Další miminko - snažíme se a zatím se nedaří

pisisvori
12. zář 2013

Ahoj všem maminkám jednoho, dvou i více dětí, které se snaží o další a ono to nějak nejde. Nám se dcera (4 roky) povedla na první pokus. Druhé těhotenství bylo neplánované po jednom nechráněném sexu v podle mne bezpečnou dobu🙂, ale potatratila jsem v 9tt (před skoro 3 roky). Teď jsme se snažili od dubna / května...podařilo se v červenci, ale HCG nestoupalo a v 6tt jsem potratila. Protože mi v únor bude už 39 tak jsem dr. požádala o vyšetření a za 14 dnů jdeme na genetiku do Gennetu. Uvidíme, jestli se něco zjistí. Ale jak jsem pročítala diskuze, tak by asi byla dobrá i imunologie. Hlavně proto, že u mne se poporodu objevila alergie (slabá, ale na kde co🙂) a manželovi před 4 lety zjistili autoimunitní onemocnění, které si myslím, že by mohlo mít dost vliv. Ale vzhledem k věku se mi nechce snažit se rok a víc a rozhodně neplánuju ani žádné IVF..., prostě se buď podaří nebo holt dcera bude jedináček☹. Těším se, že se připojí maminky s podobným "osudem".

pisisvori
autor
13. zář 2013

nikdo se nepřidá??☹ škoda. Nechce se mi psát do témat snažení od léta, srpna....protože už se snažíme déle a protože tam jsou snažilky o provní a tak mají spoustu času na psaní a taky trochu jiné starosti🙂. Tak kdyby přece jen někdo chtěl sem🙂

golla
13. zář 2013

ahojky, děti zatím nemám žádné, taky se snažíme, už rok a nějak to nejde. Ale nevěš hlavu, je jasné, že mimčo mít můžete, jen se něco pokazilo. ;o)
My máme za sebou první měsíc s clostikem, věřím, že nám přinese mimčo, ne-li dvě. :o)

kudrliinka
13. zář 2013

ahojky, no, tak po přečtení možná mám co napsat... (i když pořád ještě doufám že to bude ok) ... mám 2,5 letou holčičku, taky na první pokus, teď tři měsíce "jedeme naostro" ... ani nemůžu napsat že se snažíme, protože se zase až tak moc nesnažíme a naše frekvence tulení je strašně malá...holt po 12ti letech vztahu to už není takové no...ale ... dneska jsem 30DC (vždycky ho mívám 26-27. vždycky), nikdy se mi nestalo že by se KARKULKA opozdila (krom samozřejmě toho těhu) ... a včera (29DC) jsem si dělala test a byl sněhobílý ☹ tak jsem z toho na nervy, co se to děje...

ilonne
13. zář 2013

@pisisvori A kolik ti je? My máme An taky z prvního pokusu a teď od dubna nic. Už jsem byla u dr. a prý všechno v pohodě až na hypofunkci štítné žlázy. Na autoimunitní choroby bacha, můžou dělat problémy s otěhotněním, ale myslím, že spíš u žen. Jde o to, že ženské tělo pak vlastně může likvidovat všechno jemu cizí.

nynyha
13. zář 2013

ahoj, no já díky bohu nejsem po žádném potratu, ale asi sem také patřím. Máme dvouletou holčičku a od ledna se nám zatím nedaří. Už jsem toho vyzkoušela hodně a nic. A to se nám malá podařila na třetí pokus. Tento týden jsem to konečně začala řešit s doktorkou. Zatím je vše tak, jak má, ovulace by teoreticky měla probíhat, jen to těhotenství nějak nechce přijít. Tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne...

mufinka26
13. zář 2013

@pisisvori ahoj taky se první dítko zadařilo na první pokus, ale na Jarouška sem musela čekat dlouhých 8 let, mezi tím sem prodělala jeden potrat v 10tt (po šesti letech snažení) Nakonec sme z manželem navštívili CAR, okamžitě sme podstoupili IVF a Jaroušek se nám podařil na čtvrtý transfér 🙂 Zjistili, že nemám ovulaci, tělo nefunguje, to těhotenství předtím ( co skončilo v 10tt) byl nejspíš záchvěv mého těla, kdy náhodou jedna ovulace byla. To se mi potvrdilo i ted, kdy sem měla ovulaci 1x za rok ☹ Takže 2.10 jdeme opět do CARu, abysme poslali žádost na naše 2.IVF 😉 🙂

pisisvori
autor
13. zář 2013

jé to mám radost , že jste se přidaly, i když bylo lépe kdyby se dařilo hned a bez problému.-)
@kudrliinka no my jsme na tom podobně 8 let spolu 5 let manželé a holt ten sex není jako po dvou letech, kdy manžel chtěl pořád🙂, ale vždy v tu správnou dobu byl až na duben, proto jsem psala od dubne/ května, protože v dubnu už to asi bylo po ovulaci.

@golla moc držím palce
@ilonne mě je 38 a pů☹. No já si právě myslím, že takhle může ta nemoc poškozovat manželovi spermie, tak jak poškozuje vlastní buňky ledvin....
@nynyha tak taky držím palce ať se podaří brzo, no se říká, že průměrná doba u zdravého páru je 6-9 měsíců, ale když se před tím dařilo hned tak to v člověku hlodá proč teď ne
@mufinka26 no tak aspoň víte jak na to🙂 a třeba to teď půjde i rychleji

ilonne
13. zář 2013

@pisisvori Mě bude za měsíc 35 🙂. Dr. mi říká, že jsme se s An namlsali, že není důvod proč by to teď taky nešlo přirozeně. Ovulaci mívám, občas nemám, což je normální. Ať se manžel na tohle zeptá tam, kde se léčí. Já jsem tohle řešila s revmatologem a endokrinoložkou.

mufinka26
13. zář 2013

@pisisvori snad, pořád se modlíme, aby manželův spermio byl pořád tak dobrej jak před dvěma lety. Manžel je silný diabetik. No ted to určitě půjde rychleji, už jen proto, že rovno půjdeme do IVF. 😉

pisisvori
autor
13. zář 2013

@ilonne už jsme nás objednala na imunologii do Podolí tak snad nám tam něco k tomu řeknou, možná už v tomGennetu za 14 dní řeknou, jestli je ta imunologie potřeba nebo ne.

katkagabinka
13. zář 2013

Ahojky, tak se přidám, 🙂 děti mám tři, partner dvě, a přesto se rok snažíme, respektive necháváme tomu volný průběh, a pořád nic, ☹ také nebudu nic podstupovat, žádné hormony, ani ovuli nesleduji, ale je to zajímavé. Ta třetí se mi povedla s anťou a prezervativem dohromady, asi se fakt měla narodit, všichni říkají že je to boží dítě, já dodnes nevím, jak to, a dr mi řekla, že se to stává. No a teď kdyby člověk vyloženě chtěl, tak to nejde. Dávám si limit do 40, je mi 38, cítím se rozhodně na míň, 🙂 , tak uvidíme. 😎 Zatím se mějte a snažení zdar Katka 🙂

pisisvori
autor
13. zář 2013

@katkagabinka teda tolik dětí, to si ani neumím představit🙂. Věkově jsme na tom stejně, ale já si někdy připadám na 80🙂

kocka5
20. zář 2013

Ahojte,o prvního mimáka jsme se snažili/nesnažili 10 měsíců a když jsme se chtěli silně snažit, byla jsem těhu.
A teď už 2,5 roku nic. Tento týden mám v plánu nasadit Clostilbegyt.
Pokud se do příštího roku nezadaří..........to budu mít 35...........tak fičím na nějaké větší vyšetření. Už mám toho dost. Ale určitě to nějak zvládnem😀

pisisvori
autor
20. zář 2013

@kocka5 jé tak to bych asi nevydržela snažit se 2,5 roku 🙂. ale nějak asi troch řešíte s dr ne, když máš už léky?

kocka5
20. zář 2013

Byla jsem u ní a dala mi ty prášky. Jen jsem si říkala, že to není možné...... že budu mít nějaký problém. Jsem optimista. Já si vždy dám nějaký termín...... a už se blíží..... a pak to budu řešit.

Dr. se tvářila, ať to ještě zkoušíme...... nevím, zda není lepší ji vyměnit.