Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

lenickan
autor
20. kvě 2008

pardon pochopitelnq 28!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dnech

lavazzza
20. kvě 2008

papet mě to taky pěkně točí,vůbec se necítím dobře občas mě hrozně píchá v břiše a teploty mi skáčou.

Leni doufám že pak hodíš fotky 😉

papetbil
20. kvě 2008

Lav: A Ty jsi ted bez lecby?

lavazzza
20. kvě 2008

já jsem debil,já myslela že jsem to psala 😠
jo Papet jsem bez léčby ☹

papetbil
20. kvě 2008

Lav: mozna jsem to nekde prehlidla, nevim. 😠
A to ted prvni cyklus? Docela me zarazi, ze je Ti blbe a boli Te bricho. Myslis, ze je to setrvacnost Clomiku? Ja jsem ted na nem tretim cyklem, posledni byl se zvysenou davkou, jsem 18DC a od vcera me zase boli podbrisek a zada v oblasti ledvin, ze se tu obcas kroutim bolestma. A to jsem si na noc vzala radsi cipek. Ve ctvrtek jedu ke svemu dokymu, tak uvidime. Prala bych si, abychom ted zasadili 😀

lavazzza
20. kvě 2008

teď je to 1.cyklus co neberu,nevím možná se blíží ovulka,ale vůbec se necítím dobře ☹ už mě to pěkně štve 😠 taky už bysme si to všechny zasloužily 😠

papetbil
21. kvě 2008

Lav: jj, zaslouzily.

Leni: kdyz mas svoje prirozene cykly takhle dlouhe, podle hlenu nebo na ultrazvuku se Ti ovulka potvrdila? Nebo Ti to vsechno upravil az Clomik?

zuzuza
21. kvě 2008

Ahojky holky, můžu se přidat? Já tedy ještě nevím, čím budu tento měsíc či příští stimulovaná, ale myslím že clomhexalem nebo clostibeg., jaký je v tom rozdíl nevíte někdo? Já jsem od srpna vysadila HA a zatím sama mi MS nedošla, jen po agolutinu a slabá, možná PCO, čeká se na výsledky hormonálního profilu......vůbec jsem od toho srpna nepozorovala žádný plodný hlen nic, zřejmě ani ovu tedy tak dlouho už 10 měsíců nebyla....myslíte že se může stát že ovu naskočí hned první měsíc stimulace? A poznám to nějak, např. měly jste ten plodný hlen? Já totiž beru HA od 21 let a do 27 let aˇnepamatuju si, jestli jsem někdy před braním HA ten plodný hlen vůbec někdy měla🙂 díky za odpovědi🙂

dckami
21. kvě 2008

ahojky,
tak já dneska začala užívat Clomhexal, jsem 3 den cyklu, a beru 2x1tbl. na 5 dní, 28.5.2008 jedu na utz a uvidíme, kolik bude folíků... 🙂

zuzuza
21. kvě 2008

Ahojky dckami a to bereš první cyklus? Mě to taky tedy čeká tak jsem zvěf´davá, jen nevím, jestli hned pojedu taky k mudr. na utz, mám to od pracoviště totiž asi hodinu a půl cesty celkem z ruky:(

papetbil
21. kvě 2008

Ahojky Zuzu,
hlen se v prubehu cyklu meni. Na nektere z predeslych stranek jsem psala odkaz, kde si o hlenu prectes vsechno co budes potrebovat vedet. Ja zacala sledovat hlen az po precteni teto diskuze (diky Leni 🙂 ), do te doby jsem ani nevedela, ze neco takoveho existuje. Je to super, jedna z veci, podle kterych sama poznas, jak fungujes.
Dalsi veci je mereni teplot. Nejpresnejsi vysledky budes mit, pokud budes merit porad stejnym teplomerem pokud mozno ve stejnou dobu pred vstanim z postele. Kdyz se podivam na svoje krivky, tehdy jeste bez Clomiku, a ted, je to nebe a dudy. Jestli jsem se nekdy domnivala, ze ovu probehla, tentokrat, pri tretim cyklu s Clomikem, jsem si stopro jista, ze probehla. Hlen jsem mela krasne tahly, asi 5 cm, a teploty mi vylitly o tri desetiny.
Predtim telo nemelo zadny rezim, nic nemuselo. Domnivam se, ze jelikoz nespustis MS sama bez Agolutinu, nedosahnes ovu hned prvni cyklus. Ale zazraky se deji. Uvidis sama.
Urcite budes brat Clostilbegyt, pokud pujde o stimulaci timto pripravkem, protoze Clomhexal uz se nevyrabi.
Drzim palecky a tesim se na dalsi zpravicky o vasem nasem snazilkovani 😅

papetbil
21. kvě 2008

Ctu, ze nevis zda k dokymu na utz pojedes nebo ne. Kdyz se trochu ponoris do starsich prispevku, dojdes k zaveru - at to mam daleko minutu nebo den, budu rada, kdyz budu vedet!!! 😒 Pri Clomiku je to asi docela dulezite.

papetbil
21. kvě 2008

vid Lav?

zuzuza
21. kvě 2008

papetbil:
Jeje děkuji moc za odpovědi, no já mám teď co bude pondělí to bude 26 dc brát tu proveru, takže 17-26 den cyklu, pak by měla přijít MS, tedy doufám, pak že bych 5-nevím kolikátý den měla brát už nějaké ty hormony na ovu, snad mě je předepíše....takže si myslím, že už v tom cyklu by snad ovu mohla dojít🙂, když mě přijde úplně neuvěřitelný, že by se ovu dostavila, když jsem 10 měsíců bez ní:(, kdyby se nám náhodou zadařilo, myslela bych si, že se stal zázrak, no já si nechci zbytečně moc dělat plané naděje, ale co tak pročítám, tak už první měsíc stimulace se někomu zadařilo🙂, byla bych strašně ráda, kdybych aspoň věděla, že to na mě zabírá, už mi bude 28 a mimi bych si moc přála, zatím to beru s nadhledem, naštěstí🙂

dckami
21. kvě 2008

Zuzu,
já beru stimulaci poprvé, mám za sebou 3 IUI bez úspěchu, bez stimulace, vždy jsem měla 1 folík. Nyní jsem po domluvě s lékaře dostala Clomhexal a zkusíme to, zda se to povede.
Já také do CAR Pronatal Nord dojíždím, mám to 70 km,ale utz je před IUI nutný kvůli stanovený co nejpřesnějšího termínu IUI, takže pojedu a za pár dní znovu už na IUI. 😉 Co bychom pro miminko neudělaly, že??? 😀

papetbil
21. kvě 2008

jak dlouho se snazite? Od toho srpna? A porad chodis jenom na injekce?
Me uz tahne na 29, snazime se od lonskeho rijna. Kvuli nepravidelne MS kazdy mesic chodim na injekce Agolutinu. Me cykly byly, vlastne ani nevim. Kdyz se MS nedostavila do 35ti dnu, hned jsem se objednala. Ale po Agolutinu se mi to srovnalo. Zakladem je pravidelny cyklus. Ten jsme behem pul roku s dokym ustalili a teprve potom jsme zacali zkoumat ostatni veci. Teploty, dalsi mesic Clomik, foliky male, takze dalsi mesic atd. Predpokladam, ze uz me zitra napise doporuceni do toho Pronatalu. Oproti Tobe nemam zatim udelane zadne testy na hladiny hormonu.

lenickan
autor
21. kvě 2008

ahojky holky...
Papet: u mne ovu probíhá ale pozdě!! Měla jsem ji 33DC což je na oplodnění už hodně pozdě. Vajíčko je přezrálé, staré oplodnění málo pravděpodobné. Ale určitě to není nemožné, člověku se to může podařit ale je šíleně málo pravděpodobné.
Doky mi chtěl léčbou
Clomhexal + utrogestan (někdo má proveru) srovnat cyklus, což se zadařilo. S léčbou jsem měla krásných 28DC ovšem, měla jsem moc malé dávky estrogenu/clomhexal - hormon v první části cyklu = ovulace takže k ovulce do toho 20DC nedošlo - výsledky krve. Takže ted jsem druhý měsíc bez léčby.

Včera jsem to dostala po 43dnech, hrůza průběh, průjem, zvracení, silné krvácení a křeče. Dnes je to už lepší🙂
Ted přemýšlím jestli další 3M léčtu podstoupím už nyní nebo až po svatbě tzn. zahájení léčby někdy koncem srpna!!! Opravdu nevím. Váhám!

ZUZ: gyndr. by ti dávku clostilbegytu určit dle hormonálního profilu a myslím, že je možné že se zadaří už v prvním měsíci. Záleží jak na to budeš reagovat. Kontrola je vhodná, minimálně by měl okolo 15DC provést ultrazvuk aby viděl jak rostou - zda už folík prasknul nebo ne. Ale já na takovou kontrolu nechodila až po 22DC kdy mi odebral krev zda ovu proběhla - dle UTZ se mu to moc líbilo a z krve nic...
Takže já věřím krvi🙂

lenickan
autor
21. kvě 2008

Jinak měření teploty, sledování hlenu - jsem ted flákala - s léčbou mi teploty létaly nahoru dolu - někdo to tak má že hormony bazální teplotu ovlivňují🙂 a já mám zkrátka všechny příznaky co můžu mít...

Tento měsíc jsem opět vsadila na
- kontryhel
- jeřáb ptačí
na závěr cyklu si šoupnu utrogestan, aby ten cyklus nebyl tak moc dlouhý a do té doby se rozhodnu zda budu před svatbou léčit nebo ne??
Co vy si myslíte????

lenickan
autor
21. kvě 2008

my se snažíme od února 07 jenže mé cykly 47dc apod. nám šance v jednom kalendářním roce velmi zúžily🙂

zuzuza
21. kvě 2008

My se snažíme od ledna tohoto roku, tedy snažíme...no mě doktorka řekla, že si nemusíme už dávat pozor, že si ale myslím, že se v tomto stavu v jakém tělo je nezadaří, taky že se nezadařilo heh, ale ani jsem s tím moc nepočítala. Já jsem zvědavá, jestli po té proveře co budu mít na úpravu cyklu se to srovná, ale doufým, že jo, protože po agolutinu jsem to vždycky na den dostala,ale měla jsem to slabé, protože mi nestihla narůst ta sliznice, po MS jsem ji teď měla 6,5 myslím mm.....No já bych už s léčbou nečekal, my teď v dubnu taky měli svatbu a doktorka mi řekla, že ten hormon. profil a tak všechno okolo začneme řešit až po svatbě, takže ani nevbíte, jak jsem se k ní na minulou prohlídku těšila, mě ani nenapadlo, že bych se někdy na gyn. mohla tak těšit, jsem teda zvědavá hlavně na ten hormon. profil....přijde mi dost hrozné, když někdo musí čekat třeba rok, než jej doktor někam pošle a začne s ním něco dělat....u mě se to tedy taky řeší až od nového roku, ale my jsme se dřív nechtěli snažit, až po svatbě......Já v ty hormony pevně věřím a myslím, že když člověk je pozitivní, že jde všechno líp, ale zase se na to nesmíme moc upínat, že?Leničko a proč tobě ty MS cykly neupravili už dříve, když je máš 47 dní atd?

lenickan
autor
21. kvě 2008

zuz: protože mne to maximálně vyhovovalo🙂 Měla jsem je 38DC a pak když jsme se začali snažit já byla v nervech tak se ještě prodloužili.

lenickan
autor
21. kvě 2008

Zároveň jsem čekala, že se upraví nějakou dobu po vysazení HA samy, bohužel.
Zuz: ani hormony nejsou všemocné, ale věřit musíme

zuzuza
21. kvě 2008

No taky by mě nenapadlo že se to za 10 mesicu po HA nespraví samo, ale je fakt, že ja jsem měla takové cykly už břed jejím braní, ale spíš jsem trpěla na silné a dlouhé krvácení, co bych za to ted dala, nejlepší na tom všem je, že doktoři nám radili antikoncepci a ted mi ta moje lékařka řekla, že to vypadá, že je to tou HA, je to svinstvo, tělo je lenošné.....to je daň za to, že jsme si tak pohodlně bezstarostně užívali sex:( a teď bysme chtěli, aby vše zase fungovalo:(

lenickan
autor
21. kvě 2008

je to tak...já jí sice brala pouze dva roky, ale i tak...je to svinstvo... vůbec jsou hormony svinstvo proto jsem se k nim uchýlila až po takové době.

zuzuza
21. kvě 2008

Hm co naděláme je to bordel, někdo to vysadí a hned první měsíc je v tom, znám takový holky, pak mám jednu co otěhotněla v 19 přes antibiotilka, říkám si, proč jako zrovna já mám takový problémy, dřív by mě to nenapadlo, sem si říkala, že toto jde mimo mě, že mě se to hned povede a začátkem roku, než jsem šla k mudr. jsem si plánovala, jak už budu v létě chodit s pupíkem...no růžový brýle, ale nebudu házet flintu do žita, vždyť jsem s léčbou ještě ani nezačala:( Jen se bojím těch dotazů známých a rodiny kdy my budem mít mimi, když jsme už měsíc svoji....nevím, co jim budu říkat, asi pravdu, pač pak už se mě snad nebudou neustále dotazovat....

michajlina
21. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsem si zas spokojeně krátce odmenstruovala po Proveře a Leni, musím říct, že jsem měla dilema, jestli tomu ničím nestimulovanýmu cyklu nechat úplně volnej průběh, ale vzhledem k tomu, že to přirozeně mívám tak 35 až 50 dní, tak se mi do toho nechtělo. Ach jo. Vzhledem k tomu, že stále narůstá problém mužské neplodnosti, v důsledku rostoucího množství koncentrace estrogenu ve vodě, ( kvůli HA, kterou bere každá holka od 15 atd...:( ), tak se vědci domnívají, že za 50 let už nebude žádný muž přirozeně plodný a děti se budou dělat ve zkumavkách téměř všem... Je to ale fakt blázinec!

michajlina
21. kvě 2008

Ale chtěla jsem se zeptat Dckami: prosímtě IVI je inseminace? Kolik to stojí? Já jsem slyšela, že u toho je možnost otěhotnění poměrně nízká, prý asi snad jen 10 %. Neslyšelas o tom? Že prý podstatně úspěšnější je IVF.

michajlina
21. kvě 2008

A ještě jedna věc. Já jsem brala clomík tři cykly, k ovulaci patrně došlo až v tom třetím, ale Dr mi řekla, že doporučuje spermiogram, aby bylo jasný, že partner je v pořádku a necpalo se do vás zbytečný množství hormonů a partner je třeba "pomalej" nebo má malý množství... Tekže se musel miláček taky překonat...🙂 Teď čekáme na výsledky...A pak začnu přemejšlet co dál, a taky možná i svatbu.. No jo, Leni, já bych to zkoušela i před svatbou. Někdy je lepší být ve stresu, ale z úplně jinejch věcí než z otěhotnění, aspoň nemáš tolik prostoru na přemejšlení....Můj nazor..

vladunka
21. kvě 2008

ahoj holky,užívám clomhexal druhý cyklus..jak je možné že mě dr nepozval na utz?? ☹

dckami
21. kvě 2008

MIchajlino,
IUI je inseminace- úspěšnost je 10-15% to vím, ale zatím nechceme jít rovnou do IVF. Zkusíme 6 pokusů IUI, které jsou hrazeny pojišťovnou a pokud se do konce roku nezadaří, tak vlítneme do IVF. 🙂 Já zatím nic neplatím, vlastně pouze Pregnyl injekci, kterou si píchám před IUI,ale to je asi 150Kč, teď jsem doplácela na Clomhexal, tady asi stovku.... 😝
Já doufám,že pokud teď jsme oba přeléčení, mohlo by se námto povést i přirozeně, vždyť jedno dítě máme. Tak uvidíme, malá jde v září do školy, tak by bylo fajn být doma a mít na ní více času.