Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
3. bře 2010

Evu, jj cítila jsem takové píchání v břichu, kdy přesně nevím, ale 14 dní určo, vlastně to vím skoro přesně, je to asi 20 dní (píšu si takovou "historii" 🙂)

evulina77
3. bře 2010

já měřím BT a podle toho to poznám líp. Mě bolí podbříšek kolem ovulace asi 3-5 dní. Ale u BT platí pravidlo, že pokud jsou zvýšené (ne ve smyslu nad 37°C 😀 ) více než 18 dní, tak že je to na 99,99 % těhotenství.
Takže když jsi víc než těch 18, tak bych asi testovala zítra 😀 , ale vím, že ze mě teď mluví moje šílená zvědavost.
Tak mě neber zase tak za slovo, ale určitě můžeš... 😀 😀 😀 😎

veruska007
4. bře 2010

Ahojte,

Vendy, Honzik se otocil az tak mesic pred porodem. Uz jsem byla taky krapet nervozni. Hlavne kopani do zeber byla pohoda oproti tomu, kdyz se mu pod mymi zebry zaklinila hlavicka, on se porad vzpiral, aby ji dostal ven, a neslo mu to skoro cely den. Malem me udusil, protoze mi desne mackal branici a ja se nemohla skoro nadechnout. Bleeee.

Ja budu testovat za tyden. Mam ted cykly dlouhe 45 dni, ovulku 31. den, dnes jsem 39 den. A taky jsem desne zvedava, jestli to nahodou nevyslo 😉. Rodicak mam na dva roky, tak by to uz vyjit pomalu mohlo...

veruska007
4. bře 2010

Mimochodem, holky, nepamatujete si, kdyz jste byly poprve kratce tehulky, zda vas nebolel nejak zvlatne podbrisek? Mne totiz boli docela hodne, pred ms mi to driv nedelavalo. Hlavne kdyz treba nosim malyho nebo mam nejakou vetsi zatez, tak to boli, az se nemuzu ani narovnat. Samo, vidim na sobe vsechny priznaky, ale nevim nevim...

vendulka
4. bře 2010

Ahojky...
veru tak jestli si dobre pamatuji, tak me nic nebolelo a az tak kolem 12tt prisly nevolnosti, jinak nic

lucie.krajcarova
4. bře 2010

tak nic, teste nevyšel ☹

vendulka
4. bře 2010

tak jsi neodolala?Treba zkus jeste pozdeji, treba je brzo 😉

lucie.krajcarova
4. bře 2010

Veru, já byla jen totálně unavená, usínala jsem v metru a td..

Vendu, no už tomu moc nevěřím.. už to vypadá jen na zpoždění.

vendulka
4. bře 2010

luci, skoda no...tak priste 😉 ,ale nepsala jsi, ze jeste kojis?

lucie.krajcarova
4. bře 2010

Vendu, jj kojím, ale ms jsem už měla. kojím jen na noc, a v noci. přes den vůbec.

lucie.krajcarova
5. bře 2010

nazdar holky, co je dnes nového? dnes mi přijede manžel, po 12 dnech!!! 😉

vilca
5. bře 2010

Ahoj holky, asi vám to bude připadat jako hloupá otázka od matky tříletého dítěte, ale přece jen se musím zeptat... Kdy přichází ovulace a jak dlouho trvá?
Od ledna se snažíme o druhé mimi, už mě začala bolet prsa, tak jsem se zaradovala, ale test mi několikrát vyšel negativně. Dostala jsem menses, ale přece jen jsem si ještě udělala test (první těhotenství jsem zjistila, i když jsem normálně menstruovala), ale bohužel nic. Tak si říkám, že to začnu trošku počítat. Nemám tak úplně pravidelný cyklus, nebo spíš pravidelný je, ale menstruuju vždycky víc než týden, tak asi ta ovulace moc spočítat nepůjde... 😒

lucie.krajcarova
5. bře 2010

ahoj Vilca. Mám za to, že ovulace je kolem prostředku cyklu, který začíná menstruací. takže přibližně 14.-16. den podle délky cyklu. Ovšem přesně se to dá zjistit různými metodami přes měření bazální teploty atd... obecně určitě platí, že čím pravidelnější cyklus, tím líp se ovulace dá odhadnout. jinak u sebe například ovulku poznám, že mě tak nějak divně píchá v břichu a je to právě kolem prostředku cyklu.

vilca
5. bře 2010

Díky, Lucko, pokusím se to teda nějak vysledovat 🙂
Ještě se ale zeptám... Pokud se snažíme o mimi, tak jak často vychom to měli zkoušet? Slyšela jsem názory, že každý den by to nemělo být... Nebo je jistější to zkoušet každý den...? 😅

lucie.krajcarova
5. bře 2010

Vil, jo myslím že každý den fakt ne 🙂

evulina77
5. bře 2010

Ahojte,
ovulace bývá uprostřed cyklu jenom když je cyklus pravidelný a trvá 28 dní. Čím je cyklus delší, tím se ovulace posouvá do druhé poloviny cyklu.
Velmi zjednodušeně jde říct, že od začátku nové menstruace se odpočítá 14 dní a tehdy mohla být ovulace. Ale je to velmi nepřesné. Nejlepší je vypozorovat ji např. pomocí měření bazální teploty nebo třeba se jeden měsíc plácnout přes kapsu a zkoušet ovulační testy. Já ji asi poznám, protože mě bolí asi týden během ovulace podbříšek 😀

vendulka
5. bře 2010

ja to teda nekdy poznala, dkyz jsem se prvne snazili, taky me pobolival podbrisek 😉

evulina77
5. bře 2010

no pro mě je to docela novinka, před malou sem nic takovýho necítila. Jen je blbý, že to trvá dost dlouho a ovulace je jenom okamžik, že?! Stejně k tomu ještě měřím BT, abych poznala přesněni, den den D.
Mám známou, která když má ovulaci úplně odpadne (zvrací, má migrénu, točí se jí hlava, mů průjem atd.). Ještě že bydlí s jejich mamčou, ten den se jí dcerku stará., když je manža v práci. Neví, jak to bude řešit. Druhý chtějí, ale je to pro ni neúnosný. Prvně, když se to stalo, měla strach a byla s tím i u doktora a ten nic nenašel, pak začala měřit BT a podle toho poznala o co jde. Gynekolog to potvrdil a nabízí ji jediné řešení a to je antikoncepce.
Každá jsme jiná. Naštěstí 😎

lucie.krajcarova
6. bře 2010

děvčata, tak se tu mějte, my dnes jedeme domů, po 14 dnech 🙂 zítra jsem tu zas jako na koni 😀

vilca
6. bře 2010

Evi, ovulace trvá jen okamžik??? To jsem netušila... 😕

veruska007
6. bře 2010

Ahojte, ja o ovulce taky zacala cist az ted, s prvnim mimcem to slo vsechno nejak samo. Ted jsme se poprve snazili ve spravny okamzik... tak jsou pro mne ty dva tydny uplne k nevydrzeni. Teoreticky mame sanci 16%, ze to vyjde. To by bylo super.

evulina77
6. bře 2010

Pěknou sobotu!!!
Ovulace je vlastně prasknutí folikulu a vypuštění vajíčka z vaječníku. To je jenom okamžit. Od té doby vajíčko vydrží oplozeníschopné 12-24 hodin. V té době se musí potkat se spermií.
Spermie zato můžou v příznivých podmínkách vydržet v těle ženy až tři dny, případně i nějaké borky i více, a počkat si na vajíčko. Proto se mluví o plodných dnech (zhruba 3 dny opřed ovulací a jeden den po ní).
Teorii mám zmáknutou, teď jenom ta praxe...
Nám to s malou tak nějak samo nešlo, tak sem studovala fakt hodně 😀 , teď doufám, že to půjde tak nějak samo... 😀

vendulka
6. bře 2010

hezkou sobotu, aj od rana porad enco delam,ale ted mam snad uz padla

veruska007
6. bře 2010

Evuli, ty se v tom tak vyznas. Porad... kdyz merim BT a jeden den mam kolem ovulky pokles a druhy den vzestup... ovulka je pak v tom dni s nejnizsi teplotou nebo ten den, kdy nastane vzestup?

vendulka
7. bře 2010

ahojky...
veru myslim, ze v ten den poklesu,ale enjsem si jista...snad to spravne rekne Evuli

evulina77
7. bře 2010

holky odborník nejsem, ale sem se z důvodu nutnosti samovzdělávala. Záleží na tom o kolik to vzroste oproti teplotám před ovulací. Pokud bylo před ovulací např. teplota 36,2, pak bylo 35,8, a pak 36,0, a dál třeba 36,4 atd. tak ovulace proběhla v ten den, kdy byla teplota 36,0 a né 35,8.

vilca
7. bře 2010

Nestačím se divit, jaká je to alchymie... Poprvé jsme se s manželem řekli na začátku prosince, že bychom chtěli miminko, a na konci ledna jsem byla v šestém týdnu těhotenství... 🙂

vendulka
7. bře 2010

vilca, no nekdy je to umeni...ale pokud se to povede na poprve je to super a hlavne si myslim, ze velke stesti

lucie.krajcarova
7. bře 2010

taky se přidávám k těm, které k prvnímu miminku přišly skoro náhodou 🙂 no u druhého to nehrozí, to bude opravdu vyžádané, snad ne i vymodlené 😝 až teď dostanu MS, tak snad začnu měřit teplotu..

vendulka
8. bře 2010

luci ahojky a jak dlouhio ze se to snazite?ted prvni mesic, ne? 😀