Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

evamik
6. bře 2008

Leni, brala jsem Clostilbegyt (totéž co Clomhexal).

lavazzza
6. bře 2008

papetbil já na srovnání brala Proveru a Agolutin ke spuštění menstruace,teď mám brát další měsíc Clomík,tak doufám že pomůže ☹

papetbil
6. bře 2008

Lav: jak dlouho jsi brala HA, jestli vubec, a kdy jsi zacala mit problemy s cykly? Bylo to po vysazeni lepsi a horsilo se to nebo jsi mela priblizne stejne problemy od zacatku doted? Od kdy beres (brala jsi) Proveru (myslim, jestli jsi byla nejaky mesic bez veskere mediciny)? Jak presne Provera funguje? Kolik dni v mesici se bere? Muze se brat dlouhodobe? Pomohla Ti? Od zacatku Provery byl i Agolutin? No proste vsechno co Te napadne, prosim.

lavazzza
6. bře 2008

HA jsem brala zhruba dva roky,přede dvěma roky jsem jí vysadila.Než jsem jí začala brát tak jsem brala Proveru protože jsem měla HA po 3 měsících někdy ani to ne,jakmile jsem začala brát HA tak se to spravilo.
Jakmile jsem jí vysadila,tak jsem opět měla ty samé problémy,kyždý měsíc jsem chodila na injekci Agolutinu.Já jsem tu Proveru moc dlouho nebrala nebylo mi po ní dobře,ale pokud si dobře pamatuju,brala jsem jí každý den.Ale pomáhala mi.

Doufám že jsem odpověděla na všechno,kdyžtak se ptej🙂

papetbil
6. bře 2008

jeste z uplne jineho soudku Lav, kolik Ti je?

Mas totiz uplne stejny problem jako ja. S tim rozdilem, ze ja jsem brala HA 13 let. 😒 Jako mala (mladoucka) jsem taky menstruovala ctyrikrat do roka a nikoho to nezajimalo. Doktor me prohledl, rekl krev se nikde nehromadi, vse je v poradku. Mela jsem zmenit prostredi, treba jet na hory. Kdyz jsem HA vysadila, rekl mi nynejsi doky, ze zakladem otehotneni je pravidelna menstruace. Docela me stve, ze se tim problemem nikdo nezabyval drive, ani mamka, ani tehdejsi doktor a me to vubec nijak nevadilo, ba naopak, byla jsem rada.
Mimochodem, skoro vsechny, co sem pisi, maji problem s nepravidelnymi cykly. Co to sakra je? Mela jsem to i pred HA, takze z ceho to je?

Jinak dekuju za info o Provere. Odpoved byla vycerpavajici. Dozvedela jsem se i hodne navic.
Ted beres jenom Clomik, bez Agolutinu nebo jiny .... (jak to rict slusne???) a menstruujes pravidelne?

Jsi primo z Kutne Hory?

lavazzza
6. bře 2008

Je mi 23, teď beru Clomík, kyselinu listovou a občas piju kontryhelový čaj...Myslela jsem že se Agolutinu nevyhnu,ale naštěstí jsem to dostala sama.Na mě taky doktor prděl,vzbudil se až teď, a začal se mnou něco dělat.

Jsem přímo z KH

Já dokud to v pubertě nedosatla vše bylo v poho,a pak....Od tý doby samé problémy.

papetbil
6. bře 2008

no u me se to prave vyresilo HA, je mi 28 (letos mi bude 29) a v patnacti, kdy to jen bylo mozne, jsem zacala tyto sra.... brat. Tim byl problem vyresen. Ach jo.

Mam v KH sestru s rodinou a mamku. 🙂 Sestra se vdavala na zamecku Kacina. Jezdim tam za nima rada. Ted mame v planu pout. Treba se potkame. 😀

lenickan
autor
7. bře 2008

pape: máš pravdu asi jsem to spletla s jiným názvem prášku. Agolutin je vyvolávačka-omlouvám se jsem z těch prášků už mimo...
Včera i dnes mě nějak pobolívá bříško - nevím čím to je

lenickan
autor
7. bře 2008

Holky ted jsem docetla včerejšek. Pape - ještě jednou se omlouvám, s tím agolutinem. Vyhrožoval mi s ním taky když jsem i s clomíkem (1/2tablety) měla cyklus 45 ale já se jakéhokoliv hormonu bojím. Tak jsem si to nedala dál a za dva dny to přišlo samo🙂
Ten injekční preparát se jmenuje jinak ale nevím ted jak.

Pape: mne bude letost taky 29 - HA jsem brala cca 4 roky. S HA jsem měla MS na den přesně bez HA jsem měla cykly cca 38 dní...

Jinak menstruaci může srovnat toto:
FEM + je to bylinný preparát, doporučil mi to ve středu gyndr. tak uvidím jak mi to bude svědčit🙂

lenickan
autor
7. bře 2008

(kapsle pro ženy) FEM+ je přípravek obsahující komplex standardizovaných léčivých bylin, které výrazně pomáhají kontrolovat hormonální rovnováhu ženy před menstruací a odstraňují nepříjemné příznaky PMS.
POVOLENO: HEM-350-27.08.01-2341
Specifikace FEM+ (PMS FORMULA)
pomaha:
Jak pomáhá
brání menstruačním bolestem
odstraňuje bolestivé napětí prsů, bolesti v podbříšku
a zádech, nadýmání, bolesti hlavy, nespavost před
a v průběhu menstruace
snižuje zvýšenou chuť k jídlu před menstruací
zmírňuje deprese, náladovost, podrážděnost,
vznětlivost, plačtivost, úzkost
celkově zlepšuje psychický stav ženy a posiluje
organizmus

davkovani:
Doporučené dávkování
1 kapsli denně před jídlem nebo dle doporučení Vašeho lékaře
NENÍ URČENO PRO DĚTI.
NENÍ URČENO PRO TĚHOTNÉ A KOJÍCÍ ŽENY.
PANACEA PRAHA doporučuje
K rychlejšímu odstranění příznaků PMS užívat 1 kapsli 2x denně před jídlem.
Upozorňujeme, že tento produkt je vhodné užívat každý den kromě období menstruace. Užíváte-li nějaké jiné léky, konzultujte užívání tohoto přípravku se svým lékařem.

baleni:
Balení: 30 kapslí

Potřebujete poradit? - Zeptejte se prodavače na FEM+ (PMS FORMULA)

lenickan
autor
7. bře 2008

NENÍ TO PŘESNĚ TO CO POTŘEBUJEME?🙂

broskvicka21
7. bře 2008

Ahoj holky, potřebuji radu. Měla jsem začít s Clomhexalem. Do teď jsem měla mrchu jen po Proveře. Měla jsem si teda tento měsíc ještě vzít poslední tablety a pak začít. Jenže mrcha se uráčela o deset dní dřív, proveru jsem měla začít brát až za tři dny a to pět dní. Takže dnes jsem 17. den cyklu. Myslíte, že mám teda začít pátý den cyklu s Clomhexalem???
Moc děkuji za odpověď!!!

lenickan
autor
7. bře 2008

broskvičko: tzn. že mrcha přišla 17DC? A ty jsi vůbec nezačala s proverou??

lenickan
autor
7. bře 2008

on tu nikdo neníííí

broskvicka21
7. bře 2008

No právě, že jo. A to jsem byla před týdnem na UZ. Žádný folikul se netvářil na to že by se chystal na ovulaci. Já tomu už vážně nerozumím. Hormony si u mě asi dělají co chtějí.

lenickan
autor
7. bře 2008

To je tak vždycky, když se berou hormony, tělo reaguje každé jinak. Zavolej doktorovi a zeptej se ho na každou pochybnost...

broskvicka21
7. bře 2008

Jasně, dík za radu. Ty už bereš hormony dlouho? Jestli se teda můžu zeptat.

lenickan
autor
7. bře 2008

Já se hormonům snažím vyhnout...mám za sebou 3 měsíční léčbu clomhexalem, jinak jsem bez prášků🙂

evamik
7. bře 2008

Broskvi, já bych určitě zavolala dr.! Tohle je věc, se kt. Ti tady asi my neporadíme...

lenickan
autor
7. bře 2008

PRÁVĚ. Raději bych volala....

papetbil
7. bře 2008

Broskvi: tohle presne se mi stalo v unoru. Zacala jsem s MS 20DC, v dobe, kdy jsem mela jit na injekci Agolutinu. Vyslo mi to ale pekne na vikend, takze jsem nemela komu zavolat. Pockala jsem na pondeli a jeste ze tak, protoze o vikendu jsem krvacela pouze jeden den, pak jsem jenom spinila. Dr. mi rekl, ze se to neda povazovat za MS a at pockam do 35DC a kdyz se mrcha nedostavi, at se objednam.
Jestli to dobre chapu, dnes jsi 17DC, dnes jsi dostala mrchu a Clomhexal mas brat 3-7 DC??? Jestli ano, pockala bych co prinese zitrek a pak bych zavolala.

papetbil
7. bře 2008

tak ja mam v sobe prvni Clomik, krome toho, ze si neustale svlekam a oblekam svetr 😀 , si pripadam jak na kolotoci. Nemusim ani na Matejskou 😀 . Takovej kolotoc jsem zatim nezazila pri zadne opici. Naladu mam spis dobrou nez depku (musim se podivat, jestli jsem si omylem nevzala neco na nervy), tak uvidime co prinese cely den. Hlava a podbrisek me boli normal jako pri MS.

Leni: dekuju za vycerpavajici info. Muzu se zeptat jeste na cenu? A poridila sis to az po porade s dr.? Nerada bych neco pokazila, beru jeste kyselinu listovou a doplnek stravy "klickovy olej" a piju bylinky, tak aby se to nejak nemlatilo.

lenickan
autor
7. bře 2008

Papet: jedno balení vyjde na cca 290,-- pořídila jsem si to na doporučení lékaře. Přimo mi to dal když jsem mu řekla že se mnou klomík cloumal jako s Tebou - pořád vedro zima, vedro zima hrůůůza. No a taky se mi točil svět a viděla jsem jiskřičky - ale to jen ze začátku, pak zůstaly ty výkyvy nálad a návaly🙂
FEM+ je čistě bylinnej preparát tak by to nemělo ničemu vadit, ale zeptej se raději také tvého lékaře aby pak nenadával🙂
S kyselinou listovou ani s klíčkovým olejem by to nemělo vadit🙂
Beru to ted dva měsíce kdy mám od klomíku pauzu tzn. tento cyklus a ten následující pak mám opět na 2 měsíce klomíka a zároveň mám dlabat fem +...

lenickan
autor
10. bře 2008

Krásné ráno holky Klomhexalky - jak se cítíte???
Já sem 24DC

papetbil
10. bře 2008

broskvi: jsem zdarny pripad "jak ze sebe udelat debila behem peti vterin". Co jsem napsala v patek mi doslo az v sobotu odpoledne. Hlavne, ze Ti tam pisu, jak me to pekne vyslo na vikend a Ty at pockas co prinese zitrek. No nic, doufam, ze ses moji radou neridila a zavolala hned v patek. ☹
Jak jsi dopadla?

papetbil
10. bře 2008

ahoj Leni, ja dnes ctvrty den beru Clomika a uz nejsem tak vysmata jako v patek. V sobotu jsem lezela, nebylo mi dobre. Nemuzu rict, ze by me neco bolelo nebo mi bylo nejak blbe, ale citila jsem se "divne". V patek vecer a pak v sobotu rano jsem citila tlak v bedrech, jako by me bolely ledviny. Ale mozna jsem jenom malo pila.
Manza fakt drzel basu, uklidil cely byt a i uvaril. Andilek.
Ale vcera. Prasek jsem si vzala na lacno a hodne pozde a dnes muzu rict, ze jsem "vstala prd.... napred". Rano jsem si musela vystoupit z tramvaje, jinak bych se tam pozvracela. Ted v praci se tady jen tak bimbam. Vsechno a vsichni me stvou.
No jeste zitrek a pak uz to bude jen lepsi.

evamik
10. bře 2008

Ahoj holky! Papet, to je mi líto, tak snad to k něčemu bude! 😅 Já se teď rozmýšlím, jestli budu příští cyklus zase stimulovat, nebo zkusím IUI bez hormonů...

lavazzza
10. bře 2008

Ahoj holky,tak já v neděli začala s Clomíkem,tak jsem zvědavá co to přinese, i když jsem docela skeptická 😖

dadunka
10. bře 2008

Papetbil, Clomík se nemá jíst na lačno je to v příbalovém letáku. Evamik, přemýšlím o tom samém, ale asi půjdu do přirozeného pokusu.

papetbil
10. bře 2008

dadu: ja vim, ze se nema na lacno. Ale chtela jsem si ho vzit tesne pred spanim, abych "to" zaspala, ale od posledniho jidla to bylo pres tri hodiny. Spala jsem sice celou noc, ale nespalo se mi dobre. Mam ted pri tom brani porad pocit, ze jsem nekde na neco zapomnela. Rano jsem se vzbudila s tim, ze jsem si vcera vecer zapomnela vzit. Pak v praci jsem se uplne zarazila, ze jsem je asi nechala doma. Fakt dnes neni dobrej den. ☹
Neprisuzuju to ale Clomiku, mozna je to vsechno dohromady (jarni unava, MS, prace, Clomik).

lav: a jak Ti je?