Chtěli bychom miminko po čtyřicítce, půjde to?

mixlevpixle2013
30. zář 2013

Ahojky , s manželem jsem spolu 25 let a máme 2 dospělé dětičky. Vždy jsme toužila po třetím dítěti ale manžel o tom nechtěl nikdy ani slyšet, natož diskutovat 😠
Nyní, když jse hodně zhubla a začala se ve čtyřicetí měnit, začal se měnit i on, mimo žárlení si mě začal hodně všímat a být velmi pozorným mužem. Dokonce jsme se domluvili i na tom miminku. Ale už druhý měsí jsem to ukázkově po 28 dnech dostala a začíná mi z toho hrabat. je možné, že už to prostě nepůjde? V 16-ti když jsem čekala první a v 19-ti druhé dítě jsem nikdy ovulaci neřešila takže o ní nic nevím. Velou dobu jsem ani antikoncepci nebrala, prostě jsme si jen dávali pozor a nemám žádné gynekologické problém. Ráda bych slyšela názor nškoho, kdo je na tom podobně. Ani nevím, zda volíme dobře, prostě jsem nějaká zmatená. Svého muže miluji a chci s ním zestárnout 🙂

bonulinka
21. čer 2016

@rebb Moudrý doktor. Mám třetí dítě po 40. Těhotenství bez problémů, porod také, mateřství si užívám 🙂 .

rebb
21. čer 2016

@verusky To je hezký, Verusky, dík...

rebb
21. čer 2016

Holky, jak jste to měly (které jste šly cestou IVF) s rozhodováním kolik embryí? U nás se přenášejí standardně dvě. Což o to, mně by dvojčata nakonec nevadila, ale rázem bych tak pak měla 4 děti... 😀 Budu ráda, když mi napíšete vaše názory...

salenas
21. čer 2016

@rebb pokud si budeš přát jedno, dají jedno, nám je dali až na vlastní žádost, málo carů provádí dabltransfer standartně .... my si dali dvě z toho důvodu, že nám je společně zamrazili a já nechtěla jedno jen tak zahodit, je to škoda, mohla jsem mít další pokus navíc :(

bajarys
21. čer 2016

@verusky přesně tohle mi říkala moje endokrinoložka. Prý, jestli budem ještě pokračovat, že máme krásně zrekonstruovanou porodnici, že v ní můžu rodit o sto šest 😀

bonulinka
21. čer 2016

@verusky Pediatrička také říkala, jestli budeme mít ještě jedno, aby měl kluk parťáka. Ale asi už ne, do třetice všeho dobrého a dál už osud nechci pokoušet.

rebb
22. čer 2016

@salenas V Pronatalu právě dvě přenášejí. Asi kdybych chtěla, tak mi jedno zamrazí a druhé přenesou, no ale zatím jsem nechtěla. Je to co článek, to jiný názor. Někde jsou přesvědčeni, že se má transferovat jen jedno a mají k tomu pádné důvody, jinde zase že počet transferovaných zvyšuje pravděpodobnost, že se aspoň jedno chytne (a taky si za tím stojí). A pak, babo, raď...

salenas
22. čer 2016

@rebb taky chodím do pronatalu :D

rebb
23. čer 2016

Že by měli v Pronatalu speciální oddíl starších matek? 🙂 😉
@salenas

salenas
23. čer 2016

@rebb to netuším, při etu zaváděli jedno, při ketu jsem si zažádala o dvě ..

mixlevpixle2013
autor
28. čer 2016

@kapradinka jsi zlato, děkuji 🙂

mixlevpixle2013
autor
28. čer 2016

@kapradinka jsi zlato, děkuji 🙂
@kapradinka všechno bude v pořádku věř miminku a povídej mu 🙂

mixlevpixle2013
autor
28. čer 2016

Holky jste všechny skvělé 🙂 moc vám držím palečky. Já mám 80 dní do porodu, hned po porodu oslavu 45 narozenin, těsně před porodem první narozeniny moji vnučky 🙂 Cítím se fajn a do práce zatím chodím pořád 🙂 Tady je náš Matyášek 🙂

bonulinka
28. čer 2016

@mixlevpixle2013 Krásný brouček. Přeji hodně štěstíčka a zdravíčka vám oběma. Moje prateta měla poslední dítě ve 45 letech a druhá ve 40 letech, prababička ve 43 letech. Dříve prostě ženy rodily, dokud mohly.

bajarys
29. čer 2016

@mixlevpixle2013 to je krásný chlapeček 🙂. Věřím, že se ho už nemůžeš dočkat.

laura1972
1. črc 2016

Ahojky, chtěla bych se zeptat, zda po užívání clostilbegytu se někomu opozdila neboli posunula ms.

laura1972
1. črc 2016

Asi tak 4 roky tak 12 dnů před ms mi vždy mám citlivé bradavky a bolí mi šíleně prsa, ze se jich nemůžu dotknout a přesně v den kdy se mi spustí ms to ihned přestane. Ted mám ms dostat zitra 2.7. , prsa mi opět začali jako vždy 12 dní před ms bolet, ale je to tak 3 dny co mě prestali z niceho nic bolet a nikdy předtím se mi to nestalo. Clostilbegyt jsem brala ted 2 měsíc a Duphaston.

mixlevpixle2013
autor
2. črc 2016

@laura1972 já s hormonální léčbou nemám opravdu žádné zkušenosti, nikdy jsem nebrala antikoncepci a ani při otěhotnění jsem neměla nic na stimulaci, tak nemůžu radit 🙂

laura1972
2. črc 2016

@mixlevpixle2013 i tak ti děkuju🙂 možná ještě někdo poradí kdo měl něco podobného

laura1972
2. črc 2016

Stalo se některé z vás, ze jste brala clostilbegyt a měly jste pravidelně par dní před ms bolestivá a citlivá prsa a 3 dny před přestaly bolet? Me se to stalo poprvé za cca 4 roky. Dnes mela přijít ms a zatím nic.

astyna
3. črc 2016

Naše sousedka si myslela, že je v přechodu, ale nebyla - své poslední dítě porodí v 50 letech 🙂

kika_21
3. črc 2016

@astyna A je si jistá, že poslední? 😀

astyna
3. črc 2016

@kika_21

ještě je ve fázi "zděšení". Navíc jejímu manželovi je 62 let. Mají už i vnoučata, tak to vstřebává, ale už s tím nemůže nic dělat - je asi v 6.měsíci....

Moje máma mě měla v 38 letech a pak už menzes nedostala...

kika_21
3. črc 2016

@astyna Tak třeba by mohla pak vnoučata hlídat-co se jeví jako nevýhoda bude pak výhoda-a starší lidé jsou často trpělivější-že ji moc pozdravuju, ať nezoufá a ať jsou i s taťkou všichni zdaví. 😉

emisekkk
3. črc 2016

@laura1972 zkus test a budes mit jasno

zdenka35
3. črc 2016

@rebb Me zavadeli 3 krat 2 embrya a nic😊mela jsem 3 ivf2 kety a nic,po laznich jsem zavedlav2 embrya,pry je 5 % uchyceni😊a ted nam tu spinkaji 4 měsíční dvojcatka holčičky😊je me 38 let☺

xyrina
11. srp 2016

@laura1972 Znovu Ti musím gratulovat k těhotenství. Co jsi podnikla jinak nebo stejně, že to vyšlo? Jestli to není tajné 😉 ...

laura1972
12. srp 2016

Dekuji moc 🙂 tak prvni co bylo jineho, bylo zvyseni davky Clostilbegytu a trosku jsme zapravovali sami 🙂 Hodne jsme si precetli ruzne rady a take pan dr. nam poradil, co je dobre a ono to vyslo 🙂

marlah
12. srp 2016

@laura1972 Gratuluju k miminku. Nám (je mi 41) to trvalo víc jak rok než jsem otěhotněla. Pak zamlklé těhu v 10 tt, teď jsem po druhé ms a pokoušíme se znovu. Můžu vědět nějakou radu, která vám pomohla.... Jsem už docela zoufalá. Děkuji.

laura1972
12. srp 2016

Moc dekujeme 🙂 Můžeme si napsat do zpráv, tady by to bylo asi na delší povídání 🙂