Clostík fungoval, přesto se nezadařilo. Co bude dál?

elisity
5. črc 2014

Ahoj, brala jsem 4 měsíce v tahu clostik, dle folikumetrie vždy alespoň 4 dominantní folikuly, pak pichnut pregnyl.Manžel má spermiogram v pořádku, přesto se nám nezadařilo.Měla to některá taky tak ? Další clostìk už mi doktor nenapsal a mám jít do CAR. Nevíte co bude následovat? Snažíme se rok, z toho ovulace poslední 4 měsíce,před clostìkem anovulacnì cykly a MS jen po vyvolàvačce.Mám pcos.

kackaaradek
8. črc 2014

@elisity Ahoj, jsem na tom úplně stejně, navíc má manžel špatný spermiogram....mám za sebou 3x clostilbegyt a jen 1x pregnyl, protože na tu léčbu tělo moc nereaguje a GYN mi ho tedy nepíchla, bylo by to zbytečné. Zatím nás do CAR neposlala, ale očekávám to po skončení tohoto cyklu. Také nevím, co bude 😒 Rozumím tvým pocitům...mám stejné. A co ti přesně řekl/a GYN než ti napsala žádanku do CAR? Že léčba nemá smysl?

elennka
8. črc 2014

@kackaaradek do Caru se da objednat bez zadanky od gynekologa..

vera_j
8. črc 2014

@elisity My měli to samé, nakonec to vyřešila IUI....

elisity
autor
9. črc 2014

@kackaaradek Právě mi neřekl skoro nic, já se ho ptala, co bude dál, když ten poslední clostík nezabere a říkal, že pak jedině do CAR-ale to je vše co vím, ani nevím, zda k němu mám ještě chodit nebo rovnou do CAR.
Asi přes léto si dám pokoj od všech hormonů a půjdu tam až v září...taky zkusím něco shodit a líp se stravovat, to prý má taky vliv.

elisity
autor
9. črc 2014

@vera_j Jé, to je pozitivní zpráva, taky bych to brala.

kackaaradek
9. črc 2014

@elisity to je fajn nápad....my teď jedeme s manželem na dovolenou, tak to asi udělám podobně. Dnes mi GYN píchla Pregnyl a řekla, že pokud se nám to s manželem nepovede ani tentokrát, tak ať si jen zavolám, že mi napíše žádanku do CARu. Ptala jsem se jí, zda je žádanka třeba a ona, že asi ne, ale je to lepší, protože do žádanky přiloží i výsledky všech vyšetření, průběh léčby a její závěr. Podle toho se pak v CARu můžou na začátku orientovat. Vybrali jsme s manželem GENNET...tak uvidíme. Tobě moc držím palce, aby pauza pomohla a povedlo se to přirozeně 🙂

elisity
autor
9. črc 2014

Tak už vím, že si nechám napsat pak kdyžtak žádanku, ať to je i s výsledkama. Taky budu držet palce, třeba se zadařì na dovolený 😉 .

hankamisa
18. črc 2014

ahojky. snažíme se 20m a stále nic. po vysazení antiny byli anovulační cykly a nerostala sliznice. nejdříve zkoušena podpora pomocí bylinek ale bez uspěchu. pak přišly na řadu hormony. po clostilu sice vajíčka rostly ale sami nepraskaly,takže píchán pregnyl. sliznice stále moc nenarůstala tak nasazen estrofem.clostil mám vysazený,vajíčka rostou ale sliznice roste jak kdy se jí zachce. po roce a půl nezdarů jsem se odhodlala navštívit car. ted jsem po hydrolaparoskopii a vím,že těch uplynulých 20m snažení bylo nejspíš marných. mám ucpaný jeden vejcovod ke kterému vede ovulační vaječník. druhý vejcovod,který je ok má bohužel vaječník anovulační. mimo to několik srůstu a menší ložisko endometriozy. závěr zní. sice patříme mezi páry,kterým se může se štěstím podařit přirozené početí ale spíše se máme smiřovat rovnou s ivf. to je věc o které vím už od začátku,že bych ji podstoupit nechtěla. takže budu doufat,že to proštouchnutí co mi dělali pomůže a mé tělo začne fungovat tak jak má a já se brzo dočkám miminka.