Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

wjerushka
25. led 2011

Tak Kryštof prý ječel pořád. Jenom když se choval, tak ne. Ale byli venku, to se mu líbilo. A taky si po obědě zdříml. No ve čtvrtek jde znova. Snad se rozkouká a zvykne si. Úplně z toho mám trauma.

vendulka
25. led 2011

@wjerushka chodí do soukr. školky, ne?

lucie.krajcarova
25. led 2011

@wjerushka on to určitě zvládne, uvidíš. a teď jsem zapomněla, taky jdeš do práce po dvouleté MD? my začnem vodit příští týden, prvního. druhého bude doma s tátou, budou mi trhat osmičku.. jako vůbec nevím, jestli se zvládnu tam odvézt... nemáte s tím zkušenost? jedu k normální zubařce, ne na chirurgii.

vendulka
25. led 2011

@lucie.krajcarova ty jsi na 2 roky?
se zubama naštěstí zkušenost nemám

innes
25. led 2011

@lucie.krajcarova já jdu na trhání osmiček 1.2.,mám to asi 70km a povezu se taky sama, tak dám pak vědět 😉 😅

lucie.krajcarova
25. led 2011

@vendulka jj na dva.

@innes tak to dej, čeká mě to den po tobě 🙂

wjerushka
25. led 2011

@lucie.krajcarova Já mám rodičák danej na tři roky, ale volali mi z práce, jeslti bych se nechtěla vrátit o něco dřív. A původně jsem si to tak i plánovala, kdyby byla možnost sehnat nějaký hlídání. Mám nevýhodu mezi strojařema je hrozně moc chlapů a málo ženskejch a já si prostě nemůžu dovolit vypadnout z oboru na delší dobu nepřetržitě. Ona ta rovnoprávnost ještě tak úplně není
Mě teda kvůli rovnátkům trhali 4, prý to jsou malý 8. Dostal ajsme umrtvovák, tak jsme sice měla ztuhlou hubu, ale na tu cestu to stačilo. Akorát se to začalo probírat těsně před domem, tak jsem to dala. Ale jak to vypadá s 8 fakt netuším

wjerushka
25. led 2011

Tak hokly snd Vám to vyrthnout rychle a pokud možno šetrně

innes
25. led 2011

@wjerushka
@lucie.krajcarova no snad to půjde, největší strach mám z injekce, prý to pak ani neucítím, jeden ale blbě roste, tak se možná zalomí 😖 No už aby to bylo za mnou, radši bych znovu rodila 😀

wjerushka
26. led 2011

Ty jo, mě je dneska fakt blbě a to s emusím učit intergrály ☹ No snad mi bude odpolende líp. Ale jsem zralá na to se válet celý den v posteli. Jenže to s Kryštofem doma moc dobře nejde

lucie.krajcarova
26. led 2011

@innes jj manžovi trhali osmičku loni a ještě půl roku měl problémy se znecitlivělou částí pusy ☹
@wjerushka tak to ti rozumím. mně je blbě, asi na mě leze chřipka a mám i teplotu, což nemívám. tak se tak trochu válím v obýváku. ale o malého se postarat musím. a on chodí co 10 minut na nočník 😀

mataharyy
26. led 2011

Ahojte,
tak mi ten novej rok pěkně pokračuje, teď jsem zjistila že firma ve které jsem zaměstnaná je prodaná a všichni dostali padáka, já ani pořádně nevím že je to prodané, žádnou novou smlouvu nemám, jen potvrzení co mi vystavovala šéfová, co by jednatelka za nového majitele, které jsem v létě musela doložit na sociálku aby mi dali rodičák a teď jsem na prášky, že asi nemám práci, takže ani potvrzení o trvání pracovního poměru asi nedostanu a tím pádem mi seberou rodičák, čímž se finančně opět ze dne na den svezeme o cca sem tisíc dolu, což pro nás bude asi totální pecka 😲 Hlavně že jsem pracovala abych na ten rodičák dosáhla... A teď co 😔

nlenka
26. led 2011

Ahoj holky,tak jsem tu opět s vámi,ale číst nezapomínám.
Wjerushko,mě to taky skolilo,opět 😠 ,tenhle rok snad potřetí.Manžu v sobotu zaškrábalo v krku a já jsem v neděli ulehla.Ale dneska už sem trošku poklidila,takže je to snad lepší.Ještě že malý chodí do školky.

Luci,nechci tě strašit,ale osmičkou sem si užila své. Doktor mi píchnul dvě injekce,ale stejně mě to bolelo.Samozdřejmě že mi nevěřil,takže jí vyrval.Pak to zašil a bylo to.V ordinaci jsem se ještě držela,ale hned za dveřma jsem bulela jak malá holka.Ještě že tam se mnou byl brácha,protože já těch 30 km domů probrečela. Ani mi nedal neschopenku,takže jsem šla druhý den s doslova nateklou hubou do práce. Sama bych tam asi nešla.Ale další osma mě začala bolet asi tři dny před Vánocema.A to sem se teprve bála,injekci by mi dát nemohli.Naštěstí mi v lékárně poradili acyplypin,který mi skutečně pomohl.

Jinak chřipjzna mi dává zabrat. A navíc dotoho ten prcek,nemůžu toho moc sníst,jinak následuje šavlovej tanec.Už aby to skončilo 😒

nlenka
26. led 2011

Maty,já budu taky od března do první mateřské,tzn.do září úplně bez prostředků 😠 😠 😠

mataharyy
26. led 2011

Juj zuby to jsou svině, mě se odlomil zub, ale kořen zůstal, ale nemám odvahu jít k zubákovi, pač jak mi nemůžou dát nic na umrtvení, tak raději vydržím a po porodu si dojdu, zatím to teda nijak nebolí, jen chvílema a dá se to přežít, tak snad dožiju 😅

mataharyy
26. led 2011

@nlenka No kdyby to bylo na "chvíli" tak se s tím nějak popasujem, ale já počítala s tím že půjdu zas na dva roky a pač to mám dělené do dvou států, tak mi na slovensku budou dávat (možná, tím si taky nejsem jistá, jestli jsem zůstala bez práce) nějakých 190 € tzn. cca 4750 Kč a z čech by mi pak měli doplácet rozdíl do těch 11400 kč, takže přibližně 6650 Kč, z čechož jsme počítali že se bude platit úvěr v čecháh, jenže češi mi to nedají, pokud nedodám potvrzení o zaměstnání a jestli jsem bez práce a ani o tom nevím, tak potvrzení nebude a půjdeme s prachama tak dolu že se z toho poděláme, pač s nima počítáme... Je to na pytel a ani nevím kde se mám zeptat, psala jsem ex šéfové, jenže ta moc nekomunikovala ani když byla ještě jediné vedeni, tak nečekám informace, nevím zda mám napsat do té nové společnosti, co nás koupila, bojím se toho co mi řeknou 😒 Fakt na odstřel

vendulka
26. led 2011

@mataharyy no já nevím nerozumím tomu,ale to že zanikl zaměstnavatel neznamená, že by jsi měla být bez peněz, ne?Ptala jsi se na to někde?každopádně i tak by ti měli neco platit...??

wjerushka
26. led 2011

@mataharyy Já si teda myslím, že bez práce být nemůžeš, pokud jsi nedostala výpoveď. A pokud ji dostaneš, tak se na Tebe vztahuje ta 6ti měsíční ochranná lhůta, takže nárok na mateřskou bys mít měla a tím pádem i na volbu rodičáku. Že se obracíš na zaměstnavatele je fajn, ale zkus se taky poptat na sociálce, na co máš nárok. Ono vyhodit těhotnou je sice možný, ale dost komplikovaný, takže by to spíš asi řešili, až by ses měla vrátit do práce, myslím. No každopádně přeju pevný nervy, dost se to na Tebe sype takhle krátce před porodem

mataharyy
26. led 2011

@vendulka No je to tak: část rodičáku mi hradí slovensko, neb zde žijeme a podle nařízení EU bereš přednostně pěníze tam kde skutečně jsi a když je rozdíl ve výšce platby tak ti česká strana doplací rozdíl - dorovnávací dávku. Tedy já jsem si zvolila rodičák na dva roky, pak se to změnilo, mě stopli peníze a od května do září jsem byla bez peněz a lítala mezi čechama a slovenskem, abych to vyběhala, tehdy mi řekli že když dodám potvrzení o zaměstnání a ještě hafec dalších potvrzení, tak mi to doplatí a budu mít nárok na dorovnávací dávku. Jenže teď nevím zda jsem zaměstnaná, pokud ano tak nevím kde, netuším kam mám poslat papíry o nástupu na mateřskou a od koho mám žádat případně to potvrzení, protože se nikdo neobtěžoval mi něco říct... Takže pokud to potvrzení nedostanu, tak (asi) mám nárok na rodičák ze slovenska v částce 190 € , jenže bez potvrzení mi češi rozdíl nedoplatí, takže z 11400 kč, se kterýma počítáme by jsme najednou sjeli na nějaký 4750 Kč (když beru kurzem 25 kč/1 €) a v podstatě bez upozornění, protože vlastně nevím zda mám nárok na mateřskou, nebo ne... Jsem na palici, fakt nač mít jednoduchej život 😠

vendulka
26. led 2011

@mataharyy hmm, ráda bych ti poradila,ale tomuto nerozumím.... 😒

innes
26. led 2011

@lucie.krajcarova Luci nestraš, já jsem hrozný posera 😅 Uvažuju, že si to nechám vytrhnout radši bez injekce ☹

mataharyy
26. led 2011

Já tomu už taky nerozumím, dle selského rozumu bych měla být v pohodě, jen musím zjistit pro koho to vlastně teď pracuji a neb vedení nezvedá telefon, tak se jdu vrhnout do googlení třeba najdu něco kloudného na netu, alespoň info o prodeji, či tak něco 😅 Jo sype, to je to co jsem psala když se daří tak se daří 😎 Toto je můj život z bláta do louže 😀 Ale hlavně že jsme zdravý, to ostatní se podá 🙂

mataharyy
26. led 2011

Tak je to čím dál lepší, po hodině googlení jsem našla kontakt na toho kdo koupil firmu, zavolala jsem tam a tam mi paní, snad ještě víc překvapená oznámila že o mě nic nevědí, že evidovali čtyři lidi, ne pět... No každopádně slíbila že zaukoluje paní co to má přímo na starost a ta mi snad ještě během dneška zavolá co a jak... Tak je možné že valstně zaměstnaná jsem, ale zaměstnavatel o mě neví 😎 Tak toto je opravdu terno 😀

vendulka
26. led 2011

@mataharyy tak to je dobrý teda 😀 ,ale uvidíš, že to doapdne dobře...a co to bylo za firmu o spíš co to bylo zač, že měla jen 5 zam.?

mataharyy
26. led 2011

@vendulka jak říkám čím dál lepší.. Jsem fakt zvědavá co se bude dít 😎 Už nemám ani na to abych nadávala, jen se směju, šéfová stále nezvedá telefon tak čekám co pěkného mi poví ta paní jestli zavolá 😅 Firma www.denjaksen.cz se zážitkama, víc lidí nebylo třeba, jen největší problém bylo asi vedení, nějak odmítá komunikovat a to vždy a se všema, zvlášť když člověk něco potřebuje... 😝

vendulka
26. led 2011

@mataharyy to neznám... 😀

vendulka
26. led 2011

ale název to má dobrej teda 😀 , tak jsi teď jako ve snu, ne? 😀

mataharyy
26. led 2011

@vendulka Jo už bych se celkem ráda probudila 😀 Věci nejsou špatné jen zaměstnavatel na ho... 😉

wjerushka
26. led 2011

@mataharyy Neke, tam jsi dělala? Tam jsem objednávala našim pod stromeček golf. Se ti nedivím, že bys chtěla vědět, na čem jsi

mataharyy
26. led 2011

@wjerushka No vidíš jak je svět malej 😀 No bylo by to dobré, zas je fajn že to vůbec vím, nebejt náhody že mi psala kamarádka vím prd a pak se jen divím 😉