Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

michajlina
21. kvě 2008

Ahoj, Vladu, to si normálně u Dr vydupej, at Tě 12 DC zkontroluje ultrazvukem, jak jinak může vědět, co to s Tebou dělá???
Dckami, děkuji za info, asi o IVI začnu přemýšlet, ale uvidím, co mi řekne Dr

vladunka
21. kvě 2008

ahoj,michajlina..on mi clomhexal předepsal a řekl mi,že když se do 3 měsíců nezadaří,tak ať zase příjdu..nic víc,žádný utz prostě nic ☹ jsem z toho nějaká špatná,čtu tady,že většina z vás chodí na kontrolní ultrazvuk..tak mi to připadá divný..
asi změním dr 😒

lavazzza
22. kvě 2008

vladunko mě taky vůbec nekontroloval,tedy na konci měsíce teploty na kterých nepozná jestli ovu byla....

dckami
22. kvě 2008

holky
já si myslím,že je to tím, že já třeba chodím přímo do CARu. Moje známá se stimuluje Clostilbegytem a také na utz nechodí, snaží se doma sami. Předepsala jí ho její gynekoložka.
V CARu je to jinak, protože nás stimulují před IUI, která se musí správně načasovat. Proto si myslím, že dělají kontrolní utz (u mě 9-11 den cyklu).

papetbil
22. kvě 2008

Ahoj holky,
me doky taky nic o kontrolnich utz nerikal, ale po vasich reakcich, ze je to docela dulezite, jsem se tam jednoduse nacpala. Staci rict, ze mate nejake problemy.
Nenechavala bych to jen tak. Tri mesice jsou dlouha doba.

papetbil
22. kvě 2008

uz se mi to blizi, v 11:00 dnes odjizdim k dokymu. Jsem nejaka nervozni.

lenickan
autor
22. kvě 2008

ahoj holky🙂
Mám ted MS 3 den - takže uvažuji, že od příštího měsíce nebo až toho dalšího zase nasadím klomíka. Ještě nevím.

lenickan
autor
22. kvě 2008

faktem je, že ten utz při přírodním snažení není nezbytně nutný, pokud nemáš nějaké problémy, já tam první dva měsíce taky na utz nešla až ten třetí
když se jde na IUI tak je to jasné, musí to načasovat zcela přesně!!!

Ale určitě je lepší být pod kontrolou - mám známou co jí klomík nadělal šílené cysty tak ani nedobrala třetí měsíc.

michajlina
22. kvě 2008

Dckami a kvuli cemu se nejvic chodi na inseminaci? Kdyz ma muz pomaly spermie? Nebo je to dost ruzny?

lenickan
autor
23. kvě 2008

michal: k inseminaci se uchylují z různých důvodů. Může to být i nekvalitní sperma partnera. Je tam velká výhoda toho, že žena je nastimulovana a kontrolovaná ultrazvukem a v okamžiku, kdy dojde k prasknutí folikulu tedy ovulaci vajíčka lékaři vpraví sperma. Sperma je "očštěno" o nekvalitní složky a ty kvalitní jsou pipetou vstřiknuty do ženy.

Tak to prý probíhá...sama jsem na tom nebyla. Hrozí ti to?

dckami
24. kvě 2008

MIchal, inseminace je úplně v pohodě, nic to není, vůbec to nebolí. je to za 10min. hotové včetně papírů. 😵 My jsem šli na IUI, protože se nám 2 roky nedaří, manža má spg na 1*, dr. ho nazval "býkem", takže problém měl být u mě. Po 2.neúspěšné IUI jsem šla na laparoskopii a při ní mi zjistili chlamydie. Na vyšetření musel i manžel a měl je také. Clamydie mohou způsobovat neplodnost. K tomu mě z hormonálního profilu našli protilátky proti spermiím a něco se štítnou žlázou.
Teď jsem já i manžel o léčbě antibiotiky - chlamydie máme oba negativní, já už také nemám protilátky proti spermiím, tak by se to konečně mohl podařit, třeba i přirozeně. 😉
Tento měsíc jsem se porpové začala stimulovat před IUI, aby bylo více folíků, takže v týdnu mě čeká utz a začátkem června IUI. 😅

lenickan
autor
26. kvě 2008

ahoj holky tak jsem se rozhodla!!
Od příštího cyklu budu brát🙂 clomhexal nebo clostik uvidíme co mi napíše. Dnes se objednám🙂

lavazzza
27. kvě 2008

Ahoj holky,anovulák jako sviňa 😅

http://www.fertilityfriend.com/home/1f4e70

lenickan
autor
27. kvě 2008

Lav: ahoj. Vypadá to tak. Jak to je s tebou od příštího cyklu stimuluješ? Já jdu v pátek ke gyndr. tak jsem zvědavá co mi naordinuje vidím to na 2tbl.

lavazzza
28. kvě 2008

Leni teď mám mít 3 měsíce pauzu 😅

michajlina
28. kvě 2008

Ahoj holky, tak jsem druhy mesic bez stimulace, byla jsem na gyn. a Dr mi rekla, ze zadny dominantní vajičko tam opět nemám. Ach jo. Zase si připadám jako kripl. No nic, ještě měsíc pauzu a zas najedu na clomhex. Akorát partner ma nížší procento těch nejprogresivnějších spermií, tak o té inseminaci uvažuju. Akorát Dckami, mě Dr řekla, že předtím budu stimulovaná Clomíkem, pak asi ten pregnyl a že celý zákrok stojí 800,-.Ty to máš zadarmo? To je divný, ne?

michajlina
28. kvě 2008

Leni, tak snad nebudeš při té stimulaci příští měsíc moc trpět a budeš se moc oddávat dalším předsvatebním přípravám..🙂 Promiň, ale kolik Ti vlastně je? A Tobě Lav? Mně v srpnu táhne na 28 :(

evikmi
28. kvě 2008

michajlina...může se to lišit ještě podle pojištovny třeba,ale stejně by to mělo být v podstatě za těch pár korun,co psala Dckami....já jsem tento cyklus taky pod clomíkem a zítra jdu na UTZ a asi v sobotu na IUI a platila jsem jen ten clom a pregnyl....jestli máš nějaký pochybnosti,zajdi si na pojištovnu a zeptej se na to 😉

dckami
28. kvě 2008

krásné ráno,
držte mi palečky, za chvíli jedu do Pronatalu na utz, jsem nervozní. Clomhexal jsem brala poprvé, tak jsem zvědavá, zda to pomohlo. 😵

michajlina
28. kvě 2008

Holky, tak to vám oběma moc držím palce!!!

lavazzza
28. kvě 2008

tak já jsem u doktora zjistila že je to na mě málo,musí mi prý v Gennetu dát hormony na hypofýzu,dále mám cystu,atd atd. ☹

michajlina
28. kvě 2008

Lav, to je pitomý. Musíme vytrvat, však se dočkáme. Hlavně neklesat na mysli...:(

lenickan
autor
28. kvě 2008

michaj: děkuji moc, uvidíme uvidíme - nejhorší jsou ty návaly.
Lav: Hlavní je že jsi v Gennetu. Je to běh na dlouhou trat, ale tady tě srovnají🙂 Já jsem taky kůli tomu měnila gyndr. jsem u něj cca 3/4 roku.
Holky ted jsme si naplánovali na poslední 14 dnů v červnu dovolenou tak snad si tam člověk nějak odfrkne🙂 a třeba🙂

lenickan
autor
28. kvě 2008

Jinak mne je 28 v říjnu 29🙂 takže taky už mám čas🙂

dckami
28. kvě 2008

krásné odpoledne,
já jsem se vrátila z CARu, celkem v pohodě, po stimulaci mám folíky vpravo 24mm, vlevo 20 a 19mm, doky říkal, že na IUI je už pozdě, zítra mají úplně plno cleý den a chybí jim laborantka, v pátek by bylo pozdě. Takže máme předepsané domácí snaženíčko. Hned mi píchli pregnyl a musíme na tom makat doma - dneska večer, zítra ráno i večer a znovu v pátek ráno 😀 🙂

lenickan
autor
28. kvě 2008

ahoj dckami. Tak to je super zpráva. Hezky narostlé folíky!!! Držím palečky... Co já bych za takové dala🙂 ovu stále nikde a nikde

dasule
28. kvě 2008

Ahoj Holky,...dneska jsem byla v Caru....taky jsme ovulku prosvihli doktor mi rekl,ze dnes 14DC a bohuzel....vzali mi zase krev a udelali mi postkoitalni test.Lekar mi napsal Clomhexal,takze dalsi cyklus ze stimulaci a ma prvni IUI tak jsem zvedava!Asi si pak nakoupim kupu ovulacnich testu a budu to hlidat 😎

michajlina
29. kvě 2008

Holky, pozorujete ňákou změnu nebo jinou působnost nebo prostě ňáký rozdíl mezi clomhexalem a clostilbegytem?

lenickan
autor
30. kvě 2008

Krásné ráno holky.

rozdíl mezi clostilbegytem a clomíkem by neměl být. účinná látka je stejná, pouze jiný výrobce, ale zkušenost s tím nemám.
Možná se to ale změní🙂 dnes jdu ke gyndr. a od příštího cyklu bude zase léčba🙂

lavazzza
30. kvě 2008

Leni tak ti budu držet palce 😉