Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

lavazzza
6. kvě 2008

dckami nevím jestli se nevyrábí,ale u nás ho nikdy nemají,vždycky místo něj dostanu Clostilbegit

poletucha
6. kvě 2008

jojo,je to pravda, Clomhexal se prestal vyrabet...ale Clostilbegit je prece to samy,ne? 😕

lavazzza
6. kvě 2008

jo poletu to je 😉 akorát jiný výrobce

vladunka
6. kvě 2008

Ahoj holky, normálně včera jsem zažila krušné chvilky...mě bylo zle a asi to budu svádět na clomhexal,bylo mi fakt děsně na zvracení...ráno to je v pohodě,ale mám pocit,že večer se mi udělá vždy nějak blivno 😝 😝
no uvidíme dnes,jestli to ustojím 😅

papetbil
7. kvě 2008

dckami: Doky mi Clom predepsal ve ctvrtek 24. 4. Kdyz jsem se v pondeli po nem zacala shanet, rekli mi, ze ho musej objednat. Druhy den mi rekli, ze na Clomhexal zrusili registraci, ze uz se nevyrabi. Sla jsem do dalsi lekarny, kde mela jeden na prodejne a druhy, ze mi objedna. Tak ji rikam, ze v tamte lekarne .... az jsem dosla do treti lekarny, kde i tam mi potvrdili, ze uz se nevyrabi a dal mi Clostylbegyt.
To bychom se mely prejmenovat, ne? 🙂

poletucha
7. kvě 2008

holky nemela jste nektera problemy pri ovulce s clomhexalem? U me vcera probehla,ale uz treti den je mi blbe,mam nafouklej tvrdej podbrisek a dost to boli,dokonce i na dotek...tak jsem z toho dost vydesena,pac doktorovi ted muzu akorat tak zavolat 😕

musilka
7. kvě 2008

polet to mám už třetí měsíc co žeru clomhexal. Je to prý normální. Dokonce jsem po něm v minulém cyklu i blila 😒 A stejně mi k folíkům nepomohl

papetbil
7. kvě 2008

polet: ja na zadne bolesti netrpim, proto me hned pri prvnim cyklu v obdobi ovulace vylekala dost silna bolest podbrisku, konkretne hned nad kosti (pahorkem). Myslela jsem si, ze jsem nekde prochladla a ze je to zacinajici zanet. Prohlidl me, rekl ze tam nic nevidi, vajecniky naprosto v poradku a predepsal mi cipky, ktere by pripadny pocinajici zanet zastavily. Behem tri dnu to odeznelo, ale cipky jsem dobrala. Minuly cyklus se to opakovalo a on mi potvrdil, ze je to asi z Clomiku. I kdyz mi znovu predepsal cipky, uz jsem si je nevyzvedla. Ale bolesti jsou to docela silne, nedavno me to dokonce vzbudilo. Neuveritelna krec v podbrisku a slo mi to az do konecniku. To jsem jeste nikdy nezazila.

poletucha
7. kvě 2008

diky moc,trochu jste me uklidnily, ja prave nespala uz druhou noc...a dokonce muzu chodit akorat v mirnym predklonu. Je to divna bolest a kazdej den si rikam,ze snad prejde. Mela jsem strach jestli to nebude treba nejaka cysta, v noci uz mi pracovala fantazie,jak tu jedu nekam do nemocnice...no nechtela bych tu resit takovy "prijemny vecicky" se spanelakama 😀

poletucha
7. kvě 2008

jo jinak me taky prijde ta bolest jako kdyby to byl nejakej zanet mocaku nebo tak neco (ja ho teda jeste nikdy nemela)...ale urcite to neni bolest vajecniku 😒

lenickan
autor
7. kvě 2008

ahojky holky tak to koukám že se klomík nevyrábí:( mám ještě recept bez data tak to zkusím vyzvednout🙂
chci ho začít brát až po svatbě🙂 v září...🙂 třeba bude ale nějaký lepší preparát co???

Jsem 30DC a mrcha nikde, ale to u mne není nic neobvyklého když mám cykly 40DC🙂)))

Asi zase u dalšího cyklu najedu na utrogestan, ten by cyklus hezky zkrátil🙂

Dozvěděla jsem se super novinku. Moje kamarádka co je ted po druhé IVF je těhu🙂 7 týden!!!

musilka
7. kvě 2008

polet no mě taky nebolej přímo vaječníky ale prostě celej podbříšek. Takový bolesti jako při fakt silný mrše. Takže mrcha bolesti mám už tři měsíce v kuse už jsem si zvykla. Když je nejhůř lupnu brufík a dám si teplíčko na břicho a trošku to poleví 😉

lavazzza
7. kvě 2008

tak jsem byla u doktora,nabral mi krev na hcg,ve dvě si mám volat,ale vzhledem k tomu negat.testu,vím že nejsem,aspoň to neobulim.
a co nejdřív půjdu do ivf.

lenickan
autor
7. kvě 2008

Pozitivní na tom cyklu bez hormonů je, že mám krásně nalitá prsa🙂 aspon někdy si připadám, že tam něco mám🙂

lenickan
autor
7. kvě 2008

Lav: no co ty víš...krev je krev🙂
A to bys opravdu už šla do ivf?
Kámoška jak jsem psala výše - je po druhém IVF a je těhu🙂

michajlina
14. kvě 2008

Ahoj holky! Lav tak jak jsi dopadla??? Jsi nebo nejsi??? A byli jste na spermiogrmu? A Ty Leni? Jak jsou na tom vaši mužský?

lenickan
autor
15. kvě 2008

ahoj holky.
Lav: jak jsi dopadla?
My na spermiu nebyli jelikož neovuluju...takže se zatím řeší má ovulace

lavazzza
16. kvě 2008

ahoj holky,samozřejmě nic,jinak bych vám dala vědět 😔 vysadil mi navíc léky,takže nebudu mít ovu.Do Gennetu mě z práce nepustili,takže musím měsíc čekat.

michajlina
16. kvě 2008

Ahojky, mám na vás další dotaz..🙂 Proč vlastně neovulujete? Já třeba mám plycystický vaječníky a boužel hyperandogenní syndrom, takže jako to chápu, ale vy ostatní? Máte taky PCO, nebo ňákou hormonální nerovnováhu, nebo co je nejčastější? Neprůchodnost vaječníků? A nebo to sami nevíte? Díky

lavazzza
19. kvě 2008

to já nevím proč jsem neovulovala 😅 nejspíš hormonální porucha 😅

musilka
19. kvě 2008

ahoj lavazz 😉 jak to jde u tebe?? U mě nic moc jedu třetí cyklus s clomíkem a folíky mi z toho dorostly jen jednou 😒

lavazzza
19. kvě 2008

musilko zatím je to divoký 😅 já už ho neberu a nevím ani jestli mi rostly folíky protože mě doktor nepozoroval 😠

dckami
19. kvě 2008

ahojky,
tak konečně se MK umoudřil a afunguje. 😒

Já to dneska dostala, hned jsem se objednala do Pronatalu na utz, jdu 28.5., od 3 dne cyklu začnu brát poprvé Clomhexal 2x1 tbl., tak uvidím, co to se mnou udělá 😕 . Vždycky jsem měla pouze 1 folík, to jsem měla IUI bez stimulace. Tak třeba nám to mpomůže k mimískovi. 😉

papetbil
20. kvě 2008

Lav: no ta Tvoje prace me pekne toci. Myslis si, ze pristi mesic Te pustej? Jedna se o doktora, na ktereho ma narok kazdej. Co to je za debilni spolecenstvo. Doky na hovno, zamestnavatel Te nepusti k lekari. Fakt me to toci.

renatak
20. kvě 2008

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat jestli vám všem, kterým lékařka předepsala clomhexal, diagnostikovala ženskou sterilitu s normální hladinou prolaktinu, ale bez ovulace, s dostatkem endogenních estrogenů, případně s nedostatečnou funkcí žlutého tělíska? (viz. příbalový leták).

Prostě bych chtěla vědět, jestli tyto léky lékař napíše i když prostě jen nejde otěhotnět a jinak jsem v pořádku...díky moc

renatak
20. kvě 2008

Po bližším přečtění vašich příspěvků, zjišťuju, že můj dotaz byl absolutně zcestný - omlouvám se. Když nemám žádné potíže, tak mi to stejně nepomůže. Hledala jsem prostě něco na podporu otěhotnění.....

papetbil
20. kvě 2008

Renatak: myslim si, ze lekar napise Clomhexal jedine v pripade, ze chce stimulovat vajecniky (dorustani folikul). Pokud chce stimulovat vajecniky, vyplyva to z toho, ze nefunguji jak maji. Co je pricinou nevi ani on sam. Nema rozbor hladin hormonu. Alespon me zadny rozbor nedelal, ceka me to az v CARu. U me, si myslim, je chyba v nepravidelnych, az moc dlouhych cyklech.

lenickan
autor
20. kvě 2008

Ahojky holky. Tak jsem tu zase.

Tento měsíc jsem kompletně bez léčby a opět mám svůj mega cyklus 43DC a co bude dál kdo ví???
Zatím mrcha nikde, ale břicho v jedné křeči.
Hrůza

papetbil
20. kvě 2008

presne jak pise Lenickan. Dlouhe cykly. Ke Clomhexalu jeste podpurna lecba na upravu cyklu. I Clomhexal sam by mel cykly zkracovat, ne?

Ahoj Leni, blizi se Ti termin svatby. Uz mate vsechno vosefovany? 🙂

lenickan
autor
20. kvě 2008

Papet: přesně tak měl by je klomhexal zkracovat. Jelikož luteální fáze bývá většinou stejně dlouhá 14.-16 dnů. Problém je s tím vajíčkem než se dohrabe k ovulaci. Já měla ještě progesteron v podobě utrogestanu. Takže jsem byla přesně na 18 dnech🙂

Před svatbou jsem se na léčbu vykvajzla, jsou s tím nervy, člověk nění v klidu tak by to asi beztak neklaplo. A krom toho si to chci užít bez návalů🙂

Papet: jojo už to v zásadě všechno máme🙂