Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vendulka
11. kvě 2011

@nlenka jj a tomu se chci vyhnout, to jako jak to tak vypadá, tak do státní mi ji snad vezmou jako pětiletýho předškoláka a celou dobu ju mít doma nechcu 😝 ne z toho důvodu, že by mi vadila,ale že chci aby byla mezi "svými"

vendulka
11. kvě 2011

no jsem ráda, že aspoň někdo to vidí jako já 🙂

nlenka
11. kvě 2011

já vůbe nechápu co se na facebooku pořád řeš 😠 í.Podle mě je stokrát lepší když se Nathy ve školce líbí a těší se tam.Kdyby to bylo naopak,tak by nikdo nenapsal ani prd,maximálně že to bude dobré a blablabla.Tady jde spíše o finanční stránku a asi i trochu o závist.Já jsem třeba momentáně úplně bez příjmů a i kdyby jsme neměli třeba kupovat balené vody a pít vodu z kohoutku,tak pokud by to ušetřilo peníze na školku,tak to budu dělat.Já si prostě myslím,že pro dítě všechno a tím víc,pokud se bude rozvíjet.

wjerushka
11. kvě 2011

@vendulka no taky si myslím, že děti ptřebují kolektiv bez ohledu a to, jesltipracuješ nebo seš doma s druhým 😀

wjerushka
11. kvě 2011

@nlenka přesně, já si teda myslím, že jde taky hlavně o ty prachy. Proto píšu, že státní školka by nikoho nepohoršila. Na mě tyhle názory působí strašně pokrytecky

vendulka
11. kvě 2011

tak nevím jestli přímo závost, to bych asi ani neřekla,ale jako mají pravdu v tom, že pak člověk začne vzpomínat a litovat že s tím dítětem nebyl doma, kdybych měla jedno dítě, tak ju tam taky nedám,ale já budu doma další skoro čtyři roky a být jen 6-7 let s dětma, to je podle mě tak akorát do blázince 😀

nlenka
11. kvě 2011

@vendulka to takhle nesmíš brát.Jako že bys měla mít výčitky,že si vlastní dítě dala do školky.Nezlob se na mě,třeba se mnou nebudeš souhlasit,podle mě je větší "krkatost" dát dítě do dětského koutku někde v obchoďáku a navíc neznámým lidem na 3-4 hodiny a jít si v klidu nakupovat.A přesto to některé maminky dělají aby měly klid.
Tak tam Nathy můžeš dávat ze začátku jen na dopoledne,postupně tam může začít spát.
V jiných státech nemají ženský tak dlouhou mateřskou,kolikrát musí jít pár týdnů po porodu hned do práce.A taky žijou

vendulka
11. kvě 2011

@nlenka tak já z toho nemám výčitky že ju tam dám (teda jestli ju tam dám 😀 ),ale že mi to přišlo, že jsem krkavčí matka co se chce zbavit dítěte a pořizuje si je jen tak 😀
s těma koutkama v obch, centrech, no řeknu to asi takto:kdyby mi vzali malou už teď, tak ju tam občas dám taky 😀 bo ta co umí vyvádět v obchodě, to je na pár facek a někam přivázat za nohu 😀 , když jdeme bez kočáru, což už teď tak z 95% chodíme, tak vždy zapomenu koupit půlku věcí bo musím hlídat sviště, kterej běhá mezi regálama a všechno bere 😀

vendulka
11. kvě 2011

musí to odsouhlasit tatínek bo ten vydělává penízky, tak jestli s tím bude souhlasit,ale já klidně oželím týden u moře a bude na půl roku na školku

nlenka
11. kvě 2011

to jsou prostě děti, my taky jdeme vždycky s víc věcma než jsme původně měli v plánu koupit.
Je ale fakt,že běhající dítě v obchodě je "na zabití". 😎

nlenka
11. kvě 2011

jj,vládnou nám chlapi 😀

vendulka
11. kvě 2011

tak ne že bych si k němu chodila pro peníze, máme společný účet,ale jako přeci jen není to pár korun, tak to musí odsouhlasit, ale jak ho znám, tak nakonec řekne, že je mu to jedno a že jestli to potřebuje, tak ať to zaplatím 😀

vendulka
11. kvě 2011

a nejhorší je to s ní chodit nakupovat do DMka, to si tam vezme ten malej vozíček a nesmíš ji na něj ani sáhnout a hází kde co do něj, tak to pak musím vracet 😀

sanm
11. kvě 2011

@vendulka Ahoj, ty píšeš "kdyby mi tam malou vzali už teď" - od kolika let berou děti v těch dětských koutcích v ob.centrech? Myslela jsem, že je to jedno?

vendulka
11. kvě 2011

@sanm od tří let

sanm
11. kvě 2011

Aha a to platí všude? To je pro mě novinka...

vendulka
11. kvě 2011

co jsem si všimla, tak jo, aspoń tady u nás jo (teda kde jsem se koukala)

vendulka
11. kvě 2011

sem chtěla i na FB dát, že bychom jeli na dovču bez malé, že by byla 7-10 dní u babičky na prázdninách,ale raději to tam dávat nebudu 😅

lucie.krajcarova
11. kvě 2011

@vendulka ahoj gratuluji k malému kvítečku 🙂 tedy ke zdravému miminku, asi to bude divoch 🙂 náš byl v bříšku divoch od začátku a zůstal i po porodu 🙂
nevím, o čem jste se bavily na fb. na školky a herny nedám dopustit. hlavně když se tam dětem líbí. je to pro ně zábava i škola. a mámy mají taky nějaký čas pro sebe, to je potřeba.

vendulka
11. kvě 2011

@lucie.krajcarova děkuji a nestraš divochem 😀 Nathy byla takovej kliďoušek spavej 😀

vendulka
11. kvě 2011

holky už se mi třikrát zdálo o našem miminku a o pohlaví, myslíte, že to může něco znamenat nebo je to jen nějaké vsugerování v mysli?

lucie.krajcarova
11. kvě 2011

@sanm souhlasím, u nás je taky psáno od tří let. my to ještě nezkoušeli, jestli by vzali i našeho dvouletého. ale myslím, že jemu by se tam líbílo moc a mě by se super nakupovalo. ani to nepovažuji za nějaký krkavčí nápad 😀

janurka
11. kvě 2011

Ahoj maminky... ak sa vám páčia háčkované vecičky, skúste nakuknúť na túto stránku možno sa vám niečo zapáči ... Prajem pekný zbytok dňa so svojimi ratolesťami
http://www.facebook.com/pages/Háčkované-vecičky...

keenfan
11. kvě 2011

@vendulka ahoj, mne sa asi mesiac a pol predtym nez som bola tehu snivalo ze sme mali dievcatko..Potom som zistila ze som tehotna a napokon som sa dockala chlapca 🙂 🙂 ja dost dam na taketo vnutorne pocity a sny, mozno to daco znamena 🙂 alebo bude 😉

vendulka
11. kvě 2011

@keenfan no sama jsem zvědavá 😀 ,možná za týden už budeme vědět 😵

keenfan
11. kvě 2011

@vendulka drzim palec 😉

vendulka
11. kvě 2011

@keenfan děkuji

nlenka
12. kvě 2011

AHoj holky,jak se daří?
Venku to vypadá na pěkný slejvák,pod mrakem,už jen pršet.
Dneska mám za sebou nepříjemný zážitek.Jela jsem s mamkou k babičce a za vsí stálo asi pět policajtských aut a dělali rekonstrukci té vraždy co se u nás stala. Už sem to radši vytěsnila z paměti,protože se mi o tom kolik noc zdálo a dneska jsem toho šmejda co tu udělal viděla a vlastní oči. Fuj,doufám že dostane doživotí. 😠 😠 😠
Infekce mi pěkně ustupuje,což sem strašně ráda a mimčo kope jak zběsilý. Taky si jdu v půl pátý zpravit náladu na manikúru,už se nemůžu dočkat. Tentokrát to odnesly čtyři nehty a pátý má "na kahánku".

sanm
12. kvě 2011

@lucie.krajcarova A musí se to nějak dokazovat, kolik prckovi je let?🙂) Asi jo 🙂 Ale je to opravdu zvláštní, řada mladších dětí by to určitě zvládla a někdy líp, než ty tříleté.

wjerushka
12. kvě 2011

u nás je taky psáno od tří let. přijd emi to spíš jak takový bezpečnostní opatření. že by si třeba t ymladší děti mohly snadněji ublížit nebo schrastit na klouzačce a taky zkrátka potřebují větší péči, nevydrží si jen tak hrát jak dlouho samy. Já to ještě s Kryštofem taky nezkoušela.