Clomhexal. Bude úspěšný? Má vedlejší účinky?

lenickan
23. led 2008

Ahoj všem. Nové téma jsem založila pro ty které jsou na tom stejně já. Snaží se otěhotnět a nedaří se.
Bude léčba clomhexalem úspěšná? Máte nějaké vedlejší účinky?? Třeba návaly? Bolest v břiše?

roniver
4. únor 2008

No mě po Clomhexalu nic nebylo a není,nebo alespoň si to s ním nespojuji,dnes jsem brala tabletku teprve druhý den,takže mám ještě mrchu,ale bříško mě z ní bolí jako čert,už se těším domů na kontryhelový čajík.Sisi to je teda hrůza,takové zákroky a věčné čekání,člověk je už za tu dobu celkem ze všeho otupělý,pokud se kolem něj nemihne nějaká nová těhule,to už je mi vždy do breku a před mrchou ani nemluvím,to bulím pokaždé,když se objeví.. 😒 Mě vždy doktorka na UTZ chválí,že krásně reaguju,vajíčka jsou nachystaná vždy a přece pak nic..Přítelův SPG dopadl celkem dobře,jen jsme se léčili z nějakého zánětu.Irisenko už jsem si říkala,co je s tebou 😀 ,tak držím palečky,ať jsou krásná vajíčka nachystaná k oplodnění..

paraple98
4. únor 2008

Evamik - no s přestávkama přes dva roky, vždy po 6 cyklech a jednou 3 cykly, takže končím 15 cyklus a je nadobro poslední 😀

irisenka
4. únor 2008

Paraplíčko, no to mě fakt podrž, tak dlouho na Clomhexalu 😲 Už aby se dostavil výsledek 😠
Roni, díky za přání, ale nevím. Na každém vaječníku mám po 1,2mm folíku. Ve čtvrtek si je jdu prohlédnout znovu, jestli povyrostou. No a preventivně jsem si vzala kelímek na SPG. Ve čtvrtek prý k tomu dostanu ještě nějaké povídání, tak ať jsem na manžela raději připravená, kdyby to zas nedopadlo.

paraple98
4. únor 2008

Irisenka - no tak teď už snad jo, chystáme se do CAR na IVF 🙂 Jinak držím palce ať folíky rostou 🙂

evamik
4. únor 2008

Paraplíčko, tak to je fakt hustý! To Tě obdivuju! Takhle dlouho bych to absolutně nezvládla... Moc Ti držím na IVF palce!!!

sisidani
5. únor 2008

Ahojky 🙂
Roni ani nemluv. Ono i ta počáteční nejistota, když vysadíš HA, nevíš jestli jsi po zdravotní stránce v pohodě. No já brečím taky každý první den cyklu. No a ještě ke všemu spousta známých těhulek jenom u nás v práci a jsou daleko mladší než já a ani to nějak moc neplánovali a povedlo se jim napoprvé jenom od začátku roku jsou 3 těhule. A mi je líto že pořád nic. Někdy se fakt cítím mizerně. A pak zase s novou léčbou se něco ve mě přepne a věřím, že se přece náš nezdar musí obrátit.
Už jen to zdělení od doktora mě málem porazilo, když řekl, že u mě nedochází k ovulce a že mám PCO, jak jsem od něj vyšla tak mi slzy vyhrkly do očí. Ale pryč z takovou ponurou náladou.

Irisenka, držím pěstičky ať folíky rostou, já taky jdu ve čtvrtek na ultrazvuk, tak si na Tebe vzpomenu 😉 .

paraple98
5. únor 2008

Evamik - no my čekali dlouho až se manželovi zlepší SPG z oligoasthenozoospermie, sice mu nedávali moc šancí, ale já jsem ho doslova cpala vitamíny a teď už má téměř průměrný SPG, takže proto tak dlouho 😉
A jak dlouho se snažíte vy? Jestli se teda mohu zeptat? 😉

evamik
5. únor 2008

Paraplíčko, jasně že můžeš! 🙂 My se snažíme teprve rok, ale mně to připadá už hrozně dlouho. Ve st jdu na 1. IUI (přemluvila jsem je, že to zkusím bez stimulace), a pokud nic, tak stimuluju od příštího cyklu...

baca
5. únor 2008

Ahoj holky, včera jsem strávila chvíli hledáním v poradně toho dr. Vydry a tady jsou jeho opovědi na clomhexal s femigardem:

Objednala jsem si u Vás yuccu a Femigard. Myslíte si, že mám Clomhexal užívat současně s yuccou a Femigardem? Prosím o Váš názor, děkuji Kateřina.
Vážená paní Kateřino, kombinace je vhodná, protože potencuje ovulaci. Nedivil bych se, kdyby jste pak měla vícečetné těhotenství. přeji vše dobré v úctě Dr Vydra

Dobrý den pane doktore! Již rok a půl se s přítelem snažíme o miminko a zatím nic ☹. druhy měsíc užívám clostibegyt. objednala jsem si u vás femigrad.Chci se zeptat jak ho užívat a zda by mě mohl pomoct v mém zmíněném problému. Děkuji moc
Vážená paní Petro, zcela jistě Vám pomůže, protože podpoří účinek Clostylbegitu a ovulace se dostaví.Podrobnosti v popisu Femigardu - viz webové stránky Hemann.cz - bylinná tonika. V úctě Dr Vydra

Dobrý den, užívám Duphaston pro podporu těhotenství již 2. měsíc, ale zatím se mi nepodařilo otěhotnět. Chtěla bych vyzkoušet Femigard, ale nevím, jestli ho mohu užívat i když beru Duphaston.Můžete mi poradit? Děkuji za odpověď.
Vážená paní, Duphaston nepodporuje těhotenství ,ale podporuje ovulaci. Femigard se s jeho účinkcem nekříží, spíše podporuje. Pokud začnete s Femigardem bylo by dobré, aby jste jej brala poctivě 3 menstruační cykly. Pokud otěhotníte ,Femigard můžete brát až do 12 týdne těhotenství, ale v jiné dávce. Při positivním Baby-testu se ozvěte o další informace. v úctě Dr Vydra

roniver
5. únor 2008

No mě teda napadlo,že ten doktor to jistě vychvaluje a doporučuje,když to sám prodává,spíš by mne zajímaly odpovědi od nějakého nezúčastněného doktora,no a užíváte ho někdo?Já myslela,že je to pro muže na spermie,no to jsem asi s něčím spletla..

paraple98
5. únor 2008

Evamik - aha, to chápu, když to člověk hodně chce, tak i měsíc se mu zdá dlouho. No my už 4 roky, tak to konečně začneme řešit radikálně 😉

Roniver - já užívala Clomhexal i Femigard dohromady. Osobně si myslím, že mi hodně pomohl. Léčila jsem se Clomhexalem poměrně dlouho (15 cyklů v průběhu dvou a půl let) a poslední dobou jsem ho dost zle snášela, proto jsem se rozhodla zkusit bylinky Femigard. Odpomohly mi od bolestivé MS a klasického PMS, Clomhexal mi též zkrátil MS na 1-1,5 dne a po užívání Femigardu se mi prodloužila na 3 dny, což je optimum. Dále mi snížil BT před ovulací, kterou jinak Clomhexal obvykle zvyšuje, takže lze lépe odhadnout ovulku a v neposlední řadě mi poprvé v životě (je mi už 33) napomohl k samovolné ovulce. Do té doby v přestávkách mezi užíváním Clomhexalu nikdy nebyla, teď po 5 měsících Femíku přišla sama, sice o týden později než s Clomhexalem, ale hlavně že vůbec, beru to skoro jako zázrak 😉 😀 Jinak pro muže to je, dávám to i svému manžílkovi, má horší SPG a v kombinaci s ostratími vitamíny se za poslední půl rok SPG podstatně zlepšil 🙂 Neříkám, že vše zvládl Femík, ale předpokládám, že dost tomu napomohl a prot na něj nedám dopustit 😀

ededik
5. únor 2008

Paraple ty si clomexhal užívala tak dlho ??? Mne po 7mich cykloch clomexhal vysadil, že telo musí mať prestávku a nesmie ho brať dlhodobo /ešte aj na letáku to bolo napísané/ 😕

paraple98
5. únor 2008

Ededik - no samozřejmě s přestávkama, prvních 6 měsíců. pak pauza, mezitím se vyřídila laparka a další vyšetření a pak zas 6 měsíců, zas pauza a teď už jen 3 🙂

ededik
5. únor 2008

Aha no jasné..Však aj ja som ho brala 7 mesiacov, potom do toho metformin, potom sa všetko vysadilo, potom hysterosalpingografia, laparka, strichabrazia a drilling..a teraz znova metformin, fuj ble... 😖
len teraz mi ho akosi nechce dať...asi si ho vynútim... 😒

roniver
5. únor 2008

No tak to já jsem na clomhexalu teď 4 měsíc,ale mezitím jsem měla měsíc pauzu.Ten Femigard musím taky teda koupit,přítel má taky nic moc SPG.Každopádně jsem si objednala cvičení p. Mojžíšové na DVD,tak příští týden bych začala cvičit.

paraple98
5. únor 2008

Roniver - no mně ten Femigard určitě pomohl, takže na něj nedám dopustit, má prý zharmonizovat pohlavní orgány, u mně to zafungovalo, otázka jestli někdo na to nebude reagovat jinak. Kdyžtak se za náma stav do tématu "Zkušenosti s Femigardem", řekla bych že tam 80% holek je spokojeno. Ten zbytek soudí dle jednoho cyklu. Je třeba ho ale opravdu brát déle a pravidelně 🙂

evamik
5. únor 2008

Roniver, cvičení podle Mojžíšový je super, ale nemá fakt cenu cvičit sama!! Koukni na diskusi Metoda podle Moj.

terkytka
5. únor 2008

Baco: podívej se v poradně Vydry na dotaz 732, tam říká přesný opak, skoro jako schizofrenie, nevím, co si o tom mám myslet, teď jsem mu poslala dotaz, aby to vysvětlil, proč jednou tvrdí ano a podruhé ne.

paraple98
6. únor 2008

Roniver - mně doky říkal, ať sama Mojžíšovou necvičím, že bych si bez kontroly školené terapeutky mohla i ublížit. 😒

lenickan
autor
6. únor 2008

Ahoj holky, jsem ráda, že téma funguje ani jsem to nečekala.
Jsem nyní 21DC a dnes mám druhý den utrogestanu, tento cyklus jsem měla také 1tbl 3-7.dc clomhexal tak jsem zvědavá co z toho bude🙂 Asi zase nic, ale jdu příští cyklus 18-20 den na krev a na ultrazvuk aby se dr. juknul zda tělo začalo ovulovat samo...
Jsem na to zvědavá...

jana.cb
6. únor 2008

Ahojky holky i ja vam sem pridam moji zkusenost s Clomhexalem.Ja jsem o brala 4 mesice a po nich mi v caru dporucili dat si pauzu nebot se pri delsim uzovani tvori cysty takze ted jsem jen na Duphastonu.Mame za sebou 2 neuspesne IUI a ceka nas imuno a genetika do konce unora jinak vsechny vysledky mame plne v poradku 😉 2x jsem byla preklinicky tehotna takze u me spis bude problem aby se to udrzelo a telo to nevypudilo jako vetrelce ale po Clomhexalu na ktery jsem reagovala velice dobre i po pichnuti Pregnylu tak musim rict ze ja jsem snim byla spokojena a folici rostly jak meli 😉

jana.cb
6. únor 2008

takze tedka pockame na vysledky ktery se ocekavaji ze budou zase v poradku 😒 no a pak na brezen ivf mame v planu protoze uz nevime kde by mel mit problem a vsechny potrebna vysetreni budeme mit za sebou 🤐 tak uvidime ...

paraple98
7. únor 2008

Lenickan - vzhledem k tomu, že tolik holek bere Clomhexal nebo Clostil, tak se takové téma vždy ujme 😀

Jana.cb - no u mně s Clomhexalem vše ok, ale nezadařilo se, takže si teď dávám pauzu od hormonů a jdeme do CARu.

jana.cb
7. únor 2008

Ahojky Paraplíku 😉 no jako u nas se pres nej sice zadarilo ale neudrzelo se to a v 5 Tt si to telo samo vypudilo coz je preklinicky tehotenstvi a nebere se to jako potrat no ale prave diky Clomhexau se to az podarilo 😉 jinak my uz v caru jsme od srpna a snazime se 10 mesicu 😉 tak to drzim palecky at vam to tam vyjde co nejdrive a hnedka se zadari otehotnet 😉

paraple98
7. únor 2008

Jana.cb - a nebrala jsi při tom Utroš nebo něco podobného? Každopádně v Caru už vám určitě pomlžou, já v to teda pevně doufám i u nás 😀 My se snažíme už 4 roky, z toho 2 na Clomhexalu 😉 Jenže manža má špatný SPG, tak čekáme, až se mu trošku vylepší 😉

roniver
7. únor 2008

Holky tak jsem včera cvičila tu Mojžíšovou,na tom DVD to paní doktorka předvádí,ukazuje a povídá k tomu,snažila jsem se cvičit přesně a nedělat chyby,které jmenovala tak moc doufám,že mi to neublíží.Zítra své dpktorce zkusím říct,ať mi napíše doporučení a vyhledám někoho,kdo to tady cvičí.Jinak cvičil i přítel,tak jsem se u toho bavila,páč chlapi tam mají své 2 cviky na lepší sperma a on u toho vypadal fakt legračně. 😀 Jinak zítra doberu poslední Clomhexal a na Valentýna bych měla mít ovulku,takže na to skočíme a uvidíme..

paraple98
7. únor 2008

Roniver - tak na Valentýna to půjde samo, budete mít malé Valentýňátko, budu moc držet palce 😉 🙂

roniver
7. únor 2008

Dík a objednala jsem si ten Femigard,tak jsem sama zvědavá,zda mi pomůže s nepravidelnou a bolestivou MS.

jana.cb
7. únor 2008

Paraplíku - jo jo brala jsem Duphaston ale stejne to bylo k nicemu no ☹ takze tedka nas ceka imuno zda si telo netvori protilatky na to embyrjko to je pak resi kortikoidama jako je napr Predniston a pak uvidime co a jak dal zda jeste IUi nebo ivf rovnou 😉 my prave mame dosavadni testy plne v poradku a o to je to horsi panz clovek nevi na cem je 😵

sisidani
7. únor 2008

Ahojky 🙂
Tak jsem po folikulometrii 12DC, ale mé folíky jsou jenom 10mm, mám obavu, že už moc neporostou.
Na další ultrazvuk jdu v pondělí, tak uvidím. Mám ale obavy, že z toho nic nebude. Mám totiž PCO a doky něco říkal, že to bude problém při IVF( bude muset hlídat aby neuzrálo moc folíků).