Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

veruska007
19. lis 2009

Tak ms mi porad nedorazila... zitra zkusim testik, manzel bude mit narozeniny, tak treba bude prekvapko 😅 . Ale pri minulem tehu jsem mela // az kdyz jsem byla v 6.tt. Tak tomu moc neverim.

janana
19. lis 2009

veruska - to já taky až v 6. týdnua a tentokrát už den před MS. Je to asi pokaždé jiné.

meleri
19. lis 2009

čaute holky,

nějak to tu vázne!! 😀

malému se vyklubal pátý zub, ale ještě moc není vidět, je nějaký rozzlobený...jinak manžel je nemocný doufám že to malý nechytne, mě trošku škrábe v krku ale doufám že to nic nebude..

veruska007
20. lis 2009

toz jsem si dnes delala test a porad nic, toz nevim. Myslela jsem, ze tu unavu a zhorseny ekzem asi zavinily //, ale na testu teda nebyl ani stin.

fiallinka
20. lis 2009

meleri: u nás už dvanáctý zub a hrůza děs, dnes jsem šla spát ve tři, asi to už nedám...no, tak jsem zvědavá, jak ho o víkendu "odkojím"...jo, ale jinak toho odstavení se neboj, do toho března to zkus snižovat, a když už budeš kojit jen v noci, tak se nemusíš bát zánětu apod., opravdu všechny známé to zvládly bez léků a ok - ale je jasné,ž e to nemůže být z ničeho nic

veruška: to je škoda, ale klidně to ještě může být, že jo 😉

meleri
21. lis 2009

Fiallinko,

dvanáctý zub to je krása! tak to ještě další tři a máš klid!! my ještě další dvacet.. ☹ ale ty poslední dva snášel poměrně vklidu..

jo tak super! držím palce!! at to zvládnete oba v klídku! budeš brát nějaké bylinky? já cosi vyfasovala už od doktorky.

no já to právě chtěla udělat ze dne na den...přinejhorším můžu trochu odstříkat..problém je že malý se doposud nenaučil normálně pít..pije tedkom z hrnečku, usrkuje..pítko a dudlík prostě odmítá, on je ale chytrý, mám pocit že to dělá protože ví že stejně dostane z prsu. proto s tím musím přestat ze dne na den..

jak ste na tom s tom KETem? my sme poslali už nějaké papíry do pojišťovny, v prosinci bych chtěla na kontrolu jizvy, mám to furt rudé tak doufám že mi to nezakáže gyndař. ale jinak tam půjdem na ten březen..ono se to zdá ještě daleko, ale čas tak letí že to tu bude coby dup...

chiwule
21. lis 2009

ahojky fial, meleri, vy teda jedete se zubama - Anet se vyklubal teď druhý zub a my to doma mohutně oslavili 😀 první měla před chvílí a ten druhý týden na to... jestli to takhle půjde dál, tak vás za chvíli doženeme 😅
jinak jsem zapoměla brát kys. listovou, tak si to nechám na začátek měsíce, aby se mi to dobře počítalo... a zjistila jsem, že jsem si vyhodila záznamy o menzes za poslední rok, tak vůbec nevím, po kolika dnech to teďka mám a kdy bych teda měla mít ovulaci... mám to totiž od těhu jinak než celej svůj život, no pěknej chaoz 🙂

meleri
21. lis 2009

Chiwule,

dík, ale my moc zubků taky nemáme, ted se nám klube teprve pátý! al eje fakt že když to začne dítku později tak to pak jde už (asi) rychle.

Jej dík to jsi mi ted připomněla že bych to měla taky začít brát tu kyselinu listovou!
joj tak mencky to já vůbec nevím, já si to nezapisuju, ale mám je ted každý měsíc, míň to ted bolí..no sem zvědavá jak to půjde dál.

a ještě kojíte?

já mám právě obavy jak to půjde, když přestanu kojit a třeba se mi pořád bude tvořit to mlíko..dr nám řekl, at vynechám kojení a měsíc na to můžu přijít na KET. ale jestli bude měřit prolaktin, atd, to neříkal...

meleri
21. lis 2009

jinak sem se dívala ted do tvého alba, a Anetka fakt vyrostla a je moc krásná! má krásné oči a vlasy! bude z ní blondýnka! 😵

fiallinka
22. lis 2009

chiw, mel: tak se zubama Jurča vede, ale zas v podstatě ještě nechodí, nemluví, jen náznaky 🙂

meleri: doktor mi říkal, že ten prolaktin klesá fakt rychle, ale že mi ho přeměřit může, když budu chtít, a že to kojení vadí spíš proto, že se do dítěte dostanou mlékem hormony, jinak že ani ne...

jinak já teď zapisuju, zatím je to skroo jak před tím, jen delší a silnější ☹

meleri
22. lis 2009

Fiallinko,

aha! dík! takže proto....můj doktor je takový že prostě nikdy neřekne všecko, není jednoduché s ním jednat..prostě řekne že prolaktin vadí a basta, ale už z něho nedostaneš proč...je nervozní, v čekárně jsou další klienti.....

to neva! Sam taky nechodí, sice trochu mluví. vy jste byli taky předčasně narození ne?

jo já mám mencky taky delší, ale slabší, spíš takové špinění a bolest je pryč! 🙂

chiwule
22. lis 2009

fial, mel, já nekojím asi od té doby co bylo malé půl roku, dýl jsme to nedotáhly, to je stará historie proč, ALE byla na vyšetření prsu na mamografu a tam jsem se mudry ptala, co mám dělat, že mi z prsou pořád teče takový jako-mlíko, ale není to mlíko ani mlezivo, prostě něco... a on mi řekl, že to je zvýšeným prolaktinem, ALE, že záleží, z jakého popudu ten prolaktin je zvýšený - jestli je díky hormonální činnosti vaječníků, takže to že je OK a otěhotnění by to nemělo v ničem vadit, a nebo - jestl je to zvýšenou činností hypofýzy, to že by bylo horší na to že se musí brát medikace na snížení činnosti, když už tak dlouho nekojím. A že půl roku od nekojení je ještě na nějaké závěry z jejich hlediska brzy. Tak nevím.
Taky si nejsem jistá, jestli se KETík díky tomu povede, ale zas máme dost mražáčků na to zkusit to jen tak, když by to nevyšlo na poprvý, nebudu si to vyčítat.
Jinak děkuji za pochvalu Anetky, je to naše blonďaté sluníčko a šikulinka 🙂 Naprosto samostatně chodí od 11m, brebentí, až jde hlava kolem, někdy je to docela legrace - jako teď, má nový slovíčka : BUNDA a DRNDA 🙂 legrační je, že obě v jejím podání znějí stejně 😀 a taky umí nově BEBÍ (to zní trošku jako bebuí, ale je to dobře poznat 🙂 ) když řikám brr-zima (to když větráme v ložnici před spaním a já jí pak ženu pod peřinu), tak říká BBBB, no už ani nestačím sledovat, co říká nově... občas něco přestane používat a po čase se k tomu vrátí nebo vynechá úplně a začne používat něco jiného... 😎
jinak menzes mám různě, ale přijde mi že v kratším cyklu než dřív, to jsem měla 33dní a teď to mám asi po 28. No prostě každou chvíli, je to otrava 😉 🙄 😵

veruska007
23. lis 2009

Caute, tak ja porad nic, uz furu dni me boli bricho, sem tam je mi spatne, ms nedorazila... tak nevim. Kdyztak si zas udelam na konci tydne test... ms jsem nemela uz bez tydne dva mesice. Tak jsem teda zvedava, co z toho bude.
Co se mlika tyce, maminka rikala, ze ji v obdobi ms teklo jeste 7 let pote, co dokojila nejmladsiho brachu a pry az do prechodu kdyz zmackla, tak ji teklo mlezivo... a byla uplne v poradku.

meleri
23. lis 2009

Chiwule,

ajaj tak to je složité! ale jak to tak chápu tak s tou hypofýzou to by bylo spíš už dost vážné takže v tvém a našem případě je to asi těma vaječníkama? no doufám že jo! jinak jo s kojením to nejde každému stejně, my to dotáhli do toho roku ale taky už moc mlíka nemám, teda v noci ještě dost ale přes den už je to slabota....

tak to je šikulka! náš malý taky trochu mluví, ale tak hezky ne. říká pán pán, mama, papa, ne, pockej,( spís potej), atd, ale moc toho není oproti vám.

já si myslím že to asi musíš risknout a na ten KET jít, já to taky tak vidím, protože jak to říkal ten doktor, tak to může být jedno nebo druhé ale stejně to člověk nemůže ted zjistit když je brzo...no hlavní je podle mě teda že máme mencky, sakryš já doufám že se nám to všem povede!

verusko,

ty brďo tak dva měsíce skoro tak to už je dobré! no a nechceš jít k doktorce? co jak si fakt těhotná?
ty brďo!!! 😲 teda mít mlíko až do přechodu! no příroda je fakt mocná... 😀

chiwule
23. lis 2009

mel, taky doufám, že to bude vaječníkama, no jsem ještě trochu nervozní, protože si mě pozvali na dovyšetření prsou, jak jsem byla na mamografu, tak teda nevím, co tam (ne)viděli...no snad nic, jdu tam v polovině prosince...

Jsi mě přivedla na myšlenku, že zkusím vyjmenovat, co už Anet povídá, snad si vzpomenu na všechno: máma, táta, bába, deda, teta, dnda (to je buď bunda nebo drnda), ham, bbbmmm (brrm), dej, kde je, tady, íháá, (h)af, kaac, gaga, beee, buu, (h)alo, a(h)oj, (h)ajíí, (h)aci, bebuí (to je bebí 😅 ), občas řekne nene...

verus, to bych asi spíš šla k dr, není to asi v pořádku nemít menzes, přeci jen nejsi ve věku, kdy bys měla být v přechodu ne? může to být cokoli já bych se bála...

chiwule
24. lis 2009

😀 jo a ještě jsem si vzpoměla na bác, ty-ty a samozřejmě DUDU 😀

veruska007
24. lis 2009

No, nevim. Ja si rikam, ze je to treba kojenim ... ? No, nevim. Jestli to tak pujde dal, tak po novem roce k doktorce zajdu. Ales tejne se bojim, ze mi hormonalni leky na zpravidelneni cyklu kvuli kojeni nepredepise. Dnes prijde kamoska a pichne mi vyvolavacku, tak uvidim. Bud jsem fakt tehu a test to jeste nezaznamenal nebo mi aspon ms prijede. A zacala jsem pit kontryhel, tak tomu dam ze dva mesice, aby se to srovnalo samo 😝 .

chiwule
24. lis 2009

veru, s tím kojením by to být mohlo, jenže jsem si všimla, že píšeš, že před 2m jsi menzes normálně měla, takže to mi pak nesedí. A obdivuju tvůj klid, já bych se bála, že to můžou být cysty nebo něco podobnýho v břiše, to já bych nevydržela tak dlouho k dr nejít... Jinak HA existuje i taková, která se může když žena kojí, kámoška jí brala, je to jedna z těch šťastných, který otěhotní jen se smýknou kolem pánských trenek. To u mě teda fááákt nehrozí 😀

meleri
24. lis 2009

chiwule! tak to je šikulka!!! 😵 😵 to mi přijde fakt výjimečné tolik slov!

no u nás já jsem ráda za to co řekne, protože jako dvojjazyčné dítě, no počítám že začne mluvit velmi pozdě asi.

chiwule, verusko, ať nám to všecko vyjde!

já přestanu kojit v únoru až. a v březnu nebo dubnu na to půjdem..no ale taky to beru s rezervou....

jen nechápu proč na KET chce do mě valit puregon? myslela sem že se tomu vyhnu..

fiallinka
24. lis 2009

chiw: no Juráš neříká skoro nic, tak mne tím trochu deptáš .-)...

meleri: Puregon? Já vím, že se bere estrofem... jinak kdy dokojím já fakt nevím, Juráš to prso prostě CHCE, mamánek jeden, naše pokusy končí neúspěchem, jsme měkcí...

veruska007
24. lis 2009

Jj, cystu jsem mela uz pred predchozim tehotenstvi, ale bylo to v pohode. Akorat jsem dlouho nevedela, ze jsem tehu, myslela jsem, ze je to ta cysta 😀 . Ms jsem mela pred dvema mesici, ale myslela jsem, ze kdyz kojim, tak to muze byt tak, ze jednou dojede, jednou ne... toz nevim. Antikoncepci brat nechci, za prve chceme druhy mimi a za druhe jsem ji jednou jiz brala a nikdy vic - cyklus mi to vic rozhodilo nez spravilo a davala jsem telo dohromady skoro rok.

meleri
24. lis 2009

Fialinko,

jo doktor mě to právě říkal že budu brát Puregon... 😒 to zas bude..ale jenom 5 dní a 50 až 75 jednotek tak to se ještě dá....
jo to je těžké...já to taky vidím že ještě je potřeba kojit...i když bych s tím už taky nejradši praštila...no počkám do těch jeho 15 měsíců...říkala mi kamarádka že když už se jednou rozhodnu tak to musím dodržet..

nedepkař! zas máte 16 zubů! to je fakt něco! 😵 já to fakt neřeším, nakonec jsem ráda že ještě nechodí, to teprv bude záhul, všecko bude shazovat a šahat na sporák atd... 😝

Verusko
já nevím asi bych to nevydržela a šla k doktorce, já mám slabé nervy! 😅

fiallinka
25. lis 2009

meleri: mne už to kojení dost štve, ne kvůli KETu, ale je to začarovaný kruh...pije jen v noci, kvůli tomu se budí, jinak než s prsem v hubě neusne...a mně se nedaří ho odkojit, mám slabou vůli 🙂

Aspoň že ještě jakž takž mám vůli cvičit tu Mojžíšovou 🙂, dnes mne rehábka pochválila ..

chiwule
25. lis 2009

ahojda, jakpak se máte? dneska se musím pochválit, umyla jsem dvoje okna, s Anet v zádech, byly to náročný 2hodiny 🙂 normálně bych to měla za půl hodinky hotový, ale s tou naší treperendou pod rukama to teda bylo náročný... ještě mi zbývají troje 😒 chci to do konce týdne udělat, abych měla na andvent čisto...
dneska jsme koupili nový botník do předsíně, už si to tu konečně začínáme zařizovat. Jenže když ho táta naložil do auta, tak už jsme se tam nevešly a musely jsme jet z Černýho Mostu až do Krče hromadkou a bez kočáru, byla jsem strhaná jak borůvka...už se těším, až je složíme, chtěla bych to mít do pátku hotový, má přijet švagrová s novým přítelem...

janana
26. lis 2009

Ahoj holky! Tak se opět hlásím. Byla jsem na UTZ a vše vypadá, že je tak já má být. Rozhodující kontrola mě čeká za 14 dní, jestli bude bít srdíčko. Tak budu doufat. Těch 14 dní bude nekonečných. A jak vy?

meleri
26. lis 2009

Fiallinko,

tak to sme na tom stejně. malý nechce nic pít přes den, a vynahrazuje si to v noci. už sem fakt unavená...asi to jinak nepůjde než s tím praštit úplně..chtěla sem až v únoru ale myslím že to udělám asi už dřív. prostě mi přijde nenormální že nemá žádný pitný režim a začíná být závislý jenom na tom prsu.
tak počkej ještě chvíli a až se budeš cítit fakt že na to máš tak se dohodněte s manžou ať spí týden s malým sám prý to tak funguje, že na to prso dítě pak zapomene...

tak to si dobrá, tak se drž ať to cvičení jde.. 🙂

Chiwule,

ajajaj já se na okna už chystám delší dobu my je máme strašně velké a vysoké, potřebuju žebřík a manža prostě furt ne a ne mi ho donést.. ☹

Janano,

super! tak gratuluju k těhotenství, ať je vše v pořádku a miminko roste a je zdravé! 😵

veruska007
26. lis 2009

Ahojte, ja kojim jen rano a vecer, maly ma 8 mesicu a zrovna dnes jsem premyslela, jak dlouho to jeste vydrzime, maleho to kojeni zas tak nebere. Dvakrat cucne a uz ho to nebavi. Peru se s nim hodinu, a pak dostane sunar.

Jinak ms jeste porad nemam. Ale v utery mi kamoska pichla Agolutin, doktorka by stejne neudelala nic vic... tak jsem zvedava, jestli teda ms dorazi... nebo se zacnu setrit 😝 . Nebo aspon vzdychat, ze bych se mela setrit 😕 .

janana
26. lis 2009

meleri - díky. Snad to bude OK.

veruska007 - a test jsi zkoušela?

fiallinka
26. lis 2009

Janana: super 🙂

Veruška: no, možná bych za to byla ráda, kdyby se Juráš odstavil sám, takhle je to fakt na palici, a to už mi narozdíl od Meleri pije přes den - jakž takž.

Ono je to kojení pěkné, když zrovna pěkně pije, má hlad, nebolí bradavky a tak... ale teď už je z toho fakt spíš zlozvyk - on prostě je zvyklý usínat s prsem v hubě a jak mu tam prostě to prso v noci nepřestane, je zle... a já nemám sílu mu čelit 🙂...no měla bych ráda, že jsem vůbec kojila, a takhle si stěžuju, že...

meleri
27. lis 2009

čaute holky,

manžel mi navrhnul že bysme mohli přestat kojit tenhle týden (příští) že bude spát s ním atd a že snad na kojení zapomene.

ale nevím zrovna ted poslední dny se zase změnil..dlouhou dobu byl netýkavka, najednou se chce pořád mazlit a nosit a taky chce víc pít...já už fakt nevím co dělat..

žízní neumře to je mi jasné, ale jde mi spíš o to že to pro něj bude možná trauma když takhle přestanu?

jenže ono to jinak nejde, on je totiž chytrý a ví že když zrovna teď mlíko nedostane tak si to může vynahradit později..

jinak od úterka chodí na nočníček když je plína při přebalování suchá, tak už sem ušetřila celkem pár plín.
akorát na kakání to uchytit neumím. ale snad i to časem.. 🙂