Čím déle se snažíme o miminko, tím míň se těším

chateau
12. črc 2013

Ahoj holky, chtěla bych se s Vámi podělit o své pocity. A požádat o Váš názor. Cítím to tak, že čím déle se snažíme o miminko, tím míň se na něj těším. Na začátku snažení jsem byla plná pozitivních myšlenek a ideálů, časem jsem jakoby otupěla až jsem došla do stádia, že je mi to tak nějak jedno jestli bude nebo ne. Vím, že kdybych otěhotněla, určitě by se mé pocity změnily a mluvila bych jinak, těšila bych se.
Měla to některá z Vás podobně? Nebo jsem už úplně praštěná?

fiallinka
12. črc 2013

Nejsi praštěná, myslím, že je to normální reakce a dospěla jsem k tomu částečně taky - asi bych řekla, že je to určitá obranná a docela zdravá reakce tebe samé na neúspěch... vždyť jak by se žilo s naprosto zoufalým pocitem nenaplnění... a na druhou stranu, je to nejlepší fáze, kdy by se to mimino mohlo už konečně povést, prostě tehdy, kdy netlačíš na pilu...

dorinek
12. črc 2013

@chateau - máš naprosto normální pocity. Já jsem je měla po 4 letech snažení taky. Už jsem se prostě odmítla dál zabývat "rozmnožováním" a naprosto jsem rezignovala... 😔 A za 7 týdnů jsem si ani nevšimla, že jsem to nedostala. Všimnul si manžel, koupil test a buleli jsme jako želvy (štěstím) 😵 😵
Jen se neboj, jsi na dobré cestě, aby se to právě teď povedlo, když už ti to je jedno. A až to bude, tak s tebou těhotenský hormony budou mávat tím správným směrem 😀

suzik161
12. črc 2013

Já mám stejný pocit, nadšení na začátku a teď zklamání z toho, že se to nevede. Od vysazení prášků jsem to pořádně neměla. Trápilo mě to, ale teď si na to vzpomenu jen než to mám dostat. 😨

terkazel
20. črc 2013

Mám to stejně, po 2 letech snažení mi je to už tak nějak jedno, i když vždy když to dostanu jsem zklamaná, a manžel mi příjde že mu to je jedno, ani se nechce na toto téma bavit. :(

lenka.han82
1. srp 2013

@chateau
@terkazel Myslím, že je to celkem normální 🙂 Ze začátku snažení jsem byla abnormálně nadšená, četla jsem všude články, diskuse, nakupovala jsem knížky o otěhotnění a těhotenství 😉 Po 4 měsících, kdy jsem opět dostala MS, jsem najednou začala přemýšlet o tom, jestli opravdu dítě chci a jestli se na to nevykašlat a neplánovat to. Od té doby (v září to bude rok, co se snažíme) jsem ty knížky neotevřela, jen občas mrknu na koníka, co je tu nového 😀 Střídají se mi nálady po týdnu, jednou je mi to jedno, jednou strašně chci být těhotná 😉 Myslím, že až to přijde, budete oba strašně šťastní a vůbec bych si tím nelámala hlavu 🙂

lenka.han82
1. srp 2013

@terkazel Co se týče manžela, chlapi to mají jinak. Muži nejsou moc zvyklí bavit se o tom, co se uvnitř jejich hlavy děje, co cítí...My se o tom s manželem taky moc nebavíme, jen občas mě i jemu přijde líto, že jsem zase dostala MS, ale moc to nerozebíráme. Respektuju to, že on se o tom prostě bavit neumí 🙂 Znám ho už 7 let a vím plus mínus co se mu honí hlavou. Důležitý je vědět, jestli to dítě taky chce, jestli o to stojí a příp. jestli je ochotný pro to něco udělat, zajít na testy...apod. Jinak moc na to povídání chlapi prostě nejsou 😀

terkazel
4. srp 2013

@lenka.han82 Mě těhotenství a porod zaujali na tolik že o tom hodně čtu, ale je pravda že knížku mám jen jednu z babywebu na tabletu. Jinak spíš koukám po internetu. Chvilku jsem přemýšlela o tom že si dodělám školu a budu porodní asistentka. A co se týče vyšetření tak jsme byli v Sanusu v Hradci Králové, a když jsme po první schůzce z panem doktorem odhížděli domů tak jsme měli oba takový divný pocit a shodli jsme se na tom že nás tam zatím neuvidí. Děti moc chceme, občas mi i přijde že je manžel z každé menstruace i víc smutný než já. Tak to zatím necháme na přírodě a třeba překvapí 😉

keeshka
29. zář 2013

mám to naprosto stejně, prostě si už nemůžu představit, že bych těhotná byla. Podle mě je to normální blokace, protože jinak bychom se zbláznili, když se delší dobu nedaří. Vím, že dítě stále chci, ale na začátku jsem byla celá natěšená, nadšeně se udělala těhotenský test při zpoždění,... teď si udělat test je pro mě nepředstavitelná myšlenka a vůbec si nějak nemůžu sebe představit jako těhotnou,...