Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vendulka
10. únor 2011

Ahojky

@lucie.krajcarova no neplánuji normální školku až za dlouho, v březnu jdeme k zápisu, tak že by mohla už od bžezna příštího roku chodit, pochybuji, že by mi ji te´d v září vzali, když nemá tři roky

@wjerushka jábych to zkoušela, sice se může cítit odstrčený,alezvykne si a ty budeš mít aspoň nějaký čas na miminko

saminomimino
10. únor 2011

@vendulka že vám sem lezu ale chci se zeptat,to se dá jít teď v Březnu k zápisu i když bych chtěla syna dát do školky až za ten rok??
Je to lepší jako že tam o člověku ví??,nemám o tom páru,Díky 😉

vendulka
10. únor 2011

@saminomimino já o tom taky moc páru nemám 😀 ale co jsem se tak bavila s kamarádkama a mají o rok starší děti,ale i stejně staré děti, tak prej je to lepší, že ve školce mají aspoň představu, tak proč to nezkusit 😉

saminomimino
10. únor 2011

@vendulka aha,no on syn bude mít v září 2 a 9 měs takže teoreticky by už mohl jít,bych to i uvítala když bude druhé,plýnky už teď má jen na spaní a celkově je šikula,tak to díky za tip 😵 ,zajdu k zápisu a uvidím,třeba nás nevyhodí 😀

lucie.krajcarova
10. únor 2011

@saminomimino souhlasím, mě to takhle poradila přímo učitelky z místní školky. u nás je to ale jen čárka do pořadníku, protože míst je málo. takže jako jednou odmítnutí budeme mít přednost. u vás by ho mohli vzít, že by sis 3 měsíce platila místo a v prosinci by nastoupil, hned jak mu budou 3 roky.

wjerushka
10. únor 2011

@lucie.krajcarova To samé je ot u nás, poradila m sousedka, ať jdu s Kryštofem k zápisu už letos. Příští rok pak dostaneme přednost, když už se jednou hlásil a nevzali ho. Tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne. Oo je to asi všude se školkama na draka.

lucie.krajcarova
10. únor 2011

@wjerushka jj ono by to možná nebylo tak špatné, ale prej se máš hlásit jen do jedné školky... jak člověk může vědět, že se tam dostane... tak my jdem do místní. a když to příští rok nebude vypadat dobře, tak to zkusím ve větším městě. ovšem kdo ví, jestli nebudu těhu, to je taky problémek, že děti takových maminek neberou..

wjerushka
10. únor 2011

@lucie.krajcarova No my to půjdem zkoušet tady přes ulici. No a ten další rok, pokud všechno dapodne jak má budu s druhým pckem na rodičáku, takže taky body dolů. Uvidíme, nechám to koňovi, to já nevyřeším.

mataharyy
11. únor 2011

Ahojte,
tak u nás je sice školka i by mi Adriána vzali, ale já se nakonec rozhodla že ho do školky nedám, je to tam takové hala bala (teda do budoucna za ní budu vděčná, ale...), navíc jsou tam takové děti se kterýma mám problém, nebo spíš oni s Adriánem, tací uzurpátoři a přeci jen Adrián je ještě malej na to aby pochopil že když ho budou mlátit tak jim má rozbít tlamu a a bych v něm předčasně vyvolala strach ze školky... Takže ještě rok vydržíme, budem spolu pečovat o miminko a když to bude k tomu zkusím se domluvit že od května by chodil na čtyři hodinky a pak od září nastoupí na celej den... 🙂
Jináč musím smeknout, dnes poslali z čech rodičák, co už samo o sobě mě překvapilo a fakt že poslali celej rozdíl (za leden jsem měla dostat víc) mě naprosto odrovnal... Tekže máme pěknej pátek, protože jináč by jsme až do pondělka měli osmdesát centů a doma lednice vybrakována 😀

lucie.krajcarova
11. únor 2011

@mataharyy tak to gratuluji k pěknému rodičáku 🙂

mataharyy
11. únor 2011

@lucie.krajcarova Já jsem z toho taková nadšená 😎 To bude tím že jsem ho fakt nečekala, teda doufala jsem, ale oprvdu mě to velmi pěkně překvapilo... 🙂 Teď nás asi teda čeká to lepší, tak snad to bude dlouho 😎 Tak když na to vlastně přijde tak po výplatě je, no buducí týden po karnevalu už bych teda mohla rodit 😀

lucie.krajcarova
11. únor 2011

@mataharyy ješt ě počkej, to by bylo nedonošeňátko. ale oslavte to určitě 🙂

mataharyy
11. únor 2011

@lucie.krajcarova Jo vidím to na ten druhej víkend v březnu, to by bylo tak akorát 😀 Já jsem jen zvědavá zda to zas klapne, protože kdyby náhodou jo, tak mou tetu asi porazí 😎

lucie.krajcarova
11. únor 2011

@mataharyy JAKo myslíš, jeslti klapne, že porodíš v den, kdy si to budeš přát jo?

mataharyy
11. únor 2011

@lucie.krajcarova Jo nebo alespoň nějakej ten víkend 😀 Mám fakt obavu že začnu rodit v týdnu a manžel než dorazí... Tak bych řekla že začínám mít předporodní stres 🙂

wjerushka
11. únor 2011

@mataharyy No moc se nestersuj, nebo fakt porodíš v týdnu a brzo. Snad vámt o vyjde, aby to manžel stihl a byl u toho🙂

Holky já mám otřesnej zážitek z jídelny. Chodím si do školní jídelny pro obědy a dnes byl řízek s bramborovým salátem. A co tam ti důchodci vyváděli to bych vám přála vidět. Ale vrchol tomu nasadila jedna babka, to už jsem ocházela od okýnka s plnýma kastrůlkama a nevím, jeslti se jí zdálo, že jdu pomalu nebo se hnala k okýnku aby ji ještě nědko nepředběhl, prostě do mě zezadu brutálně hnípla tak, že jsem skončila i s obědem na zemi. A v absolutním šoku, cože se to stalo. Kuchařky teda vyběhly, uklidily tác i rozsypaný a rozlitý jídlo, vymyly mi kastrůlky a naložily novej oběd. Ale babka ani nezabučela. Ještě držkovala, když jí kuchařka řekla, že by oběd neměla dostat, za to, že skončil na zemi můj.

mataharyy
11. únor 2011

@wjerushka fíha, bych asi babku utesala... Já takové lidi opravdu nemůžu a ač jsem tichý slušný člověk tak jsou okamžiky kdy ve mě rupnou saze a to je pak paráda... 😠

vendulka
12. únor 2011

Ahojky

@wjerushka tak já jsem takové povahy, že baba by si to pěkně odskákala, ne teda fackama - i když kdo ví 😀 - ale slovníma titulama 😠

silente
12. únor 2011

Ahojte po delší době, nějak jsem nestíhala net 😅 To víte, manžel je ještě pořád doma (to je ten po operaci páteře 😀 ). Koukám, že wjerushka už je 9.tt, tak to moc blahopřeji 🙂 A co zbytek? Šup šup 🙂

vendulka
12. únor 2011

@silente no ahoooj 😀

wjerushka
12. únor 2011

@silente ahoj, moc děkuji 😉 A co manžel, zlobí doma. A už je mu trochu líp?

kolebka
12. únor 2011

Ahoj po delší době zdravim. 🙂 😉 Tak co přibyl nám tu někdo těhu? 😀

lucie.krajcarova
12. únor 2011

@silente ahojky, tak malá se už vnoci nepočůrává? to je šikulka. my to zkusili včera odpoledne bez plíny spát a taky to vyšlo. ale noc ještě dlouho ne, vzhledem k tomu, že za noc vypije půll litru mlíka 🙂
@kolebka jj wjerushka 🙂

silente
12. únor 2011

No manžel mi občas slušně leze na nervy, ale je to lepší než ze začátku, asi už jsme si zvykli 😀 Je mi celkově líp, ale teď ještě čeká na telefonát z PHY, kdy ho poženou na 3 týdny na rehab kliniku. Ale nějak nevíme, jestli tam vlastně zbydou nějací doktoři 😀

@kolebka - gratuluji k těhu! No koukám, že v září tu bude veselo 😀

@lucie.krajcarova - ty noci jak kdy, ale snaží se, prdelka. Přes den víceméně bez plíny a káko jedině do záchoda 😀 Tak jsem ráda. Ale někdy cvičí naši trpělivost, když chce na záchod třeba 5x během 10 minut 😀 To už tedy víme, že si vymýšlí, ale jít se tam pokaždé musí 😀

lucie.krajcarova
12. únor 2011

@silente tak to lítání pro tři kapky moči známe taky 🙂 jsou to ale krásné pokroky. dnes jsme brali nočník i na rodinnou oslavu a fakticky tam čůral, i když jednou to nedonesl. prostě jiné prostředí, děti, více zábavy a míň myšlenek na nočník. ovšem jsem spokojená s tím, co už umí, je to fajn. co vaše, v noci už nedostává mlíčko?

silente
12. únor 2011

@lucie.krajcarova - no ona nikdy nebyla moc mlíková ... šla jen po mateřském, zbytek nezájem. Ale miluje jogurty a jogurtová mlíčka. Před spaním se napije vody, max. čaje a jde hají. Tedy já musím s ní, lehnu si vedle ní a ona stále hlídá, jestli dělám taky hají. Až ji to unaví a usne 😀 Na nočník nám prdí, páč je přece velká ... takže všude jedině na záchod 😀 Do heren dávám zbaběle plínu, tam v zápalu boje totiž občas zapomíná 😀

katkaen
13. únor 2011

katkaen Zdravím všechny přítomné v diskusi , ráda bych Vás touto cestou pozvala na přednášky s besedou v MC Pramínek V Praze na Chodově.
http://www.katkaen.cz/products/materske-centrum...
Pevné objetí jako součást životního stylu, aneb o životě ve vzájemném porozumění
(seminář vychází z koncepce ,,Školy lásky v rodině“ dle PhDr, Jiřiny Prekopové)

14. 2. v 9.30 hod - Máme doma miminko a neb povídání o miminkách, mateřství a otcovství
21. 2. v 9.30 hod - Někdy je to velké peklo s malým andílkem
28.2 9.30 hod. Kurz šátkování http://www.katkaen.cz/products/a22-listopadu-po...

Kateřina Neubauerová (Lektor preventivních výchovně - vzdělávacích programů a terapeut pevným objetím podle

PhDr. Jiřiny Prekopové)

kolebka
13. únor 2011

@silente jj díky a vy jste ve stavu snaženíčka?
@lucie.krajcarova jj to už vím jsme na stejném TP 🙂

vendulka
14. únor 2011

Ahojky holky v nové týdnu 🙂

wjerushka
14. únor 2011

a tady sněžíííí ...