním pije... 🙂

janana
21. říj 2009

jo tak takhle malá taky usínala - u prsa. Stálo nás to skoro tři tejdny nervů, ale naučila se usínat i bez toho

meleri
21. říj 2009

janano,

ježiš pošli recept! 😀 teda na ted ještě ne ale tak na ten březen už by mohl přestat....

veruska007
22. říj 2009

Ahojte, holky, muzu k vam? Mam sedmimesicniho chlapecka a chteli bychom druhe miminko, od zari se snazime, ale zatim nic 😅 . No, ono uz to prvni otehotneni byl strasny zazrak... ale moc si prejeme, aby se stal i druhy 😅 .

veruska007
22. říj 2009

Jo, jak vas procitam, tak zjistuju, ze to mate hodne trnity... no, nase prvni mimi bylo taky s neuveritelnym stestim. Posledni ms jsem mela pul roku pred otehotnenim! Ted jsem mela prvni ms po porodu (i kdyz takovou nejakou divnou), tak jsem zvedava, jak dlouhe cykly budu mit ted. Po porodu mam nadvahu, dolu to asi kvuli kojeni vubec nejde... jestli budu zas mit pulrocni cykly, tak teda nevim. Mozna bych mela zkusit pit caj z kontryhele... nebo drmek? Nemate nekdo zkusenost? BT nemerim, protoze mi lita, jak se ji zachce, zkousela jsem ji merit u prvniho ditete, ale bylo to marny... maminka se v tom taky trochu vyzna a rikala, ze ji taky teplota nikdy neodpovidala, takze mi nezbyva nez se spolehnout na intuici... holky, to by bylo nadherny, zjistit o Vanocich, ze cekame miminko, vidte?

pajinka111
22. říj 2009

ahojky veruska-já měla cykly tak po třech měsících,nejdřív sem chodila každý měsíc na injekce na vyvolaní MS,aby se cyklus upravil,pak sem 3x otěhotněla,ted mi cyklus upravil utrogestan,doktor by ti měl poradit,ms za půl roku je mooooc dlouho,měl by ti dát něco na úpravu cyklu

janana
22. říj 2009

veruska- vítej. Já teda žádný zkušenosti s pitím čajů nemám. A cyklus pravidelný taky nemám, neustále na to něco polykám, abych to dostala, takže nevím, jak by se mi to spustilo samovolně. Asi asi taky ne moc často. A to už jedete takhle brzy? To bych teda se přiznám nedala.

meleri
22. říj 2009

ahojky Verusko,

tak s těma cyklama fakt nevím..já jsem v pořádku, takže jsem to nikdy neřešila...čaj kontryhelový sem pila proti velkým bolestem během menstr. a je fakt že to velmi pomáhá...ale spíš sem ty mencky měla slabé tož tak nevím...

jo já si bohužel iluze moc nedělám, nám se nikdy nepovedlo otěhotnět normálně, velký zázrak je náš syn...budu fakt ráda když se zadaří podruhé...🙂

veruska007
23. říj 2009

No, ja to mela vzdycky nepravidelny, ale tak +/- 1 - 2 tydny. Pak jsem mela stres v praci a nedostala jsem to asi 3 mesice. Doktorka mi tvrdila, ze mi cyklus zpravidelni pouze antikoncepce... tak jsem ji brala 3/4 roku, ale nedelala mi dobre, navic jsem vsude cetla o spouste leku na zpravidelneni ... tak jsem antikoncepci prestala brat. No, a od te doby mam cyklus uplne sileny. Hormonalni leky se mi ted moc brat nechce, kdyz chceme miminko... jeste to chci chvili zkouset "jen tak", kdyby to do Vanoc nevyslo, tak asi budu muset neco vymyslet.

meleri
23. říj 2009

verusko,

to je mi líto..asi ta antikoncepce napáchala ještě víc zla.. ☹
a nechceš jít do nějakého CARu tam by ti mohli pomoci asi nejlíp..

janana
23. říj 2009

Ahoj holky! Tak jak se máte před víkendem? My jedem k našim, tak si aspoň tžrochu odpočinu. Naši sou z malý úplně hotový, takže se jí dost věnujou a já můžu relaxovat.

Kam vlastně zmizela fiallinka? Všimla sem si, že už tu dlouho nebyla.

meleri
23. říj 2009

janano, hoď sem ten recept na zrušení nočního kojení... 😅

tak to máš super! já toto zažívám tak jednou za tři měsíce... ☹ s našima..

to fakt nevím, co je s Fiallinkou. nepsala něco o dovči?

janana
23. říj 2009

jo tak to teda nevím, že by něco psala. Jinak mě malá spala celou noc od tří měsíců sama od sebe. A večerní kojení a usínání u něj sme odbourali tak, že sme jí uhladili ke spánku a pak už sme místo hlazení nechali jen pohádku, zhasnout a spát. Dokud měla šprušle u postýlky, tak hned usla, ale od tý doby, co je nemá nám trajdá po baráku třeba do devíti a to jí dávám spát v sedm. 😒

maciol
23. říj 2009

Ahoj holky, můžu mezi vás? TAky bych moc ráda měla druhé miminko. Mám doma dvouletého chlapečka Tomáška(podařil se nám hned na první pokus). Teď se už tři měsíce snažíme o druhého prcka, ale zatím bez úspěchu.

janana
23. říj 2009

maciol- Vítej! Jééééé, koukám, že máme děti stejně starý 😀 Tak to my už se nsažíme 10 měsíců a stále nic.

maciol
23. říj 2009

Janana - kdy se Ti narodila Adélka? My jsme 28.9.

fiallinka
23. říj 2009

Holky, tady jsem, normálně mi celý týden nefungoval Kůň... myslela jsem, že je to chyba u všech a vidím, že tady se vesele kecá... 🙂...

Vítám další spolubojovnice...

A hlásím, že už šestý den Jurču učíme spát 🙂...přes den a večer...první den řval chudáček bobáček 70 minut, druhý den jen 15 a teď ani ne deset, už spíš fňuká...takže to má výrazně zlepšující se tendenci, jen ten první den byl fakt na nervy. V noci se vzbudil jen dvakrát až třikrát, to jsem mu dala normálně pít a pokud v tom bude pokračovat, tak postupně odstavím i v noci...

Veruska: a doktorka ti kontrolovala krev kvůli tomu cyklu? Asi jo, že...

Meleri: já mám tu knížku o odnaučování v mailu, můžu poslat, ale je slovensky 🙂

lucia.
23. říj 2009

ahojte mozem k vam?🙂 nasa natalka ma "len".. 9,5mesiaca..ale chceli by sme aby mala druheho surodenca- vychovat dve deti naraz🙂

pajinka111
24. říj 2009

luca jasně přidej se nezáleží jak stré máš dítko,prostě chcete další.. 😉 ..hodně holek co znám mají děti třeba po roce a říkají že je to fajn vychova skoro stejná a děti si spolu pěkně hrají..něketré plánovali taky brzo po první a nešlo to tak mají až za 2,3,5 nebo i více let

veruska007
24. říj 2009

No, ja doufam, ze se nam druhe podari stejnym zazrakem jako to prvni. Vlasne jsem si ho vysnila, miminko se nam podarilo zazrakem uplne tak, jak jsem si snad od puberty prala. Ted jsem se rozhodla, ze chci najit // okolo Vanoc. Tak snad se nam to zase povede! CAR beru jako tu nejzazsi moznost. Uvidim, jaky ted budu mit cyklus, kdyztak zkusim na srovnani bylinky, a taky mi jeste zbyl Clostyl - doktorka mi ho minule predepsala, ale mela jsem ho brat az od dalsiho cyklu... jenze to uz jsem cekala mimco. A ted mam dve lahvicky doma 🙂. Kvuli cyklu mi doktorka krev kontrolovala, vse v ramci sirsi normy.

maciol
25. říj 2009

Ahojky všem při neděli.
Verusko007 můžeš mi napsat recept na ten zázrak 🙂 🙂 ? Nám se první taky podařilo hned, ale druhé už tak dobře nejde.

fiallinka
25. říj 2009

Veruška: taky bych potřebovala recept na zázrak 🙂
Lucia: dyť to je tak akorát 😉

kalerat
25. říj 2009

ahoj holky,

Kuba spí, tak jsem za váma přišla kouknout.

Meleri tak to já bolestivou MS neměla nikdy, naštěstí... Teď právě přemýšlím, zda jsme se správně pochopily 😀 Myslela jsem to tak, že mám silnější krvácení.

Verusko, Maciolko, Lucio vítejte 🙂

My jsme včera byli na výlovu, Kuba si to moc užil. Teď čekám až se vzbudí a půjdeme na procházku, dokuď svítí sluníčko

happy018
25. říj 2009

ahoj babenky. mam jednu otazocku snad mi budete vediet povedat. takze, dostala som menstruaciu asi o tyzden skor no a bola velmi slaba len take spinenie, asi 5 dni po pretpokladanej ovulke no a je nejaka moznost ze bude babinko, snazime sa s manzelikom od februara no a nic, zacala som brat kisel;inu listovu asi mesiac pred teda je moznost ze to urobilo to, alebo ze sam mala mensiu dietku asi 10 dni. co vy nato?

fiallinka
25. říj 2009

happy: no rozhodně to neudělala listovka, to spíš ti cyklus mohla rozhodit ta dieta - taky ale můžeš být těhotná, zkoušela jsi test? Ale moc bych v tom nehledala vědu, spíš to bude nepravidelnost cyklu...já osobně jsem cyklus měla rozhozený hodně a na vině byla asi spíš psychika, když jsem se dozvěděla, že musíme na ivf, najednou to bylo jak hodinky 🙂

lucia.
25. říj 2009

ahojte.. ja len dufam ze sa nam druhe podari coskoro..cakat paru rokov by sa nam asi nechcelo...
teraz by bol rozdiel medzi detmi 1,5roka- 2cize taky akurat aspon pre nas🙂