Co ještě podniknout a zkusit, když těhu nepřichází?

smima
25. led 2012

Ahoj holky, co děláte, když se nemůžete dočkat vytouženého těhotenství? Mám na mysli různé bylinky, cvičení Mojžíšové, úprava stravy...Nám se to nedaří už víc než 5 let a nevím ještě, jak nám pomoci. Nezdařilo se ani umělé oplodnění a to jsme měli 5 pokusů...A hlavně, co Vám pomohlo...

sorei
18. kvě 2012

38 let 😀 bud ráda, aspon se v životě neztratí a holky stejně letí na pořádné chlapi 😀

bobbule09
18. kvě 2012

@sorei jo, jen nesmí být obézní příšera, ale on z toho snad ještě trochu vyroste 😀 😀
Já mám 37 a přítel o 11 let víc. Chtěli bysme společné dítě a pořád nic. Už jsem alergická na řeči typu: Nesmíš na to myslet apod. Jako na co mám teda myslet, když mě to trápí? Navíc jsem ještě bez práce, takže mám čas a myslím na to pořád 😒

sorei
18. kvě 2012

J8 mám přítele mladšího o 4 roky,ale na tyto řeči jsem alergická tím tuplem a jelikož okolí ví, že jsem se snažila ještě s exmanželem, mám tyto řeči denně od všech rádoby pomocníků ....a taky ještě takové to šeptání tajné, že jsem stejně jalová ani nový chlap nepomohl ... už na to nereaguju nebo spíš se snažím ... to nemá cenu. Naštěstí můj přítel se k tomu staví ... když nebudeme mít dítě, život tím nekončí a tím všem CHYTRYM zavře pusu .... 😉

bobbule09
18. kvě 2012

@sorei to je dobře, že máš v příteli takovou oporu 🙂 A mezi náma, my máme s přítelem dohromady 4 děti, on má 3 dospělé a poslední dobou je to s nima samej problém, tak si někdy říkám jestli by nám nebylo líp už takle a nemám být vlastně ráda, že nemůžu otěhotnět 😕 Ale když já chci pořád ještě tu holčičku 😀

sorei
18. kvě 2012

Jéééé, tak to máte doma veselo 😀 jen, aby to nebyl 5 kluk, pak už by jste pomalu mohli založit nějaký sportovní team 😀

bobbule09
18. kvě 2012

@sorei no přítel už dceru má, ale jen jednu a ta už bude mít 29 roků, takže ze mě asi nespíš udělá babičku a bude to. Naštěstí s náma bydlí jen můj syn a ten nejmladší od přítele a tomu je 20 let, ostatní už mají své bydlení. Takže mám doma 3 chlapy a pejska, ale naštěstí je to fenka 😀 😀

sorei
18. kvě 2012

Tak aspoň, že ta to zachraňuje 😀 je krásná, vidím ji na fotce 😉 a někde jsem četla, že u nás postarších,ale báječných budoucích rodiček, je větší pravděpodobnost dcer .. takže .... 😀

bobbule09
18. kvě 2012

@sorei no tak to by bylo skvělé, holčičku bych si moc přála, ikdyž kluci jsou taky lidi 😀 😀
Tak a moje psí slečna se hlásí o svá práva, takže jdeme na čurandu, možná i něco víc 😀 😀
Měj se krásně a pokud možno krásný víkend 😵
A zase někdy ahoooooj 😉

sorei
18. kvě 2012

Děkuji, Vám taky pěkný víkend, pozdravuj slečnu, mě to čeká odpolko taky 😉 náš psí Casanova už se doma těší , jak bude lítat za holkama 🙂 hezký víkend a těším se zase tady někdy 😀

bobbule09
23. kvě 2012

Nikdo se k nám nepřidá? ☹ ☹

liskovyorisek
23. kvě 2012

@bobbule09
@sorei já se přidám ráda 🙂 No nebo ráda...tak nerada, ale snažíme se o druhé mimi už nějaký ten pátek...před měsícem proběhlo mimoděložní těhu, tak jsem bez pravého vejcovodu..tak o to to bude asi zajímavější...ale těhulila bych hned 🙂

bobbule09
23. kvě 2012

@liskovyorisek tak vítej v klubu 🙂

jancip
23. kvě 2012

Relativně hodně párů otěhotní, když si podá žádost o adopci. Jakoby se nějak smíří s tím, že to nepůjde přirozeně a začnou se připravovat tedy na "cizí" miminko a vlastní snažení tak nějak hodí za hlavu a ono to pak někdy přijde.

bobbule09
23. kvě 2012

@jancip já bych si cizí dítě nevzala, to bych radši zůstala s tím jedním, co už mám 😔

jancip
23. kvě 2012

@bobbule09 To samozřejmě hodně lidí a nikdo to nemůže nijak posuzovat..Jen je to jedna z variant, kdy se někdy zadaří nečekaně otěhotnět.....Bylo by špatné ale žádat jen kvůli tomu.

katka1313
23. kvě 2012

@bobbule09 No jo, jenže ty už aspoň to jedno dítko máš. Možná kdybys neměla, tak se na to díváš úplně jinak...

bobbule09
25. kvě 2012

@katka1313 já bych cizí dítě nepřijala, v tomto mám jasno. To bych si radši pořídila ještě jednoho psa ☹

katka1313
28. kvě 2012

@bobbule09 Mně připadá důležitější, kdo dítě vychovává, než kdo jsou jeho vlastní rodiče. Navíc je to vlastně i dobrý skutek, určitě dítěti bude líp v rodině než někde v dětském domově. Ale zatím adopci neřeším. Možná až budu muset, tak budu mluvit jinak...

bobbule09
29. kvě 2012

@katka1313 jo to máš sice pravdu, ale znám dost případů, kdy si rodiče osvojili dítě, vychovávali ho jak nejlíp uměli a nakonec se jim z toho vyklubal stejně jenom dacan, se kterým si nevěděli rady 😒 Neříkám, že to tak musí dopadnout vždycky, ale geny "nevyčuráš" a bohužel se většinou dědí hlavně to špatné.
Já osobně bych do toho asi nešla, ale nikdy neříkej nikdy 🙂
Každopádně teď máme dost velké problémy se synem přítele, tak mám nervy na pochodu a můžu být jenom ráda, že se mi nedaří otěhotnět. Bych to teď asi fakt nedala ☹

martasek33
6. čer 2012

Ahoj

Taky se k vám přidám. Po naší svatbě (září 2010) jsem vysadila HA a v prosinci jsem zjistila, že jsem těhotná (5tt.), ale bohužel to nedopadlo dobře :,( :,( mimoděložní těhotenství. Pak jsme museli mít 3 měsíce půst, pak jsme to mohli zkoušet. Ale ztrátou zaměstnání a nová práce se zkušební dobou nám udělali čáru přes rozpočet. Tak jsme „údajně“ promeškali tu správnou dobu. A teď už to zkoušíme od loňského listopadu. V únoru jsem byla na gyndě a doktorka se mě ptala,jestli to zkoušíme. Já ji to řekla, že prí je to dlouho a pořád nic. Tak že mě pošle na rentgen průchodnosti vejcovodů. I když jsem se hrozně bála, podle vykládání kamarádek, které na tom byly. Při příjmu v nemocnici mě pan doktor změnil operační výkon vzhledem k mému předešlému MT se srůsty. Tak jsem podruhé podstoupila laparoskopii a poprvé hysteroskopii. S tím rozdílem od minulé operace mi sebrali levý vejcovod. Tak a teď jemon čekáme na vytoužené //. A jenom se mi chce brečet, když přijde MS, nebo když kolem mě je některá těhotná. :,( :,( Minulý měníc to bylo kruté samá miminka švagrová, sestřenice, kamarádky…
Už mi s toho hrabe. Všude slyším, že na to nemám myslet, ale ono to moc nejde.

manža už říká, že všem zakáže, aby mi říkali, že je někdo těhotný nebo že některá porodila, nebo když si tady pročítám různé příspěvky. Kolikrát se mi chce brečet. Ale chlapy to tak neprožívají.

Teď po té druhé laparce se máme snažit 4-5 měsíců, když to nevyjde, tak příjde na řadu CAR inseminace.

sorei
6. čer 2012

@martasek33 - jjj neboj nehrabe jen Topbě, já myslím, že máme kolektivní hrabání 🙂 Tebe vzaly na druhou laparku ??? já o ní taky uvažuju, jen mudrům se do toho moc nechce ...

sorei
6. čer 2012

@martasek33 - a s jedním vejcovodemse těhotní rychleji než se dvěma - spermijky nemají šanci na výber 🙂)) žádná křižovatka ... přímý směr, takže to klapne NEBOJ !!!! 😀

martasek33
7. čer 2012

@sorei Ano původně jsem měla jít na HSG. Sice mě tam moje doktorka poslala, ale říkala, že mi nezaručí, že bych nemusela jit na laparku. Tak to vzali jedním vrzem. Od první laparky to bylo rok a čtyři měsíce.
Naposledy co se mnou ležela na pokoji jedna mladá paní, tak říkala, že když mám dají anestesii celkovou, tak odumře pár buněk. No potěš.
Když jsem měla to MT. Přišla jsem do nemocnice a tam, mi řekli, že jsme potratila a je to v děloze. Tak mě vyčistili. první narkoza. Jeden nebo dva dny mi brali krev na HCG a pořád to nešlo dolů. Tak mě teda brali na tu první laparku. Druhá narkoza odstupem jednoho dne. To muselo být buněk.
Máme v práci kolegyni, která má taky problémy i s manželem a miminko nemůžou mít. Tak si zažádali o adopci. Vypisovali prej mnoho lejster, psali životopisy a pak po schválení jenom čekali. To bylo loni. a včera jsem přišla do práce a druhá kolegyně říká, že ty to nevíš Deniska(ta první Kolegyně) už má holčičku. Zdravé miminko. Dali ji jméno Alžbětka. Byla asi tak půl hodiny v babyboxu. A pořád že jsem já v práci hrozba, kdo by mohl jít na mateřskou. Jedna je na mateřské, druhá šla teď a třetí marodí a zkouší IVF a IUI . No prostě samé snaživky.

sorei
7. čer 2012

@martasek33 - no pániii ... taky toho máš víc než dost ... já jedna laparka, malé ložiško endometriozy nebránící udajně v otehu, preventivně odebrány a nic... tak právě uvažuju o druhé laparce mež se vydám na ivf 🙂 ale to až příští rok ...

blondatabruneta
7. čer 2012

ahoj holky... u nás je to stejný ...11. měsíc snažení a nic z toho... už se snažím na to moc nemyslet, nebo se tak nějak pomalu smiřovat s tím, že to dítě nám prostě není přáno... ale je to hrozně těžký ☹

smima
autor
8. čer 2012

@blondatabruneta ahojky, mohly bych Tě trošku uklidnit, 11. měsíců to není zase tak dlouho, i když se Ti to může zdát. O neplodnosti se mluví až po roce intenzívního snažení, pokud se nedaří. Vůbec neztrácej naději, ono se to podaří a dočkáte se. Spousta holek taky píše, že nemyslet na to, že to je to, co nejde a že to jsou tlachy omílány pořád dokola, ale holky, mě to vážně pomohlo, až jsem se smířila s tím, že prostě mimi nebude. Ale chápu vás, je to hodně těžké.......

blondatabruneta
9. čer 2012

@smima no ono 11 měsíců a rok není už zas takovej rozdíl... ☹

soucke00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz