Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

brumdinka
26. črc 2010

ahojte holky možná se ptám blbě - a omlouvám se, ale co je to zamlklý potrat 😅

wjerushka
26. črc 2010

@brumdinka http://www.emimino.cz/encyklopedie/zamlkly-potrat/
Tam je to celkem pěkně napsaný. Taky jsem hledala info

lucie.krajcarova
27. črc 2010

hezky je to tam popsáno.. ty jo, dnes je to 14 dnů, co nám zjistili špatnou plodovku.. budou volat ještě na další výsledky, tak jsem zvědavá..

petronelie
27. črc 2010

Dobré ránko holky,
dnes jsem na chvilku v práci, Davídka jsem odvezla manželovi a za 3 hodky si pro něj jedu.
Lucko, písnu do IP kde bydlíme....a jinak my jsme taky dost mobilní, tak třeba jednou můžete dojet vy, pak zase my 😀
wjerush, vítej...máme stejně staré děti a já jsem na tom taky stejně.....nejdřív jsem si neuměla představit být mámou a ted si neumím představit, že bych máma nebyla 🙂

lucie.krajcarova
27. črc 2010

Petro, tak to se už těším na zprávičku 🙂 my jsme takoví společenští, máme rádi návštěvy 😉

petronelie
27. črc 2010

Máš ji v IP. Kde jsou ostatní holky, ještě spí? Já popíjím ranní čaj a za chvíli se pustím do práce 🙂

petronelie
27. črc 2010

Tý bláho, tak 58 km :-X

wjerushka
27. črc 2010

@petronelie To máš fajn s tou prací, to Ti závidím. U nás byly vždycky jenom sliby a nic z toho. Napřed jsem se domlouvali na dvou dnech v týdnu, pak minajednou šéf zavolal, že jsetli chci zkrácený úvazek, tak jen na šest hodin každý den, jinak nic. No Krýšovi nebyl ani rok a tak moc jsem zase pracovat nechtěla. Asipřed měsícem mi volali z práce, že jdena mamina chce půl úvazek, tak bych mohla dělat jednu pozici s ní, vždy bychom se prostřídali, to s emi zdálo fajn, jenže manina si to rozmyslela a nenastoupila a jen půl úvazek nechtěli. No aspoň jsem se přihlásila na kombinovaný studium, ať po pracovní stránce úplně nezakrním.

petronelie
27. črc 2010

wjerushko, já jsem šla do práce v Davídkově roce....nejdřív chtěl šéf 4 hodky denně, ale pak se změnily okolnosti a on souhlasil s dvou a půl dnem týdně, tj. chodím pondělí 9-17, úterý 10-14 a čtvrtek 9-17. Manžel pracuje kousínek odsud, tak tam můžu nechat malého, jinak hlídají babičky a zatím to těch půl roku klape. Tak uvidíme 🙂 Do své práce se vracet nechci, je to daleko a hlavně se situace změnila , už tam není můj šéf a já mu dělala asistentku.

vendulka
27. črc 2010

Ahojky holky, zdravim po dosti slouhe dobe...jak se tu mate?Teda vy uz chodite pracovat?Mne se teda nejak nechce, ja teda nemusima,le zase by se mi libilo mit ty penize 😀 , jak to mate?to jde pracovat mit plat a jeste k tomu rodicak?Ale asi jen na pul uvazku, ne?Kdyz na plny, tak vam seberou rodicak, nebo taky nechaji?

vendulka
27. črc 2010

melo tam byt dlouhe dobe... 😀

vendulka
27. črc 2010

u nas i kdybych chtela na nejaky ten den do prace, tak by byl asi problem s hlidanim, manzel je do vecera v praci a oba dedove chodi do prace, tchyne je 60 km od nas a moje mamka ma taky nejakou jakoby brigadu a ma porad neco, takze by to byl problem s hlidanim, i kdyz bych klidne asi na jeden den sla nekam do prace, ne teda tam, kde jsem delala, tam se ani vracet nechci, ale pred druhym mimcem by se siklo nasetrit par korunek navic 😀

vendulka
27. črc 2010

@lucie.krajcarova teda co to ctu a vidim?to me moc mrzi s tim tehu...strasne moc 😔 ,tak at se Vam co nejdrive opet zadari...drzim moooc palecky

petronelie
27. črc 2010

vendulko, já beru normálně plat a k tomu rodičák, můžeš si vydělat neomezeně. Koukám ještě po jedné práci přes internet, já mám prostě ráda peníze 😀

vendulka
27. črc 2010

@petronelie no to ja taky miluju penize,ale jsem tak trosku lina chodit do prace, teda kdyz ted nemusim a jsem na RD 😀 ,ale vydelat si k tem bidnym penizum nejake navic, proc ne, ze? 😀
Uvazuji, ze si na ten jeden den neco asi fakt najdu , nevim...kdyz ja neumim byt dlouho bez moji berusky 😵

vendulka
27. črc 2010

takze muzu klidne nekam i na plny uvazek nastoupit, na tech 40h tydne a k tomu brat rodicak?to je parada teda, i kdyz bude mala chodit pristi rok treba do skolky?

vendulka
27. črc 2010

@petronelie a co vy a snazeni?

wjerushka
27. črc 2010

jj teď už si jde přivydělat neomezeně, dřívě nějaké omezení bylo, jak k rodičáku, tak třeba k důchodu. Mě třeba nejde úplně o ty peníze, taky za pár hodin týdně by nás to asi nevytrhlo, ale spíš o trochu jiný kontakt s lidmi, než jako matka s malým dítětem. Kdyby mi šlo o prachy ,tak jdu na těch 6 hodin denně, ale to bych si Krýši vůbec neužila a přišlo by mi to hroně líto. Už teď vidím, jak ten čas hrozně letí a z miminka, co jsem měla před nedávnem je kluk jak buk

wjerushka
27. črc 2010

@vendulka Do školky ne, to Ti rodičák vezmou. Nesímš dát dítě do státního zařízení, touž s eo něj jako nestaráš a nepotřebuješ tudíž dávky

vendulka
27. črc 2010

@wjerushka to mi povidej, porad ji vidim jako to male bezbrane miminko a ona je to uz velka slecna, ten cas neskutecne leti az je mi to lito....
aha, takze si sehnat jine hlidani,diky 🙂

petronelie
27. črc 2010

vendulko, já to nesla ze začátku celkem špatně....ale Davča bez problémů, já mám fakt super babičky a na půl dne si ho bere manžel na dopol do práce, pokud to jde.
wjerushko, mě ty peníze celkem vytrhnou, s rodičákem mám velmi slušný příjem a potřebovali jsme splatit dluhy, aby nám zbyla jen hypotéka....i ta dělá obrovskou částku 🙂

Z Davídka se stal božánek nezávislej na mamince, babičky miluje a mám celkem výhodu, že to nejsou klasické rozmazlovací babičky.....já jsem mnohem měkčí. Mamka ho hodně naučila mluvit a druhá babi zase na nočánek apod 🙂

Holt něco za něco.

vendul, my se nesnažíme, jak jsem psala, zatím to neřešíme...jsem ve fázi chtění 😀

vendulka
27. črc 2010

@petronelie aha, tak to jsme an tom stejne, jenze u ans zatim chci jen ja 😀
no my nastesti splacime jn hypoteku,nijak moc zavratna castka,ale mit vic je vzdycky super 😀
@wjerushka a jak to je, kdyz by mi vzali pristi rok malou do skolky v tech 2,5 letech a ja mam rodicak na 3 roky, to mi ho jak nastoupi v tech 2,5 letech seberou i kdyz nebudu chodit do prace?Vis jak to myslim...
nevim jak to mam resit, kdyz mam malou v breznu, jexstli ji nekde protlacit uz v 2,5 letech a nebo bpak by mi ji vzali o rok pozdeji to je v 3,5 letech a ja bych byla 0,5 roku zadara doma 😅

wjerushka
27. črc 2010

@petronelie Hm hypotéka, tak s tou jsme si užili až až. Zrovna nám v době krize doběhla fixace, takže i když jsem pak refinancovali, tak nám na splátkách naskočil litr 😒 Naštěstí ostatní dluhy jsme stihli splatit před rodičákem, takže jsme jen na tý hypotéce. Nějak vyjdeme, ale že bychom mohli extra něco našetřit taky ne

vendulka
27. črc 2010

@petronelie teda malej chodi uz na nocnik?to zavidim teda, my to zkouseli nedavno,ale ona se na tom boji sedet, nevim, jestli je an ni ten otvor veliky, i kdyz me neprijde, ale ona tam proste sedet nechce a beka, ze tam nebude....

petronelie
27. črc 2010

vendul, to jsme na tom úplně stejně...u nás taky chci jen já 😀

jinak můžeš dát dítě do školky max. na 5 dní v měsíci, jinak ti rodičák seberou, toto platí po celou dobu trvání rodičáku....

já mám davču v únoru, ale já chci pořád pracovat na půl úvazku, tak to akorát budu mít bez rodičáku a taky pokud Bůh dá, chci manžovi pomoct víc rozjet firmu 🙂

vendulka
27. črc 2010

@wjerushka taky toho moc nenasetrime, i kdyz bychom mohli, kdybych nebyla tak narocna 😀

petronelie
27. črc 2010

wjerushko, no my platíme jen leasing za auto 5 tisíc,naštěstí nám za tři měsíce končí 🙂 to si oddychneme. nám taky končila a fixace zůstala stejná.

vendulka
27. črc 2010

@petronelie aha,takze kdyz mi ji prosti rok vezmou a na cely den, tak mi seberou rodicak i kdyz ho ma na ty tri roky,chapu to dobre?to ted teda nevim, co je mensi zlo,ale asi to, ze bych sla drtiv do prace,no kez yb se mi do te doby podarilo ukecat manzu na sourozence 😀

vendulka
27. črc 2010

tak my mame fixaci az do 2012, my ji dali na 5 let

petronelie
27. črc 2010

vendul, no my taky nenašetříme, barák toho spolyká až hrůza...ale když vidím davídka pobíhat po zahradě a plavat v bazénu,stojí to zat o 🙂