Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
13. led 2011

@mataharyy Jéé na tohle jsem koukala před vánocemi pořád na mimiaukce 🙂 říkala jsem si, že je to snad hit těchto vánoc, pořád jich tam bylo plno a cena vždy aspoň 250 Kč. kolik to stálo tebe? taky to asi koupím. pomalu chci odbourat láhev mlíka na noc, raději mu to dám, než půjde spát, pak pohádku a pak oblohu. jak to máte vyy?

wjeruško, dáš fotku toho odrážedla? taky od něm uvažuju.

lucie.krajcarova
13. led 2011

@mataharyy Jéé na tohle jsem koukala před vánocemi pořád na mimiaukce 🙂 říkala jsem si, že je to snad hit těchto vánoc, pořád jich tam bylo plno a cena vždy aspoň 250 Kč. kolik to stálo tebe? taky to asi koupím. pomalu chci odbourat láhev mlíka na noc, raději mu to dám, než půjde spát, pak pohádku a pak oblohu. jak to máte vyy?

wjeruško, dáš fotku toho odrážedla? taky od něm uvažuju.

lucie.krajcarova
13. led 2011

@mataharyy Jéé na tohle jsem koukala před vánocemi pořád na mimiaukce 🙂 říkala jsem si, že je to snad hit těchto vánoc, pořád jich tam bylo plno a cena vždy aspoň 250 Kč. kolik to stálo tebe? taky to asi koupím. pomalu chci odbourat láhev mlíka na noc, raději mu to dám, než půjde spát, pak pohádku a pak oblohu. jak to máte vyy?

wjeruško, dáš fotku toho odrážedla? taky od něm uvažuju.

smolinek
13. led 2011

@mataharyy také máme a musím říct, že já ji úplně baštim,asi víc než Filda 😀 Je ještě beruška, ale mně se víc líbil želvouš.

wjerushka
13. led 2011

Jé tak ten želovuš je super. To mě nějak minulo, vůbec jsme si ničeho takovýho nevšimla. No na narozeniny toho máme už dost, tak třeba ke svátku
@lucie.krajcarova My jsme to tak taky udělali. Mlíko v lahvi než zalehne, pak mu přečtu kousek pohádky a právě munecháváme svítit lampičku než usne. Ze začátku to byl trochu boj, teď už je to v klidu. Chvíli něco vykládá opičce apak usne. Teď se zaase psychicky chystáme na to, že bude místo mlíka dostávat kaši a takhle bychom odbourali flanděru úplně.

Odrážedlo: http://www.intrea.cz/eShop/o-y-12-c-green-odraz...
Tohle i v tý barvě. Akorát teda "na živo" je ta barva mnohem hezčí

mataharyy
13. led 2011

@lucie.krajcarova Já za ní dala tuším kolem 25 € přesně nevím musela bych se juknout, ale je fak parádní 😵
@smolinek Jo taky jsem z ní asi víc hík než Adrián 😀
@wjerushka Jo interea je super, taky budeme kupovat odrážedlo od nich 🙂

Jináč dnes jsem byla na UTZ a podařil se jeden záběr na obličejík a teda vymakané, bylo to jako černobílá fotka (s trochou nadsázky) 😵 Jen je zatím koncem pánevním, tak snad se otočí. Mám být v klidu a doufat že neporodím v dohledné době... Tak se tiše modlím, abych alespon do konce února vydržela... Jináč váží 2500g, +/- 150g takže ještě cca 270g a bude mít stejnou vánu jako Adrián když se narodil 😅

vendulka
14. led 2011

Ahojky po delší době?Je tu něco nového?U nás nic moc 😀
taky jsme kupovali malé na Vánoce tu želvičku,ale jenom svítící a je to parárda, normálně u toho rychleji usne jak kdyby ji tam neměla 😀

@mataharyy se má u Tebe velmi dobře 😵 ,máš někde fotečku z UTZ?

tyrisa
14. led 2011

Ahoj,všem.....
Tak jsme se konečně přestěhovali.....stěhování přes Vánoce nic moc teda.Lidi večeřeli a seděli u stromku a my montovali dětský pokoj,no paráda.Ještě jsem to tu nestihla pročíst,hned jak dopíšu,tak se do toho dám ať jsem v obraze jak na tom jste a kdo je tu nový 🙂
Jinak matahary úplně zírám...naposledy jsem koukala,že jsi kolem 20tého týdne a teďka jsi už třetí trimestr....to letí šíleně - doufám,že je vše o.k.

lucie.krajcarova
14. led 2011

@tyrisa tak jak jste to zvládli? šli jste do většího?
koukám, co máš ve statusu, že cyklus byla anovulační. jak to víš?

mataharyy
14. led 2011

@vendulka Nestihl ho vyfotit, byl to takovej záběr jak pasová fotka a když ho chtěl lépe zaměřit, tak se otočil a dlabal na nás 😎
@tyrisa jo, více méně vše v pohodě jen teda mám takové věci které od prvního těhu neznám, jako že nemůžu pořádně chodit a jsem hrozně unavená... Když jsem byla těhotná s Adriánem, tak těsně před porodem jsem si udělala několikakilometrovou procházku z hospůdky, s pravidelnejma kontrakcema po tří minutách... Teď kontrakce nemám a sotva se vleču 😖 a s každým krokem mám dojem že porodím 😅

vendulka
14. led 2011

@mataharyy 😀

mataharyy
14. led 2011

@vendulka To se moc nesměj, dumám zda se ze mě náhodou nestal nějakej hypochondr 😀 Když jdem ven tak se tak ploužím, ještě víc než Adrián, je to úmorný 😨

vendulka
14. led 2011

@mataharyy já se smála tomu, že se pak otočil na tom UTZ 😉

mataharyy
14. led 2011

@vendulka Aha, tak to je u mejch dětí normální... Adrián na nás taky dlabal, prot nám bylo řečeno že je to holka, tak jeho bratr nebyl až takovej a ukázal hned a najisto, ale taky se nerad předvádí... 😀

vendulka
14. led 2011

@mataharyy malá se taky nechtěla moc otáčet a spolupracovat na vyšetřeních, co já se naběhala do schodů aby se zbudila a otočila 😀 a bylo to marný 😀

mataharyy
14. led 2011

@vendulka Jo to znám, já vždy sedla do čekárny a dětem začlo préé, zapracovali na tom aby se otočili a jak jsme přišli na UTZ tak bylo vidět prd... 😀

tyrisa
14. led 2011

@lucie.krajcarova Luci,šli jsme do 4/1 (plus tu nemůžu najít :-P) 115m2 - z obýváku do kuchyně štreka 🙂
Vánoce jsme slavili 31 a večer jsem se ož.....Já normálně nepiju,ale tentokrát jsem si dala.
MS jsem měla naposledy koncem října a doteď mi nepřišla - listopad jsem si měřila BT,teploty skákaly nahoru a dolu jak chtělya aovu test taky nic.V úterý jsem byla na vyvolávačku a dostala jsem Clostilbegyt na ovulku,pak jdu na UZ jestli rostou vajíčka.....

@mataharyy Tak to jooo,já se začínám bát popřípadného t+hotenství,mám totiž problémy se zády a není to žádná prča.
S tou únavou tě chápu,já jsem to měla už při Michalce,poslední týdny jsem probrečela jak mi bylo blbě a padala jsem na pusu....

mataharyy
14. led 2011

@tyrisa No o zádech mi nemluv, mám je v prd... už od dvanácti, kdy jsem se poprala a dopřála si sádrovej límec a při té přiležitosti mi zjistili takovejch věcí že podle toho jak tlustou mám zdravotní kartu už bych asi měla být v invalidním důchodu 😖 Ale tak záda jsou jedna z těch věcí které mě drtí nejméně, až na fakt že mi "utekl" jeden obratel a než se rozhejbu je to děs, spíš mi odcházej kyčle a to je zážitek 😲 Ale prostě tady vidím že opravdu každé těhu je jiné... ještě že to druhé mi tak strašně uteklo 😀 Jináč teď dumám zda mou matku obdivovat nebo zatracovat že se vrhla do pěti těhotenství, z toho dvou po čtyřicítce... (doufám že další už si odpustí 😅 )

wjerushka
14. led 2011

@tyrisa Teda to máte pěknej hangár 🙂 Tak to ty odložený Vánoce za to stály ne? Hlavně, že to máte za sebou, i když asi práce na bytě nekončí. Ale z toho nejhoršího jste venku

Tak Kryštof byl dnes poprvé ve školce. Prý tam tak průběžně celý den poplakával. A asi se mu moc líbila paní učitelka (dnes tam byla přímo majitelka), protože mi říkala, že jak byla s ním, tak byl spokojenej. Hračku si tam žádnou zatím neoblíbil, ale tvořili nějaký sluníčka a to se mu líbilo a byl šikovnej. Ale nechtěl tam jíst, ze svačinek skoro nic a za oběda jen polívku. No ale říkala nic neobvyklého pro první den ve školce, měla s ním velkou trpělivost. Dokonce mi říkala, že ho budou posazovat a trénovat bez plínek, až si trochu zvykne. Doma si Krýša ee říká (což je pokrok), ale ne vždycky ee udělá

kolebka
14. led 2011

Ten želvák je fakt zajímavej,nák mi to uteklo nevšimla jsem si ho někde prodávat.Pro 4 letou holčičku se to asi nehodí co myslíte?

mataharyy
14. led 2011

@wjerushka ono se říká že ty první dny moc děti nejedí a nechtějí spát a tak, ale zas pokud když se zabavil tak je to dobrý 🙂
@kolebka to záleží na tom jaká je devastační jednotka... Není to na mazlení, já ho dám vždy Adriánovi on si s ním lehne položí ho na polštář vedle sebe, chvíli přecvakává ty módy nastavení, s narůstající únavou už jen pozoruje hvězdy a pak usne, pač spí celkem v pohodě tak mu to nechám dosvítit (cca těch 45 minut) a když to zhasne tak jí přesnunu na noční stolek a zatím žije Adrián i želva 😀 a to že Adrián je jiná demoliční četa 😀

lucie.krajcarova
14. led 2011

@mataharyy teda, tolik zdravotních problémů, to si ani neumím představit....
no a jak píšeš o mámě,kolik máš sourozenců, tak asi někteří nebudou o moc starší než Adrián ne?
@wjerushka tak prima, už jste začali se školkou. a kdy plánuješ, že bude chodit každý den? my začínáme od února 2x týdně.
@kolebka myslím, že se ta želvička hodí i pro starší děti. asi se po ní taky poohlídnu, moc se mi to líbí.

mataharyy
15. led 2011

@lucie.krajcarova Ono to není tak špatné, jen když se to sejde tak nestíhám polykat tabletky 😀 Špatné je že od zad dostávám migrénu a pak je ouvej, ale naštěstí to je celkem málo poslední dobou, tak je pohoda 😵
Jo má nejmladší sestra je o osm měsíců starší od adriána a ta starší je o tři roky a nějaké drobné starší než on 😀 Doufám že nebude mít ještě tetičku/strýčka co budou mladší... ☹

kolebka
15. led 2011

@mataharyy Jo tak to by bylo v poho hračky malá neničí 😉
@lucie.krajcarova Nevíš kolik se tak pohybuje cenově?A kde mám hledat?Jo s tou škoukou je to sto pro lepší pomalu než si zvyknou.Síma školku miluje,děti jsou její..

lucie.krajcarova
15. led 2011

@mataharyy a mamka má stále stejného manžela - tvého otce? takhle to bývá, když je nový partner. no blbé je, že mamka asi dlouho nebude hlídací babička... nebo možná chviličku, než půjde zas do práce.
@kolebka vím, zkus mimiaukce. cz, na začátku www. a zadej želva nebo želvička. možná se tam o nějakou poperem! jsem teď rozhodnutá fakt koupit za rozumnou cenu 🙂

mataharyy
15. led 2011

@lucie.krajcarova Ne naši jsou rozvedený, máma má nového manžela, který má dvě další děti z prvního manželství a je mu přes padesát 🙄 Tak ona máma nebude nikdy pořádně hlídací, za jedno je daleko a za druhé... no to je jedno 😀

kolebka
15. led 2011

Díky díky 🙂

wjerushka
16. led 2011

@lucie.krajcarova Luci, já nastupuju od 1. března. teda ještě, až budu mít chvíli klid si musím ověřit na personálním, že mají vše, co potřebují a asi si skočit i na lékařskou porhlídku.
Jinak jsme v ůnoru sami doma s Kryštofem, manža letí služebne na skoro celý měsíc do Francie 😝 Takže se asi rozhodně nudit nebudu, ufff. Ale jemu to přeju, aspoň se někam podívá 🙂

lucie.krajcarova
16. led 2011

@wjerushka no taky se ti to blíží. a jdeš na normální pracovní úvazek? já už mám domluvený úvazek na 6 hodin denně. s tím jsem počítala od začátku. a i teď jsem ráda, protože bych nestíhala vyzvedávat malého ze školky, ona končí už ve čtyři. a to byla nejdřívější doba, kdy jsme mohli skončit v práci. takhle tam budu asi od pul deváté do tří a pak frnk pro malého. ale žádná sranda to nebude. právě kvůli ježdění do školky budu muset jezdit autem... k nám jezdí vlak, tak kdyby mi to pasovalo, tak přijedu domů vlakem a pak šup do auta. bude to ještě zajímavé.
ty jo, měsíc sama, to bych nedala, mně bude stačit těch pár dnů příští týden. nemám to ráda, hlavně kvůli malému. moc se na tátu těší. a já zas na chvíli klidu..

wjerushka
16. led 2011

@lucie.krajcarova No já jdu na normální, zkrácený mi bohužel neprošel. Ale nevadí. Máme to domluvený tak, že já budu chodit do práce na 6 a manžel bude kryštůfka vozit do školky tak na půl osmou. No a já tak na třetí budu zase Kryštůfka vyzvedávat. Děláme oba dva v jedný firmě, asi tak 20 minut pěšky od domova. Takže nám stačí jedno auto, školka je teda dál, takže budeme muset Kryštofa vozit autem. Ale stačí jedno. Manžel jím přijdede do práce a já zase pofrčím z práce.
No ten měsíc to bude fakt záhul být na všechno sama. Ale ještě že to přišlo, když jsem doma a nechodím do práce. Takhle se to bude ještě dát zvládnout, i když večer asi budu KO

lucie.krajcarova
16. led 2011

@wjerushka a jakou máte práci? to se moc často nevidí, že jsou oba v jedné práci. vyšlo vám to fajn, že můžete chodit pěšky. to by se mi taky líbilo. moje práce je asi 35 km daleko.