Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

aranel6
23. pro 2009

Nádherný, doufám že pro většinu už i volný předštědrovečerní den,

mě už dnes čeká jen dokoupit ještě dva dárečky, zabalit je a pak už se těšit na Štědrý den u pohádek a cukrovíčka. Přepadla mě včera hrozná únava a dnes to není lepší, tak už se moc těším až budu mít hotovo a budu odpočínkovat. Nevím zda se sem zítra ještě dostanu tak všem přeju kouzelný Štědrý den, pod stromečkem to co jste si nejvíc přály a hlavně pohodu v kruhu těch co vás mají nejvíc rádi. A posílám velkou náruč naděje, že ten rok 2010 bude pro nás tím nejšťastnějším rokem. 😵 😵 😵 😵 😵

A připojuju aktuální už skoro vánoční tabuličku:
Zuzka (consti) 18 dc - včelička už účinkuje a naděje je tu veliká, že Silvestr přinese překvapení 😉
Klárka (cabal) 21 dc - první včelka už si našla místečko a brzy už vypukne stimulka ;)
Alenka (ally) 24 dc - po několika ovu čekání a doufání ve vánoční zázraky......tak kéž by - pěstičky máme zaťaty seč to jde 🙂
Ivča (aranel) 25 dc - čekáme a doufáme, že zázraky se dějí o Vánocích ..........držíme palečky ;)
Martinka (nicolka) 33 dc - ne(čekání) na mršku ...... huj mrško škaredá ;)
Veru (nikare) 34 dc - už bez utroše a čekáááá a my jsme napnuté-tak co Veru - my stále držíme pěstičky. 🙂

Kačka (slunicko) 19 tt těhulinka - a bříško roste a roste a prineznička s ním a mamka musí hoooodně odpočívat a magnézko si kapat!!!
Micha 8 tt těhulinka - je tam a ťuká mu srdíčko........co víc si přát, než jen to zdravíčko !!!!! A dnes už bude obrázek-těšíme se. 😵 😵 😵

ally57
23. pro 2009

Mesinko, moc děkuju 🙂 😵
A připojuju se ke chválení foteček - jsou opravdu úžasné a vám (zejména tobě 😉 ) to strašně moc sluší, to máte nádhernou památku, a malej Žežulka bude koukat, až vyleze, jakou má krásnou maminku! 😵

Tak, jdu balit dárečky a večer k mamince zdobit stromeček 😵

caki
23. pro 2009

ahoj holcinky,
jdu Vám popřát krásné Vánoce a hlavne ten spravny krok do Nového roku a samozrejme to nejdulezitejsi, kazde z vas mimiska do bříška... 😵

michamicha
23. pro 2009

ahojky, jdu na chvíli nakouknout, dneska nějak nic nestíhám, ale zase o to víc mám dobrou náladu 😉

Info z kontroly: jsme velcí 1,1cm, srdíčko nám krásně buší, odpovídáme 7+3 a podle pana doktora jsme v pořádku, ten hematom nijak neohrožuje miminko a začíná se vstřebávat, dneska mi spadl obrovský kámen ze srdce 😵
fotečku jsem dala do alba, tak se můžete kouknout 😵 manžel tam byl se mnou, tak mu dr. všechno hezky vysvětlil a ukázal, bylo to super 😵

A teď bych vám všem chtěla popřát krásné Vánoce a hodně štěstí v roce 2010, protože věřím, že v novém roce se na všechny snažilky usměje štěstíčko a připraví vám mimísky do bříška 😵

slunickoseznam.cz
23. pro 2009

Micho gratuluji k dobrým zprávám a ke krásnému obrázku lepší dáreček jste si letos nemohli nadělit 🙂 hlavně ať jste oba v pořádku a spokojení
Vám ostatním snažilkám přeji krásné Vánoce,hlavně hodně zdraví,štěstí a spokojenosti a hlavně to co si všechny přejete // pod stromeček a mimíska do bříška moc vám to všem přeji a pokud by jste to některé už letos nestihli tak věřím že rok 2010 je náš jak pro snažilky tak těhulky ať ta naše přání dotáhneme do konce mám vás moc ráda 🙂

murynka
23. pro 2009

micho moc moc gratuluji 😵 😵 😵 fotečka je krásná to je maličký drobeček 😵 😵 už ani nepamatuji že naše byla také taková 😅 je to krásné užívej si to 😉 😉

přeji všem krásné vánoce hodně štěstí,zdraví do nového roku 🙂
ale hlavně ty miminka do bříška 😵 😵

sluni a micha to tu rozjely tak naskakujte vy ostatní.... 😵

užijte si krásný čas vánoční 😵 😵 😵

asanaa
23. pro 2009

Moje milované říjnovky 😵
Chci Vám popřát krásné Vánoce a šťastný Nový rok.
Hrozně moc bych Vám přála // na testících a věřím že se v Novém roce(nebo ještě v tom letošníííím 😵 😵 😵 )dočkáte miminek v bříšku.
Posíláme pusinku a pohlazení Renata,Jirka,Matýsek a Filípek 🙂

nicollka
23. pro 2009

Ahoj holky konečně mám pc. Moc moc vám přeji krásné vánoce, bohatého ježíška, hodně lásky a snažilkám //.

Konečně jsem se dostala k tabulce a co nevidím jsem 32dc, včera jsem malinko špinila ráno jinak vůbec nic. V pondělí už měla být mrcha ale včera test bílý. dnes pomazlíme a uvidím jestli se zítra mrcha rozjede. Kéž by ne, ale testy bohužel asi jen stres.

consti
autor
26. pro 2009

Ahoj kočky, tak jaké byly Vánoce 😉 ?
Připojuji aktuální tabulečku, tentokrát v podstatě vánoční 😀 .
Zuzka (consti) 21 dc - včelička už účinkuje a naděje nevím jestli je, je mi divně, ale příznaky mám pořád nějaké už rok, takže klasika 😀
Klárka (cabal) 24 dc - první včelka už si našla místečko a brzy už vypukne stimulka ;)
Alenka (ally) 27 dc - po několika ovu čekání a doufání ve vánoční zázraky......tak kéž by - pěstičky máme zaťaty seč to jde
Ivča (aranel) 28 dc - čekáme a doufáme, že zázraky se dějí o Vánocích ..........držíme palečky ;). a jsme zvědaví, co teda 😉.
Martinka (nicolka) 36 dc - ne(čekání) na mršku .....A opět otázečka, jestli už mršule (ne) dorazila
Veru (nikare) 37 dc - už bez utroše a čekáááá a my jsme napnuté-tak co Veru - my stále držíme pěstičky. A stáále je to napínavé a Veru nenapíše a nenapíše 😠 😎 😉

Kačka (slunicko) 20 tt těhulinka - a bříško roste a roste a prineznička s ním a mamka musí hoooodně odpočívat a magnézko si kapat!!!
Micha 9 tt těhulinka - je tam a ťuká mu srdíčko........co víc si přát, než jen to zdravíčko !!!!! 😵
A zdravím i mamulky z druhé diskuze a přeji jim a děťátkům krásné svátky 😵

slunickoseznam.cz
28. pro 2009

Koukám že tabulka krásná už by jste se některé mohli přesouvat dolů do tabulky k nám těhulím
Mně už je dobře celkem jsem teď odpočívala tak i břicho přestalo bolet a mám teď přehled o tom jak se malá má co mně kope akorát že sem se smála že to bude edlík ona je v klidu a začne kopat vždycky když začnu něco jíst a nebo v noci když mi začne kručet v břichu,ale je to hrozně krásný pocit a přeju vám všem zažít ty kopanečky zatím je to legrační a roztomilé protože to nebolí a kope spíš v podbřišku ale až povyroste...
Zatím jsem díky cukroví a bramborovému salátku přibrala půl kila ale na to že jsme každy den někde na návštěvě kde nás pořád něčím krmí tak se držím statečně🙂
Tak hezké pondělí všem a holky dejte vědět jak na tom jste!!!!

consti
autor
29. pro 2009

Ahoj kočky, kde se všechny touláte??
Kači ahoj. Pohyby miminka, to musí být krásné 😉 . Jen si to užívej 😵 !!
Holky doplním tabulku a doufám, že si to konečně opravíte, nebo tu máme už několik těhulek a o to je to lepší 😀 😵 !!!
Zuzka (consti) 24 dc - včelička už účinkuje a naděje nevím jestli je, je mi divně, ale příznaky mám pořád nějaké už rok, takže klasika
Klárka (cabal) 27 dc - první včelka už si našla místečko a brzy už vypukne stimulka ;)
Alenka (ally) 30 dc - po několika ovu čekání a doufání ve vánoční zázraky......tak kéž by - pěstičky máme zaťaty seč to jde!!
Ivča (aranel) 31 dc - čekáme a doufáme, že zázraky se dějí o Vánocích ..........držíme palečky ;). A jsme zvědaví, co teda??
Martinka (nicolka) 39 dc - ne(čekání) na mršku .....A opět otázečka, jestli už mršule (ne) dorazila
😕
Veru (nikare) 40 dc - už bez utroše a čekáááá a my jsme napnuté-tak co Veru - my stále držíme pěstičky. A stáále je to napínavé a Veru nenapíše a nenapíše. Veruuuu, co je s tebou?????????????????
😕
Kačka (slunicko) 20 tt těhulinka - a bříško roste a roste a prineznička s ním a mamka musí hoooodně odpočívat a magnézko si kapat!!!
Micha 9 tt těhulinka - je tam a ťuká mu srdíčko........co víc si přát, než jen to zdravíčko !!!!!

consti
autor
30. pro 2009

Ahoj holky 😉 .Tady to teda žije 😀. Copak všechny dovolenkujete? To jsem v práci jediná? Ach jooo 😅 😝 .
Dnes jsem neodolala a testla jsem, abych věděla, jestli můžu pít a samozřejmě pusto prázdno, takže se zítra těším na šampáňo 😉 😎 . Samozřejmě je mi to líto, ale co se dá dělat, stejně jsem tomu tento měsíc nějak nevěřila 😖 . Teď mám dilema, jestli jít na ten pregnyl ještě jednou nebo co 😒 . Nejspíš se rozhodnu ještě jednou jít a zároveň si nechám vypsat tu žádanku pro manžu. Ale je to stejně pitomé, protože je pak to snažení takové na povel a já prostě nevěřím, že tak se to povede...navíc když nevím, jestli je manža po této stránce ok nebo ne. Fakt je to blbé rozhodování 😒 .
Tak pa pa a doufám, že taky napíšete 😉 .

nikare
30. pro 2009

Ahojky Zuzi,
no fakt to asi vypadá, že jako jediná makáš. Já mám teda dovču a jdu až v pondělí a jsem fakt ráda 😉 Vstávám tak v devět a dneska jsem místo snídaně myla kopu nádobí. Už mě to pěkně štve............my připadá, že nedělám nic jiného, než že tu vařím a meju nádobí (ségra už mě vytáčí). No tak jsem si malinko postěžovala. No a taky mě bolí břicho, tak to je taky nic moc, ale snad je to dobré znameníčko !!!! 😉 Honza mi teď odjel k rodičům natírat nějaký prkýnka, co včera ohoblovali a budou přidělávat na takové hospodářské stavení, který postavili na parcele, tak přijede tak až na oběd, ale dneska teda nevařím, ať si vaří kdo chce !!! 😀 Já si umyla vlasy a válím se na gauči s noťasem 😉 . No a odpoledne jedeme pogratulovat synovcovi, má dneska svátek.
Hele a na ten testík...............není třeba brzo??? No a s tím pregnylem............já teda přesně nevím, jak to funguje........jako že to podporuje ovulku??? Takže to je stejný, jako když jsem brala ten Clostyl??? Nám se to teda povedlo teď s tím clostilem, ale řízený to teda nebylo...........nevěděla jsem úplně přesně, kdy to přijde, prostě od určitého dne jsme na to hupsli a to dokonce okolo toho období jsme měli výpadek, protože jsem musela na tu pohotovost, jak mi bylo špatně.....takže pak tak 2 dny nic nebylo a já právě byla smířená s tím, že nic...........a ejhle !!!! 😅 😅 😅 A to Honza taky není po stránce spermia žádný superman..........spíš pod průměrem..........ale asi ty vitamínky, který nám byly doporučeny zabraly 😉 😉 😉

consti
autor
30. pro 2009

Ahoj Veruuuu 😉 😵 .
No, tak to věřím, že tě to vaření apod.štve. Já teda vařím v podstatě jen o víkendu, ale zase mám pocit, že pořád uklízím a žehlím 😝 . Zrovna dnes mě to čeká 😝 .
No Pregnyl by měl podpořit ovuli, kterou teda mám i tak, ale doktor to chtěl asi ještě posychrovat...Jestli je na test brzo, to netuším, ale vzhledem k tomu, že byl manža nemocný, tak poslední snažení bylo 13 dc a tak jsem dnes 12 dpo (ten 13 dc byl akorát těch 36 h po pregnylu, takže ovu, taky mě bolelo břicho ten den a druhý den, tak asi ovule byla)... A clostyl je teda něco podobného? Mně doktor právě doporučoval, ať jdu ještě další cyklus na Pregnyl a pak ještě jeden, že se často ten třetí cyklus s Pregnylem podaří. Tak do toho asi půjdu, ale zároveň chci manžu poslat na to spermio...ale celé je to takové na povel a jsem z toho akorát nervozní...Jinak my se snažili 9., 11. a 13. dc, pak už byla ta nemoc, tak už nic... 😔

nikare
30. pro 2009

Zuzi, tak já když to vezmu, tak se nám to podařilo taky na třetí pokus s clostilem. První dva měsíce nic, pak měsíc volno a to se to povedlo, ALE skončilo to tak, jak to skončilo a pak jsem dostala další dávku na dva měsíce no a jedna dávka mi nakonec teda zbyla (teda pevně doufám, že už jí teď nepoužiju) 😉 Je pravda, že to trochu na povel je, ale ne zas tak................(horší teda bylo, jak jsme měli nařízeno......ve čtvrtek okolo desáté večer - to bylo děsný) . Takže já bych ten pregnyl klidně ještě zkusila........... 😉 a jí manžel už nějaké ty vitamíny????

consti
autor
30. pro 2009

Veru manža nic nejí. Teda nejí nic na podporu plodnosti, jinak vitamíny jí 😉 . Bere nějaké multivitamíny. Uvidíme po tom spermiu, jak na tom je a podle toho by kdyžtak začal něco brát 😉.
Právě že doktor říkal, že ten Pregnyl opravdu často zabere až ten třetí cyklus, ale nevím proč. Možná na tom něco bude. Když už čekáme přes rok, tak snad se to ty dva měsíce nezblázní 😎. Ještě do toho asi půjdeme 😉.

nikare
30. pro 2009

Zuzi, já jsem Honzovi koupila to Cem-M, to je taky dobrý a pak ten nápoj Carnitargin - to je prý hodně blahodárné na pohyblivost, tak to klidně zkuste, není to přímo na spermio, ale je to pro sportovce, ale je to prý dobrý. Sice jsme na žádné kontrole nebyli, ale věřím, že to taky pomohlo a mě doktor doporučil multivitamíny Swiss one.......je to sice dražší (stálo to 204,-). Nevím, ale proč to nezkusit hned !!!! Třeba to začne působit všechno najednou 😉 😉 😉 Když to já spočítám, tak se nám to povedlo po roce a třech měsících !!!!

cabalkova
30. pro 2009

Ahoj holky, nemam zadne novinky, jenom vas jdu pozdravit v techhle poslednich dnech roku... ja verim, ze pristi rok bude nas a vsem se nam to zadari...

Zuzi, ja byt na tvem miste, tak manzu poslu na to spermio hned, aspon budete vedet, ze je ok a muzete se dal snazit s tim pregnylem...

veru... hezky odpocivej, at te brisko tolik neboli, ale na zacatku je to pry normalni, tak se niceho neboj a pekne se valej, mas na to rozhodne narok!!! 🙂

consti
autor
30. pro 2009

Ahoj Klárko,
však já ho tam pošlu, během ledna to určo stihne. Teď se k dokimu nedostanu a manža na spermio taky ne. Ale v lednu už to bude volnější, tak hned, jak jdu na další Pregnyl, tak si řeknu o žádanku. To by mělo být kolem 11. ledna 😉 . Klárko ci včeličky? Snášíš to v pohodě?? 😉
Veru díky, zkusím to pozjišťovat a kdyžtak koupím 😉 . U nás se snažíme taky něco přes rok, tak třeba to co nejdříve vyjde taky 😉 . Jak se jinak cítíš?

nikare
30. pro 2009

Ahojky Kláry,
to víš, že se válím, ale jak to doma ještě nevědí, tak mě moc nešetří !!! 😒

Zuzi, no cítím se celkem fajn. Minulý týtden mi sice nebylo moc košér, ale jenom po ránu, teď už mi nic není, ale břicho mě bolí, jako kdybych to měla dostat, občas trošku víc, ale jenom chvilku, pak to povolí !!! No a zrovna teď se cpu cukrovím 😀

slunickoseznam.cz
30. pro 2009

Nik mně bolelo břicho jako na ms až do třetího měsíce neboj jeto normální a brzo to přejde a těhu nevolnosti můžou teprve přijít a nebo taky nemusí já jsem dnes prolomila hranici +1 kg ale to je asi tím že jsem se přes svýtky vyžrala doháním těch 16 týdnů blití,já si šampaňo zítra určo dám v rozumném množství,ted jsme přišli z nákupu mnaža vaří oběd těstoviny z brokolicovou omačkoua já se jdu válet k telce,malá už mně zdraví dopoledne asi vegetila a teď už zase baletíí tak s eoptarujte kočky a veru chtělo by to přesun do spodní tabulky🙂

aranel6
30. pro 2009

Ahojky holčinky,

jdu taky jen pozdravit a popřát do toho roku s 10-tkou, aby byl ten nejšťastnější pro nás všechny.x-)

Já si teď ale dávám na pár týdnů úplný relax bez snažení, počítání, měření a všeho toho okolo a taky od Koníčka-potřebuju si vyčistit hlavu a i náš vztah si potřebuje od toho stresu odpočinout a trochu uvolnit.
Tak těhulky pěkně se šetřílkujte a bříška ať krásně rostou a s nimi i mimískové v nich. Ze snažilek ať než se vrátím už jsou taky těhulenky. Držím pěstičky papa vaše Aranelka
A aktualizuju teda aspoň svůj zápis:
Ivča (aranel) 4dc

consti
autor
30. pro 2009

Ahoj Ivčo,
tak se drž a hezky si odpočiň a vyčisti si hlavu!! Ono to občas chce se od toho trochu odprostit 😉 . I když mně už nepomáhá nic, ať na to myslím nebo nemyslím, stejně se nedaří 😝 😅 .
Veru, tak hezky odpočívej a neboj, bolení bříška nic neznamená 😉 .
Kačko, ty na sebe taky dávej pozor těhulko 😵 .
A tabulička:
Ivča (aranel)-4dc
Zuzka (consti) 25 dc - včelička asi nepomohla, psychicky se připravuje na mrchu a přesun k Ivušce 😀
Klárka (cabal) 28 dc - první včelka už si našla místečko a brzy už vypukne stimulka ;)
Alenka (ally) 31 dc - po několika ovu čekání a doufání ve vánoční zázraky......tak kéž by - pěstičky máme zaťaty seč to jde!! Alenko jak to s tebou vypadá??
Martinka (nicolka) 40 dc - ne(čekání) na mršku .....A opět otázečka, jestli už mršule (ne) dorazila 😉??

Veru (nikare) 41 dc 😵

Kačka (slunicko) 20 tt těhulinka - a bříško roste a roste a prineznička s ním a mamka musí hoooodně odpočívat a magnézko si kapat!!!
Micha 9 tt těhulinka - je tam a ťuká mu srdíčko........co víc si přát, než jen to zdravíčko !!!!!

slunickoseznam.cz
30. pro 2009

vča (aranel)-4dc
Zuzka (consti) 25 dc - včelička asi nepomohla, psychicky se připravuje na mrchu a přesun k Ivušce
Klárka (cabal) 28 dc - první včelka už si našla místečko a brzy už vypukne stimulka ;)
Alenka (ally) 31 dc - po několika ovu čekání a doufání ve vánoční zázraky......tak kéž by - pěstičky máme zaťaty seč to jde!! Alenko jak to s tebou vypadá??
Martinka (nicolka) 40 dc - ne(čekání) na mršku .....A opět otázečka, jestli už mršule (ne) dorazila ??

Veru (nikare) 41 dc

Kačka (slunicko) 20 tt těhulinka - a bříško roste a roste a princeznička s ním,která už krásně kope a mamka už nemusí magnézko a přibrala první kilo🙂
Micha 9 tt těhulinka - je tam a ťuká mu srdíčko........co víc si přát, než jen to zdravíčko !!!!!

consti
autor
30. pro 2009

Jééé Kači promiň, já u těhulek vždy mrknu jen na týdny. To kopání jsem tam mohla připsat 😅. A to kilčo je super úspěch 😀 😉 . To já jednou budu jak velryba a to jsem štíhlá 😎.
Verunko, u tebe zatím píšu dny cyklu,s nad nevadí. Pokud se chceš přesunout, tak oki 😉!

slunickoseznam.cz
30. pro 2009

No Zuzi já jak velryba vyapdám už teď zítra bud fotit břicho,já mám docela velké břicho akorát na váze to zatím ještě není vidět naštěstí 😀
Dneska jsem nějaká mimo bolí mně hlava tak se asi brzo uložím ke spánku zítra to teda bude náročné a jestli do půlnoci neusnu budu dobrá a pak už nás čeká ten N8š magický rok 2010 jka pro těhule tak pro snažilky 🙂
Hezkou dobrou noc všem papanek

consti
autor
31. pro 2009

Ahoj holky, tak se přesouvám k Ivče, dnes jsem to dostala 😝 . Je mi zle, jak nikdy, mám šílený průjem a už dvakrát jsem málem zvracela, zatím to zaháním kofolou a klidem. Ještě, že nám dal šéf dnes volno, jinak bych v práci asi zkolabovala. To bude zase Silvestr 😝. Ale už mi začíná být líp, zvracet snad nebudu... 😅 .Doufám, že vstup do nového roku 2010 bude lepší.
Kači taky věřím, že to bude i rok nás, snažilek 😉 😉 !

consti
autor
31. pro 2009

A ještě tabulečka:
Zuzka (consti)-1dc, včelička nepomohla a mě je dnes akorát tak zle 😝 😅
Ivča (aranel)-5dc
Klárka (cabal) 29 dc - první včelka už si našla místečko a brzy už vypukne stimulka ;)
Alenka (ally) 32 dc - po několika ovu čekání a doufání ve vánoční zázraky......tak kéž by - pěstičky máme zaťaty seč to jde!! Alenko jak to s tebou vypadá??
Martinka (nicolka) 41 dc - ne(čekání) na mršku .....A opět otázečka, jestli už mršule (ne) dorazila ??

Veru (nikare) 42 dc 😵

Kačka (slunicko) 20 tt těhulinka - a bříško roste a roste a princeznička s ním,která už krásně kope a mamka už nemusí magnézko a přibrala první kilo. A nevypadá jak velryba, jen má krásné bříško 😉 😵!!
Micha 9 tt těhulinka - je tam a ťuká mu srdíčko........co víc si přát, než jen to zdravíčko !!!!!

slunickoseznam.cz
31. pro 2009

Tak to mně mrzí zuzi tak snad příště,at je ti brzo lépe
Chci vám ppřát pohodového silvestra a úspěšný vstup do roku 2010,plného zdraví,štěstí,lásky těhulím co nejlepší porod a zdravá miminka a všem snažilkám ať to už brzo přijde a uvidíte ty nejkrásnější // věřím že v roce 2010 vyjde všem přejí katka Jirka a kopající mimi
V albíčku je aktuální břicho tak snad vás ten pupek neodradí 😀 😀

mar26
31. pro 2009

Holky přejeme Vám i vašim prckům s Naty a manželem vše nejlepší do roku 2010....ať jste všechny těhulky nebo maminky,manžílkové a přítelové moc nezlobí, zdraví a hodně splněných přání-i když to největší je asi pro všechny miminko....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru