Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

helcenka
13. dub 2010

No snad jo, tyhle dětské nemoci mě děsí. Hlavně to, protože chceme druhé, tak aby nebylo nějak ohrožené. Zeptám se ještě doktorky, tak uvidíme. Díky

axi81
13. dub 2010

Helci, myslím, že pokud už je máš prodělané, tak bez problémů - máš už v těle protilátky 🙂 Ať to u malého proběhne v pohodě!!!

lucie.krajcarova
14. dub 2010

teda ty neštovice ale řádí!!! ale kdybychom je měli někde v okolí, tak snad nechám malého nakazit. já to od ségry ani bráchy nikdy nechytla a byla to škoda, protože v dospělosti můžou napáchati více problémů.

tk jsme byli na krvi, brali mu to natřikrát... naštěstí ani moc neplakal. ale v noci ho natahovalo na zvracení, tak doufám, že bude v pořádku..

axi81
14. dub 2010

Luci, ty jsi taky ještě neměla neštovice..? 😕

mscat
14. dub 2010

ahojte

co to čtu.neštovice nějak řádí... 😅 😝

v dospělosti je to fakt síla 🙄
my už máme stroupky...a dobré naštestí.

vendulka
14. dub 2010

ahojky,
my asi nechame na nestovice ockovat tedka v tech 15m

axi81
14. dub 2010

Vendul, tojde očkovat? Proti neštovicím nebo si je nechat naočkovat..?

vendulka
14. dub 2010

no da se ockovat proti planym nestovicim v vakcine priorix, tak si zaplatis navic k tem splanickam,priusnicim a zardenkam ty plane nestovice, je to priorix tetra
www.ctyrijednouranou.cz
tady je to vic popsane

helcenka
14. dub 2010

Ahoj, tak jsme byli u doktorky, prý si není jistá, jestli to jsou neštovice. Malej má tak 20-25 puchýřků, bez teplot a ani ho to nějak zvlášť nesvědí. Teda teď jsem ho ukládala po obědě a zdálo se mi, že má trochu zvýšenou teplotu, ale uvidíme odpoledne.
Já nevím, neříkejte mi, že nepozná neštovice. A ještě mi řekla, že jestli to neštovice jsou, tak ať jsme rádi, že máme jen takhle mírnou formu. A k tomu, že můžu být těhotná, tak mi řekla, že to může být blbý, ale i nemusí. Jenže zjišťovat, jestli jsem těhu je ještě moc brzo, tak uvidím. Radost z toho teda nemám. ☹

vendulka
14. dub 2010

no ono byt ras, ze am nekdo mirnou formu nestovic neni moc dobry, to je potom muze totiz chytit jeste jednou 😒

lucie.krajcarova
14. dub 2010

teda proti neštovicím malého očkovat nebudu. myslím, že je lepší, aby je prodělal. stejně jsem doma, takže ani o paragraf nejde. zas nenechávám očkovat proti všemu..

vendulka
14. dub 2010

tak me taky nejde o to, ze bych byla doma treba na paragraf, i kdyz tezko vis, kdy je dostane 😀

mscat
14. dub 2010

helcenka: to teda by ale měla poznat neštovice.doktorka se malému podívala jen na jeden puchýřek a hned prohlásila že jsou to jasné neštovice.no a pak prohlédla teda ještě mě..a bylo to 😅

ježiš..pokud má 20-25 puchýřků..tak nevím co jiného by to mohlo být.můj malý taky neměl ale teploty.já mu doma naměřila jen 37,1 nejvíc.dr mu prý naměřila 38...ale to je podle mě hloupost...byl v pohodě.
já jako dospělý člověk jsem měla nejvíc 37,5.a bývaj i 40tky.
takže si myslím že nutně tvuj malý nemusí mít horečky.a co jiného vám dr řekla.ničím nepotírat??neléčit nebo co?když neví? 😝
a ještě k tomu svědění...malý se mi taky neškrábal vůbec první dva tři dny co se začal osypávat.já se mezitím už pěkně drbkala 😅
začal spíš hlavně v noci..ze spaní se pak děsně škrábat.přes den téměř vůbec.

prohlédni mu ve vlasech...má i tam puchýřky??
my jsme teda taky měli tu lehčí formu..já to teda přetrpěla..ale mohlo být hůř 😅

helcenka
14. dub 2010

no já spíš počítám s tím, že to neštovice jsou. Alespoň podle toho, co jsem viděla na fotkách. Dneska mu přibylo tak 5 puchýřků, už se "vysypává" druhý den, takže uvidím zítra. Ve vlasech nic nemá.
Dostali jsme genciánovou vodičku a potírat. Tak jsme to zaťupkali.
Je teda fakt divný, že neví, jestli to jsou neštovice na 100%. Přitom ty puchýrky má dost velký.

mscat
14. dub 2010

helcenka:a jsou to puchýřky normálně nalité vodičkou?víš jako malému to třeba dost narostlo..a šlo krásně poznat že to jsou neštovice.já třeba měla sem tam jen červené tečky..ani mě puchýře moc nenarostly.
ale my teda oba dva měli ve vlasech a neštovice prý bývají i na hlavě,jakmile je teplota..vyskáčou další a další.malému to postupně začlo vyskákávat ve vlasech..já už měla osypanou celou hlavu pěkně bolavýma 😝 myslím že by to i tvůj malý měl ve vlasech...

našla sis něco na internetu..co by to mohlo jiného být.co vypadá podobně jak neštovice.?
a neřekne ti malý třeba jestli ho to nesvědí?

helcenka
14. dub 2010

Puchýřky jsou úplně nalité a vystouplé, ale nejsou bílé, ale průhledné.
Nesvědí ho to. Právě že malej nebývá vůbec nemocný, jedině jsme měli šestou nemoc a tu jsem si taky musela najít na netu, protože doktorka to nepoznala. Je teda fakt, že jsme k ní šli, když měl malej třetí den horečku 39, no a dva dny na to žádná teplota a teprve pak se opupínkoval. Ale mělo ji to napadnout, protože tu měl fakt jako vyšitou z učebnice. Pak jsme šli na kontrolu k zastupující doktorce a ona nám podle popisu řekla, co to bylo a já si to taky myslela. No a kromě rýmy jsme neměli nic. Na žádné očko nikdy reakci, prostě vůbec nic.
On malej všechno dobře snáší, ale když ho něco bolí, tak to řekne. A teď ho nic nesvědí ani se neškrábe. No já uvidím zítra. Mně by to nevadilo, kdyby měl neštovice, alespoň bych měla jistotu. Takhle fakt nevíme, na čem jsme. A bylo mi řečeno, že i když jsem je měla, tak z 90% mám imunitu, ale nikdy to není jisté. No tak se oprávněně bojím, protože jestli jsem těhotná, tak jen pár dní.....
Jako synovec byl naočkován proti encefalitidě a stejně ji dostal...... Sice s mírnějším průběhem, ale přece.

vendulka
14. dub 2010

helcenka, jo to i kdyz se necha dite naockovat na cokoliv, tak to muze lapnout tu nemoc, sice je tu mensi pravdepodobnost nez kdyz neni naockovan,ale ma to prave tu mirnejsi fazi...

mscat
14. dub 2010

měli by být ty pupínky červené a avlastně uprostřed puchýřek plný vody.
my taky měli šestou nemoc.
no ale bůh ví teda,když ho to nesvědí.podle mě by ho to určitě mělo svědit kdyby to byly neštovice.aspon trochu.i když všechno dobře snáší,můj malý taky nemá s ničím problém,když má horečky skáče klidně i po posteli a dělá borčus...ale toto ho svědilo..hlavně jak to rostlo. 😕

a většinou se neštovice podruhé nechytají.je to opravdu výjimečné.
a proč se tak bojíš...myslíš že jsi těhotná?nebo máš nějaké příznaky?či ti mešká ms?

helcenka
14. dub 2010

právě že můžu být těhotná, i když jen několik dní, jinak bych se nebála... A na testy je moc brzo.
A fakt říká, že ho to nesvědí, myslím, kdyby svědilo, tak by si to škrábal. On to má červený a puchýřek plný vody. Teď teda nevím, jestli se mu nic nezměnilo, protože to má celý fialový. Kouknu mu na to, až půjde spát a uvidím, ale ty puchýrky jsou tak naběhlý, že jsou vidět i tak.
S tím očkování vím, že to děti můžou chytnou v mírnější formě. Já to dávala jen jako příklad, že i ty neštovice se můžou objevit ještě jednou, i když už je někdo prodělal a měl by mít doživotní protilátky, taky to není na 100%.

vendulka
14. dub 2010

helcenka...no jo no, ockovani 😀 a nemuzou to byt treba zardeky? nevim, jen jsem to tak palcla

helcenka
14. dub 2010

Máme o něco více pupínků zatím bez puchýřků, tak uvidím ráno. Ale fakt si myslím, že to neštovice jsou. ☹

bambulka814
15. dub 2010

neviem, ci si ma este pamatate, sem-tam som tu nakukal, tak len hlasim, ze som cerstva tehulka 🙂 🙂 🙂 rozdiel bude 18 m medzi detmi, pripravujem sa na zataz, ale zvadneme to urcite.

drzim palce vsetkym vam

vendulka
15. dub 2010

bambulka, to moc gratuluji, deti budou hodne blizko u sebe, si vyhraji... 🙂

mirip
15. dub 2010

ahoj bambulka gratuluje, bárs by som aj ja tak rýchlo našla // ale nejak to cítim že druhé nebude tak jednoducho a prejeme si zase svojím ako pri prvom 🙄

axi81
15. dub 2010

Gratuluji!!! 🙂

helcenka
15. dub 2010

Také gratuluji.
A my máme opravdu neštovice. Už je to jistý, malej se opupíkoval o něco víc, má je sem tam i v hlavě a tam ho taky svědí.

vendulka
15. dub 2010

helcenka, to me mrzi ze jsou z toho nakonec nestovice,ale aspon je budete mit za sebou a bude klid

axi81
15. dub 2010

Helci, pokud ti to mimi fakt klapne, tak ty neštovice přišly v pravý čas. Osobně si myslím, že by ti to takto "brzy" nemělo nijak ublížit. 🙂 Ale ať to máte rychle za sebou a bez komplikací!! 😵

brumdinka
15. dub 2010

ahojte jé holky tady se objevují //, tak gratuluji a přeji at´je vše v pohodě 😉

lucie.krajcarova
15. dub 2010

taky veká gratulace bambulce 🙂
Helči, aspoň víte, na čem jste.
my dnes byli na pohotovosti, malý zvracel a měl průjem..naštěstí není dehydrovaný. dáváme kolu a rohlíky.. no a koupili jsme čípky na bolest a taky těhu testy. dnes ráno jsem zvracela... i když to vypadá, že mám totéž co malý, prostě nějaké střevní problémy..