Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vendulka
4. kvě 2011

tak já jdu do školky

nlenka
6. kvě 2011

AHoj holky,jak se vede?
Musím se vám pochlubit,jak mám šikovný dítko.Včera jsme sundali Jurkovi z kola přídavný kolečka.Jen jako drak,samozdřejmě že mu ještě dělá problém se odstrčit a rozjet,ale snaží se. Druhý dítko mě po obědě kope až mi nadskakuje noťásek 😀

lucie.krajcarova
6. kvě 2011

@nlenka tak to máš obě děti krásně akční 🙂

nlenka
6. kvě 2011

Luci,někdy až moc. 😀
Jurka si pořád zpívá,každou písničku co se naučí ve školce mele pořád dokola.Někdy bych potřebovala aby měl tlačítko kterým by se dal vypnout nebo alespoň přepnout na tichý režim

mataharyy
9. kvě 2011

Ahoj,
jsem tu na skok, jak se máte?
@nlenka je to šikula, u sousedů se taky malej učí, teda on už jezdí, ale je jak střela, jeho máma to má jak sprinterské cvičení když za ním běhá 😀 A už chudák stihnul i líbat zem, tak má sedženej nos 😅 Zato náš prvorozenej se včera rozhodl hrát s velkejma klukama fotbal, tak se jim tam motal a byl nadšenej, oni o něco méně, ale byli hodný a druhorozený je jak přísavka, je to normálně závislák na prsou 😀 což neznám, u A. jsem jednou za 2 - 3 hodiny dala nutrilon a nic víc nechtěl, zato tenhle ten když není přisátej, nebo se nechová tak řve 😅 Ale už jsem začla přemlouvat manžela že ještě dvě se nám domů určitě vejdou 😅 Nějak jsem zatoužila po soukromé školce, asi proto jaká je to s klukama (většinou) pohoda, moc pěkně se o sebe starají 😀

vendulka
9. kvě 2011

Ahojky holky, právě se chystám do poradny, tak jsem zvědavá jak dopadnu a jak moc miminko vyrostlo 😵

mataharyy
9. kvě 2011

@vendulka tak ať ti to dobře dopadne 😵

ance1
9. kvě 2011

Ahoj holky.Omlouvám se, že vstupuji do diskuze, ale chtěla jsem se poradit. Taky s manželem bychom chtěli další dítě, ale stále nemám menstruaci a nekojím. TAk jsem se chtěla zeptat, jestli lze bez menstruace otěhotnět. Snažila jsem se najít nějaké info na netu, ale zatím neúspěšně. Nemáte někdo zkušenosti?

mataharyy
9. kvě 2011

@ance1 osobní zkušenost nemám, ale když jsem měla trable s cyklem, tak mi doktor říkal že MS není zárukou ovulace a opačně a když jsem otěhotněla s prvním dítkem, tak to bylo dva měsíco po poslední MS, takže ano v některých případech lze otěhotnět i bez MS, pokud není problém jinde, každopádně bych se asi poradila s doktorem, aby zjistil kde je zakopanej pes 😉 držím palce

andelka
9. kvě 2011

@ance1 ještě jsi od porodu moc krátkou dobu, tělo se musí vzpamatovat a zase najet. Jak dlouho nekojíš? Někdy se to srovnává déle.
A ovulace první MS předchází, takže můžeš otěhotnět i když MS ještě nebyla. Ale často se stává, že první MS po porodu ovulka nepředchází, případně po porodu těch anovulačních cyklů může být víc. Někomu se to rozjede samo od sebe a brzo a bez problémů a někomu ne. Holt porod je velká změna. Já bych asi ještě 2-3měsíce počkala a pak se šla poradit.
Mně došla první MS 11měsíců po porodu, když se snížil rapidně počet kojení, hlavně nočního. Před MS ovulace nebyla. V druhém cyklu už ano, tak jsem zvědavá na další.

odrik
9. kvě 2011

@janik8774
Jejda, prepac, ze vstupujem, to je krasne. Ja mam teraz tazke obdobie, cakam druhe dietatko a bohuzial s velkou pravdepodobnostou je to zamlknuty potrat. Tak som strasne smutna. Ale precitala som si od Teba to vsetko pozitivne! Tak sa musim snazit takto brat aj moje starosti. Vsetko dobre prajem!

vendulka
9. kvě 2011

Ahojky, tak poradna v pořádku, vše vypadá, že je tak ,jak má být a jsem dneska 11+2, čili 12 týden a mimčo vypadá, že je o týden starší než dle MS, podle které bych měla být 10+2, takže se rodit bude koncem listopadu,ale uvidím příští týden na NT+ jak mi dle UTZ stanoví TP.Mimčo sebou nádherně mlelo, kopalo a mávalo ručičkama, se mi chtělo i brečet 😀 , úplný opak Nathy, která pořád jen spala a na utz ji museli budit aby se vůbec pohla a to taky ne vždy se podařilo,t akže toto bude asi pěkný kvítko 😀

nlenka
9. kvě 2011

Ahojky,
@mataharyy minule jsem toho našeho grázla přecenila.V pátek jsem mu táhla kolo do školky,tam jsme se srazily ještě s dvěma maminkama a šly společně.Oba kluci (těch maminek) šlapali jak divý,ale mají ještě přídavný kolečka a Jurka se za nima kvrdlal.Domů sem přišla naštvnaná,urvaná a už se zařekla,že než se to naučí opravdu pořádně,tak s ním nikam nejdu.Tak o víkendu trénoval a už mu to fakt jde.Dědové se u něj střídali,pěkně je proháněl.

@vendulka ,to je fakt dobře že je živý,Juran byl taky lenoch líný.A na ultrazvuk ani nevím kdy jdu,on ho doktor nemá v ordinaci,tak je to na dlouhý lokte.Ale úplně sem koukala,jak to utiká.Nedávno si řikala,že si těhotná a hnedle budeš v druhým trimestru.Letí to jako blázen,já už sem začala třetí,i když tady to počítá o týden starší.
@ance1 ,zrovna s tímhle mám osobní zkušenost.Taky jsem nemívala MS,ale né po porodu,ale po antikoncepčí injekci.Když už to bylo pár měsíců,tak mi doktor řekl,že otěhotnět bez MS prostě nepůjde.Takže následovali vyvolávačky a asi dva měsíce než se vše srovnalo.Tu antikoncepční injekci jsem dostala v dubnu 2009 a otěhotněla až v litopadu 2010!Být tebou,tak bych se určitě poradila s doktorem

vendulka
9. kvě 2011

@nlenka letí to děsně,ale už jsem si zvykla a už se i těším na porod, no ne teda na porod,a le na to až to bude za mnou

nlenka
9. kvě 2011

@vendulka ,jj to s tebou plně souhlasím. Ale počkej až za pár týdnů budeš funět jako já.Manža se mi vždycky směje co prý budu dělat za pár týdnů a hlavně v těch vedrech.Na ty se netěším vůbec. Asi budu od rána do večera zalezlá v bazénu jako hroch 😀

vendulka
9. kvě 2011

@nlenka no mně to vedro vadí už teď,ale tak lepší jak zima...si budu v létě pěkně slunit pupek na pískovišti 😀

nlenka
9. kvě 2011

no to je fakt,ty vlastně budeš celý podzim a zimu s pupíkem,nezažila jsem to a pokud budeme mít ještě to třetí tak doufám ,že to ani nezažiju.Ale malou si taky nosila přes zimu viď?

vendulka
9. kvě 2011

@nlenka jj malou jsem nosila přes zimu, sem otěhu v červnu,ale právě přes zimu to není špatný, krom toho, že přes ty vrstvy hader není poznat, že jsi těhu a nikdo tě nepustí v mhd sednout

nlenka
9. kvě 2011

já jsem byla v 39 tt a jela jsem se do práce naposledy rozloučit.Pupek jak blázen,ten den bylo vedro k padnutí a pražské metro narvané k prasknutí.A taky mě nikdo nepustil sednout a těhu břicho bylo sakra vidět,takže ono si nevybereš. Na mě taky koukaj jestli mi hodně chutná nebo jestli sem těhotná.

sasena033
9. kvě 2011

ahojte kocky mozem sa aj ja k Vam pridat,?? chceme aj my druhe babtko pred 2 mes som vysadila HAK a chceli sme zacat snazilkovat teraz od maja a uz s avyskytol problem nevie niektora o co ide??? ci to je len jednorazove nejaky zapal alebo naozj po vysadeni mi cyklus hapruje.dufam len za sa nebude predlzovat a nakoniec pridu na rac vyvolavacky 😠 uz som niekolkrat vysadila a zase nasadila a nikdy som take problemy nemala tak skusim opisat..este dodam ze 1 cyklus po vyasadeni prebehla ovulk avsetko ok.
min mesiac bol 32DC teraz som 18DC ale problem je v tom ze som bola 12DC a zacalo ma boliet brucho na menzes a zacala ssom spinit tmavy hnedý vytok ked to pretrvavalo na 3 den som isla k lekarovi robil mi sono a ze pri 32DC uz mala prebiehat ovu alebo naznaky z esliznica by mala byt vyssie okolo10mm a ja mam 5mm a na lavom vajicku je folikul ale ze nepraskol bral mi ster ci nie je nejaka infekcia.
Dal mi ATB a polygynax len som zmatena este ani nema vysledky a uz mi dal ATB nevie ci je to hormonalna porucha alebo len nejaky faktor.nikdy som take spinenie nemala tak neviem.Prosim VAs tetnto mesiac ovu asi neprebehne myslite ze sa to uporavi po tych liekoch alebo to budeme musiet riesit hormonmy aby sa cyklus upravila aprisla ovu som sklaman kedz eteraz chceme druhe babo.. Ďakujem

mataharyy
9. kvě 2011

@sasena033 já měla po vysazení HA cyklus takove nijakej, třeba tři (i více měsíců nic) a pak měsíc v kuse, případně jsem šla k dr aby mi MS po pěti týdnech zastavil, po nějaké době aby mi jí zas spustil... Se mi smál že jí mám na vyžádání 😎 Ale pokud ti dal ATB tak je ber a uvidíš co ti potom poví 😉

sasena033
9. kvě 2011

@mataharyy no HAK je svinstvo ja ked som predtym vysadila tak meskala vyzdy som mala tak 30-35DC takze zatial som nemusela na vyvolavacku aj ked neviem teraz ako tu bude..no ockame a ked tak budeme liekmi cyklus upravovat..ale pevne verim ze mi pomoze alchemika a púar dni do mrchy teply kupel a cerevne vinko 😉

nlenka
10. kvě 2011

Ahoj holky,
chtěla bych se vás zeptat,jestli někdo nemáme nějakou babskou radu na kvasinkovou infekci.
Už od soboty mě to trápí,vlastně to mám poprvé v životě a nějak si s tím nevím rady.Jediné co sem vyčetla je,že je to kvasinková infekce.No a nějak se to zhoršije,svědění je snad čím dál větší. Už sem to nevydržela a objednala se na zítra k doktorovi. Jo a zkoušela jsem bílý jogurt,na chvíli pomůže.

feb13
10. kvě 2011

@ance1 Ked si mesiac po sestonedeli tak mozno este menzes nemusi byt, aj ked vraj vacsinou pride hned po sestonedeli... ale podla mna to este moze byt v poriadku. Skus sledovat plodne a neplodne dni napr. BT alebo hlien a uvidis ci mas ovulaciu. Ale mozno bude az po prvej menstruacii. (Alebo uz bola a uz si tehotna preto nemas menzes? 😅 )

tyrisa
11. kvě 2011

@nlenka jj,bílý jogurt pomáhá...nic jiného neznám :-P

nlenka
11. kvě 2011

@tyrisa ,jj děkuju.Stejně sem dneska zašla k doktorovi a ten mi hned ve dvěřích řekl co mi přesně je.Koukala jsem jak blázen,ale říkal,že v těhotenství je to úplně normální.Dostala jsem vaginální čípky a ještě rosalgin(ten používám normálně). Manža má se sexíkem smůlu,dva dny má půst a třetí den si vezmu čípek a do dvou hodin musí (!!!!!!!!) proběhnout sex a tím bude přeléčen i manža.Je to sice na povel,ale když to pomůže tak klidně.

@vendulka ,četla jsem jak se do tebe kamarádky obuly na facebooku. Už si byla odpojená,tak ti to píšu sem,já si myslím,že to není vůbec hloupej nápad.Jasně že jde o peníze,ale přesně jak si psala,ušetří se někde jinde.Jurka chodí do státní školky,patíme cca 1000 kč za měsíc,je tam sice celý den a má samozdřejmě i celodenní jídlo.Ale i kdybychom měli platit 2-3x víc,tak by jsme se platili i tak.A jak si psala,tak čím je to dítko větší,tak se dožaduje více pozornosti a hlavně nějak ho zabavit.
Když příjde domů ze školky a vypráví mi co všechno nového se naučil,co dělali,tak koukám jak blázen a říkám si wow,já bych na to neměla ani čas a někdy ani náladu.Pokud vás nevzali do normální státní školy,tak bych neváhala,být osobně v tvé situaci,tak do toho jdu.A jak ti je,už lépe?

vendulka
11. kvě 2011

@nlenka díky moc za podporu, já na tom taky nevidím nic špatnýho,akorát si teda teď připadnu jako krkavčí matka co se chce zbavit dítěte 😀 Já to endělám jako že se ji chci zbavit,ale proto , že vidím, jak je mezi dětma spokojená a učí se novým věcem a v té miniškolce co chodí 1x týdně na ty 3hod., tak je naprosto spokojená a dělají tam krásné obrázky a pod. hrají hry, chodí ven, no prostě všechno co mě by nenapadlo a popravdě ani nebavilo 😀 copak budu mít na ni tolik času, když budu třeba hodinu kojit?nemůžu mrně odstavit, že si sestřička chce hrát, takto bych měla čas na obě dvě děti a Nathy by se učila novým věcem, třeba takovým, který by mě ani nenapadly nevěděla třeba, že by to už měla umět

nlenka
11. kvě 2011

@vendulka ,jj,to s tebou doopravdy souhlasím.Máma která je doma sama a má na starosti rozvíjející se dítě a novorozeně,tak to má hodně těžký. Ale doopravdy ve školce ať ve státní nebo soukromé se naučí hromady nových věcí,činností a nejde si kamarády.Já mám třeba kamarádku,která má pětiletého kluka.Ten do školky nechodí,pak nastoupí rovnou do školy.A na něm je vidět jak si neumí hrát a ani se bavit se svýma vrstevníkama.Je doma s mamkou a občas s tátou,ten má rád hospodu.A malej od něj pochytává veškeré "rozumy",pak když si má hrát s nějakými dětmi,tak si prostě neví rady.

wjerushka
11. kvě 2011

@vendulka Jsem se dívala na fb, že se do Tebe slušně pustili. No a´t sikaždej dělá co umí. Ono je fajn točit se pořád jen kolem dětí a mít je jako jediný smysl života, jenže děti jednou tu péči přestanou potřebovat a co potom jako. A jeslti se tam malé líbí, tak není co řešit, kromě teda finanční stránky. A co máš děla tjinýho, když do státní školky Ti ji nevemou, to si tipuju by nikoho nezarazilo, kdyby šla od září do státní

vendulka
11. kvě 2011

@wjerushka to jsi kápla dobře, kdyby šla do státní, tak se možná pozastaví nad tím, že ji vůbec vzaly 😀
jako podle mě nejsou školky jen pro pracující rodiče, já chodila od roka do jeslí a nijak mě to nepoznamenalo 😀