Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

lenickan
autor
23. dub 2008

aspon se na mimi pořádně těšíme a budeme si toho opravdu vážit víš...

lenickan
autor
23. dub 2008

já děti miluju od malička už jako malá holka jsem pořád vozila sousedům miminko. Pak ségra 3 mimina, mám je jako vlastní🙂 ted už tomu nejstaršímu je 15 to je hrůza🙂 puberták...jak hrom🙂

deren
23. dub 2008

Nazdárek,
máte někdo zkušenost se 3ma práškama clomíku denně?
Doktor mě varoval, že je to koňská dávka, přesto mi to předepsal - moc se mi do toho nechce..... Jsem tu po dlouhé době a nestíhám dočítat. 😀

lenickan
autor
23. dub 2008

ahoj: neznám nikoho kdo by 3tbl./den užíval... Zkoušel to s tebou i s nižší dávkou?

lavazzza
23. dub 2008

deren to se mi nezdá to je nějak moc 😕 já měla jeden denně a stačilo mi to,nechápu proč ti dává 3?

lenickan
autor
23. dub 2008

daren: měla jsi už léčbu klomíkem?

lenickan
autor
23. dub 2008

Hodně předepisují 2 tbl.
Já měla první dva měsíce jen 1/2 tablety!!!

deren
23. dub 2008

Jo jo, už to na mě zkoušeli s clostylbegytem - na ten nereaguju vůbec a clomhexal jsem měla zatím jednou a po tom ovu byla, jenže to jsem zároveň brala i jeřáb ptačí a tak nevím, který z nich za ovu může (nebo na to šli společnými silami 😀 ) Vždycky mi předepisovali 2 tablety denně.

bbrita
23. dub 2008

je pravda, že na letáku to píšou, že se může v rámci jednoho cyklu brát až 750mg, což vychází fakt na 3xdenně tbl., ale to už je teda nářez....

kuliskaa
23. dub 2008

Deren a holky-kombinujete léčbu gynekologa s bylinkami i gynexem??+kys,listová!!-je dobré to podpořit ze všech stran!! 😉

lenickan
autor
24. dub 2008

mne taky čeká další léčba 3M s 2tbl. denně tak snad to bude účinkovat🙂

lenickan
autor
24. dub 2008

Lav tak coooo? Já je teplota??

andy24
24. dub 2008

Deren já jsem brala 3 tablety denně,na 2 jsem nereagovala a když jsem brala 3 tak ovu byla.Dr říkal že max.dávka je 3 denně.Snášela jsem to dobře nic mi po nich nebylo

lenickan
autor
24. dub 2008

andy a ty 3 zabraly?

papetbil
25. dub 2008

Ahoj holky, ja jsem 19DC a az dnes mi stoupla teplota. Vcera jsem byla u doktora na vyvolavcce, tak nevim jestli to treba neni tim. Hlen mam tahlej, asi 3 cm. Myslite, ze doslo k ovu?
Kazdopadne mi delal ultrazvuk a rekl mi, ze zvysime davku Clomiku, ze je videt, ze na neho reaguju, ale malo. Nepredepsal mi tri tablety denne, ale prodlouzil dobu uzivani z 3-7DC na 3-9DC opet 2xdenne.
Meril mi foliky (holky historicky poprve, mozna to nebylo poprve, ale to, ze mi to rekl, je poprve) a mam jenom 11 mm. Proto ta zvysena davka. Jinak vajecniky v poradku. Oba.

K velikosti foliku mi rekl, ze kdyz jde poceti prirozenou cestou, ze vlastne nevedi jakou velikost foliky maji, ale stimulovane maji az ke 20ti mm. Kazdopadne pry neni vyvraceno, ze mensi nemuzou vyprodukovat dost silne vajicko pro oplodneni.

Dale mi rekl, ze pokud se to pristi mesic s Clomikem nezadari, napise uz mi doporuceni do Pronatalu. Budeme se snazit 8 mesicu.

lavazzza
25. dub 2008

Ahoj holky včera jsem byla na školení,nic moc,divně mi to vyznačilo ovu 😠

http://www.fertilityfriend.com/home/1f4e70

papetbil
25. dub 2008

Lav: proc myslis, ze Ti to vyznacilo ovu divne? Sama jsi psala, ze si myslis, ze k ovu doslo o den driv. Ta stoupajici teplota opravdu nasvedcuje tomu 22. 4., ne? Me se Tvuj grafik libi. 🙂

deren
25. dub 2008

Dík za odpovědi, trochu jste mě uklidnily. No tak pokud přijde MS, budu brát 3 denně 😎 , pak mi potečou hormony i ušima 😀 😝

lavazzza
25. dub 2008

papet měla jsem přerušovanou čáru,ale změnila jsem si uložení děložního čípku,tak už mi to označilo takhle.

Díky 😉

papetbil
25. dub 2008

Lav: aha, tak to jo. Ja jsem si prohlizela vsechny tri Tvoje grafiky a vsude uz je plna cara. 🙂

lavazzza
25. dub 2008

to jo,ale tenhle měsíc to stoupá nějak rychleji,bolí mě a svedí prsa,furt se tady za přepážkou kroutim 😅

papetbil
25. dub 2008

jeee, to je legracni. Bych Te chtela videt.

lavazzza
25. dub 2008

no je to opravdu zážitek furt mám nutkání se drbat🙂

michajlina
28. dub 2008

Ahoj holky, chtěla jsem jen říct, že pojem maximální dávka je patrně relativní, protože já brala dva měsíce 2x 1tbl. clomhexal, na čaž vaječníky nazareagovaly, tak jsem minulý měsíc brala 2x 2tbl., na to jsem konečně zareagovala, ikdyž ty vedlejší účinky byly fakt krušný. Těhotenství se nepodařilo, ale už ten pocit, že jsem schopný¨á ovulovat mi prozatím stačil.. Tak tak. Abyste věděly, že i 4tbl. denně někdo bral..🙂

andy24
28. dub 2008

Ahojky,u mě to bylo stejné.Na dávku 2 tablety denně jsem nereagovala,a 3 denně konečně jo.Těhotenství se nepodařilo,otěhotněla jsem pak po drillingu ale nedopadlo to dobře.Tet to zkusíme bez clomhexalu,a za 2 měsíce bych si ho dala napsat znova

lenickan
autor
28. dub 2008

ahoj holky, konečně jsem se sem dostala.
lav myslím, že ti to ovu dle teplot označilo dobře...

lenickan
autor
28. dub 2008

kdybych si vedla graf ručně určila bych ovu taky tak...
teda 4 tablety denně, tak to je obdivuhodný...
Já jsem ted 3 cyklus bez clomhexalu🙂 beru jen 20-24 utrogestan a je mi bezvadně...
Dnes jsem 21DC a nevzala jsem si utrogestan, zkouším jaký bude cyklus bez něj

lavazzza
28. dub 2008

hrůzajsem úplně v háji a řvu jako dítě,doktor bylprotivný a zlý,řvalna mě jaktože nevím jestli moje operace slepáku byla akutní a jak probíhala,pročjsem mu hned neřekla že mě občas bolí hlava.Jak kdybych mohla za to že můj debilní doktor do doporučení nic nenapsal.
Pořádně mě prohlídl,bolelo to jak čert,udělal ultrazvuk,a zjistil že mám jeden vaječník enormě velký a na druhém mám velkou cystu,prý to může být i vajíčko(že by byl ten minulý těhu test pravdivý?)
Na mojí kartu si hned napsal IVF
Příští týden jedu na hormonální profil,a pak běhěm ovu na ultrazvuk.
Taky se divil že nejen že nemám žádná vyšetření ale že mě můj doktor při užívání Clostilbegitu nesledoval,mohl zabránit všem věcem které mi teď brání v přirozeném těhu.

omlouvám se za chyby,nevímjestli Daněk neměl svůj den,alemyslím že takhleby seprofesionál chovat neměl.

poletucha
28. dub 2008

llavazzza- tak to je mazec 🙄 v kterym CARu ordinuje? Jak kdyby si snad mohla za neschopnyho doktora. Ale zase mate aspon pred sebou IVF a s nim i miminko 😉

papetbil
29. dub 2008

Lav - to je hnus. Mi uplne beha mraz po zadech!!! Dost dobre nechapu vylevy doktoru za spatne odvedenou praci jinych doktoru na pacientech. Myslim, ze neni bezny chodit do CARu a tudiz vedet, co tam po Tobe budou chtit. Pokud chteli neco spesl, meli to rict pri objednani, ne? A uz vubec nechapu doktora, ktery moc dobre vi, ze clovek je streslej sam danou situaci a presto mu nanda dalsi ranec sracek.
Kazdopadne Ti drzim palecky a hlavu vzhuru! Ted uz bude jenom lip. Uvidis. Tesim se na dalsi info co se s Tebou deje.