Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vendulka
29. bře 2010

axi, je vy mate jeden zoubek? 🙂 my teda uz 8 😀

axi81
29. bře 2010

No jo.... 😅 Nevadí, aspoň bude mít pan doktor míň práce. 🙂

vendulka
29. bře 2010

jo to je taky pravda 😀

lucie.krajcarova
29. bře 2010

Axi, my máme jen tři zuby. už se pomalu taky objednáváme k zubaři, pro mě i pro malého..
jo já piju kontryhel teď 2x týdně. MS jsem neměla dva měsíce..

vendulka
29. bře 2010

teda tak jakto, ze my jich mame tolik?asi to bude tim, ze nam do toho roku rostly po 2 😀

axi81
29. bře 2010

To bude asi vliv měsíce v období narození, viď Luci? 😉 Všechny děti, co vídáme, jsou zubaté, jen ta moje pizizubka nic. Ne, že by mě to nějak trápilo, ale říkám si, ještě že z toho nemá rozum, jinak by si zadělala na pěkný mindrák! 😀 Luci a koukám, že jsme na tom s MS stejně 😅

lucie.krajcarova
29. bře 2010

Vendu, no je pravda, že znám holčičku, co má snad už 9 zubů v roce. jsou mezi náma rozdíly 🙂
Axi, no jo, stejně.. kde bydlíte?

axi81
29. bře 2010

Luci, jsme od Jeseníku 🙂

helcenka
29. bře 2010

Jéé holky, malej měl v roce zubů 12. První mu vyrostl v pěti měsících. A to jsme teda pěkný ostudy, my u zubaře ještě nebyli. Přišlo mi to zbytečný, tak ještě uvidím, snad než půjde do školky... 🤐 A se zubama se netrapte. Máme známé, kteří mají dvojčata holčičky a ani jedna v roce neměla zoubek žádný.
Jinak tenhle měsíc máme asi smůlu, uvidím po Velikonocích. Tak snad příští. Já mám úplně všechny testy v pořádku, žádný problém, mám jenom zakloněnou dělohu, ale to už jsem měla i u prvního. Mudr říkal, že to může být problém, že nemusím tak rychle otěhotnět, ale u prvního prcka to teda neplatilo. MS mám teda hodně nepravidelnou tak 26-26 dní, ale ovulaci mám skoro vždycky kolem 14tého dne cyklu. Náš malej se nám povedl hned druhý měsíc "snažení", tak uvidíme v dubnu. S malým jsem otěhotněla 14. dubna, takže by jsme si dali repete..... 😀
Jinak na mě začalo být něco vidět až tak v 6. měsíci, takže pohoda. To byla legrace, když za mě do práce vybírali nového pracovníka a všichni zúčastnění se mě ptali, proč by měli nastoupit tak brzo a kdy že to vlastně odcházím na mateřskou. A to jsem byla už v 7. měsíci.

vendulka
29. bře 2010

tak snad se vam zadari pristi mesic 🙂

axi81
29. bře 2010

Helcenka, mě na zubárně dnes řekli (když jsem se ptala, jestli to s jedním zubem má vůbec cenu), že ta prohlídka u malých dětí je hlavně kvůli tomu, aby si na to zvykaly.
Je fakt, že já tuto teorii razím všeobecně. Prostě si říkám, že čím dříve si na cokoli zvykne, je to teď jednodušší, když ještě neumí odporovat, než pak poslouchat malou rozumbradu. Viz nočník například. Ale mám to tak i u jídla - nijak se neřídím nějakými alergeny. Prostě když má něco vyskákat, tak to vyskáče vždycky. Teď nebo později. Naštěstí nemáme nějaké dispozice. A chci, ať si zvyká na všechny chutě. Samozřejmě třeba nesolím a nekořením, nesmažím apod. Ale znám takové případy, kdy dítě ve třech letech nemělo rajče, jahodu, rybu aj. jen proto, že je psané, že je to silný alergen. Je velké štěstí, že mi to ta malá všechno toleruje... 😀

axi81
29. bře 2010

Jo, a Helci, chtěla bych mít tvou nepravidelnou MS... 😵

vendulka
29. bře 2010

axi, tak z toho jidla co jsi psala mela mala uz vse 😀
u nas nasteti taky nejsou dispozice k alergiim,ale to ani nemusi byt...ale v tomto teda jsem tak pul na pul neco jsem radeji odkladala a neco dala 😀

brumdinka
29. bře 2010

axi - prosim tě to fakt někdo takhle řeší jo, malýmu sme dávali odjakživa všechno - ale stejně si vybírá 😀

helcen - takhle brzo je to zbytečný, my tam byli poprvý až byl malej ve školce a kdyby mu ten zub nerostl tak křivě tak tam ani nejdem - se sebou tam chodim jednou za rok, nikdy mi nic nenajde, tak si apon vyrube trochu kamene, aby měl výkon 😀 😀

helcenka
29. bře 2010

no já jsem si právě říkala, že když má krásný rovný bílý zoubky, tak tam nepůjdeme. Ale souhlasím s axi, že je to zvyk a trochu se bojím, jak bude malej vyvádět, až k zubaři dorazíme. Protože vyvádí i když jdeme na prohlídku k mudře, je teda fakt, že my tam chodíme jenom na preventivní prohlídky a na očkování, tak asi proto. Přitom mi už dva měsíce tvrdí, že až bude velkej, tak bude pan doktor a bude léčit. 😀
Ale ty alergie jsou zrádný, náš malej má alergii na kakao (chudák nemůže ani čokoládu) a celer. To má po tatínkovi, to je taky alergik. Tak jsem to dělala tak, že jsem vždycky vyzkoušela novou potravinu, dala mu ji dvakrát třikrát za sebou a když to bylo dobrý, tak jsme ji baštili. Náš malej je zase vybíravej docela zdravě, miluje zeleninu v páře v jakémkoli množství, tak to s ním musím taky jíst, protože se mě vždycky ptá, proč si maminko nedáš zeleninku, to je veliká dobrota. 😝 Jinak já doteď malýmu nedávám smažený věci a přisoluju jenom trochu.
No mně moje MS přijde hodně nepravidelná, já vím, že holky na ni čekají třeba měsíc dva a kde nic tu nic, ale z "mládí" jsem byla zvyklá na pravidelné cykly plus mínus dva dny...

axi81
29. bře 2010

Brumdi, jo, takový případ máme v rodině. A dělala to tak i v těhotenství, prostě jakékoli alergeny nejedla, a to ani celer, petržel, cibuli, česnek, zas ty rajčata, čokoládu, jahody... 🙄 Ale zase jela na chipsech 😀 Dostala polívku a vyjedla tu vodu. To že to byl vývar z těchto věcí ale asi nevadilo... 😒

mscat
29. bře 2010

ahojte

k těm zoubkům... 🙂 nám první dva vylezly ve třech měsících..v sedmi měsících se to pozastavilo.to měl nějakých 6.v roce měl 10 zubů.a pak to šlo taky rychle ... 🙂
ale jsme lajdáci...u zubařky jsme teda ještě nebyli 😅 ale už teda budem muset.

jinak holky..jak na vás zapůsobil jarní čas? 🙂 já jsem jak přejetá parním válcem od včerejška 😅 😝

jo a s tím nočníkem....já malého v roce sem tam posazovala.ale netlačila na to.o to jsme to pak měli jednodušší že začal chtít sám v roce a půl.a v 21 měsících už si teda říkal sám.ale kakání stejně rozpoznal až po druhém roce.a to jsme byly ještě dobří když to vezmu tady na děti v okolí.
některé-i holčičky a to se říká že jsou šikovnější..tady měli plyny pomalu do dvou a půl let.a to my už dávno byly bez plyn...i na noc.takže na kluka jsem byla spokojená že s tím nebyl žádný problém 🙂
netlačte na to...roční děti určitě mají ještě nárok na plyny...četla jsem to od odborníků...že má větší význam učit dítě až od roku a půl.že tomu víc rozumí. 🙂 a tím pádem to bude i jednodušší. 🙂

vendulka
29. bře 2010

tak to ja v tehu jedla kde co, kdyz mi to zdr. stav dovolil,az teda na ty plesnive syry a coca coly so jsem vypila 😀 hektolitry 😀

vendulka
29. bře 2010

jen by me zajimalo, jestli i druhe tehu bude stejne ci podobne tomu prvnimu 😅

vendulka
29. bře 2010

tak ja a jarni cas v pohode, zadnou zmenu jsem nepocitila, jen tu, ze ten den rychle utekl 😀

mscat
29. bře 2010

no včera to jo.ten den opravdu utekl..jen mě malý šel spát až ve čtvrt na 11 jako. 😝
ale dnes jsem jak přetáplá 😝 😅

vendulka
29. bře 2010

ja v poho aj mala to dobre zvladla, spani a tak 🙂

brumdinka
29. bře 2010

no já teda nevim já jedla vždy všechno kromě opravdu pár jídel co vážně nemusim jako třeba vnitřnosti, drštková polívka, prdelačka, segedín apod... a malýmu to samý - mám pocit, že občas se to moc přehání to bysme pak nesměli jíst nic 😀 😀

a letní čas je děsnej, já sem uplně bez nálady, přejetá jak parním válcem, děs a hrůza - to mi zas bude trvat minimálně tejden než si zvyknu 😝

vendulka
29. bře 2010

kde mas fotecku? 😕

axi81
29. bře 2010

Letní čas v pohodě. Uteklo to, akorát malá byla protivná. Ale to bylo asi rýmou. Nebo že by zub?! 😀

mscat: na nočník sice dávám, ale netalčím na to. Beru to jako hru a myslím, že malá taky. Sama vždycky kouká dovnitř jestli tam "něco" je nebo není. Ale nedělám si iluze o tom, že tomu rozumí. Spíš to beru tak, že si na to zvykne a až z toho bude mít "rozum", nebude stávkovat, když už to pro ni nebude novinka.

axi81
29. bře 2010

Vendulko, všimla jsem si, že fotky dnes zlobí. Musela jsem měnit, protože se nezobrazovala a koukám, že jsem nebyla jediná...

brumdinka
29. bře 2010

vendul - nevim asi že sem se ted na chvilku přihlásila na brms a né na koníku - nějak se mi zdejchla 😀

vendulka
29. bře 2010

no tady je porad neco, bud kun nejede a nebo to tu blbne 😀

maianprafa
29. bře 2010

Dobré odpoledne! Teda, vy jste se nějak rozjely! Musím si to tu dočíst 😉

maianprafa
29. bře 2010

Tak zatím jsem dočetla jen jednu stranu.
Ahoj, Ax 😉 Teda, to je malá fakt šikovná, že tak vydrží sedět na nočníku 😉 To u naší nehrozí ☹ 😀 No a jdu dočítat dál - radši reagujju postupně, než zapomenu, na co jsem chtěla odpovídat! 😀