Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

fiallinka
17. zář 2009

maji: no, mně se právě sám asi neodstaví nikdy, on je prsánek - závisláček 🙂, ale je mi jasné, že už se tam spíš jen tak mazlí než aby to pro něj mělo nějaký obrovský výživový význam

fiallinka
17. zář 2009

jinak dnes jsem byla ještě v Olomouci ve fakultce kvůli té srážlivosti krve - takže všechny výsledky mám v normálu, vůbec není jisté, proč se nám to s Ondráškem stalo - mohla to být fakt náhoda, nebo to mohlo být tou mojí nemocí...vlastně čímkoliv...takže příští těhu si preventivně budu píchat heparin, ale asi až od půlky těhu...

hedvikaa
20. zář 2009

Ahojda všem jak pak se vedea copak se zmenilo unas nic furt se nedari a tetka kazdou chvyly my nekdo pise ze je tohtnej a ja sem uz znervama v hajy my si to zmanzelem tak prejem a porad nic tak ja uz nevym co mam delat tetka pojedu se synam do lazni tak se treba uklydnim a moje telo taky a pak se to snad povede ale kdo tomu veri tak se mejte fajn a drzte se a drzim vam palecky at se to povede aspon vam tak pa pa Hedvika

fiallinka
22. zář 2009

Co se děje, tady všichni usnuli? Hlásím, že jsem byla v CAR a dozvěděla jsem se totéž, co Meleri - stačí dokojit, počkat na ms a přijít na KET 🙂

chiwule
22. zář 2009

ahoj fial, já nespím 😉 jenže mám pc v opravě, takže se občas jen vtírám k mužíkovi na jeho, když usne on i malá...
u nás není nic nového ohledně dalšího těhu, stále ještě nejsem fyzicky ok, je to běh na dlouhou trať - až někdy příští roček, takže mě možná s mel předběhnete 🙂 alespoň od vás budu sbírat moudra co a jak 😅
tak zatím páček, snad budu víc až budu mít svůj kompík...

fiallinka
23. zář 2009

chiw: no, u mně to taky asi tak rychle nebude, taky pořád řeším zdraví...uvidíme.

vera78
24. zář 2009

Ahojky,
omlouvám se, že vám vstupuju do diskuze 😅 Prolétla jsem jen pár posledních stránek 😅
Třeba mi tady z vás někdo poradí 🙂
Chtěli bychom také druhé mimi. Máme skoro dvouletého klučíka, kojila jsem ho do roka. Bohužel za celou dobu do teď nemám menzes. V červnu jsem byla u dr., řekl, že mám dělohu jak před pubertou 😅 , jako kdybych nikdy nerodila a pak snad sliznici jako v přechodu. Poslal mě na krev (ani už nevím, co zjišťoval, ale nějaké ty hormony asi 😅 ), tak všechno vyšlo v pořádku. Nasadil mi na tři měsíce antikoncpeci s vysokým obsahem hormonů. Během braní prášků se mi cyklus vrátil, ale v srpnu jsem je dobrala a od té doby zase nic. Tak už nevím, co dělat. Jinak Domča se nám povedl přirozeně a snad hned na poprvé 🙂

fiallinka
24. zář 2009

Věrko, bohužel neznám radu, akorát vím, že když máš ms po dobu braní antikoncepce, tak to nefungujs na stejném principu jak normální ms, takže tohle není vodítko...A těhotenský test jsi nezkoušela 😀 ? No ale laicky si myslím, že bude potřeba nacpat těch hormonů ještě hodně, aby to naskočilo...

nunca
24. zář 2009

Ahoj Vero, mám asi stejný scénář, první dítko počato přirozeně během jednoho jediného nechráněného styku, porod byl císařským řezem v termínu, ale od té doby cca. rok po něm už se nedaří a je to už docela dlouhá doba- 7 let ☹ . Nejspíš to Tvůj případ vůbec nebude a Ty normálně otěhotníš. U mě těch potíží proč to zřejmě nejde více (nízkou děložní sliznicí nevyjímaje) a nezabírá dokonce ani umělé oplodnění 😢 .
Myslím, že ale u Tebe je velmi krátká doba na nějaké závěry, určitě jde u Tebe o hormonální vlivy a určitě bych se nechala řádně vyšetřit, odebrat hormonální hladiny v určitých dnech cyklu. Jinak přeju samozřejmě hodně štěstí, atˇ se brzy zadaří 😉 😉 .

janana
24. zář 2009

Ahoj maminky snažilky! Pokud by Vám to nevadilo, taky bych se ráda přidala. Už se snažíme o mimi 9 měsíců z toho dva jsem na Clostilbegitu a zatím nic. Už mi z toho občas začíná hrabat.

vera78
24. zář 2009

Nunca, ty jo, taková doba, to mi je líto 😔 No je možné, že to taky takhle u nás dopadne. Zatím zkouším na "rady" pít takové ty čistící čaje, pak dle další rady zkusit ještě čínskou medicínu. Je fakt, že kamarádce to asi k těhotenství pomohlo, ale ta měla trochu jiné problémy.
Jinak já taky rodila císařem.

Fial, no upřímně jsem těhotenský test zkoušela jen pro info 😀 , ale bylo mi to jasný, že to nehrozí.
Ale máš určitě pravdu, ms byla vyvolána těma práškama.
Ještě se mě dr. ptal, jestli mi ms chybí 😀 No samozřejmě by mi nechyběla, kdyby se to stalo třeba právě až po tom druhém mimču 😵

Tak se asi budu muset zase co nejdřív objednat k dr. Minule mi dal nějaký ten Tri.. (no nemůžu si vzpomenout, jak dál) a jak to mělo asi hodně těch hormonů a bylo to na ty tři fáze, tak ta první mi dala vždycky dost zabrat, špatně od žaludku, pořád se mi točila hlava apod.

fiallinka
24. zář 2009

Vera: neboj, ono to naskočí, ale asi bych to nepodceňovala - sice to určitě můžeš čajíkama podpořit, ale radši bych trvala na tom, aby to doktor řešil pořádně 🙂

Nunca: ahooooj, to je pěkně naprd, že se pořád nedaří ☹. A manžel je ok?

Janana: a jak dlouho trvalo první? No ale chápu, mně začínalo hrabat skoro hned, když to nevycházelo, už po pár měsících 🙂

janana
24. zář 2009

fiallinka - první trvalo rok. Když sme to vzdali, přišlo to. Jenže teď počítám čas, aby děti nebyly moc od sebe, kvůli práci a tak. A jak u tebe?

fiallinka
25. zář 2009

janana: já už jsem to tu psala stokrát 🙂

fiallinka
25. zář 2009

janana: ono je asi nejhorší, že když to člověk chce, protože by se to "hodilo", tak ta psychika zapracuje nějak naopak a pak se to nedaří ☹

chiwule
29. zář 2009

ahojky, hlásím se z pravěku, pc pořád není opravený, tak zas jen na chvíli... Anet bude brzy slavit rok, dělá nám velkou radost. Včera jsme se s manžou dohodli, že kdyby nám nevyšel žádný KETík z mražáčků co máme, tak už do dalšího celkového cyklu IVF nepůjdeme. Anuška je totiž takový zlatíčko, že bude stačit, když máme jí... Takže možná že ani další dítko do rodinky nepřibyde 😉 tak zatím páček babušky a držte se ...

fiallinka
29. zář 2009

chiw: jj, chápu, ono u toho druhého to člověk už třeba ani nechce vždycky "lámat přes koleno". Anetka je šikulka 🙂. A u vás by se přirozeně třeba zadařit nemohlo?

janik8774
autor
29. zář 2009

chiwule - obdivuji tvé rozhodnutí.To já další KET už mám přes limit.Taky jsem si řekla dva pokusy a konec,ale nějak mi to nedá.Touha po dítěti je nějak větší než já.Snad mi v tom rozhodování pomůže nástup do práce.
Třeba ten další KET bude ten poslední a budeme už 4.

meleri
9. říj 2009

no teda holky, až na páté stránce... 😅

jak se všecky máte?

my se vrátili z česka, bylo moc fajn, i počasí přálo, akorát byli v česku všichni zdechlía nakonec my taky...ale už je to jakž takž.

u nás s tím dítětem to asi taky bude muset počkat.. ☹
jak sem vám psala, na KET se může jít jenom jak už člověk nekojí, a já sem si řekla, že kojení je pro mě přednější a pro Sama a že to do těch dvou let vydržím a pak ho odstavím a zkusíme to.
jedině pokud by se odstavil sám třeba už dřív, ale nechcu ho ochuzovat o něco tak důležitého jako MM.

meleri
9. říj 2009

jo Janík jak ses ptala na tu stimulaci, tak nám řekl, že i při KET dává puregon.. ☹ já to moc nechci, no tak řekl, že to jde i bez..nevím proč stimuluje na KET. jinak nám řekl, že 1-2 je takové to nejhorší řešení, prostě doktoři ti vždycky řeknou tu nejhorší variantu abys byla připravená, ale klidně to samozřejmě může vyjít z prvních rozmražených vajíček....

a jak ty? jak se daří?

přeju nám všem holky ať se třeba stane zázrak a otěhotníme přirozeně....před rokem se to stalo mé kamarádce a na KET už ani nemuseli jít... 🙂

fiallinka
9. říj 2009

meleri: ahojjj, tady to usnulo...

mám jednu známou, má první dítko po ivf, to má teď rok a kousek - byli se v car ptát, kdy by mohli jít na další ivf, prohlídli ji na ultrazvuku, prý tam má vajíčka, ale "nic moc", a že na ivf můžou klidně už příště. No co byste řekli...po 3 týdnech si dělala test a // 🙂

meleri
9. říj 2009

fiallinko,

to je škoda..bylo to tu pěkné téma..hm no třeba ještě někdo napíše..

tak to je moc krásné! to bych chtěla taky! 😵

janana
9. říj 2009

ahoj. Taky znám případy, kdy měli podstoupit IVF a nakonec se zadařilo přirozeně. Ostatně já měla jít v březnu na profuk vejcovodů a v lednu sem otěhotněla. Tak sem se tomu úsoppěšně vyhla. I když teď teda nevím. Už je to 10 měsíců a stále nic. test sice pozitivní, ale to bude určo bohužel tím Pregnylem. je to přeci jen 10 dní, co sem ho dostala.

janik8774
autor
9. říj 2009

Ahoj Meleri
tady to bylo chcíplé. 😀
Ty si dala přednost kojení a já práci.Řikala jsem si že asi rok budu chodit do práce a pak to zkusíme.
Jsme nějak finančně na dně.V práci mi dají moje původní místo a tak není o čem přemýšlet.Už to vypadalo,že budu muset dát výpověd.
Jinak nic nového.

meleri
9. říj 2009

Janik,

taky je to teď pitomé s penězma..navíc nám přišly daně, to jsou pálky..do toho sme chtěli teda spíš já že jo letět do česka na vánoce..
jo myslím že to nemůžu uspěchat, nemůžu ho přece nutit aby přestal pít jenom abych mohla otěhotnět, to by bylo postavené na hlavu..

Janano,

tak ať to vyjde, je to stres s tím pregnylem a všema těma svinstvama... ☹

fiallinka
11. říj 2009

janana: tak se vsadím, že to pregnylem není, deset dní už je moc, ten účinkuje tak max. 6 dní, co vím z ivf 🙂... O co?

fiallinka
11. říj 2009

meleri: tak já ho už fakt chci nechat odstavit, ale ne kvůli druhému dítěti, ale proto, že je to začarovaný kruh a mne už to moc netěší - pije už jen v noci, na usnutí jen někdy - jenže v noci se kvůli tomu budí někdy třikrát, někdy pětkrát, hned se rozeřve a jen otvírá tlamičku a chce to prso - jenže kdyby brzo usnul, nic se neděje, jenže on je schopný u toho prsa dumlat 3/4 hodiny (jen někdy) a když ho vydělám, tak zas řev..mne to už bolí, není to příjemné, takže to budu muset pomalu vyřešit.

janana
12. říj 2009

fialinka - tak zatím stále zpoždění, ale bohužel test negativní, takže očekávám, že mrcha přijde. Takže přeci jen to byla ještě Pregnylovka.
Jinak já když sem odstavovala malou, tak mi MUDr. poradila, ať odjedu, ať mě nevidí. Odstavovala sem ji v roce, odvezla k našim na tejden a světe div se, ani jedna slza, úplně v pohodě se odstavila. Jak prostě to dítě necítí z mámy to mlíko, tak je v klidu. U nás to teda fungovalo na sto procent.

fiallinka
12. říj 2009

janana: to je mi líto, fakt jsem myslela, že to vyjde...no odvážet se mi ho nikam nechce, ale pokusím se zapojit hodně manžela -zkoušeli jsme to tak už před měsícem a nešlo to...no nicméně dnes byl vzbuzený asi 6x, fakt už padám na hubu.

meleri
12. říj 2009

Fiallinka,

tak to chápu, jestli ti pije čaje, sunar a tak, tak to je v poho, to už by nemusel být kojený..a co spát v jiném pokoji pár dní, a s malým bude manža? sice se asi nevyspí ale možná to za ten výsledek bude stát?

já to mám furt tak, že malý pije často ve dne, a v noci ani tak ne, pije tak jednou dvakrát, jenže já už čtyři dny nemám mlíko skoro,a už z toho jsem na nervy, dneska jsem dostala mencky tak nevím jestli to bylo tím...doufám že se to spraví, ještě bych ráda kojila..navíc jsem i zhubla. dneska jsem koupila sunar, ale on prostě nechce pít..kouše to nesaje..přitom když byl malinký tak jsem občas odsávala mlíko a nechávala ho manželovi a to z flašky pil, a bylo mu jedno jestli bylo prso nebo flaška...:( nemáte nějaký tip jak naučit malého pít z láhve? mlíko by mu i chutnalo to umělé ale prostě to neumí..

Janano,
super tip. určitě na tom něco bude, že to dítě matku cítí a proto to mlíko chce. jinak škoda že to nevyšlo..