Co ještě podniknout a zkusit, když těhu nepřichází?

smima
25. led 2012

Ahoj holky, co děláte, když se nemůžete dočkat vytouženého těhotenství? Mám na mysli různé bylinky, cvičení Mojžíšové, úprava stravy...Nám se to nedaří už víc než 5 let a nevím ještě, jak nám pomoci. Nezdařilo se ani umělé oplodnění a to jsme měli 5 pokusů...A hlavně, co Vám pomohlo...

consti
25. led 2012

Ahoj, tak nám zatím taky nic nepomohlo (snažíme se 3 roky, zatím bez lékařů). Poslední co zkouším je cvičení podle Mojžíšové, ale tam to má asi smysl jen když jste jinak oba ok....No a pokud to nepomůže, tak zkusíme pomoc doktorů. A co adopce? Neuvažovali jste? Pokud by nám doktoři nepomohli, chceme zkusit adopci.Jinak bylinky piju k tomu cvičení a úpravu stravy jsem také zkoušela, ale moc dlouho mi to nevydrželo, tak se řídím heslem všeho s mírou 😉 . Vitamíny beru tak nějak nárazově, momentálně jsem ve fázi, že neberu ani listovku, jinak jsem brala listovku a vitamín e. Držím pěsti!!!

deyana
25. led 2012

ahoj, no mě napadá, vitamíny, pustit to z hlavy a bylo to, 2x stejný scénář a pomohlo jen a jen tohle.. ale u tebe už asi hraje roli i věk, nějaké děti už máte? neříkali ti, že už to třeba ve tvém věku nepůjde? Neber to prosím tě zle, jen mě to napadá, zda to nebude spíš tím ☹ Já teda měla problém s udržením plodu, otěhotněla jsem každou chvíli, ale hned potratila, tak těžko říct.. co vám řekli v centru, když se nevydařilo ani páté oplodnění?

consti
25. led 2012

@deyana a jak se to dá vypustit to z hlavy? To by mě teda fakt zajímalo 😀 😉 .

deyana
25. led 2012

@consti věř nebo ne, já když jsem během půl roka přišla o třetí mimi, tak jsme si doma řekli že na to kašlem, přestala jsem s vitamínama, s měřením BT, ovu testama, prostě se vším. Bylo to na podzim, a byli jsme rozhodnutí pro CAR, ale nechtělo se nám to podstupovat před vánoci, chtěli jsme si ty vánoce prostě užít bez nervů. Hlavně jsme nechtěli na vánoce další potrat. Každý víkend jsme si šli "vypláchnout" hlavu do baru (podle toho jestli bylo hlídání), na koncert, prostě jsme se na to vykašlali s tím, že po novém roce to jistí CAR. A otěhotněla jsem hned první cyklus po potratu. A jsem ve 4.měsíci.

smima
autor
25. led 2012

My už jednoho puberťáka doma máme, tak o adopci neuvažujeme. Věk...no je mě 38, což není zrovna ideální, ale snažíme se od doby, kdy mohla být pravděpodobnost větší a stejně nic. Mám asi před sebou poslední 2 roky, kdy to ještě budeme zkoušet, pak už se na to vykašleme. Byli jsme na různých vyšetřeních, kromě mé nepravidelné ms nic a partner je taky o.k. Jsem ve stádiu pití kontryhele, kapek Gynexu a zdravé stravy. Z hlavy se to asi vypustit dá, to musí mít člověk spoustu jiných aktivit, aby na to neměl čas myslet, ale pak příjde nárazovka a zase na to myslím... 😠

smima
autor
25. led 2012

deyano, to je fajn, že Vám to tak vyšlo, a bez umělého oplodnění a dalšího nervování se. Ale pozor na ten Hermelín a jakýkoliv jiný plísňový sýr...Neprospívá miminku.

consti
25. led 2012

@deyana Tak to moc gratuluji a přeji ať je vše v pořádku. No my máme taky spoustu aktivit, dovolené apod., ale přesně jak píše smima pak stačí jeden okamžik a člověk na to zase myslí. Ale tentokrát jsem se opravdu zařekla, že na to kašleme, užijeme si dovču v září a pak už nám budou muset pomoct doktoři. Nechci se každý měsíc znovu nervovat před ms apod. 😎

deyana
25. led 2012

@smima jj, nejím to, nehodlám to riskovat 😉
a proč něco neudělali s nepravidelnou ms, však to není normální, zkoušela jsi změnit doktora, aby ti spravil cyklus?

díky holky

@consti jo, člověk si asi fakt musí říct, že na to kašle, konec, a za chvilku to v té hlavince přepne, neříkám že jsem si nevzpomněla, nebo na to nemyslela, ale věděla jsem že se nesnažíme, a bylo to o moc lepší, hlavně na psychiku. A u malé to stejné, taky se zadařilo když jsme se na to vykašlali.

elvira
25. led 2012

Nemyslet na to a jet na dovolenou... 😀 😀
To byly oblíbené rady okolí, obzvlášť výživné byly od kamarádky, co otěhotněla na první pokus... 😝
Zkusit se dá leccos, na každého působí něco jiného - my jsme zkoušeli i léčitele, bylinky...
Zkoušeli jsme dvakrát IUI, bez výsledku a chystali jsme se na IVF...
A pak to "samo" klaplo.
Tenkrát už jsem byla tak odevzdaná, že jsem říkala, že kdyby mi někdo zaručil, že někdy dítě bude, tak se vykašlu na všechno a budu pokorně čekat.
Jenže to mi nikdo nezaručil, tak jsem se nechtěla vzdát bez boje a pak si vyčítat :" kdybych tenkrát....., tak..."
Takže když to shrnu - radu nemám - jen se pokusit to nevzdát a bojovat, snažit se vidět budoucnost optimisticky...
Hodně štěstí. 😉

smima
autor
25. led 2012

Díky holky za rady. Rádi a hodně se věnujeme aktivitám, za měsíc letíme na dovolenou na druhý konec světa za teplem.
Deyano, doktorka mi dala nějaké léky, myslím Duphaston, jestli se nepletu, myslím, že byl na pravidelnost ms, ale možná, že se pletu. Pak jsme podstoupili IVF + další kryoembryotransféry, kde mi dávali na úspěšnost hormony, ale nic z toho. Moje gynekoložka řekla, že bych tabletky na úpravu nemohla brát déle než 3 měsíce, že bych v pozdějším věku mohla mít velké zdravotní problémy díky těmto lékům. Ještě na podzim asi zkusíme inseminaci, možná 2 - 3 pokusy, uvidíme...Moje nejbližší kamarádky mi pořád říkají " však miminko budete mít, dočkáte se..."Myslí to dobře, ale říkají jen to, co chci slyšet, realita je bohužel jiná.

kosvancova
1. únor 2012

@smima Holky, jdu vám nalít trochu optimismu. Já nemohla otěhotnět 4 roky a letos v září - přesně po 4 letech - jsem otěhotněla a v červnu čekáme zdravé miminko.
Za ty roky jsme zkusili, kde co.. Podle doktorů jsme byli oba v pořádku. Takže jsem zkoušela všemožné bylinky, femigard, sarapis, byla jsem i u bylinkáře, cvičila jsem Mojžíšovou, zkoušeli jsme pregnyl, duphaston a plánovaný sex, měřila jsem BT, sledovala hlen, prostě klasika... Cyklus mám pravidelný a za ty roky už jsem přesně věděla, kdy mám ovulaci. Strefili jsme se do ní mockrát. A pořád nic... Jediné, k čemu jsme nedospěli bylo IVF a adopce.
Před rokem v září jsem byla na laparce, kde mi odstranili malá ložiska endometriozy. Ty údajně ale otěhotnění nebránily. Jenže mě potom pořád hrozně bolelo břicho a tak mi známá doporučila jednu léčitelku, která jí osobně pomohla od bolestí zad. Nejdřív jsem se tomu smála, už jsem za ty roky na takovéto metody docela zanevřela. Jenže ta bolest mě fakt docela omezovala a tak jsem se rozhodla to zkusit. Už po první návštěvě jsem cítila, že bolest ustoupila! Takže jsem k ní začala chodit. No a ve finále mě zbavila nejen bolesti, ale konečně jsem otěhotněla.
100% nevím, jestli pomohla léčitelka nebo to, že jsme začali s manželem vedle práce ještě podnikat. Taky se za mě modlily sestřičky premonstrátky a navštívila jsem svatou zemi. Z mého pohledu to možná byla kombinace více faktorů a možná taky zázrak nebo náhoda.
Moc vám všem držím palce, ať se taky brzy dočkáte toho velikého štěstí!

smima
autor
11. únor 2012

@kosvancova Tak to je krásná zpráva, že Ti to vyšlo a že miminko prospívá a je zdravé.. Zázraky se dějí... 😵

sikulik
13. únor 2012

ahojky, taky jsme toužili po miminku 4 roky než se nám povedlo 4.IVF. Oba jsme podstoupili spoustu vyšetření a příčina zjištěna nebyla. Vyzkoušela jsem toho opravdu dost, přes různé vitamíny, Mojžíšovku, masáže, řasu chlorellu, břišní tance a pod. Důležité je se vždy oklepat z toho, že to opět nevyšlo a najít v sobě sílu jít zase dál a zkoušet to tak dlouho než se to podaří!!! Držím všem pěsti, ať se taky dočkáte //

smima
autor
22. bře 2012

Tak jsem zakládala tuto diskuzi, co podniknout, když mimi nepřichází a teď jsem asi 4 - 5 TT. Vypadá to, že se to povedlo. Je to docela STORY a podělím se s Vámi o tu srandu. Můj drahý byl začátkem února v JARu. Tam si dával ústřice, které jsou známé afrodiziakum. Výsledek po návratu domů byl 8 dní šílený 😀 Pak jsem odletěli na dovču a po návratu jsem zjistila, že čekáme mimi. Asi ústřice, dovolená, všechno dohromady...A vypadá to, že jsem otěhotněla večer po návratu z pláže, když jsme si koupili litrovou whisky a celou ji u moře vypili. Jak moje těhu bude pokračovat nevím. Každopádně se tomu směju doteď.

maximka33
10. dub 2012

@smima moc ti držím palce, máme trochu podobný osud.my se už téměř dva roky snažíme o druhé miminko (jednou jsem o mimi přišla kvůli vývojovým vadám). pořád to nešlo bez zjevného důvodu, taky jsem toho vyzkoušela háfo, ovulační testy, kontryhelový čaj, kyselina listová, sex ob dva dny, duphaston na úpravu dlouhého cyklu.. až jsme se odhodlali k IUI. a bum, vyšlo to přirozeně, jak jsme byli na horách. byla jsem tak šťastná a nemohla tomu uvěřit... ale naše štěstí netrvalo dlouho, minulý týden jsem začala krvácet a bylo po všem. Jsem úplně na dně. a představ si, měly bychom spolu stejný termín 😔 😔 😔 drž se...

smima
autor
12. dub 2012

@maximka33 no to mě moc mrzí, vím jaké to je, když to skončí dříve, než to mohlo začít. Taky jsem 2x potratila, jednou v 5 TT a jednou v 8 TT. Mám za sebou 5x umělé oplodnění, které nikdy nevyšlo a o mimi se snažíme asi 6 let. Teď jsem v 8 TT a doufám, že se to konečně povedlo a nenastane nějaký problém, zatím se bojím radovat. Ono si to mimi najde ten správný čas. Vypustila jsem myšlenky na to šílené snažení, a věř mi, že to při trošce snahy docela jde, smířila jsem se s tím, že třeba mít dítě už nebudu a našla si jiný smysl života. Fakt jsem to vypustila a najednou jsem těhotná. Možná to zní, jako fráze omílaná stále dokola, ale asi na tom něco je. Moc Ti přeji, ať se dočkáš svého miminka a posílám Ti hodně síly to zvládat !!! Drž se holka...

maximka33
12. dub 2012

@smima máš pravdu. hodně jsem se na to upínala, aby měl Martínek sourozence věkově co nejblíž, abych už nemusela do práce atd.. prostě jsem asi fakt moc tlačila. a teď mi přišlo, že čekat dva měsíce ani nevydržím.. ale ve zprávách jsou každý den skutečné katastrofy, které se nám můžou stát, takže to, že to nevyšlo teď, mě přece nemůže skolit... doufám, že tam někde nahoře na nás to miminko stále čeká a přijde, až bude vhodný čas.

koukám,ž e jsi z Ostravy, já odtamtud taky pocházím 🙂

asaka
12. dub 2012

@smima krasnej pribeh 😵 hlavne to nacasovani- zalozeni diskuze x otehotneni 😵 Gratuluju a drzim palce at jde vse jak ma!
Nam se taky nedari, pres rok.. vsechna vysetreni ok a furt nic :( respektive v listopadu jsem mela zamlkly potrat v 6tt :(

asaka
12. dub 2012

@smima s hledanim neceho, co mi zamestna mozek abych zapomnela na snazeni bych potrebovala poradit, nebo lepe nejake skoleni 😀DD

lucanza
12. dub 2012

@smima
Ahoj Maximko, Tvůj příspěvek mě zaujal. Co jsi prosím Tě vymyslela za jinej smysl života, to já jen, abych měla plán B 🙂

jabluncanka
12. dub 2012

@smima můžu doporučit Wobenzym...

smima
autor
12. dub 2012

Holky, díky za příspěvky. Vštěpila jsem si myšlenku, že to dítě prostě mít nemůžu, protože to příroda tak nechce a snažila jsem se s tím srovnat. Našla jsem si koníčky, začala vyrábět bižuterii, to mě zabralo hodně času a dávala jsem do toho svoji fantazii, s přítelem jsme začali hodně cestovat a scházela jsem se s holkama na pokec. Jasně, že jsem na to někdy myslela, ale snažila jsem se smířit s myšlenkou, že to dítě mít nemůžeme a že to tak opravdu může být. A samozřejmě nemám vůbec vyhráno, vím, že to taky může skončit, i když zatím všechno vypadá podle utz dobře. Ono je vždycky lepší, když je člověk na určitou situaci připraven, než když má velké očekávání, kterého se třeba nedočká. ALE POTOM TEN MOMENT PŘEKVAPENÍ.... 😉

sorei
17. kvě 2012

Ahoj holky, můžu se přidat ? snažím se strašně dlouho... mám za sebou 2 ivf nic, dokonce jsem se asi i kvůli tomu rozvedli s manželem / našel si jinou paní s dětma / ted mám 2 roky přítele a stále nic ...zrovna dnes jsem to dostala ... 😒

bobbule09
18. kvě 2012

Tak jestli můžu, přidám se k vám. Snažíme se už skoro 6 let, absolvovali jsme ivf, zatím pouze jednou kvůli financím. Před dvěma roky jsem otěhotněla přirozeně, ale hned v začátku to odešlo, takže pořád jen čekám.
Začala jsem užívat Femigard, tak uvidím 😕
@sorei já jsem to dostala dneska ☹

sorei
18. kvě 2012

@bobbule09 - vítej, já se přidala včera, když mrcha dorazil a .... dneska liju do sebe kontryhel, heřmánek a vitamíny, když nic jiné, snad budu mít doufám krásné vlasy-plet a žádné vrásky ... 🙂

bobbule09
18. kvě 2012

@sorei no radši bych se přidala do skupiny "Konečně se zadařilo", ale ono to taky přijde 😀
Heřmánek pomáhá na křeče? Já jsem právě před týdnem začala užívat Femigard a zdá se mi, že to břicho mě bolí o dost míň. Mívám šílené křeče a tentokrát to bolí, ale neumírám 😕

sorei
18. kvě 2012

Na křeče je výborný KONTRYHEL ... mě to myslím i trochu mrchu zmírňuje a hlavně bolesti, mívám ji slabší, když ho piju, heřmánek mám tak nějak na pročištění ... a já bych taky jako nic ve zlém vůči holkám radši byla v jiné kategorii, ale tam brzo budeme přispívat, uvidíš 😉

bobbule09
18. kvě 2012

@sorei no mě je z kontryhelu špatně, já ho nemůžu ani cítit, natož ho vypít, tak mám smůlu 😒
No jasně, že budeme za chvíli v jiné skupině 😵 Syn se mě pořád ptá, jako kdy už bude mít konečně tu sestřičku. V létě bude mít 13 let a pořád je nedobrovolný jedináček ☹

sorei
18. kvě 2012

@bobbule09 - je fakt, že mi z něj taky zrovna dobře, ale nějak to zvládám 🙂 jé ty už máš chlapečka, no vidíš, já tak maximálně 11 psa 😀 a tomu teda asi nijak neva, že je jedináček 😉 ael já pořád věřím, že to vyjde.... musí ....

bobbule09
18. kvě 2012

@sorei a můžu se zeptat, kolik ti je?
Jo a mezi náma, můj chlapeček je pořádný kus chlapa a váží víc než já 😀 😀