Co může zvýšit HCG? Chřipka? Cysta?

stazina
7. bře 2011

Ahoj , ráda bych se vám zeptala, zda jste se setkali někdy s tím, že vám ,,něco" zvýšilo hcg, ale těhu to nebylo...mě totiž yšel pozitivní test, i dkyž je manžel neplodný a tak mi moje mamka řekla, že to je určitě chřipkou, co jsem prodělala a kamrádka zase , že by to mola být cysta...no, na netu jsem k tomu nic moc nenašla druhá kámoška mi říkala, že je to jedině těhu...takže jsem z toho celke zmatená....odpoledne půjdu k dr. tak by mě zajímalo, na co se mohu připravit....Díky...možná , že to je trapas otázka, ale už fakt nevím... 😅 😅 😅

wacinka
7. bře 2011

mně to udělal utrogestan a následně pregnyl. ale pokud jsi nic taskového nedostala,tak bych fakt řekla jedině těhu a to že tvému muži řekli že je neplodný, tak neznamená že příroda není mocná, znám několik párů, kterým řekli, že muž nemůže mít děti, jelikož je neplodný a ejhle mají své vlastní dítko. 😉

stazina
autor
7. bře 2011

@wacinka děkuji za názor..nic z toho jsem nebrala...ale tomu, žejsem těhu zatím fakt nemůžu uvěřit..manžel měl na spermio některé hodnoty i nulové a kluky máme z IVf.tak uvidíme 😉

wacinka
7. bře 2011

@stazina připomínáš mi známou, první dítko mají z IVF a druhé přirozeně. jsem zvědavá jak to u tebe dopadne. dej pak vědět co to bylo, zda těhu nebo něco jiného 🙂

sylvka
7. bře 2011

stáňo,vím že některé léky to dělají,chřipka určitě neeeeee 😒 cysta neví.ale třeba na mamatestu je to napsané co by mohlo zfalšovat pozit.výsledek,tak mrkni.

wacinka
7. bře 2011

@sylvka řekla bych že cysta ne, já měla cysty a neměla jsem nikdy pozitivní test 😅 no jsme uvědavá jak to dopadne

stazina
autor
7. bře 2011

@sylvka ahoj, ty stará vojno🙂)))díky, sylvo, přečtu ten příbalovák...to víš, člověk je vždy tak netrpělivej, že ten paír k tomu ani nepřečte🙂)
Já si říkám, že chřipka je blbost..to by bylo najednou těhotných, když je chřipková epidemie 😉
@wacinka takže ymslíš, že ani cyta...tak to jsem fakt jelen...tak díky moc, dám vědět..

bellka
7. bře 2011

@stazina ahojky, pokud jsi, jak píšeš nebrala žádné léky, které obsahují HCG, jako Pregnyl, Pergonal, APL nebo Profasi, tak nezbývá, než věřit, že jsi těhotná. Chřipka, nebo antibiotika nebo jiné léky, by neměly výsledek ovlivnit. Ovšem zvýšená hladina HCG se může objevit např. při mimoděložním těhotenství nebo cyst vaječníků. Myslím, že o tom dokonce píšou i v příbalovém letáku mamatestu. Jinak jak už bylo řečeno, nebyli by jste ani první ani poslední pár, které doktoři odepsali, že přirozeně dítě nepočnou a nakonec se podařilo, je tady toho spousta, tak přeju hodně štěstí, ať je z toho normální, prosperující těhotenství 😵

sylvka
7. bře 2011

@stazina ahoj 🙂 tak ti budu držet palce,dvě nebo tři to už je jedno,ne? 😀

stazina
autor
7. bře 2011

@sylvka to jo , to máš pravdu..to už je v pohodě🙂)tak mi bychom ještě jedno brali a kdyby to bylo takhel přirozeně, mému muži by se vzneslo ego do nebeských výšin🙂
@bellka děkuju, já ještě najdu ten přibalový letáka a přečtu...a odpo ledne se určitě ozvu...snad máte všechny pravdu a bude to těhu...

stazina
autor
7. bře 2011

No jo , tak už jsem to našla...cysty vaječníku a mimoděložní, nějaké leéky ,a el to jsem nebrala...no ,já doufám,že mi aspon udělá utz...uff, to už mám nervy... 😝

wacinka
7. bře 2011

@stazina taak to fakt koukám, nikdy jsme neměla při cystě pozitivní test, tak jsem zase moudřejší

stazina
autor
7. bře 2011

Díyk, že jste na ěm myslely..tak na utz nebylo ještě nic vidět, ale říkal, že cysty to nejsouv žádnm případě,m to at jsem v klidu, nechal mi nabrat krev...vysledky fakt budou až ve středu nebo v pondelí, ale říkal, že sliznice vypadá na těhotenství....takže celekm pozitivní návštěva u dr...jenže....
oodhcodu jsem zamířila ještě do lékárny, koupil asi test a na něm jen slabá čárečka... 😒 takže tak

wacinka
7. bře 2011

@stazina ještě nevěš hlavu, pokud nekrvácíš a nešpiníš tak není nic ztraceno 😉

dlabinecka
7. bře 2011

@stazina Jo, tak já jsem taky neplodná -první dceru máme jen díky lekářům a hups -osm měsíců po porodu pozitivní těstík, že.. Takže myslím, že možné to klidně je. HCG opravdu jen tak něco nezvýší. Měli by z krve poznat, jak dlouho jsi případně těhu, když není nic vidět. Měla jsem to ted to samé, co Ty -sliznice vysoká, ale kde nic, tu nic, takže krev, krev pozitivní a hodnota odpovídala tomu, že nebyla ještě nic vidět 😉 Držím palce!!!!

stazina
autor
7. bře 2011

@dlabinecka a jak si to měla s testama? na nich to bylo hezk y vidět?

dlabinecka
7. bře 2011

@stazina Jo, to bylo. Test byl krásně pozitivní, ale to vůbec nemusí nic znamenat. protože rozsah výše HCG je dost veliký. Já měla hodnotu 416, ale na tohle stádium těhotneství je uplně normální nějakých 90-600 😉 Např. moje sestra měla test strašně slabounce pozitivní, sotva to bylo vidět a když šla k doktorovi, tak podle UTZ byla už v 7tt...

stazina
autor
7. bře 2011

@dlabinecka no,kéž by to opravdu nic neznamenalo a měla jsem to , jako tvoje sestra...já nevím, no,začíná mě být fakt jako na ms, dokonce mě snad i přestaly bolet prsa.... 😒 at
už je středaa a ty výseldky...

andara
7. bře 2011

To by me taky zajimalo. Pozitivni jsem pri cyste taky nemela, pak slaboulinkou carku a tehotna jsem byla a ted se mi stalo, ze MS zpozdena o tyden, bylo mi na zvraceni atd. 3testy slabe pozitivni a nakonec jsem to dostala! 😒

dlabinecka
7. bře 2011

@stazina To budeš mít výsledky z krve, až ve středu?!, Já je měla ten samý den asi za 5 hodin...☹ a vy jste to měli jak? Počítali jste s tím, že manžel je neplodný, tudíž žádná ochrana, Ty máš normálně MS pravidelně a ted nedorazila? (jsem si tak nějak vydedukovala 😅). určitě to nemusí nic znamenat, neboj se. Pokud byste se o miminko vysloveně snažili, tak si myslím, že by v tom mohla hrát hlavu psychika a pak by asi klidně bylo možné, že se HCG přeci jen nějak zvedne, ale tohle mi nepřipadá, to nic neznamená. A kolik dní máš teda spoždění?

dlabinecka
7. bře 2011

@andara tak to bych tipovala na to, že jsi otěhotněla, ale mimi se neuhnízdilo a v podobě MS odešlo ☹

kamcatkakoc
7. bře 2011

Ahojte, pročítám si vaše téma a měla bych na vás dotázek 😵 ....mám za sebou IUI a tři pozitivní testy...zítra jdu na krev 🙂 ,tak už se dozvím 100% pravdu, ale zajímalo by mě, jestli nevíte, jak dlouho může Pregnyl ovlivnit těhotenský test?
Děkuju moc za odpověď a nezlobte se, že jsem vám sem tak vtrhla 😵

stazina
autor
7. bře 2011

@dlabinecka jj, vydedukoval si to dobře🙂manžel nepodná, žádná ochrana , pravidelný cyklus 28 dní...ted mám zpoždění týden...nejprve několik testu se s tínem, pak čárka ílila...ale byly to ty testy s citlivostí deset.( dva jsem měla 25 kový ,a el čárka jako duch)..včera na 25kovém testě nic, na desítkovým dál sílila...dneska slaboulinká an 25kovým....no, prostě mi to přijde, jak to píšeš
andaře - otěhotněla jsem, ale neuhnízdilo se..a brzo odejde..prostě to nechápu..měla bych mít hcg už docela vysoké,né? tak proč to zkrátka není na tom testu pořádně vidět?

stazina
autor
7. bře 2011

@kamcatkakoc tak jestli jdeš regulérně na krev , jak tě pozvali, tak to určitě bude těhu!!!
Jiank záleží jaký Pregnyl si měla...já měla 1500j.a měla jsem slabou ještě 7den..8 dne jsem měla už bílo...kolik dní jsi od IUI?

stazina
autor
7. bře 2011

@dlabinecka jj a s tím vysledkem a ž ve středu je to teda síla, vid? Já jsem z toho taky urvana...on u nás je ten dr. jen dvakrát v týdnu,t akže dneksa vzal krev, pak to vezme do nemocnice a ve středu snad přiveze zase výsledky..ale prý je taky možný, že budou výseldky až v pondělí..no, to mě asi švihne... 😠

dlabinecka
7. bře 2011

@stazina A na tom desítkovém je čáka silná? kdyby mimi odcházelo, tak by měla slábnout... Rozhodně nebud pesimista!! Kdyby to nevyšlo, tak víš alespon jedno -jde to i přirozeně, takže se můžete klidně snažilkovat!!!! Ale určitě bych to ještě nevzdávala. HCg může být nižší z mnoha důvodů!! Nezapomen, že jsi poprvé čekala dvojčátka!! Mimochodem, já tedka, když jsem dělala test, tak jsem ještě hodně kojila -to by to mohlo taky zkreslit!! Takže hlavu vzhůru a žádné černé myšlenky. S tou neplodností si ti doktoři taky nejsou vždycky uplně jistí, že... Někdy si to příroda prostě rozmyslí. A rozhodně není důvod tomu nevěřit. Sílu čárky může ovlivnit, podle mě, cokoliv -například to, jak máš naředěnou moč. Jestli jsi dělala test ráno, tak kolik jsi toho večer vypila, jestli jsi nebyla v noci čůrat a já nevim, co všechno!!
A ta krev -když jí odveze někam -počítám do špitálu do laboratoře, tak ty výsledky musí přeci někde být!! Vždyt Ti je nutně nemusí zdělit zrovna on, ne? Já si krev taky nesla do špitálu do laborky a udělali to hned....

stazina
autor
7. bře 2011

@dlabinecka No,já ještě udělám zítra jeden test a pak už an to prdím, akorát mě to stresuje...a je pravda, že sjem dělal test odpoledne, hodně piiju, ale stejně..no, uviídme podle té krve..snad tedy ve středu a né v to pondělí.Jak píšeš, on to odnese do špitálu a když to mají hotový, tak mu to hodí do přihrádky a on to ve středu vezme, když jeden sem do ordinace....tak to snad udělaj..
Díky moc za podporu , většinou jsem optimista,ale ted už an to nemám, díyk, dobrou

kamcatkakoc
7. bře 2011

@stazina Tak já jsem měla myslím 5000j a po IUI jsem dnes 13.den. Zítra jdu na krev tak jak mě pozvali. 🙂 Snad to bude dobré....díky za info 😵

stazina
autor
8. bře 2011

@kamcatkakoc Haoj , tak jak jsi dopadla?Snad je to dobré..to by mě zajímalo, kolik může mít člověk 13 den po oplpnění hcg...myslím, že ten pregnyxl už je pryč..
Já si dělal ještě test dneska a je na něm čárka , ale stále slabá...čekám, kd yzačnu krvácet...nevíte, jestli hend jak se embryjko přestane vyvíjet, jestli se spustí ms?Achjo, jsou to nervy....děti mi tu řádí, musím jít🙂

dlabinecka
8. bře 2011

@stazina nebud pesimista. Já myslím, že nejde o to, že se přestane vyvíjet, to už je zahnízděné a samo třeba neodejde vůbec, ale spíš by šlo o to, že se neuhnízdí, a to by se spustilo krvácení (dejmetomu MS) do pár hodin... A ta čárka je jak moc slabá??

kamcatkakoc
8. bře 2011

@stazina Ahoj, dopadlo to moooooc dobře - jsem těhotná 😅 😅 😅 A hodnota HCG je 229,5, doktor říkal,že to jsou pěkné výsledky. Za týden znovu na krev a prý už dokonce i ultrazvuk 😵
Já měla na těch testech taky slabou čárku, teda až do dneška, to už bylo vidět,že zesílela 🙂 ,ale tři dny po sobě byla opravdu slabá,šak se podívej na můj fotoblog,mám tam fotky.