Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

ally57
23. led 2010

ahoj holky 🙂

Ivčo, to je mi moc líto.... ☹ přece se to někdy musí zlomit... ale neboj, já tu s tebou budu jako snažilka do party, dokud neotěhotníš, a pak tu zůstanu sama samotinká, protože všechny zbývající říjnovky snažilky už budou tutově za chvilenku těhulky - což vám opravdu ze srdíčka přeju - ale bude mi tu trochu smutno... 😢

Klárko, ještě mám pár otázek na IVF:
1. jak se to dělá, když to napoprvé nevyjde (ptám se kvůli sobě!!! tobě to vyjde!!! 😉 ) a jsou nějaké mrazáčky, tak se to tam nasazuje kdy? Teda jako myslím v souvislosti s tím, že ti přece zraje tvé vajíčko - tak to se nechá projít ovulace a pak se to tam nasadí...? A co když by se otěhu přirozeně v tomto cyklu... nebo jaká je praxe...?
2. za transfer mrazáčků se taky platí...?
3. zamrazí jich kolik chceš, třeba i jen jedno...?

S tím počtem je to mazec - strašně těžké se rozhodnout... ale co má být, to bude 😉

Jinak vám musím říct, že mi bylo v noci tak strašně blbě, že to ani nejde popsat... tak hnusný pocit úzkosti, strachu a prázdnoty, který mě vzbudil, bych nikomu nepřála... pak jsem se z toho celá rozklepala a bušilo mi srdce, ledový ruce, horká hlava, tuhnoucí čelist - no fakt lahůdka 😝 ... nevím vůbec, z čeho to mám... nepřipadá mi, že bych teď byla nějak moc ve stresu... ale psychika je mocná... takže z toho vidíš, Klárko, že já už z toho všeho asi opravdu blázním... 😀 (asi moje podvědomí ví líp, jak to je... to se oblafnout nedá 😉 )

nicollka
23. led 2010

Ahoj Ivčo tak to je mi lííííto, i já sem si to oddepčila všechno, ale těším se na nového doktora tak mám v sobě takové pozitivum že teď už to musí vyjít, nejlépe kdyby už do valentýna:D ale to bych chtěla super zázraky :D

aranel6
23. led 2010

Alenko,
to by jsi chuděrko semnou musela být do důchodu a to nebudeš a hotovo-brzy budeš těhulka jako ostatní. 🙂
Ty noční pocity jsou hrozný-kšá od Alenky noční můry
já měla dva takové sny před 14 dny-jsem se vzbudila úplně zmrzlá a vyděšená a pak jsem dvě hodiny čučela do stropu a nemohla usnout-bála jsem že se ta noční můra vrátí a za ráno jsem byla fakt šťastná-jak píšeš psychika s náma cvičí.

Marti, o tom to je na něco se těšit a hned je člověku trochu líp-já taky vím,že zítra už to bude zase trošku lepší a já se moc těším na dovolenku do Itálie.
Budu moc držet pěsti,aby ten Valentýn vyšel a proč by ne,když tě dokťa pohlídá a načasuje ovu,tak by to klapout mohlo.Uvidíš ve čtvrtek-to už budeš moudřejší. 🙂

ally57
23. led 2010

Ivčo - já mám u sebe občas taky takový dojem s tím důchodem... ☹ 😀 už mi to vážně připadá dlouhý a když vidím, že někomu to třeba trvá ještě mnohem dýl, tak mi to optimismus nepřidává... Ale zase je pravda, že valné většině holek to trvá o hodně kratší dobu - takže myslím, že už bychom si trochu totho těhu-štěstíčka opravdu zasloužily - všechny, jak tu jsme 🙂 Jenže ono to asi není za zásluhy... 😒 😀 Tak ti přeju, Ivčo, ať tě co nejdřív přejdou chmury a máš zase dost sil a optimismu do dalšího kola 😉

Noční můry jsou hnus - to je stokrát horší, než když je mi špatně a zvracím - což byl zamlada pro mě vrchol všech špatných stavů 🙂 Proč člověku nemůže zůstat ta dětská naivita... to by mi asi bylo líp... 😅 takhle mě napadají divný věci... 😕

Marti - nová nadějě je fajn - a Valentýnský dáreček - no proč ne? 😉

Holky, víte co by mě fakt zajímalo - CO přesně se děje v mém těle po IUI = proč nedojde k oplodnění vajíčka - jestli ho ty spermijky nenašly nebo ho ignorovaly nebo se vzájemně odpuzují nebo plovaly do druhého vejcovodu... nebo jestli došlo k oplodnění, tak proč se neuhnízdilo - v jaké fázi se to pos... To by bylo zajímavý dát tam nějakou mikrokamerku a sledovat to 😉 divím se, že to ještě nikdo nezkoumal... asi by to bylo drahý, žejo... 😅

consti
autor
23. led 2010

Ahoj holčinky.
Ivuško, nesmutni prosííííím 😅 !!! Ani nevíš, jak já tě chápu, mě to samé čeká za pár dní, možná už zítra. Včera mě chytla opět parádní migréna, tak už jsem myslela, že mrcha přijde už dnes, ale zatím nedorazila (což je dobře, když jsem teprve 24 dc) 😝 . Ale pomlau začínám špinit, takže mrchu tipuji na zítřek nebo pondělí, ale pravděpodobně prostě opět dorazí 😔 . Takže za chvíli vám tu budu depkařit já 😒 . Jůůů Ivčo a vy pojedete na dovolenou do Itálie 😵? Tak to se těš 😉. My chceme v září na jih Francie k moři, tak se taky už teď moc moooc těším 😉. Samozřejmě bych byla raději, kdybych v září už řešila něco jiného, ale pokud ne, tak bude ta dovča alespoň malou útěchou. Přecejen se pak s dětmi někam pár let nepodívám 😀 😎.
Jinak já opravdu věřím, že nám to všem tento rok vyjde 😉 😵 !!
Alenko, to by mě taky zajímalo, jak to chodí nejen po IUI ale celkově. Jako kde je ten problém, co je špatně... 😅

aranel6
23. led 2010

Holkyyyy Mesinka rodíííí 😵 😵 😵

aranel6
23. led 2010

Alenko,
tyhle úvahy proč či kde-radši pusť z hlavy- i když film by to byl zajímavý-kdyby se dala mikrokamerka vyslat spolu se spermijkama a pak sledovala co se děje 🙂

Já si taky kolikrát po ovu říkám-trefili se ty spermijky-našli vajíčko a jak by asi bylo embrijko veliké - kolik by už mělo buněk-a myslím že to pak může vývolávat ty úzkosti-protože jediné co dorazí je mrcha jedna hnusná

Zuzi, držím aby to nebyla mrchule-na ní je brzy-moc bych ti přála aby to bylo špinění jako u Veru a hlásilo se mimi.

My jedeme taky v září-hrozně se těším-jedeme na Ischii-teda doufám letíme. 🙂

consti
autor
23. led 2010

Ivčo, tak to je super. My chceme taky letecky 😉 . tak to si pak budeme sdělovat dojmy a nebo ještě líp, budeme si sdělovat dojmy o roustoucích bříškách 😉 😀 😵 .
Jinak u mě to bude spíš opravdu ta mrcha, mívám často takto špinění před mrchou 😅 😝 .

aranel6
23. led 2010

No tak Zuzi co kdybychom si sdělovalý dojmy jaké to bylo na dovolené s rostoucím bříškem. 😅

consti
autor
23. led 2010

Ivčo tak to by byl ideální scénář, ale já s pupíkem určo nikam nepojedu, budu tak či tak na rizikovém a dovču bych neriskovala 😎 .

aranel6
23. led 2010

Já jsem si řekla že mezi 16-29.týdnem pokud by bylo vše Ok,tak bych letěla i s pupíčkem.
Ale to už bych asi chtěla moc.

aranel6
23. led 2010

Zuzi, ty máš rizikové už dané?
Já bych ráda aspoň část těhu pracovala-no zase řeším co ještě nenastalo-prostě velká řešitelka. 😔 😅

consti
autor
23. led 2010

Tak to jsi dobrá, já budu dost poseroutka a taky bych se bála mořské vody a celkově tak nějak všeho 😅 . Ale jak říkám, mě jednou čeká rizikové (ten myom), tak riskovat nebudu 😉 . Pokud bych měla ale normální těhu, tak bych asi taky nebyla proti dovče 😉 .

aranel6
23. led 2010

Tak se budeme těšit na dovolenku a třeba vyjde to druhé. 🙂

consti
autor
23. led 2010

Ivčo díky tomu myomu budu mít rizikové a já právě praovat nechci. Doufám, že jednou neschopenku dostanu co nejdříve 😉 . Nejsem ulejvák, ale ty stresy by asi ničemu neprospěly a pracovat budu ještě další x let, ale těhotná budu třeba jen jednou, dvakrát 😉 .

aranel6
23. led 2010

No to máš pravdu-taky jsem o neschopence uvažovala, ale zplácíme ještě byt a každá kačka je dobrá,ale nebudu předbíhat-neschopenku bych dostala bez problémů kvůli práci s chemikáliemi-i tak bych nesměla některé práce dělat 🙂

Už aby to bylo,ale zatím se prostě musíme těšit na dovolenku. 🙂

slunickoseznam.cz
24. led 2010

Ahoj holky tak Natálka včera poprvé ukázala tatínkovi jakou má hlavu🙂))večer jsme hráli kdo má větší břicho a najednou taková obr.boule a začala se hýbat tak jsme se tak začali smát🙂)))
mesince drřím palce a to pak už budu na řadě jáááá 🙂

consti
autor
24. led 2010

Ahojky.
kači, to je krásné.
Jinak info pro všechny, začínám opravdu špinit, takže se mrcha blíží.Jjestli bude ten průběh podobný jak minule, tak snad nepůjdu do práce. Bylo mi hrozně zle 😅 😔 😝 ...

aranel6
24. led 2010

Zuzi, držím aby nedorazila a pokud jo, tak bezbolestná.

Já si ji tentokrát taky vyžírám-asi jak je zima,tak ty křeče jsou silnější a bolestivější -no ale snad už jen dnes-víc než 2 dny mě většinou bolesti netrápí,tak snad už bude lepší noc.

aranel6
24. led 2010

Kači, tak Natálka už boulíkuje jo-chi-to je srandovní. 🙂 😅

aranel6
24. led 2010

A ještě teda rychlí souhrn:
Ivča (aranel) 2 dc - co se dá dělat zase je tu mrcha - tak ať rychle skončí a jedem dál
Martinka (nicolka) 9 dc - tak snad už je mrška pryč a příští týden dokťa může pohlídat ovulku
Klárka (cabal) 19 dc - tak folíčci určitě krásně rostou a v pondělí si je pan Dr. ještě zkontroluje a pak už se jde na to nabere to rychlý spád a věříme ve šťastný konec
Zuzka (consti) 25 dc - huš mrcho pryč a snad ten Pronatal už nebude třeba
Alenka (ally) 26 dc - 9 dpIUI, v únoru ISCARE-věříme že už nebude třeba a i Jonáš si to myslí a Alenka pro to dělá co se dá - tak šup mimísku hnízdit a brzy se těšíme na dvě čárečky

Kačka (slunicko) 24 tt těhulinka - to to letí - Natálka roste a maminka o ní ví čím dál víc a maminka chodí cvičit a Natálce se to líbí a fotit se jí obličejíček nechtělo-prý jen zadeček nebo nic.
Micha 13 tt těhulinka - mimísek krásně povyrostl a přesně odpovídá svému stáří a mamince i slzička ukápla dojetím, co už všechno dovede - tady už se blíží konec I.trimestru
Veru (nikare) 10 tt těhulinka - týdny krásně naskakují, 1.2. uzv a to už bude krásně ťukat srdíčko - už se to opravdu rychle blíží

slunickoseznam.cz
24. led 2010

Tak holky nezbývá mi než vám popřát a´t ta mrcha co nejdřív skončí a šup do dalšího kola
Držíme všem palečky a zuzi nemůže to být uhnizďování??

consti
autor
24. led 2010

mesinka má chlapečka 😵
Splněný sen dnes 24.1.2010 oznamujeme Vám,Ondrášek Hlinka narodil se nám!Hvězdičky života mu v očích svítí a v pěstičkách svírá své i naše bytí!Míru 50cm a váhu 3,56kg má.....hlásí šťastná rodina

cabalkova
24. led 2010

Ahoj alenko, tak teda tvoje otazka, pokud na ne umim odpovedet: nasazuji se v dalsim cyklu, sleduje se ovulace a sliznice, a pak se to nasadi. Myslim, ze aktualni ovulace se neresi, asi se nepredpoklada, ze by se to najednou povedlo prirozene... no a kdyztak bys mela dvojcatka, no. Ano, zamrazi i jednoho cudlika, za transfer se plati, neco je za rozmrazeni (coz cudlici nemusi prezit) a neco za vlozeni, cca asi 5500...

Mesince moc a moc velke gratulace, to je prima.

Jinak zitra v 10.15 me ceka (zrejme) posledni kontrola a dozvim se, kdy bude OPU, teda pokud folici zase o neco narostli, tak pak podam hlaseni. 🙂

ally57
24. led 2010

ahoj holky🙂

Mesinka už to má za sebou, hurá 😵 teda vlastně spíš má všechno před sebou 😀 😵 tím víc hurá!!! 🙂 Gratulace veliká! A už se moc těším na fotečky Ondráška i novopečených rodičů 🙂

Klárko, děkuju za vysvětlení - ti mrazáčci jsou pro mě taková naděje, jako že kdyby to nevyšlo napoprvé, nemusí se to celé podstupovat celé znova... když jsou a když přežijí... Držím ti moc palečky na zítra, ať je optimální počet i velikost a brzičko už máš z krku OPU a zpátky v bříšku toho největšího bojovníčka! 🙂

Zuzi - třeba to ještě může být uhnizďování... ale já vím, jak ti je - já jak začnu špinit, tak taky už házím flintu do žita - a ještě jsem se, bohužel, nespletla... 😒 Ale Verča měla taky špinění a koukej, jak to dopadlo - takže není to dané... Kéž by to tak bylo i u tebe...! 🙂

Kačko, to je sranda s tou hlavičkou - to musí být fakt úžasný - vůbec si to neumím představit (to je jasný 😀 ), ale určitě to je prostě zázrak 😵

Ivčo - ať je mrcha brzy fuč a bolesti s ní!!! To je fakt vopruz - jako by nestačilo, že člověk zjistí, že to zase nevyšlo - to ještě z něj musí crčet krve jak z vola a musí mít bolesti a příšernou náladovost a beďary... to fakt musel vymyslet nějakej velkej vtipálek... 😠

consti
autor
25. led 2010

Ahoj holky,
tak mrcha zatím nedorazila, ale už se blíží mílovými kroky, mám pěkné ms křeče 😔 😝 . Ach joo 😔 😅 🙄 .
Jinak jediný nový příznak, který jsem ještě neměla 😀 je to, že mě často bolí tento cyklus hlava. Jindy mám migrénu tak 1-2 x do měsíce a teď už jsem ji měla 4 x a to fakt hroznou, prášky nepomohly, prostě nic 😅 😔. Mám to většinou hormonálně, tak se mi v tom těle ty hormony asi pěkně mlátí, to bude tím Pregnylem, fakt paráda 😝 🙄 . No jeden cyklus s Pregnylem snad ještě přežiju a pak hurá na ten Pronatal 😵 ! Se tam snad začínám těšit, či co 😀 .
Ivčo, snad už bude líp a bříško tě nebude zlobit 😉 .
Klárko, teda to je napínavý 😉 . Držím palečky, za chvíli budeš mít mimíska v bříšku. 😵
Alenko co ty? Jak jsi na tom po IUI? 😉 😎

consti
autor
25. led 2010

Tak dokud ještě mršule nedorazila, tak dám tabulku 😀 😉 .
Ivča (aranel) 3 dc - co se dá dělat zase je tu mrcha - tak ať rychle skončí a jedem dál
Martinka (nicolka) 10 dc - tak snad už je mrška pryč a příští týden dokťa může pohlídat ovulku
Klárka (cabal) 20 dc - tak folíčci určitě krásně rostou a v pondělí si je pan Dr. ještě zkontroluje a pak už se jde na to nabere to rychlý spád a věříme ve šťastný konec
Zuzka (consti) 26 dc - huš mrcho pryč a snad ten Pronatal už nebude třeba. Obávám se, že Pronatal bude potřeba 😝.
Alenka (ally) 27 dc - 10 dpIUI, v únoru ISCARE-věříme že už nebude třeba a i Jonáš si to myslí a Alenka pro to dělá co se dá - tak šup mimísku hnízdit a brzy se těšíme na dvě čárečky. Alenko, to už by mohlo být něco vidět na testíku. 😉

Kačka (slunicko) 24 tt těhulinka - to to letí - Natálka roste a maminka o ní ví čím dál víc a maminka chodí cvičit a Natálce se to líbí a fotit se jí obličejíček nechtělo-prý jen zadeček nebo nic.
Micha 13 tt těhulinka - mimísek krásně povyrostl a přesně odpovídá svému stáří a mamince i slzička ukápla dojetím, co už všechno dovede - tady už se blíží konec I.trimestru
Veru (nikare) 10 tt těhulinka - týdny krásně naskakují, 1.2. uzv a to už bude krásně ťukat srdíčko - už se to opravdu rychle blíží

slunickoseznam.cz
25. led 2010

Ahoj holky alčo je to super a večer když mně kope tak už vím kde protože m poskakuje břicho a dělají se boule
Určitě to taky brzo poznáš a zažiješ
Mesince aky gratuluju že už se chudák netrápí a má chlapáka u sebe a to teď zanmená že další na řadě kdo bude roidt jsem jááá 😀 😀 😀 😀
Zuzi mně teď v těhotenství taky často bolívá hlava a to jsem předtím ani nevěděla co to bolení hlavy je
Kolárko myslíme na tebe a držíme palečky včera jsem vysvětlovala mamině jak to vlastně funguje to ivf si teď hraju na frajerku když už od tebe něco vím 😀 😀
Všem přeji krásné pondělní ráno já mám ve 14:00 další přednášku otec u porodu,bolesti v těhotenství kdy do porodníce atd....a na bazén dneska nejdu když je venku takový mráz
A od zuzky pryč mrcho škaredáá!!!!!!!!!!!!!!!!!

consti
autor
25. led 2010

Ach jo, proč nás ta mrcha tak trápí? Mě bolí břicho, už mě to neba 😝. Kde vůbec všechny jste? Pracujete? Já to mám dnes naštěstí malinko volnější 😉 .

slunickoseznam.cz
25. led 2010

Ahoj Zuzi tak to je fajn že máš volněji já se taky nějak nudím dopoledne manža je v práci v televizi nic
K říjnovkám teď moc nechodím si tam připadám jak páté kolo u vozu kolikrát tam příjdu tak si ani nikdo nevšimne že tam jsem
Tady ve snažilkách mám větší podporu od vás a i když jdu na kontrolu držíte mi palce a podpoříte mně 🙂 a to věřím že vám musí být smutno když já chodím na kontroly a píšu o malé vím jaké to je a to na vás obdivuju a mám vás moc ráda

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru