Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

pajinka111
27. únor 2010

Ahojky holky,
můžu se k vám přidat?taky chceme druhé miminko,ikdyž první dcerka má už 10let,už se nějak vůbec nedaří ☹

lucie.krajcarova
27. únor 2010

ahojky, krásné ráno!
Evi, no já zatím nahradila jen jedno noční kojení.. uvidím, jak to půjde, nevadilo by mi kojit i v období, až budu těhu.. stejně kojím jen na noc a ráno, takže to je fajn.

Veruško, a kdy ti to malý začal dělat, kolik měsíců mu bylo? náš ještě nechodí, takže neutíká 😀 kojím ho také, když je nějaký nervák, třeba když ho někdo hlídá a já tam nejsem a malý teskní. docela to pomáhá.

Ahoj Páji, vítám tě, to je prima, že tu jsi, to naše diskuze zase oživne!!

pajinka111
27. únor 2010

Já sem dcerku kojila asi do 6 měsíců,pak sem stratila mléko,začala jsem dost fyzicky dělat a taky sem onemocněla,měla sem na malou fakt štěstí,krásně spinkala celou noc,poslední kojení bylo tak ve 22až 23hod a pak až v 6 nebo 7 hod ráno,dá se říct hned od narození,měla jen jen 2 koliky,takže proplakala 2 noci,ale jinak neznám noční vstávání na kojení nebo čaj..byl moc hodnounká ikdyž přes den velice hyperaktivní což jí vydrželo 😉

lucie.krajcarova
27. únor 2010

holky, chtěla jsem se zeptat na názor: zatím dávám malému UM ve 22-23, jak se vzbudí a spí tak do 6. nevím, jestli by mi tak dobře spal i po MM? takhle dobře spí asi týden.

Páji, tys musela takhle brzičko po narození malé do práce?

pajinka111
27. únor 2010

luci nemusela,ale měli sme doma veliké hospodářství a já starala sem se o 15 koní,takže se muselo brzo makat,dělala sem vlastně hned další den co sem přijela z porodnice..naštěstí už to nehrozí,už tam nebydlíme,takže je už klídek a pohodě,teda koníka mám taky ale jen jednoho 😉

vendulka
27. únor 2010

Ahojky holky, zdravim vas v tomto krasnem pocasi, mohla bych se k vam pridat do diskuze?zatims e teda nesnazime o druhe dite,ale chtela bych druhe...

lucie.krajcarova
27. únor 2010

Paji, tak to muselo být pekelně těžké ☹
čau vendulko, tak se pěkně rozrůstáme, zatím jen maminky 😀 máme podobně staré děti, to je super.

vendulka
27. únor 2010

ahojky Luci, je tak to je super... 😎

vendulka
27. únor 2010

je koukala jsem na fotecky, malej je peknej a sikovnej....teda tak uz na dovolene s tak malym spuntem?Ja jsem loni taky chtela,ale nakonec z toho seslo a eltos z toho mam obavy a kdo vi jestli vubec pojedeme 😅
chtela bych v zari do recka na zakynthos,ale jaksi si to neumim predstavit jak tam s jidlem pro malou to uz bude mit 1,5 roku a teda nevim kde ji tam budu shanet jake jidlo...zatim teda je na sklenickach,ale po roce bych chtela pomalu navykat na varenou stravu...fakt vubec netusim jak by to tam bylo s tim jidlem, chtela bych do hotelu ci apartmanu a pokud mozno nevarit tam 😀

lucie.krajcarova
27. únor 2010

Vendulko, my byli na Mallorce a malého jsem jen kojila, o to to bylo jednodušší 🙂 Letos pojedem taky a asi taky do Řecka! s jídlem to bude horší, ale budeme mít asi polopenzi nebo plnou penzi a doufám že bufetové stoly, tak malému vždy něco vyberu - zeleninu, brambory, těstoviny, masíčko. on stejně žádný velký jedlík není. To se divím, že malé nevaříš, to se musí docela prodražit ne? a někdy si pak děti těžce zvykají na domácí..

evulina77
27. únor 2010

Ahojte holky, tady je tada dneska pěkně živo.
Já myslím, že dovolená s prckama je úplně super. Zvláště když jsou plně kojení, to bylo super. Jinak my letos pojedeme někam na last minit a budeme brát all inclusive a to se bude dát. Vždycky se tam dá něco vybrat a když bude problém, dá se tam vždy pra malinkáče něco nakoupit. Nebojím se, nějak to půjde. Budu brát z domu něco na první dny, kdyby byl problém, ale pak se dá vždycky vyřešit.

evulina77
27. únor 2010

Vendulko, já malé občas taky koupím skleničku, ale příjde mi to všechno na jedno brdo a taky dost drahé. Do roku jsem se snažila vařit výhradně z bio zeleniny a masa, to dělám i teď, ale už to tolik nehrotím.
Jen vím, že jsou občas dětičky, co nechtějí doma vařené a jenom skleničky, ale to se musí zlomit. Leze to stašně do peněz 😎 😀

vendulka
27. únor 2010

no mne to ani neprijde ze by to lezlo do penez , ja nam pres den envarim, takze by se to spis prodrazilo male denne varit, ajko da se to dat na mrazak,ale myslim si, ze ty sklenicky jsou daleko vic kontrolovany nez nejaky maso co bych koupila v obchode a pak porad neco vymyslet, tech druhu sklenicek je celkem dost, snad ted maji 10 druhu nebo kolik, takze se to pekne púrostrida...
jo je pravda, ze je zvykla na ty sklenicky a ted domaci moc nechce,ale bude muset si zvyknout 😀

lucie.krajcarova
27. únor 2010

Evu, tak to budeme mít hodně podobnou dovču, nakonec doufám, že to bude plná penze, to jsme dřív měli i svačinky a tak.Na Mallorce to bylo luxusní. jen mě napadlo, jestli pojedem, když budu zas těhotná? 😀
Vendulko, to se divím, jedna sklenička stojí tak 25 Kč, dní je 30, to máš 750 jen za obědy pro miminko.. ale to nic. taky v týdnu moc nevařím. navařím v sobotu a v neděli na dva dny a pak v týdnu udělám třeba rybu s kaší a tak. mně nevadí, když mám dva dny stejné jídlo. a manža je taky rád, když si občas může vzít oběd do práce. zatím jsem vařila malému zvlášť, větší porce a zamražovala jsem. postupně mu budu dávat to, co vařím nám, budu míň solit, přidám více zeleniny. však co, prcek už bude mít rok, tak bude více jídel, které bude moct jíst s námi. taky mě moc nebaví vařit dvě jídla, jedno pro nás a druhé pro dítě..

vendulka
27. únor 2010

Luci, no me to na tech sklenickach za 14dni vyjde cca na 600,-nebo tak beru za tolik penez a ma to na 14 dni, pak teda jako ma na svaciny jogurty, kase, chleba s maslem...prave chci od roka ji uz navykat na tu domaci, zatim mam u ni rpoblem,aby mi jedla ovoce ktere ji koupim a zkousela jsem uz vsechno mozny, uvarit a udelat z toho presnidavku, rozmackat, nastrouhat s tvarohem a nic no,ale ma holka smulu bude se to muset naucit, bude to sice neco na moje nervy,ale snad se to nauci

ale dost o sklenickach 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
27. únor 2010

Vendo, to jo, přesnídávku jsem dělala jen z jablek a trocha banánu a pak jsem přidávala rohlík nebo piškot, malému to moc chutnalo. přiznám se, že jsem tam dala asi 2 lžičky cukru - na 6 porcí. mně zas moc nechce jíst čerstvé ovoce, jenom banán. nastrouhaného si dá tak 2 lžičky 😒

vendulka
27. únor 2010

tak banan u nas teda nejede, uz sjem to zkousela nekolikrat a ted uz jen jak ho disi, tak jeci ☹

rioko
27. únor 2010

ahoj holky, taky se přidám jo?
čau Vendy 😉
já mám chlapečka po IVF a v květnu bych chtěla jít na KET, přirozeně se sice snažíme, ale šance že to vyjde moc není, máme 3 mrazáčky, tak kéž by to vyšlo

vendulka
27. únor 2010

Ahojky rio...
jen asi takovej blbej dotaz, nejsem v tom sbehla,ale co to je KET?IUI a IVF vim...

vendulka
27. únor 2010

rio a to tak rychle na to chces jit, ja uz ani nevim jak dlouho se snazite,ale asi tak 4mesice?

rioko
27. únor 2010

IVF je umělé oplodnění a KEt je vložený zmražených embryií do dělohy

vendulka
27. únor 2010

my teda zatim se nesnazime a asi jen tak rychle to nebude bo manzel ani nevi, ze chci dsruhe,ale i tak to ma cas mu to rict bo ja jeste zatim nechci kvuli tomu, ze Nath je mala,a chtela bych si ji uzit,ale tak koncem roku zacatkem pristiho snad jo 😀

vendulka
27. únor 2010

aha, takze mate z minula schovane, takze ted uz pujde jen o to,aby se embrio udrzelo?Kolik se jich tak zavadi?

vendulka
28. únor 2010

hezkou nedeli 🙂

dijanka
28. únor 2010

ahojte kočky 🙂 ....akosi ste sa tu rozpísali... 😀 nestíham vás čítať....kukám, že máte super tému DOVOLENKA, joooooooooj, už, aby bolo leto....aj my sme boli na prvej spoločnej dovči, keď mala malá 1 rok. a hneď sme boli letecky 🙂 síce sme mali len v jednom kufri plienky, v druhom sme mali oblečenie všetci traja a kozmetiku, ale šli sme.Boli sme v Tunise, mali sme all inclusive a bolo to super. malú som už nekojila, tak som jej vždy vybrala z ponúkaného jedla...no a poviem vám, že cez deň okrem raňajok,obedov, večier prežívala na melónoch.doma jedla len banány a jablká no a tam sa naučila jesť aj iné čerstvé ovocie...z vlastnej skúsenosti si myslím, že menšie deti zvládajú všetko lepšie, ako keď sú staršie.
prajem vám peknú nedeľu 😵

veruska007
28. únor 2010

Diijanka, a kde v Tunisku jste byli? My prave chceme na prelomu kvetna a cervna na last minute do Tuniska ci na Djerbu, nejlip do hotelu s polopenzi ci all inclusive. Byli jsme tam, kdyz jsem byla tehule a bylo mi spatne ze vseho krome melounu, hroznu a bagety... tak jsem toho jedla plno. Maly bude mit neco pres rok, uz ted nam vydatne ochutnava z talire (ma sice sve vlastni jidlo, ale je dost jedlik - sni dve plne misky sveho jidla a pak i pulku me porce). Ale ja varim hodne zdrave. No, myslim, ze ryze, brambory, pecivo, testoviny a zelenina tam bude taky, a to malymu docela staci. Vezmeme treba pro jistotu jeden sunar a jednu instantni kasi a bude.

lucie.krajcarova
28. únor 2010

ahoj kočky, musím vás moc a moc pochválit, že pilně píšete a tím pádem je snadné najít naše téma - je hned na první stránce 🙂
Rio, vítám tě! uvažuješ už o tom, kolik embryí si dáš? snad ne víc než dvě.. známá dala taky dvě a chytily se obě, doma má 11 měs. holčičku..
na dovču se už moc těším. věřím, že při plné penzi není problém s jídlem pro děti.náš se už v 5 měs. sápal po melounu, moc mu chutnal. paku už si ho moc neužil.a broskve taky.

Dijanka, taky mě to zajímá, kde jste byli a za kolik? ještě že ty naše mimnka to mají do dvou let zadarmo 😅

Veruško, a kolik syn váží? škoda že nevím, jak se jmenuje? je to dobrý nápad vzít s sebou nějaké jídlo v prášku pro dítě, aspoň to nezabere tolik místa. doufám, že v té době už nebudeme večer na kaších, ale třeba na pečivu 🙂

vendulka
28. únor 2010

tak v tunisku jsem byla a uz bych tam v zivote nejela, hnus ,bordel, lidi (mistni) otravni a vtiravi a ta jejich super zaliba na trzistich smlouvat me lezla krkem, porad nas nekdo tahal do kramku a chtel smlouvat i kdyz jsem nemela o nic zajem , tak jsem pak na ne byla pekne hnusna, jsou to magori 😝 😀

dijanka
28. únor 2010

ahojte, no my sme boli v Tunise 2-krát...prvý krát v Monastire v hoteli Liberty 4 hviezdičky...to bolo keď mala malá 1 rok, no a potom za 2 roky, čiže mala malá 3 roky a to bolo tiež v Monastire v hoteli Amir Palac.5 hviezdičiek...bolo to cez ck Medina...oni sú dosť drahí, ale obidva razy sa nám pošťastilo cez last minute...v tom Amir Palac bolo úžasne....úplne super, cítila som sa ako v ráji...animácie pre deti i dospelých...aerobik, cvičenia, hry...bohatý program od rána až do noci....a bol tam aj detský klub, do ktorého dávali rodičia deti, keď bolo cez obed moc horko, takže sa mohli vyblázniť v klube...kreslili na tričká, robili rôzne odliatky, súťaže, hrali sa...no niečo perfektné...no a v hoteli to bolo tiež super zorganizované....vrelé odporúčam....
a chcem reagovať aj na vendulku....no to som zažila aj ja na tých trhoviskách....ale my čo sme boli, tak sme mali všetko v hoteli....suveníry, šperky, koža,....a tam to bolo o.k, nebolo to ani predražené, lebo sme to porovnali s tým trhoviskom....a nemusel si sa nikam trepať...tento rok neviem kam pôjdeme...ja moc na výber nemám...môžem iba cez veľké prázdniny no a vtedy sú dovolenky drahšie, tak využívame last minute...z toho čo sme pochodili tak najviac sa mi páčilo v Tunise, Egypte no a naposledy sme boli v Turecku-aj tu bolo fajn, ale až na druhý pokus....
🙂

vendulka
28. únor 2010

dijanka, no byli uz ani nevim kde, musela bych se podivat 😀 a byl to 4* hotel, jako bylo to docela dobry, taky AI a animace a obchudky v hotelu,ale vadila mi silene ta mentalita lidi, to neni nic pro me, jinak my jezdime jen po Recku, toto bylo jen tak ze zvedavosti a to ze jsem jeli pozdeji a v Recku by byla uz zima