Chtěli bychom miminko po čtyřicítce, půjde to?

mixlevpixle2013
30. zář 2013

Ahojky , s manželem jsem spolu 25 let a máme 2 dospělé dětičky. Vždy jsme toužila po třetím dítěti ale manžel o tom nechtěl nikdy ani slyšet, natož diskutovat 😠
Nyní, když jse hodně zhubla a začala se ve čtyřicetí měnit, začal se měnit i on, mimo žárlení si mě začal hodně všímat a být velmi pozorným mužem. Dokonce jsme se domluvili i na tom miminku. Ale už druhý měsí jsem to ukázkově po 28 dnech dostala a začíná mi z toho hrabat. je možné, že už to prostě nepůjde? V 16-ti když jsem čekala první a v 19-ti druhé dítě jsem nikdy ovulaci neřešila takže o ní nic nevím. Velou dobu jsem ani antikoncepci nebrala, prostě jsme si jen dávali pozor a nemám žádné gynekologické problém. Ráda bych slyšela názor nškoho, kdo je na tom podobně. Ani nevím, zda volíme dobře, prostě jsem nějaká zmatená. Svého muže miluji a chci s ním zestárnout 🙂

astyna
16. kvě 2016

Máte výhodu, že už máte zkušenosti - něco jiného je čekat ve 40 první dítě a nebo ve 20, přece jen těch sil je daleko méně. Ségra měla první dítě ve 22letech, kdy byla zvyklá juchat po zábavách, takže vstávání Ok, další až ve 30 letech a už to bylo znát. K věci - mě měla máma ve 39 letech po jednom nechráněném styku s tátou, taky chtěla vždy třetí dítě a víte co? Máme úplně super vztah - máma je čipera, bude jí 66 let, mě je 28, tím, jak mě měla později, tak si mě i více užila, už jí tak nešlo o práci, nehnala se za vším, doma pohoda, sestry pomáhaly, měly i průpravu na své vlastní děti. Takže já Vám fandím, budete mít zábavu na stáří 🙂

xyrina
16. kvě 2016

@mixlevpixle2013 Ještě prosím o návod na to, jak to zařídit, abych to snažení pustila z hlavy? 🙂

mixlevpixle2013
autor
16. kvě 2016

@sweetest stará ???? neblázni, mě je 44 a hned po porodu oslavím 45 😀 😀 😀 😀

sweetest
16. kvě 2016

@xyrina Tak to také potřebuji poradit ....
@mixlevpixle2013 Heej, to jsem ani nevěděla 😵 Já mám jen strach,že to mám prostě moc v hlavě...za chvilku mi bude končit rodičák, vidina práce tady v té prdeli žádná ....je toho prostě moc. Chjooooo!!!!!

dokument
16. kvě 2016

ja tomu neverim, ze sily ubyvaji...pripadam si jako kdyz mi bylo 20 i 25. Tehdy jsem po flamu byla vyrizena, takze jsem nemela moc sil. Vstavani me teda ani ted nerozhodilo. Rozhodilo me kojeni - myslim tu fyzickou bolest a unavu pri kojeni, protoze ja se normalne pekne vyspala, krome par noci, kdy mu rostly zuby - to jsem se taky vyspala, ale budil se casto. Je to spis otazka jake mas dite, jestli ti bude spat nebo nespat a rvat nebo mit prdy a rvat. To je sakra rozdil. A to kojeni, tam zase zaleji jak ty sama se stravujes, kdyz budes dobre jist, nemela bys byt tak vyrizena, at je ti 25 nebo 40. Uprimne rikam, ze kdybych mela dite ve 20, tak si zdaleka neporadim tak dobre, jako jsem si poradila ted. Jediny, co me trapi - a to je zase velka starost obecne pro starsi rodice - ze se bojim, abych se dozila jeho dospelosti 😅 Musime byt ted vecne mladi a udrzovat se... 😀 (ale mam mladsiho manzela, ten me snad prezije a o kluka se postara 😅 )

dokument
16. kvě 2016

@sweetest hele neeeeee 😀 nejsme stary!!!! 😀 slo to jednou, pujde to zas, zadne problem 😀

sweetest
16. kvě 2016

@dokument Tak já se cítím mladě,jen ale v hlavě vím, že už to není ono...na to dítko myslím. Přeci jen to už jde pomaleji,nebo vůbec. A manžela mám o dost mladšího,tak se stopro postará...a i o mě když na to přijde 😀 😀 😀

llavinka
16. kvě 2016

Ahoj všem,první dítě jsem měla v 21letech,druhé kázkově25 a třetí za dva měsíce40... 🙂 Připadala jsem si plná elánu a dítě jsem hrozně moc chtěla a jsem šťastná,že mám nádhernou holčičku...i když těhotenství bylo obtížnější ,ale až ke konci a jsem unavenější,ale to je dáno tím,že bohužel mi nevyšlo všechno tak jak jsem si přála,myslím rodinu,jsem sama s dcerkou...Dcerka je v pořádku,jen prodělala škaredé komplikované neštovice,od nich měla záněty močáku a ledvin a sníženou imunitu,jeikož byla několikrát v nemocnici na kapačkách a měla plno antibiotik...Ted jsem s ní byla doma ,aby se zotavila a je naprosto v pořádku...jinak porod byl poněkud dramatičtější,ale to bohužel až když mi dávali krev,zjistili,že jsem byla hrozně chudokrevná, již před porodem a měla jsem ji dostat dávno....takhle jsem byla na porod beze síly a musela na císařák..I tak mysím že do těch 45to neni nemožné,ani nevíte jak bych chtěla ještě,ale už si počkám na vnočátka🙂děti by měly mít mámu co nejdéle....a přeci jen i když je to krásné,musíme myslet na ně.Holky , hodně síly !a zdravých a krásných miminek!

pulecp
17. kvě 2016

Chtěl bych Vás pozvat do skupiny Emoční terapie, kde je nově přidaná pozvánka na konferenční hovor o vlivu emocí a přesvědčení na možnost otěhotnění.

merope
5. čer 2016

@mixlevpixle2013 Já jen nakoukla, když jsem tuhle diskusi náhodou zahlídla a koukám, koukám a gratuluji. Já si říkám, v kolika letech naše pokusy o IVF vzdát. Říkala jsem si, že do 43 zkoušet. Teď přemýšlím o darovaných vajíčkách a jestli ve 41 ještě zkoušet vlastní, pokud to teď nevyjde. Ségra mě trošku nalomila, že darovaná jsou loterie a máme ještě zkoušet (a ještě mi dohodila nějaký článek, že podle nejnovějších výzkumů naše rodinná genetická "odchylka" v podobě zvýšeného bilirubinu je v podstatě obří výhoda a možná má za následek to, že všíchni vypadáme výrazně mladší než jsme). A teď koukám, že porod ve 44, skoro ve 45 a pohodička, klídek. A že možná moje "sil ubývá, když probdím noc, jsem tak druhý den utahaná" je vlastně stále pohoda (na VŠ jsem mohla probdít noc nad skripty a po hodině spánku vyrazit čilá na zkoušku 🙂 ).

mixlevpixle2013
autor
8. čer 2016

@merope Ahpojky, stále tvrdím, že pohoda i když musím říct, že 44 let, 7 měsíc těhotenství a do toho chodit do práce je trochu záhul, ale dávám to z radostí a s pokorou 🙂 😲 😲 😲 držím moc palečky 😉 😉

bambinotka
8. čer 2016

mixlevpixle2013: netušila jsem, že v těhotenství v tomto věku se dá chodit do práce. Jsem ještě trochu starší, ale jestli se nám malé zadaří, tak nepočítám, že budu moci do práce. Ale měla jsem každé těhotenství rizikové na neschopence.

merope
8. čer 2016

@bambinotka Tak já pořád tak nějak počítám, že pokud budu těhotná a nebudu mít problémy s čípkem, krvácením a podobně, tak budu chodit do práce normálně. Ale ono šíleně závisí na tom, co konkrétně člověk dělá. Taky pokud budu těhotná, tak nebudu chtít v rozvrhu víc cvičení za sebou a budu to chtít prokládat přednáškami (u nich sedím).

rebb
20. čer 2016

Ahoj spolubojovnice, pridavam svuj pribeh. Mam dve deti skolou povinne, obe po nekolika pokusech IVF (nemam vejcovody). Ted, po 40, jsme se s manzelem rozhodli, ze by to bylo fajn mit jeste treti. Ale ouha, uz 4. prenos embryi a nic. Je to vycerpavajici, navic se bojim zdravotnich nasledku, preci jen ty hormony... Taky na me najednou odevsad zacly vyskakovat pribehy postizenych deti. Ach jo. Jak vytrvat a nevzdat to? Anebo to vzdat? Nase deti jsou naprosto uzasne, jsem prestastna, ze je mam. Je to trochu peklo na psychiku, co ted prozivam...

emisekkk
20. čer 2016

@rebb bála bych se těch hormonů...už po několikáté...je to svinstvo. A musíme fungovat pro děti , které už máme...
Já jsem okno, takže se tomu vyhýbám jak čert kříži.

kapradinka
20. čer 2016

@mixlevpixle2013 e super žena

kapradinka
20. čer 2016

@rebb ahoj i ja mam spis v hlave aby bylo zdrave ted me cekaji testy tak budu asi vic nervozni takhle jsem podrazdena snad to prejde bojim se ze uz to nezvladnu atd.

marketa11112
20. čer 2016

doporucim brat inofolic... ten upravi prave ovulaci. ja jsme vysadila antikoncepci, brala inofolic aza tri tydny jsem zjistila, ze jsme tehotna... je mi sice o par let méně, ted 33, chceme na podzim zkusit druhého prcka. pokud s erozhodneme pro treti, tak mi bude také jen něco malo pod 40...🙂)

marketa11112
20. čer 2016

ju, ted jsmemrkla na poslední stranku... gratuluji k tehotenstvi...

rebb
20. čer 2016

@kapradinka No, to hodně chápu. Mám strašáka v hlavě, že věk s sebou přináší větší možnost zdravotních komplikací i u mimina. Každopádně já si teď dávám pauzu, po čtyřech pokusech jsem dost vyřízená. Možná začátkem příštího roku zkusíme ještě jeden. Ale nevím...

emisekkk
20. čer 2016

@rebb věk je hlavně blbej na Downa a to je lehce zjistitelný i neinvazivně bez odběru plodové vody třeba Prenascanem. Jinak si myslím, že četnost postižení dětí není až tak velká s věkem (pracovala jsem u těchto dětí). Blbý je to pro matku - je to přeci jen náročnější a komplikace můžou přijít. Ale já třeba to třetí v 39 letech měla úplně na pohodu, pracovala jsem až do porodu, prostě fakt pohoda a těmi těhu v mladším věku jsem se fakt mordovala. 😀

rebb
20. čer 2016

@emisekkk to zni nadejne.No, mne bude 43...🙂

veruka
20. čer 2016

@rebb sice přirozeně ale svoje nejmladší jsem porodila ve 43letech a moje kamarádka své 1. po letech neúspěšných pokusů ve 46 🙂

verusky
20. čer 2016

@rebb na smireni soucasne situace... dite prichazi az tehdy, kdy ma... nic v zivote není nahoda... a mnohdy něco, co se nam jevi, jako spatne a negativni, je pro nase dobro... drzim palce ke klidu a odpocinku!!

bajarys
20. čer 2016

@mixlevpixle2013 moc gratuluju!!!!Taky si nadělím mimčo ke čtyřicítce 🙂. Tuhle diskusi jsem sledovala, když jsem byla čerstvě těhotná, ale ještě jsem neměla odvahu o tom někde psát. Držela jsem ti palce a vyšlo to!!! 🙂. My jsme se taky snažili dva roky, ale říkali jsme si, že to necháme přírodě. Buď nám dopřeje nebo ne. Když jsem se k tomu upínala, nedařilo se, jakmile jsem to začala vypouštět z hlavy - ejhle - bylo to tam😀.

bajarys
20. čer 2016

@bambinotka Taky chodím do práce, nějak nemám koule na to, abych si o nemocenskou řekla. A vlastně ani můj doktor mě nepovažuje za starou matku. 😀. Když jsem se zeptala, jestli mě bude posílat na odběr plodovky, zeptal se: "proč"? Já: "No jsem už postarší matka, ne? "A on: "Ale jděte." :D-D. Na druhou stranu si říkám - proč na ni jít..vše je ok, práci nemám náročnou, zatím to jde, tak to vydržím.

laura1972
21. čer 2016

Ahoj, nejsem tady moc dlouho a ráda bych se připojila k tématu. Je mi 43 let, jsem rozvedená a z několikaletého vztahu mám 3 děti. Z toho dvě už dospělé, nejmladší dceři bude 12 let. Poznala jsem o pár let mladšího přítele a po čase jsme se rozhodli, ze bychom chtěli miminko. Dříve jsem neměla problém otěhotnět, spis naopak, ale bohužel s přibývajícím věkem už to nejde hned. Byla jsem u svého gynekologa aby zjistil příčinu, proč nemůžu otěhotnět, ale všechna vyšetření byla v naprostém pořádku až na jediné co zjistil, že mám úbytek ženských hormonů, ale to prý po čtyřicítce je normální. Předepsal mi clodtilbegyt, takže jsem ho poprvé začala užívat v květnu od 3 dne MS po dobu 5 dnů a na udržení pak duphaston. První měsíc nic , nepocitovala jsem na sobě ani žádné příznaky a sní nevím zda u me proběhla vůbec ovulace a MS se dostavila přesně na den ☹ Ted v červnu 3 den od MS jsem začala brát clodtilbegyt znovu a tentokrát jsem si koupila ovu testy a bych věděla zda ovulace je nebo ne. Asi tak 2 dny před tím než mě vyšel ovu test pozitivní, tak už jsem mela bolest, píchání v podbřišku a šlo mi to až do zad nikdy ptrdtim jsem to neměla a podle toho co jsem se dočetla, to při ovulaci bývá. Test na ovu mi vyšel pozitivní 15.6. druhý den čárka zedlsbla, ale při mém překvapení další den 17.6. byl opět ovu test pozitivní. Ze by dvě ovulace? A opět bolesti v podbřišku az do zad. To mi nešlo do hlavy, tak jsem zavolala svému gynekologovi a vylíčila mu vše a ten mi radostně řekl, že tentokrát ovulace proběhla, a že ovulace může být i 2x při clostilbegytu, a že mám začít pak brát ten Duphadton na udržení a vyčkat zda MS přijde nebo ne. Tak ted jsme s přítelem napnutí jak to dopadne . Jen trochu mě trápí ten můj věk, přece jen už mi není dvacet, tak nějaké ty obavy tam jsou. A proto budu ráda když se mi někdo tady z vás ozvea podělí se se mnou o zkušenosti a názory nebo jak jste těhotenství a porod po čtyřicítce snášeli. Děkuji za odpovědi 🙂

rebb
21. čer 2016

@verusky Já vím, dík. Prostě teď potřebuju oddych. Jsem unavená z vysvětlování, že my to nemůžeme nechat přírodě, že s chybějícím vejcovody fakt přirozeně otěhotnět nejde. Na druhou stranu jsem už ale taky unavená z těch čtyřech pokusů.

rebb
21. čer 2016

@laura1972 Můj doktor říká, že ženy odjakživa rodily po 40. On vidí jako problém, když žena otěhotní po čtyřicítce se svým prvním dítětem. Když má další, je to prý těhotenství jako každé jiné.🙂

verusky
21. čer 2016

@rebb ano, moje babicka rodila ve 42letech poslední ditko (desate 🙂) a mělo 5,20kg.... takze problém je jen to první v tak pokrocilem veku.
odpočívej... a nic nevysvetluj... nahoda nejsou ani ty vejcovody, třeba jsi mela mit slozitejsi cestu... abys v ni byla o to jistejsi... hlavne byt v klidu a verit, ze všechno je, jak ma byt...
@laura1972
moje svagrova rodila nedavno ve 43 letech treti ditko a na sale se ji ptali, jestli ještě prijde 🙂 a sestricka po pripomenuti veku svagrove ji rekla- jste tak mlada, na kolik se citite.....