Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

lenickan
autor
3. bře 2008

NENE mám ty kazetkové... 7 days

lenickan
autor
3. bře 2008

No to jsem měla ty hormony...tak to bylo všechno pomateny

bbrita
3. bře 2008

leni kolik jsi brala toho Clomíku?

lenickan
autor
3. bře 2008

právě málo 1.a2. měsíc 1/2 tablety a 3. měsíc celou tabletu

bbrita
3. bře 2008

ale kolik mg???

lenickan
autor
3. bře 2008

to nevím...Clomhexal 50...značí 50 gramy?
pokud ne juknu se doma mám ještě krabičku

lenickan
autor
3. bře 2008

myslela jsem, že je to jen v jednom "vydání"

bbrita
3. bře 2008

mě je totiž pořád divný, že jsi brala tak málo...

lenickan
autor
3. bře 2008

nooo moudřejší budu ve středu🙂

lenickan
autor
3. bře 2008

ted jsem koukala na ten testík a jsou tam // ale po cca hodině to už asi neplatí

musilka
3. bře 2008

Ahojte tak já pořád čekám na tu mrchu abych mohla začít s clomíkem a pořád nic asi jsem jí přechválila že 4 x přišla na čas 😉

bbrita
3. bře 2008

no a co testík? nemáš // 😀

musilka
3. bře 2008

bbrita určitě nemám nemá ani cenu testovat spíš se zdražela kvůli tomu že jsem měla uprostřed cyklu angínu

lenickan
autor
4. bře 2008

Dobré ráno 🙂
Tak to jsem zvědavá co přinese dnešek na ovu testu.)

bbrita
4. bře 2008

musil Tak jak? Já válčím třetí den s clomíkem. Po včerejších bolestech břicha je to už teď lepší. Skončila i mrcha, tak se teď už jen těším na snaženíčko...

musilka
4. bře 2008

bbrita já na svoje válčení pořád čekám už třetí den lehce špinim takže mrcha už fakt číhá za rohem ale ne a ne přijít krucipísek 😠 No asi je to tim že jsem v tomhle cyklu byla nemocná tak se to šouplo 😒

evamik
4. bře 2008

Holky, mě dneska tak hrozně píchá v podbřišku... Mám pocit, že snad už mám ovu, ale na IUI jdu až zítra.

papetbil
5. bře 2008

Ahojky holky,

tak me dnes dorazila navsteva, mrcha jedna, tzn., ze v patek najizdim na prvni den s kamaradem Clomikem. Jsem zvedava, jak si budeme rozumet. Manzu uz jsem pripravila podle vasich zkusenosti na nejhorsi s prosbou o pochopeni. Tak uz zacal planovat vylet do puste krajiny, nejlepe pry pres noc. Tak si rikam, jestli on se me nechce zbavit. 🙂

Co vy? Jak jste na tom Leni, Bbrita, Evamik a Musi?

bbrita
5. bře 2008

čao papet.... já mám dnes Clomík 4.den a řeknu Ti upřímně, že se těším že je zítra ten poslední... Sice psychicky, jsem totálně v pohodě, až se divím, protože jsem z toho měla největší strach, a dost tu i holky psaly, že jsou podrážděné, plačící,...atd. Mě zas ale je dost zle od bolestí břicha. Prní den jsem si dokonce musela vzít prášek a volala jsem na gyn. jestli je to normální. A pak jsem taková omdlívací. nejradši bych celej den ležela v posteli a hřála si bříško obkládečkem.... Takže asi tak. Dá se to přežít, ale žádnej med...
Tak jen doufám, že to k něčemu bude...

lenickan
autor
6. bře 2008

Ahojky holky. Hlásím se s novinkami od gyndr.
Byla jsem tam včera. 19DC cyklu po vysazení léčby. Odebral mi poševní stěry na zjištění rovnováhy hormonů a krev.
Dále mne udělat utz a ovulace proběhla tzn. po prvé za ten rok snažení máme reálnou šanci, že by to mohlo dopadnout, ale...nejsem bláhová🙂
Postup na další 4 měsíce. Tento měsíc (hned včera jsem brala) beru 1tbl "FEM +" jsou to bylinné preparáty na urovnání MS cyklu a podprou ovulace. To budu brát tento cyklus do MS a ten další cyklus od 15 dne cyklu do MS. No a po dvou měsíční pauze od clomhexalu jej mám naordinovaný znovu 3.-7. den 1tbl🙂 tak uvidíme jak se to bude vyvíjet🙂 Třeba na clomíka ani nedojde🙂

papetbil
6. bře 2008

bbrita: vzdy je realna sance, ze to k necemu bude. Staci jen doufat a hodne moc si to prat. Pokud Clomik ma nastartovat neco umele, je asi dobre udelat vse proto, aby se to zdarilo, aby se lecba nemusela prodluzovat. Mam v planu manzu znasilnovat kazdy druhy den. Pokud by to melo prinest plody, dva mesice jako kralici prezijeme a nemuseli bychom si to ani zosklivit. Preji vam hodne stesti!

leni: je super, jak Ti doky vsechno rekne takhle dopredu. Ja se spoustu veci dovidam az od vas. Nejhorsi je, ze ani nevim na co bych se ho v danou chvili mela zeptat. Az doberu prvni baleni Clomiku, zavolam mu a zeptam se, co bude dal. Uvidime co mi rekne. Pak mam stejne prijit 20DC na injekci Agolutinu. Ale to me neprohlizi. Jen se zepta na posledni menstruaci a do ordinace jdu oblecena.

Roni uz se dlouho neozvala. Asi uz nemusi chodit na Snazilky, ze? 🙂

lenickan
autor
6. bře 2008

papet: no ten agolutin mi také zminoval jako "brutálnější" variantu. ale jak mi to vysvětloval:
clomhexal vysílá signál do mozku který dává signál vaječníkům aby tvoril vlastní hormony, které vyvolají ovu.
Agolutin - je prý přímo vytváři jakoby uměle.
nevím zda to říkám dobře, ale zkrátka Agolutin je méně "přírodní" než clomhexal...
U Agolutinu se doporučuje pro zvýšení pravděpodobnosti inseminace...
Já to odmítla zkrátka tento rok se budeme pokošet s FEM+ a clomíkem - pokud ani to nedopadne tak zkusíme agolutin🙂

Mám super dokyho - je to soukromá praxe takže za to platím, ale mám tam veškerý servis.. Léky, toaletu s bidetem...no predstav si jít po práci na gyn. neumytá?? Ale pokud toto vše pominu je i velký profik. Mluvili jsme o tom clomhexalu a snásenlivosti - říkal že některé zeny berou i 2x3 tablety což je teda hrůza. Ale já reaguji na 1tbl, jak se osvědčilo, půlka byla málo.

Zatím mne neléči jako neplodnou, ale jako anovulační. Takže by v podstatě mělo stačit naučit tělo ovulovat a mělo by to jít. Pokud ani půl rok s ovulací nedopadne - bude se postupovat zase jinak🙂

Jsem zvědavá na výsledky

lenickan
autor
6. bře 2008

jooo a ještě mi říkal, že mi dal toho clomhexalu schválně maličko, aby zjistil na jaké množství moje tělo reaguje. Protože při větších dávkách prý roste více folikulů, lteré potom neprasknou a tvoří cysty na vaječnících nebo co.

lavazzza
6. bře 2008

Tak u mě dnes dorazila mrcha:(

bbrita
6. bře 2008

lav soucítím s Tebou.... ☹ ale neztrácej naději....!!!

lavazzza
6. bře 2008

Já už myslela že to konečně vyjde ☹

evamik
6. bře 2008

Papetbil, já byla včera na IUI, ale už asi 3 dny mě bolelo šíleně břicho... Teď už je mi líp - i psych. se to už docela srovnalo, ale jsem hodně podrážděná...
Leni, tak to vypadá nadějně! 🙂

lenickan
autor
6. bře 2008

Ahoj Lav, to mne mrzí, vypadalo to nadějně. Ale neboj ono to vyjde... ted budeš mít 2. měsíc s klomíkem?

lenickan
autor
6. bře 2008

evo - před IUI jsi brala jaké prášky??

papetbil
6. bře 2008

no, tak to jsi mi Leni udelala caru pres rozpocet.
1) jsem si myslela, ze Agolutin dostavam pouze pro spusteni menstruace. Tak mi to bylo receno. To, ze je to umela forma, to jsem vedela. Ale pochybuji, ze by byl k vyvolani ovulace, protoze chodim kazdy 20DC, coz uz je po ovulaci. Pokud vubec ovuluji. Doposud jsem vzdy do osmi dnu po injekci zacala menstruovat, az v unoru se stala chybka. V dobe, kdy jsem mela prijit na injekci jsem zacala krvacet. Ale pouze jeden den, pak jsem tri dny jenom spinila. Po telefonu jsme se s dokym domluvili, ze se to neda brat za MS, tudiz at pockam do 35DC a pokud se nedostavi, at se objednam. Objednala jsem se, tzn., ze jsem byla nejaky 40DC a dostala jsem fakt konskou davku provokacky. Bylo to "neco" kombinovaneho, delal mi jak ultrazvuk, tak i test primo v ordinaci, aby vyloucil tehotenstvi.
2) me zarazi kombinace Agolutin + Clomhexal. Proc tedy umele dodane hormony a zaroven signal mozku, aby se tvorily samy. Nebudu "prehormonovana"?

Existuje vubec nejaky pripravek, ktery mi dopomuze ke srovnani MS???