Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
14. lis 2010

Ne, ne. Je to Adrián slovensky 🙂
Je variabilní a ve třídě jsme vždy (tedy skoro vždy) byli minimálně dvě. Navíc problém byl že jsem nenáviděla když mi někdo říkal Maruško a tak mi říkal každej, že prej se nehodí aby mi říkali Mařko, že to zní hrozně 🙄 Tak jsem trpěla celé dětství 😝

vendulka
15. lis 2010

Ahojky holky, koukám, že tu běží téma tchýně a jména...
moje tchýně asi tak jako všude, dobrý i špatný...to asi jinak nejde....
já jsem jeden čas svoje jméno jako dítě nenáviděla a ještě víc svoje příijmení (za to teď jsem si pomohla 😀 )
pro kluka to byl celkem boj vybrat jméno bo se mně žádné nelíbilo, manžel by určitě vybral víc (každej stejnak čekal, že by se kluk jmenoval po tátovi-maji to rodinnou tradici a holka po mamince),já rpo kluka chtěla Daniela a manželovi se to taky líbilo, s holčičkou každej počítal, že bude Vendula,ale když jsme oznámili, že to bude Nathalie, každej si myslel (z manželovi strany), že je to vtip, že to přeci musí být Vendulka 😝
u druhýho asi zůstane Daniel (i když se mi to jméno zas tolik nelíbí,ale jiné se mi líbí ještě míň) a u holčičky to bude zase boj, líbí se mi Nella,Sára, Sofie....

vendulka
15. lis 2010

a co víkend, jaký byl?
u nás byl super, táta po dl. době nemusel do práce, tak jsme ho měly doma 😵

vendulka
15. lis 2010

jinak dneska jdu ke kadeřnici a hlídat bude tchýně, takže to bude její premiéra,ale já mám výhodu domácího pole 😀

wjerushka
15. lis 2010

@lucie.krajcarova mě se líbí jména jako Irma, Vanda, Nora, Stela třeba je pěkný. Ale u manži naprosto neprůchozí. Nakonec jsme měli Nikolku, ještě ema byla varianta. Na kluka by se nám oběma líbilo Vojta, František ,ŠImon, Jáchym, ale ten padá, ze stejnýho důvodu jako u vás adélka

lucie.krajcarova
15. lis 2010

@vendulka Daniel je hezké jméno, ale je jich teď poměrně hodně. znám minimálně 4 miminka... takže ve škole jich taky bude dost. Nela a Klára se mi taky líbila, ale když jsem zjistila, že jsou karmicky hodně zatížené - že budou mít složitý život, tak jsem to radši zamítla.
@wjerushka stela a vanda nejsou vůbec tvrdá jména, stela by se mi líbila 🙂))) jo a pozor na Vojtu, taky je to těžké jméno...

vendulka
15. lis 2010

@lucie.krajcarova no ono i Natálek je víc než dost 😀

lucie.krajcarova
15. lis 2010

@vendulka ano to máš pravdu, natálka je snad taky do 5. místě na žebříčku oblíbenosti 🙂 no víš, my byli ve třídě tři Lucky, a když někdo vyvolal Lucku, tak jsme raději nereagovala žádná 🙂 takže taky nechci moc oblíbená jména, aby se to nestávalo. nebylo to příjemné, trošku to bylo jako degradace jména. jako když je něčeho moc, tak už to není tak pěkné..

tyrisa
16. lis 2010

@lucie.krajcarova Mi se líbí taky Nela...Ty máš nějakou knížku o těch jménech,že víš co je a není karmicky zatíženo ?

lucie.krajcarova
16. lis 2010

@tyrisa knížku vyloženě ne, je to jen výklad jedné senzibilky. četlal jsem i o sobě a fakt to sedí.

vendulka
16. lis 2010

@lucie.krajcarova já se se svým jménem jako co se týče četnosti setkala až na gymplu, tam jsme byly 3 Vendule a pak v práci jsem měla taky jednu kolegyni Vendulu 😀

mataharyy
16. lis 2010

@tyrisa dobře se to hledá na netu, nebo v knihkupectví je hafec knížek s touto tematikou 😉
Já chtěla Daniela, jenže tchán, švára i synovec jsou Daniel, tak jsem to velmi rychle přehodnotila, nemám ráda kdž se děti jmenují po někom z rodiny... No a s počtem příbuzných a jejich jmen je to těžké, ale Adrián je jedinej a Benitto bude taky jedinej. Ta naše generace už má s jménama fakt potíže, proto se dostávají na řadu (u nás v rodině) jména jako Tygran, Jasmína, Noemi, Noel, Timotei, Teodor... No a čím zvláštnější tím větší naděje že se nebude dítě jmenovat stejně jako bratranec, tetička atd. 😀

wjerushka
16. lis 2010

@vendulka Tak to u nás bylo jasný, že po sobě jména nedáme. Oba jsme si tím s manžou prošli, já jsem po mamce, a ta zas ep babičce a manž apo tátovi, takže to bylo jasný, že to těm dětem neuděláme🙂

vendulka
17. lis 2010

ahojky
mám v albu top 7 , tak holky hlasujte, který se Vám líbí, doufám, že mi to admini nesmažou, když jsou to dorty

mataharyy
17. lis 2010

@vendulka Jéé ten s těma včelkama je moc pěknej 😵

vendulka
17. lis 2010

@mataharyy jo je a je takovej jarní, N. má nar. v březnu, tak to by aji šlo,akorát bude oříšek ho krájet 😅

wjerushka
17. lis 2010

@vendulka Mě se teda taky nejvíc líbí ten první se včeličkama. Pak se mi ještě líbí ten 4 s těma barevnýma puntíkama 😉 A krájení vyjde u obou nastejno 😀

vendulka
17. lis 2010

@wjerushka no u toho puntíkovanýho by šlo to druhé patro udělat na volno, takže by se odložilo a bylo by. kdežto ten úl by byl v celku,ale asi to envadí, by se to nějak taky rozkrojilo a bylo by 😀

wjerushka
17. lis 2010

@vendulka to víš, že rozkrojilo. Asi bych pomalu taky měla koukat po dortíkách, zjistila jsem tu bezva curkárnu, prý upečou podle návrhu, co si doneseš všechno, jen když jepracnější dort,t ak chtějí objednávat víc dopředu.

mataharyy
17. lis 2010

@vendulka u toho včelkového můžeš každé patro potáhnout zvlášť a je po problému, nebo jak to budeš krájet od vrchního patra tak vždy ten kousek podkrojíš, není to taková věda v praxi, jako si nad tím lámat hlavu dopředu 😉 Já budu zítra čarovat, upeču si korupu, teda dva a větrníky, v pátek zdobím a v sobotu příjde tchýně s tchánem, neb manžel má narozeniny.... To zas bude sobota 😅 No co už, ale na zítřek se těším jak hrom jdu na 3 a 4D ultrazvuk a natočej mi video (prý má kolem 15 - 20 minut 😵 )

lucie.krajcarova
18. lis 2010

včeličky jsou úžasný 🙂 ale krájet bych to nechtěla 🙂)) to vybíráš dort už teď jo? a na kolik peněz to vyjde?
@wjerushka koukám na míry Kryštofa ve 19 měsících, to je opožděná kontrola v roce a půl nebo vás prostě váží a měří častěji?

vendulka
18. lis 2010

ahojky

@mataharyy jo tak to zase nebude takovej problém, to se nějak uchytí a kdyžtak nějaká babička se na to vrhne a bude krájet 😀

@lucie.krajcarova jo vybírám už teď pomaloučku po lehoučku...no nevím an kolik vyjde, záleží, jak budu chtít velkej (kolik kg),ale loni jsem ho nechávala dělat na učňáku a kilo bylo tuším za 180,-, takže záleží na velikosti 😉

lucie.krajcarova
18. lis 2010

@vendulka tak to máš levné, asi že to je z učnáku. mně nabízeli tak za 600 a bylo toho asi 2 kilča.

wjerushka
18. lis 2010

@lucie.krajcarova To byla opožděná ko v roce a půl. 8 měsíců mu zrovna vyšlo, když měla doktorka dovolenou, tka jsme šli o měsíc později. 😉
@vendulka Mě se ta cena zdá taky výborná. To máš dobrý, ž emůžeš brát z učňáku
@mataharyy Jéé, tak to bych se těšila taky, tak pak dej vědět, jak jste dopadli. Normálně Ti takový kontroly závidím. Ale těhu celkově ne, to jsem si fakt problila od začátku do konce

vendulka
18. lis 2010

@lucie.krajcarova jo mám to z učňáku a nedá se to chutově srovnat s tím co prodávají v cukrárnách. tak je to hnusný...kdežto ty děcka to nemůžou ošulit nějakýma sračkama 😉

lucie.krajcarova
18. lis 2010

@vendulka tak to je prima. zjistiím si, jestli v okolí není taky něco takového 🙂

vendulka
18. lis 2010

@lucie.krajcarova tak nám se to vyplatilo a všichcni chválili
kdyžtak dám fotku jestli chcete toho loňského dortíku 😉

mataharyy
18. lis 2010

Tak jsme po ultrazvuku a paráááda, máme celkem dlouhej záznam, sedmnáct fotek, podrobné informace, prstů je dvacet, na každé končetině po pěti 😀 Vím že nemá rozštěp ničeho 😵 Vím na milino procent že to opravdu bude kluk, na vlastní oči jsem to viděla 🙂 No co dodat prostě paráda 😵 😵

wjerushka
18. lis 2010

@mataharyy Jéé tak tomoc gratuluju k ultrazvuku 😉

vendulka
18. lis 2010

@mataharyy gratluji! 🙂