Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

wjerushka
5. led 2011

@kolebka A zůstala jsi u stejnýho doktora nebo jsi ho změnila? 😉 Může se stotisíckrát napsat, že se má myslet pozitivně, ale chápu, že to v tohmle případě jaksi nejde. souhlas s @smolinek doktor si Tě teď bude hlídat víc.
@mataharyy Tos teda měla dne blbec (a noc blbec). Fakt je, že na pohotovosi nejsou úplně vstřícní nikdy. No co naděláš.
Já jsem KO. DLouho do noci se učím aporotože Krýšovi rostou zuby, tak se v noci často budí a řve, takže k němu co dv+ě hodiny běhám a mažu gelíkem. Navíc dnes vstával v šest. To zas budou ty písemky vypadat. Padnu na hubu

kolebka
5. led 2011

@smolinek Jo to máš pravdu že je s toho poprděná a víc mě hlídá jsem už na nemocenské.Ono totiž podle mě je chyba že se nedělá ultrazvuk na každé kontrole.. a hlavně nekontrolujou placentu nák moc.. jen při potížích nebo když mimi neprospívá ale to jsem právě měla vše o.k v tom 20tt pak ve 27t jsem přestala cítit pohyby a bylo..

kolebka
5. led 2011

@wjerushka Dr mám stejnou ale mám to podchycený ještě u mé známé doktorky která mi dá veškerou péči a pohlídá si to.Doufám... víš ted to ještě jde ale nejvíc se bojím té doby až začnu cítit pohyby budu se bát a pozorovat jestli kope..což je tedy dost složité mimi taky spí a tak to se špatně poznává..Musím věřit že to klapne,co mi taky zbívá..

mataharyy
5. led 2011

Jo malej byl v pohodě už když jsme jeli na pohotovost, v autě se uklidnil, ono ta rána nebyla ani na šití, to se ten doktor rozhodl zašít asi jen proto že už jsme ho vzbudili, či co... Hlavně jsem se bála aby neměl něco s lebkou, nebo tak... Ale opravdu přístup hroznej, celej život jsem nadávala na Motolskou pohotovost, ale to co jsem zažila tady... zlatej motol 😨 tam jsou protivný, ale na druhou stranu ti alespoň řeknou co a jak...

smolinek
5. led 2011

@kolebka hm, to je pravda, pár UZ na víc a třeba by bylo vše v pořádku, u mě taky všechno dobrý a týden před porodem vůbec malej nepřibíral na váze, dva dny před plánovaným císařem mi zjistili, že mám špatnou placentu a šla jsem na sál rovnou.
@wjerushka zoubky nás taky pěkně potrápily a taky pěknej průjem. To jsi fakt dobrá, že děláš při dítku školu. Já se doma učim aspoň slovíčka a stejně si z toho prd pamatuju 😒

kolebka
5. led 2011

@smolinek No já právě měla problém s placentou dostala jsem do ní zánět,ale nikdo mi nezistil protože mi pak už UZ nedělali jen kontroli s poslech ozvů..Samozřejmě ot toho dali ruce pryč a nic jim člověk nedokáže!Už by mi to ale nic nepomohlo... ☹ pro mě je ted hlavní aby to ted už bylo dobré pevně v to věřim 🙂

wjerushka
5. led 2011

@kolebka Tak teď TI UZ určitě dělat budou častěji, V tohmle mám výhodu, můj doktor má UZ přímo ve své ordinaci a dělá ho rozhodně častěji. Jenom jak jsou ty větší ve 12, 20 a 32 tt, tak jsme s sebou mohla mít manžu aby se koukl na to, co si vyrobil🙂 Má teda jen ten 2D, ale on tam vidí, co potřebuje a já kvůli nějakým 3D odmítla lítat po nemocnici a čekat frontu, čímž jsem si u něj dost šplhla.
@smolinek No u nás je problém horní patro. Spodní zuby už má všechny a vůbec jsme nevěděli, že mu rosotu včetně špičáků a stoliček. Horní je horší,mnohem horší, to si ty zoubky protrpí
Jinak školu no já se na ni přihlásila trochu z trucu a do teď o nic nešlo, jen v So odchodit výuku a sem tam seminárka. teď je zkouškový a ambice dodělat školu mě pouští. Začínám mít dojem, že by mi měla stačit to, co už mám 😅

kolebka
5. led 2011

@wjerushka No ona tan uz má taky ale nedělá je ted už to budu vyžadovat.. není prý tak dobrej a na ty větší Uz obědnává do nemocnice..

smolinek
6. led 2011

@kolebka mají tě v péči, tím také nesou odpovědnost, ale hádej se s nima. Já chodím na gyndu přímo pod nemocnici, musím sice dojíždět z Prahy do Benešova, ale stěžovat si na ně nemůžu. Určitě se domluv třeba na častějších prohlídkách nebo vyšetřeních, budeš tam muset častěji, ale za to to zas stojí.

@wjerushka a kolik ti zbejvá semestrů nebo roků? Já jsem si to teď zas trošku vyčítala, že jsem odešla. Přeci jen kousek vzdělání navíc je +, ale zas na druhou stranu, jsem to nějak moc nezvládala časově. Zase si řikám, až děti budou větší, že bych třeba šla na nějaký dálkový studium.
My zuby probrečeli, od začátku až do konce a je fakt, že ty horní zoubky byly horší. Našteští to nebolelo každej den.

wjerushka
6. led 2011

@smolinek Já dělám teprv první semestr 😅 Je to na tři roky, no dálkový vidím spíš na 4 moc úlevy emáme, v podstatě musíme odvýst to co deňáci. Ale jednu školu už mám, dělala jsem gympl, tak mi clekem nic jinýho nezbývalo než jít dál. Tohle je spíš takovej pokus

smolinek
6. led 2011

@wjerushka tak si to aspoň zkusila, já jsem chtěla aspoň Bc. škola mě bavila, teda jen některý předměty, ale nedodělala jsem ani první semestr. 😖 třeba příště.

mataharyy
7. led 2011

Jste holky študované 🙂 Já mám základku v šestnácti jsem se odstěhovala z dobmu a to už jsem byla v pracovním procesu a můj největší "úspěch" je že jsem dálkově při práci dotáhla prvák a druhák, ve třeťáku už nebylo na školné a ani čas bylo to buď a nebo, zvolila jsem nebo... 😖

smolinek
7. led 2011

@mataharyy no a máš teď kde bydlet máš zdravé děti, manžela. Když je člověk šikovnej, chytne se všude 🙂 Dělat školu při práci je náročný. Ty penízky pak chyběj a dáš přednost práci, kde si vyděláš a pak se to zvládá líp.

kolebka
7. led 2011

@mataharyy O škole to taky vše není..mě tedy taky štve na jednu stranu že jsem si neudělala Maturu ale myslím že jsou důležitější věci..Někdy máš školu a stejně třeba nemáš uplatnění nebo se nechytnaš.Je to individualní. 😉

wjerushka
7. led 2011

Já si teda taky myslím, že škola není všechno. Já třeba mělo to zázemí od rodičů, že jsem si mohla dovolit jít na vysokou. Ale kdybych nechtěla, tak by mě nikdo nenutil. Důležitý je, že si člověk najde v životě někde to "svoje" místo, i kdyby měl jen šůrovat chodníky. Ale je štastný a spokojený, má někoho, na koho se může spolehnout, kam se obrátit, když je nejhůř.

mataharyy
7. led 2011

No zas na druhou stranu já měla štěstí, práci jsem vždy našla a nebylo to nejhorší... Jen jsem zvědavá co budu dělat po rodičáku 🙄 Sice mi trvá pracovní poměr, ale ze slovenska na Chodov dojíždět asi nebudu 😀 Ale na druhou stranu, myslím že toto bych řešila i kdybych měla školu, protože tady asi spíš seženu nekvalifikovanou práci... No uvidíme jak to všechno bude 🙂

smolinek
8. led 2011

@mataharyy na to je ještě spousta času, sice to uteče, ale za pár let se to může změnit 😉

mataharyy
8. led 2011

@smolinek no doufám že se něco změní 😅 Zatím jsem začla pracovat na možném budoucím zajištění a snažíme se, teď teda horko těžko, utvořit nějakou rezervu až bude po mateřské, aby bylo z čeho žít než si něco najdu, tak uvidíme 🙂

smolinek
9. led 2011

@mataharyy no ty rezervy se docela špatně šetří, tady odejde lednička, támhle prdne topení a sem tam zas něco nebo se něco dokoupí, aby se něco dostavělo a z rezervy je minimum. Takovej nekonečnej kolotoč.

mataharyy
9. led 2011

@smolinek Ani nemluv, máme za sebou rok na jedničku... Nejdřív mi na půl roku pozastavili rodičák, ještě tak vtipně, že to bylo ze dne na den, takže i ta malá rezerva co byla padla na splátky a upomínky, takže bylo po prachách, když to konečně doplatili, tak se tím doplatilo to co jsem odsouvali jako méně potřebné no a když se zdálo že už je to OK, manžel dostal kýlu a zůstal na marodce, která v konečném důsledku byla o víc jak polovinu menší než normální příjem, s čímž jsme zas nepočítali, takže další propad do toho vánoce, tak jsme se rozhodli nechat si udělat kreditku, schválili jí a měla přijít mezi svátkama, no a nic tak jsem se šla v pondělí zeptat co se děje (a že jsem s ní jináč počítali) a paní mi oznámila že neví proč, ale smlouva byla stornována... Takže jsme opět v háji ty peníze co teď přijdou budou ještě za nemocenskou, takže skoro nic, dlužíme kam se podíváme a jsem na odstřel... No doufám že tento rok bude o poznání lepší, jináč se konce roku nedožiju 🙄

smolinek
9. led 2011

@mataharyy když se to s... tak pořádně, ale teď s mateřskou a normálním platem manžela to bude v pohodě, ne? Určitě asi né hned, ale než se mimčo narodí, tak to nejhorší bude za vámi.

mataharyy
9. led 2011

@smolinek Ono se to podělá někde jinde, nedělám si iluze, ale tak z toho nejhoršího se vyhrabem snad s první normální výplatou... 😎

wjerushka
11. led 2011

@mataharyy Přeju, ať se to všechno brzy dorovná. Moc dobře vím, čím procházíš, měla jsem podobné období celý rok 2009. Jediný + bylo narození Kryštofa a ani to se neobešlo úplně bez problémů. Narodil se o měsíc dřív, ještě se průběh porodu zkomplikoval a nakonec ho tahali kleštěma. Krýšu mi šoupli na JIPku a protože, rpo mě nebylo místo, tak mě na předporodní. A na pokoj mi pak šoupli maminu s chřipajznou, Takže já jsem z porodnic odcházela bez Kryštofa a s chřipkou jako blázen. Tu pak dostalmanža a taky marodil skoro tři týdny. Takže jsem byla pak sama na miminko a ještě na pěčí o manžela. Aspoň nebyl čas na nějaký poporodní deprese. Pak nám spadl sníh ze střechy na auto a totálně ho zdemoloval, takže jsme museli z úspor koupit nový. Naštěstí jsme tehdy měli havarijko, no ale než se to všechno vyřídilo a stejně jsme si museli zapaltit spoluúčast. Pak onemocněla moje mamka a ke konci roku zemřela.
Takže vidíš z vlastní zkušennosti Ti můžu říct bude líp. Chce to prostě nějak překlepat to blbý období, co teď máte.

wjerushka
11. led 2011

Jo jinak jsme dnes byli zkoušet, jestli je Krýša dost velkej na to odrážedlo a to teda bylo tóčo. Jemu se totiž nejvíc líbilo kolo, ale to je velikostí tak pro 4 letý děti a na odrážedlo vůbec nechtěl, ječel jak siréna a pral se se mnou. Nakonec ho paní rpodavačka ukecala na zvonek na kolo. Napřed mu ho dala do ručičky a pak na řidítka toho odrážedla a pak ho teprve vzal Kryštof na milost. Ale jak jsme zkusili popojet, tak zase řev. No a zvonek jsem musela koupit domů🙂To se zas vztekal Kryštof, že bez zvonku nikam nejde. Takže máme doma zvonek a odrář¨žedlo je v obchodě a čeká, až ho vyzvedne taťka 🙂

mataharyy
11. led 2011

@wjerushka Bejt bez peněz to se vždy nějak pořeší, hlavně že jsme všichni v pohodě... Mám už praxi, to je vždy takovej čas ky to stojí za prd a pak se to nějak vyřeší, takže si s tím nějak hlavu nelámu, bude líp, jako vždy 😎
Tak pak třeba odrážedlo vezme, když nebude poblíž kolo 😉

smolinek
11. led 2011

@wjerushka 😀 jěště že to byl jenom zvonek.

wjerushka
12. led 2011

Ahoj, dnes jsme strávili skoro celý den v Brně. Na jednu jsem šla na sundání rovnátek (no teda na 4 předních zubech mi je ještě nechal, aby se ztáhly ještě víc k sobě) a do šesti mi dělali ty vandavácí. Tak jsme si sjeli do Ikei a moc se nám tam líbilo. Nejvíc Krýšovi 🙂 V dětským oddělení měli rozdělanou tu jejich dřevěnou vláčkodráhu. Jak to Kryštof zmerčil, tak zařičel jéééé a mazal tam. Jezdil si s vláčkem, dělal šššš a nemohli jsme ho odtud dostat. Zase jsem prošli celý dětský a Kryštof se od vláčků ani nehnul. Nakonec jsme mu jedno balení koupili ještě jako další dárek k narozeninám. Snad se mu bude líbit stejně jako v ikei 😉

mataharyy
12. led 2011

Hlásám snad nemožné dnes nám dorazili svítící želváci, pro velký úspěch máme jednu navíc, neb ta co po ní tak toužila jí odřekla, protože jí chtěla k vánocům... jsou zlatý pravda působěj poněkud chatrným dojmem, ale už teď jí miluji. Adriánovi jsem upřesnila že je to želva spinkací takže dnes když jsme se vrátili domu, sundal boty, zalezl do postele a vyžadoval želvu, teď už spí, a já nechápu co se děje, pač toto opravdu nepamatuji 😎 Želva si tu poblikává, za chvíli by měla sama vypnout, tak uvidíme... Je to taková blbost, ale krááásná 😵

wjerushka
12. led 2011

@mataharyy Maty, jak vypadá svítící želvák? To slyším prvně

mataharyy
12. led 2011

@wjerushka To je on, parádní věc z toho není to moc vidět na tom obrázku ale vysvěcuje to na strop noční oblohu... Buď oranžovou (ta není moc vidět), zelenou a nebo modrou - ta je nádherná 😵 Pak tam je že to svítí všema třema naráz, nebo se to střídá... Je to opravdu moc pěkné a na Adriána to dnes mělo neuvěřitelnej efekt 😵 A když to pustíš tak po tuším 45 minutách to samo zhasne...