Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vendulka
27. črc 2010

@nlenka jeste ze ma clovek ty rodice a pomuzou mu, kdyz je potreba, my nastesti mame jen tu hypo a nekdy je to i tak zahul to utahnout...lednicku a pracku mam tak 3,5 roku starou, tak snad to nejakou dobu jeste vydrzi, kupovali jsme to nove do noveho bytu, kdyz jsem se stehovali

nlenka
27. črc 2010

jj,to my taky kupovali vše nové,ledničku jsme dostali od našich jako svatební dárek,takže ta byla stará 4 roky. Pračka to samé,ale jednou už byla opravovaná a teď nám opravář řekl,že by oprava vyšla jako nová pračka. Tak snad pár let vydrží.
Manžovi rodiče bydlí v jižních Čechách,máme to k ním asi 120 km a vidíme se jeden víkend v měsíci,takže ty jsou vděční a vždycky synovi nebo manžovi něco podstčí.Oni se samozdřejmě nebrání.
Když jsme tam byli minulý měsíc,tak při odjezdu náš Jurka proshlásil k babičce:"Já ti dám pusu a ty mě dej penízky".
😀 😀 . Hold jsou ty děti někdy hodně spontání

vendulka
27. črc 2010

@nlenka tak to je gol 😀 😀 😀 😀 mas sikovneho syna 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
27. črc 2010

Nlenka, teda, taky pořádná pálka.. no manžel vydělává celkem hodně, nemůžu si stěžovat. my máme peníze dohromady, tak nemůžu říct, co z čeho se platí 😀 ještě se snažíme dozařídit dům, u druhého dítěte už fakt nebude z čeho 🙂 chybí nám ještě dřevěné schody, balkony a chodníčky.. právě jsme dodělali přední plot, bylo to asi za 100 táců... a to si to manžel dělal sám, jinak by to bylo aspoň dvakrát dražší..

lucie.krajcarova
27. črc 2010

Leni, od kohopak to asi slyšel Jurka 🙂

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova tak my mame taky jeden spolecny ucet..teda asi starat se o barak je docela nakladne a to porad chci taky RD 😀

nlenka
27. črc 2010

Jak si ho babička naučila,tak to má.
Já vám holky závidím,že máte vlastní dům nebo byt. My bydlíme všichni v jednou baráku. Půlka je teda naše (i papírově),ale stejně je to někdy na prd. Je to patrový barák,my máme to patro, naši bydlí pod nám v přízemí ve dvou místnostech a ještě vedle nich (taky pod námi) v dalších dvou místnostech děda. Chodba je společná,takže když mi příjde návštěva,tak mi to moc příjemné není. 😖 . Původně jsme taky chtěli stavět,ale naši nám to rozmlouvali,nejdřív se chytil manža a já byla proti, no a pak ukecali i mě. Dneska už bych stavět nešla.
Manža taky nevydělává špatné peníze,hlavně v létě,ale to má spoustu přesčasových hodin. Ale je to vyvážené zase tím,že se skoro nevídáme. Přijíždí domů tak nejdřív po půlnoci a v půl páté zase stává.
O dovolený ani nemluvě,jezdíme jen v zimě na hory ☹

nlenka
27. črc 2010

Luci,no od koho asi? Manžel nemá ani kartu,kasu džím já 😀
Kolikrát říká,že kdyby se chtěl rozvést,tak by nevěděl ani PIN ke kartě 😎

vendulka
27. črc 2010

@nlenka nemas za amnzela toho meho?V lete je skoro porad pryc, s dovolenou v lete je to o hubu bo mi jezdime jen na last minute, takze najit termin ,aby tam nekdo v podniku nemel je celkem problem, i kdzy tento rok to kupodivu vyslo a jedeme na dovcu...letos to ma jakesi volnejsi, je teda casto pryc,ale ne tolik jako loni, to jsem se vidali snad jen v nedeli, kdy byl doma...a penize za to mel pekny,ale to hlacne diky tem prescasum...ale jak rikam, kdyz amme porad penize an ucte, tak se utraci i za ptakoviny a pak se nemuzu divit, ze nic vic nenasetrime 😀
ted jsme platili dovolenou,meli jsme auto v servisu a na technicke, tka to bylo dalsich 4500,- v cudu, jeste musime vymenit koruny za eura, tak to bude zase par tisic.. a to je porad neco, kazdej mesic se najdou nejake mimoradne vydaje...at uz plinky(kupujeme vzdycky plno baliku v akci) nebo mliko (taky kupujeme vic krabic),nebo oprava auta, nebo se sejde vic narozenin a to pak lita ty prachy jak sileny a k anr. koupis nejakou ptakovinu a mas hnedka 500,- v cudu 😒 a to se blizi Vanoce

vendulka
27. črc 2010

ja se tak letos tesim silene na Vanoce ,vic nez loni, letos to aspon totiz bude o necem, kdyz mala nebude jen lezici miminko co jen kouli ocickama 😵 😵 😵 😵

nlenka
27. črc 2010

A co manžel dělá? Můj je sevisní technik zemědělských strojů. Ale jelikož má řidičák na trator s přívěsem,tak ho zaměstnavatel poslal k nějakému soukromníkovi na žně. A jen co skončí žně,tak to budou zase brambory nebo jiná zelenina. Nemá sice žádné lukrativní zaměstnání,ale alespoň nějaké. 🙂
Zato já mám od prvního srpna dvouměsíční výpověď (ale jsem doma) a pak sem nezaměstnaná. Ach jo,co já budu dělat. Ještě že toho našeho špunta vzali do školky.
O Vánocích mi ani nemluv,úplně mi naskakuje husí kůže 😖

vendulka
27. črc 2010

@nlenka manzel je elektrotechnik, dela dalkove ovladani k trafostanicim, jejich firma jedina v CR kdo to dela, takze zakazek maji celkem dost...nekdy chudaci nestihaji a pomale spi v praci,ale eltos je to trosku volnejsi...
tak ja se tesim an tu atmosferu stedreho dne a na darky pro malou, co na ne bude rikat...jako ostatni dostanou zase nejakou zaramovanou fotku enbo neco takove a jsou mi sumak, pro me je nejdulezitejsi mala...

vendulka
27. črc 2010

ne jako ze nikomu nicnedam to ne,ale myslim, ze vsichni jsou uz dospeli a chapou ze amme male dite a vanoce chceme udelat hlavne ji

nlenka
27. črc 2010

jjo,to je fakt.Ty první Vánoce nebyli nic moc,blo mu půl roku a moc ho to nezajímalo,ale ty další dvoje stáli za to. Vždycky mám na krajíčku,když vidím,jak mu svítí očka nadšením.To nejde za nic na světě vymenit 🙂

vendulka
27. črc 2010

@nlenka je me to rozbrecelo 😀 musi to byt uzasne.... 😵 😵 😵

starhys
27. črc 2010

Ahojte,když vás tak čtu,tak jsme na tom líp než jsem si myslela.My splácíme 10 a plus jídlo,atd.Ale taky máme starý domek,který pořád opravujeme postupně když jsou korunky,jezdíme ve Felicii a manžel do práce na kole. Můj se nikdy nechtěl moc zadlužit nějakou velkou hypotékou,aby mohl dětem toho víc pořídil a mohli jsme si lesco koupit i my.Protože,když stavěli domek jeho rodiče,tak vzpomíná,že nikdy neměl nové kolo,bruslit jsem ho učila já atd.Tak nechce být jako oni. A mě se do práce nechce,protože si říkám,že se ještě namakám dost a hlavně si chci užívat Filípka a taky nemáme hlídací babičky a Filda je obrovském mamičák,tak by to ani moc nešlo. Mě by se to líbilo,jen proto,že bych chvilku vypadla z toho stereotipu.Tak už musím ahojte večer.papa

nlenka
27. črc 2010

Vendulko,taky se brzy dočkáš. Juráš vlítne pod stromeček a začne trhat papír ze všech krabic. Takovýho času a práce s tím mám, a on pak všechno rozcupuje 😒 . Ostatní taky tolik nezajímají dárky co dostanou,ale jak se to líbí Jurkovi.

lucie.krajcarova
27. črc 2010

Nlenka, taky se bojím vánoc.. protože v tom termínu jsem už měla mít miminko. já ho mít nebudu, ale švagrová ano 😢 pevně věřím, že už zas budu tou dobou těhotná!!!! Jo a budeš si hledat nějakou práci? musí to být těžké.. mě taky děsí, že když nebudu těhotná, tak v dubnu nastoupím do práce, to je za 9 měsíců.. dojíždění tam a zpět celkem 90 km, to by se mi fakt nechtělo..
jo jinak my teď splácíme okolo 20 tis. měsíčně, ještě sfrb a liška, ale zase za 2,5 roku už bude hypo splacená, tak bude líp. manžel už plánuje, že postaví bazén a koupí kabriolet. jako nevím, jak dlouho na to budem šetřit 😀

lucie.krajcarova
27. črc 2010

musím říct, že Martínek už vánoce vnímal, bylo mu 8,5 měsíce a nejvíce se mu líbila světýlka na stromečku a v oknech. už pěkně kolem stromečku chodil - kolem stolku. bylo to krásné. letos to bude určo ještě lepší. doma to bude fajn, jen těch návštěv se trochu bojínm.
Vendulko, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho ještě budeš dávat UM? já bych už pomalu přešla na kravské mlíko... malej vypije dvě láhve za noc.

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova tak N. bylo 9 mesicu a neprislo mi, ze to nejak moc vnima, svetylka teda vubec, papiry se snazila roztrhat,ale myslim, ze to nebylo to presne ono co od toho ocekavam 😀
jinak ja chci to Um davat az do 3 let,jak se doporucuje, davam ji mliko jen rano a vecer

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova a na jak dlouho jste meli nebo teda jeste amte tu hypo?My ji myslim mame na 20 (ted nevim jestli ne na 25) let

lucie.krajcarova
27. črc 2010

aha, tak nám říkal pediatr, že stačí do 18 měsíců. počítám, že se stejně sám odstaví, že už prostě mlíko vůbec nebude chtít. stejně se odstavil z kojení, prostě mi u toho prsu nevydržel, ale na flašku se třepal.

vendulka
27. črc 2010

@starhys taky radeji dopreji male nez nam 😀 nechci se kvuli tomu nejak moc zadluzovat,abych mohla amle koupit co chci a co bude chtit ona i kdyz vim, ze to zrovna taky neni dobre 😀 , mozna ze az bude druhe, tak ji nebudu tolik rozmazlovat a kupovat vsechno mozne i nemozne a nepotrebne 😀

lucie.krajcarova
27. črc 2010

Vendulko, my ji měli mít na 30 let, ale místo 2,5 mil. jsme vyčerpali jen 0,5 mil., takže o to kratší dobu budeme splácet, vychází to 4-5 let. další peníze jsme si půjčili od jiných zdrojů, přece jen hypo je nejdražší...

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova to nevim, vim, ze se doporucuje do tech 3 let,ale pokud dite nechce, tak je zbytecne mu to cpat, N. to zatim porad chce pit, tak ji to davam...
mam kamaradku a ta to dava i po 3 letech dal

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova takze jste si pujcili jen pul milionu na hypo,ted tomu nerozumim jak to myslis...jsem trosku antvrdla 😀

vendulka
27. črc 2010

my si na hypo pujcovali 720 tis., taky jsem to chteli co nejdriv mit spalcene a chceme i ted,ale en za cenu toho, ze se budu omezovat a nebu moct na dovolenou a koupit neco lepsiho a tak

nlenka
27. črc 2010

pane jo,tak to mi všechno zaplatíme tak za 6 let ☹
No a s tou prací je to těžký, jezdila jsem to práce do Prahy,dělala jsem v jedné pojišťovně.Byla to práce na ranní a odpolední,takže to teď nepřipadá v úvahu.Všichni ještě chodí do práce,takže s hlídáním to taky není slavné.
Taky jsem chtěla být těhotná,aby to navazovalo,ale bohužel ☹
Luci,ono to určitě přebolí. Malinkej vám určitě zpříjemní Vánoce,zatím není důvod se trápit.A třeba už budeš čekat další miminko,takže to je zase důvod se radovat.Ale má určitě pravdu,že nejde zapomenout,tak si občas vzpomenu a řeknu si,dneska bych byla ve 2,3 měsíci.
Práci hledám,ale zatím nemůžu nikam nastoupit,do konce září jsem pořád zaměstnanec pojišťovny

lucie.krajcarova
27. črc 2010

No my museli uzavřít smlouvu na 2,5 mil, cože je cena domu, ale věděli jsme, že vše nevyčerpáme. doložili jsme doklady na 0,5 mil., tak to nám dali, a zbytek jsme už nepotřebovali. Máme ještě 3 další půjčky, tak jsme to stavěli z nich. hodně jsme si dělali sami a bez dokladů, takže to by ani nešlo po bance chtít více peněz. nám to vyhovuje, že nám to tak za 3 roky končí..

vendulka
27. črc 2010

my si na hypo pujcovali 720 tis., taky jsem to chteli co nejdriv mit spalcene a chceme i ted,ale ne za cenu toho, ze se budu omezovat a nebu moct na dovolenou a koupit neco lepsiho
@nlenka no my budeme splacet jeste asi 20 let, tak kliiiid 😀