Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

bambulka814
8. bře 2010

caute baby,

ja som tu nedavno pisala, ze velmi chcem druhe mimi, medzitym som myslela presne ako lucie, ze som tehotna, ale nie som, no a ked to zacala byt trosku viac realne, zrazu mi zapol mozog a uvedomila som si, ze asi teda este to druhe tak velmi nemusi byt hned teraz, ze si chcem este simonka uzit naplno, kym je takyto malicky, potom je uz potrebne delit svoju pozornost.

okrem toho maly sa budi v noci, tak som si povedala, ze t druhe az ked schudnem 5 kg 🙂 a budem spat celu noc 🙂

ale teda vsetkym Vam drzim palce nech to samozrejme vyjde, papa

vendulka
8. bře 2010

bambulka, taky jsem na tom jak ty, chtela bych mimi,ale chci si maximalne uzit Nathalku a enchci ji o nic osidit tim, ze bych se uz treba musela,venovat druhemu a ona by byla vlaste tak trosku odstrcena...

dijanka
8. bře 2010

ahoj bambulka, to som si hovorila aj ja.nielen s tým, že bude malá ukrátená o tú pozornosť, ale aj s tým spaním...no a poviem ti, že do jej 6,5 roka som sa v noci možno 5-krát vyspala...inak nie 😝 a teraz, keď už je to celkom o.k, tak sa nedarí - už rok 😔 .

evulina77
8. bře 2010

Já to zase beru tak, že se nám určitě hned tak nezadaří a proto už to zkoušíme (už 2x 😀 ). Kdyby mi někdo řekl, že na 100 % otěhotním za půl roku, tak bych to nechala a jenom si užívala malé. Teď si teda taky malé užívám, chodíme plavat a cvičit a do hudebky a tak, ale u toho se i snažíme. Ale začali jsme na tom pracovat až když malé byl rok. Je sice pravda, že se těm druhejm a ani těm prvním nebudeme moci tak moc věnovat, ale zase budou mít sourozence a to je taky fajn a vlastně super. Zase je to bude rozvíjet jinak. Občas sice taky pochybuju, ale dneska ne 😎 😀 😉

lucie.krajcarova
8. bře 2010

Vendu, vlastně od ledna, to jsem dostala první menzes.
Bambu, tak to tě chápu. chvíli jsem byla taky na rozpacích, jako jestli už nebo ne 😀 ale zhubla jsem 2 kila (rezerva na další těhu) a malý spinká většinou od 23 do 7 v kuse, takže se i vyspím, to se fakt zlepšil. takže hurá na to 😉
Už fakt nerozmýšlím. chtěla bych pro Martínka sestřičku nebo bratříčka, s kterým si bude hrát, takže by mezi nimi neměl být velký věkový rozdíl. Užívám si ho teď, je fakt zlatý. a přijde mi i rozumný. Evu, fakt jsem přestala pochybovat. věřím, že to všichni zvládneme 🙂

vendulka
9. bře 2010

holky, tak snad se vam vsem brzo zadari 😵

vendulka
9. bře 2010

tady sviti slunicko,ale je tam teda pekna kosa, za oknem to vypada mnohem lip 😀

lucie.krajcarova
9. bře 2010

Vendo, to máš pravdu, je tam docela vítr! ale zase sluníčko svítí tak, že bych bez brejlí nejradši nevylezla 😎
koukám, kolik už máš příspěvků, nějak hodně ne?

vendulka
9. bře 2010

no ja bych taky potrebovala brejle,ale upadla mi nozka, takze mi to musi nejdriv MM spravit,ale nevim jestli si driv nekoupim nove 😀 😀

vendulka
9. bře 2010

moc prispevku?Ani ne 😀 😀 😀

vendulka
9. bře 2010

vsak jsem tu uz zaregistr. skoro 4 roky 😉

lucie.krajcarova
10. bře 2010

Vendo, no já skoro tři roky, ale na tebe v žádném případě nemám 😝 a teď nějak nestíhám, takže ani moc nechatuju.

dnes je zase krásně! včera jsme poprvé vyjeli se sporťákem a bylo to fajn, malému se to moc líbí. jen mě překvapilo, jak je sedačka nízko... to je nezvyk..

veruska007
10. bře 2010

Luci, taky mame sportak, a trvalo tak dva mesice, nez jsem si zvykla ja i maly.

vendulka
10. bře 2010

ahojky, jen zdravim z rychliku a zase mizim

lucie.krajcarova
10. bře 2010

Veru, mně to zas tak nevadí, i když vidím horší přístup ke koši. jaký máte kočárek? my cortinu. zatím mám malého proti směru jízdy.

vendulka
11. bře 2010

Ahojky holky, my asi od 8m jezdime v golfaci a je to nesrovnatelne s hlubokym kocarem, dobre se s tim manipuluje a pak taky to zvladnu sama do MHD, tak se nemusim nikoho prosit 😀

tady snezi, jak je u vas?

lucie.krajcarova
11. bře 2010

nazdárek, tak my měli golfáče na dovolené, šlo to dobře, malého jsem ani nemusela poutat, ještě se tak nehýbal. na léto si je určitě koupíme. ale prozatím jssem ráda, že jezdíme v pořádném kočáře, v tomto počasí se sněhem si to s malými kolečky neumím představit.. nejvíc jezdím autem, takže pro mě MHD není taková výhoda.

vendulka
11. bře 2010

no ve snehu se s tim golfacem nadru, to je pravda,ale aspon si vylepsuji fyzicku 😀

evulina77
11. bře 2010

ahoj holky, sněží asi všude ☹ a já sem čekala jaro 😒 😠
kdy se už konečně oteplí?!

veruska007
11. bře 2010

Mame Zopa fusion, maly musi byt po smeru, tak mu to dlouho vadilo. Taky se mu tam tak dobre nespi - on totiz spi pres den pouze v kocarku, ale ve sportaku chce koukat, tak toho moc nenaspi. A je mene odpruzeny, tak to vic drnca a to se malymu taky nelibi. Ale uz si zvyka. Nastesti mame sportak ve stejne barve, jako byla nase rozbita trojkombinace, takze mam aspon tasku na kocarek a v lete bude slunecnik, nanozniky a plastenky prehazuju. Jinak ten kosik je oproti predchozimu maly a pokud Honzik spi, vubec se tam nedostanu. Do tramvaje ho taky sama nedam, je dost vysoky a ja mala, takze ho nezvednu nad schody. Ale jinak jsem s nim spokojena, dobre se ovlada i jednou rukou 🙂, vcera jsem dve hodiny telefonovala pri drndani s kamoskou a v pohode jsem to uridila 😉.

vrtule83
11. bře 2010

Ahoj, také chceme druhé miminko. Snažíme se půl roku a teď to začínáme řešit. Přibližně si plodné dny si myslím poznám, ale stále se nedaří. První dítko se nám, ale podařilo až po 16ti měsících. Přemýšlím o měření BT nebo ovu testech. Chci se hlavně zeptat jestli tu někdo nevíte zda se dá BT měřit jinde než dole, např. v ústech pod jazykem?. Malá se v noci stěhuje za námi do postele a jakmile ráno otevře oči tak mě tahá z postele a je děsně zvědavá, takže měření tam dole nehrozí.

veruska007
12. bře 2010

Lze merit i jinde, ale neni to tak spolehlive. Ovu testum bych prilis neverila, ja osobne je nezkousela, ale par kamaradek ano a nebyly moc spolehlive.

vrtule83
12. bře 2010

veruska díky za odpověď

brumdinka
12. bře 2010

ahojte, tak taky bysme rádi druhé, Jiříkovi už bylo letos 6 let - tak je nejvyšší čas 😀 no nějak to ještě neřešíme, jen cca od října neberu HA a pozor si taky nedáváme. Zatim mnic a mám z toho trochu rozházenej cyklus - ale snad se časem povede 😉

lucie.krajcarova
12. bře 2010

ahoj, Vrtule a brundi - taky mám rozházený cyklus.. už 45 dní nic..

brumdinka
12. bře 2010

lucie - no mě to hapruje až letos, od toho října sem to měla docela pravidelný, pak sem měla začátek menses 31.prosince a v novym roce nic 😖 😀 až sem si říkala, že by se povedlo 😅 jenže těhotenský testy mi ukazovali negativní test, tak sem šla cca po měsíci a půl na gyndu, tam mi doktor řek, že těhotná nejsem a dal mi vyvolávačku na mense - to sem pak dostala a ted´čekám, jestli v termínu zas příde - no mám to trochu rozhašený a už to tak jednoduše nejde - u Jiříka sem vysadila, jednou sme to nechali být, šup a malej byl na světě a ted´nic 😀 - asi už oba moc stárnem 😀

vrtule83
12. bře 2010

Ahojky,
brumdinako jestli máš rozházený cyklus, tak to asi jednoduchý nebude otěhotnět. Já mám celkem cyklus pravidelný. HA neberu rok a půl a snažíme se od října. Mám pocit, že jsem tě dost potkávala na beremese.
Asi zkusím měřit tu BT alespoň v ústech a uvidíme co z toho bude a ještě koupím ovu testy na příští cyklus a taky uvidím jestli budou k něčemu. Mám tušení, že bude zakopaný pes u manžela. S bývalou manželkou to řešili taky a spermio nedopadlo nejlépe, ale ani ne nejhůř. Jenže to už je let.

evulina77
13. bře 2010

Vrtule, já měřím taky pod jazykem a je to v pohodě. Mám digitální teploměr a po zapípání nechám ještrě chvilku pod jazykem, teplota se trošku ještě změní. Důležitý je měřit přibližně ve stejnou dobu a hned jak otevřeš oči.
Jinak na pravidelný cyklus mi nejvíce pomohl kontryhel. Pila sem ho a teď znovu piju jednou denně. Nez sem otěhotněla s malou tak sem to měla hodně rozházený a hlavně dlouhotrvající cykly. Po jeho pití se mi pomalu zkracoval cyklus a asi za 4 měsíce od začátku pití sem otěhotněla (celkem nám to trvalo 10 měsíců). Brala sem asi 10 let HA a pak mi to udělalo po vysazení pěknou paseku. Takže už nikdy více.

veruska007
13. bře 2010

Caute, tak ja jsem na tom divoce. Merila jsem ted teplotu, sledovala vsechno mozny 😉, tak vim, ze jsem mela ovulku 24. 2. No, a od te doby nic, mrska nikde, delala jsem si tehu test a byl negativni... tak teda nevim. Mela jsem ted pravidelny cyklus 45 dni, mrska jezdila vzdy 14 dni po ovulce... a meska, meska. Nu, necham se jeste chvilinku prekvapit 😉

lucie.krajcarova
13. bře 2010

Evu, to je zajímavé s tím kontryhelem. bereš ho jako tabletku nebo sušený?