Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

cabalkova
16. črc 2009

micho, tak si kup citlivejsi test, at je neco videt. Potrebujeme tu nutne // 🙂 🙂

ally57
16. črc 2009

Ahoj holky 🙂

Klárko - a nebude mi ten váš pan doktor říkat věci jako "Jenom rok - to nic není, to je teprve začátek...!" 😀 to jsem v Pronatalu slyšela od dvou doktorů a myslela jsem, že mě šlehne... 😠 Tak jsem si říkala, jestli by nebyla lepší doktorka - jako ženská - že by mohla mít víc empatie...
My se nesměli snažit 2 DNY před IUI!!! 😲 To je teda nespravedlivýýýýý... kdyby nám to nezakázali, tak jsme na to mohli skočit, jak jsem cítila to píchání a kdoví, třeba už bych byla těhule... nojono, co CAR, to jiný přístup - ale ten váš se mi líbí o hodně víc! 😉 😀 Tak teď už věřím na beton, že se tu za pár dnů vytasíš se dvěma dálnicema! 😀 😵

Taky bych šla někam za kultúrou - nebo aspoň bych šla někam ven - tak snad dopracuju dřív než se setmí a vytáhnu manžílka aspoň na procházku 😉

Holky, když já mám pořád takový vnitřní pocit, jako že by se to mělo podařit přirozeně.. jako abych ještě nic nedělala... nevím, jestli ho mám poslechnout nebo jít slepě tvrdě "za svým"... většinou mívám dobrou intuici, ale teď nějak nevím... co myslíte...? Říkala jsem si, že stejně už nic nedoženu, mladší už nebudu a pár měsíců už mě nevytrhne...

Micha - rovněž tam nic nevidím, ale důležité je, co vidíš ty! 🙂 A je ta čárka silnější než včera...? A Klárka má pravdu, kup si ten počůrávací mamatest, ten má citlivost 10 (ten namáčecí 25) 😉

ally57
16. črc 2009

Klárko - podej, prosím, podrobné info, až budeš tetička 😉

slunickoseznam.cz
16. črc 2009

Ahoj Allynko jak se máš dneska?

mar26
16. črc 2009

kuk kontrola 😉 😵

jdu mrknout na michu...pořád to vypadá nadějně 🙂 ,to mám radost a držím palečky na zítřejší testík

ally mamatestík má jeden citlivost 20 a namáčecí 25..těch s 10 je málo,myslím,že Combo II-taky jsem ho měla a ještě nějaký
A jestli máš pocit,že to půjde samo,tak na to dej a věř tomu...vnitřní pocit udělá hodně!!

cabalkova
16. črc 2009

Ally... pan doktor mi minuly tyden delal jeste posledni vysetreni - pruchodnost vajecniku, a vse bylo ok. A pak rikal, no jo, ono by se reklo vse v poradku, ale za chvili to bude uz rok a pul, co se snazite, je vam 35, rozhodnete si to, ale myslim, ze by nebylo moudre rict si: je vse ok, budeme se snazit prirozene. Moc mi tim pomohl, protoze ja ho tak jako tak cvhtela rovnou prosit o prvni IUI a on to sam navrhnul, tak jsem byla moc spokojena...

Z vlastni zkusenosti bych ti doporucovala zavolat do nejakeho toho jineho CARU, objednat se (ono stejne bude chvilku trvat, nez na tebe budou mit cas) a do te doby to nechat bezet prirozene. Uvidis, uklidnis se tim, ze na tebe nekde ceka pan doktor, ktery urcite pomuze a budes vedet, ze kdyz se do te doby nezadari, tak tomu zkratka zkusite pomoct. Ja jsem se prave tihle hrozne uklidnila. I jsem prestala mit takove ty depresivni nalady, jako ze my nikdy zadny mimino mit nebudeme a podobne....

Jinak v Gestu jsou udajne super vsichni, jak uz jsem psala, my mame pana doktora Alexandera (obcas s nim jsou komicke historky, protoze je Slovak, tak se me treba v ramci uvodniho pohovoru ptal, jestli si nekdy prosmatavam prsa - kvuli prevenci, nebo ze mi injekci pichnou do zadku, prijde mi to roztomily a aspon u toho clovek neni tak svazanej 🙂 ) a jsme moc a moc spokojeni. Zvlast pokud se mu podarilo "udelat" nam mimi. 🙂

Jinak svagrovce od rana vyvolavaji porod, uz ji pry normalne jedou porodni bolesti, tak myslim, ze do vecera bude Franta mezi nami. 😉

slunickoseznam.cz
16. črc 2009

Ahoj docela dost mně začíná bolet břicho tak mrchule už je na cestě jen kdybych nemusela do práce tak vám všem přeji hezký zbytek dne užijte si sluníčko i za mně a né že budete zase večr provokovat jako minule 😀 😀 papa snažilky

cabalkova
16. črc 2009

Ty sluni, a vis jiste, ze to je mrcha? Pocatek tehu vypada totiz uplne stejne. 🙂 Aby tys nakonec jeste nepredbehla michu s dalnicema... 😉

slunickoseznam.cz
16. črc 2009

Ne boli mne predmrchovsky bricho a mrchu mam dostat v sobotu nebo v nedeli a boli mne to od rana ja vlastne ani envim kdy byla tento mesic ovu a jestli jsme se v te dobe snazili moc jsme tomu tento mesic nedali mnazel byl nemocny

cabalkova
16. črc 2009

No, tak treba to zrovna diky tomu bude ono. 🙂 A kdyz ne, tak pristi mesic pojedete nanovo. 🙂 Ja kdyz vim, ze se nezadarilo, tak jsem vzdycky za mrchu rada, ze to aspon budeme mit za sebou a muzeme se zas zacit snazit... nejhorsi to bylo ted, jak jsem prisla o to casne tehu... to jsem mela cyklus 60 dni... a jeste jsem musela na vyvolavacku... no desna beznadej... ale uz je to zas dobry... 😎

slunickoseznam.cz
16. črc 2009

No ja ma ted ms pravidelnou mam desne nafoujle bricho a nemuzu zapnout sukni sakra musim si vzit volnejsi gate to j eurcite mrcha vzdycky mam tak nafoukle bricho ale picha a boli to zas bude v praci a k tomu jsem precitlivela a naladova a manzel se furt pta co je semnou

cabalkova
16. črc 2009

No jo, ja zas jak ted dostavam nejake tyhormony kvuli IUI, tak mam jednak navaly (v tomhle pocasi fakt lahudka) a pak jsem taky furt namekko, ubulena nebo naopak protivna... a muj muz je sice skoro svatej, ale ne uplne, takze jsem mu dneska rano pekne hnula zluci... budu to muset nejak krotit, abychom to v budoucnu, az to bude "doopravdy" a se mnou budou cloumat tehu hormony, oba nejak prezili... ☹

ally57
16. črc 2009

Klárko - a jakým způsobem ti dělal průchodnost? Kontrastní látkou nebo laparkou? (bojim narkózy... 😔 - jsme strašpytel 😀 )
Jinak to zní opravdu dobře, co píšeš o panu doktorovi - v Pronatalu právě s námi zacházeli jako co tam vůbec lezeme, když se snažíme teprve rok a že 33 není žádný věk, že rodit se dá i ve 40 - no prostě kecy kecy a skutek utek... takže to tam balím a volám! Dneska už to asi nestíhám - měla jsem strašnej pracovní fofr... musím navrhnout a předělat celý web... tak zítra zavolám a objednám nás... Je pravda, že zase nechávat to donekonečna napřirozeno nemá smysl, pak bych si to mohla vyčítat, že jsem něco nedělala dřív...
S tím uklidněním - taky jsem se hodně uklidnila na začátku v Pronatalu, ale po pár návštěvách už z nich pocit klidu rozhodně nemám... 🤐

Ahoj Sluni - dneska je mi fajn - tak jako neutrálně 🙂 respektive nemám čas nad tím myslet, což je asi nejlepší 😉 Třeba ti fakt ms nedorazí - vzpomeň si na Mesinku - taky k tomu přišla jak slepej k houslím 😀 (Mesi, doufám, že se neurazíš... 😉 ) - takže že nevíš, kdy byla ovu, to je úúúplně fukajs! 🙂

Mar - já už dlouho netestovala, tak jsem si to špatně zapamatovala... nějak na testy nemám už nervy, tak čekám na ms a kdyby nepřišla, tak bych teprve koupila test.. ale ona - potvora hnusná - zatím vždycky přišla... 😠 😀

ally57
16. črc 2009

Klárko - brala jsi clostil před IUI nebo injekce? Na vyvolání Ovitrelle? A teď Utroš nebo Duphaston nebo něco jinýho...?

mar26
16. črc 2009

ally to je jasný 🙂 , já si to ještě pamatuju..testovací maniak 🤐 ...však ona jednou nedorazí a zase budeš v lékárné nakupovat testíky 😉
všem vám to holky moc a moc přeju!

ally57
16. črc 2009

Klárko - tak jsem tam volala ještě dnes a objednali mě na 3.9. k MUDr. Černému - nevíš o něm něco...??? Myslíš, že bude taky hodnej a "akční"...? 😉 Koukala jsem na něj na webu a je to takovej šedovlasej fousatej pán... vypadá vážně... tak snad se bude umět i zasmát 🙂

ally57
16. črc 2009

Mar - a kdy myslíš, že už nám ukážeš Natálku...? 😉 😵

mar26
16. črc 2009

ally všichni se ptají na to samé...ale já fakt nevím ☹

ally57
16. črc 2009

mar já vím, že nevíš - to bys musela být vědma 😀 jen se ptám, jestli máš nějaká "znamení" od Natálky, že by se jí už chtělo ven...? 😉 a nesmutni - však už to dlouho nepotrvá a budeš ji držet v náručí 😵 😵 😵

mar26
16. črc 2009

ally ale těch dotazů...u mě dneska dva a manžovi taky dva...a to zítra to bude teprv nápor,protože všichni budou mít důvod mi psát,tak rovnou zahrnou i dotaz kdy to jako bude a já zešílím 😀
Bohužel žádná znamení...prostě se jí nechce....ale stejně jednou bude muset,tak ať si kouká vybrat tu lepší cestu 😠 😀
se těším,až to budete řešit vy a my jen potichounku pozorovat a radši ani nevzpomínat jak to tenkrát bylo 😀

mes
16. črc 2009

Ahoj snažilky! A mar🙂)
Allynko - přesně ten pocit jsem měla celou dobu...že nemám nic dělat, necpat se práškama, že to přijde samo, jen musím chvilku počkat a nechat tělo vydýchat...a vidíš... myslím, že tělo a mysl ti sama dává signál...ale je to na tobě 😉 Budu mooooc držet pěsti!!!!

Micho - já teda tu čárku vidím 😀 Sice malounko, ale vidím 😵

mes
16. črc 2009

Já vždycky když přindu, tak tu nikdo néni ☹

ally57
16. črc 2009

mar - nojóóó ty máš zítra svátek - tak to si pš, že budeš zahrnutá dotazy... 😀
No než my budem čekat první, vy už budete rodit druhý 😀 😀 😀

mesinko - jojo, nechám to teď dva cykly určitě být, už jsem se rozhodla... teda oni mě stejně všude vezmou až v září, tak to se hodí 🙂 a kdyžtak to nějak na podzim začneme řešit 😉 Děkujuuuu ti, dobrá vílo, za pěstičky 🙂

běžím na telku, papapa 🙂

michamicha
17. črc 2009

dobré ráno 😵
jsem nemohla dospat, dneska u nás nocovali známí s dětičkama, jsme si dali včera výborný vínečko co přivezli 😝 🙂

no ale teď to hlavní 😵 dělala jsem další testík a už to neni jen duch, ale taková slabší čárka 😵 😵 😵 když se kouknete do alba, tak něco mezi 6. a 8. dnem od píchnutí HCG a je trošku narůžovělá 😵 😵 😵
chtěla jsem to hned vyžvanit manželovi, ale včera jsme se bavili o testování a já mu řekla, že o mimi budem vědět o víkendu, tak počkám a čárka už bude mnohem silnější 🙂

michamicha
17. črc 2009

ps: vyfotim později, páč návštěva spí v obýváku a já tam mám foťák, tak jim tam nechci lézt 🙂

michamicha
17. črc 2009

nakonec se mi to povedlo vyfotit 😉

cabalkova
17. črc 2009

Ahoj allynko, tak to jsi v tech nejlepsich rukach. Mudr. Cerny je primar tohohle pracoviste Gestu, kamaradka chodila prave k nemu a desne mi ho doporucovala, i pro jeho suchy humor, ale ja nakonec dostala jineho pana doktora a jsem taky moc spokojena. Neboj, urcite to bude fajn, verim tomu, ze v Gestu maji vsichni podobny pristup a hlavne je super, ze se tam obcas potkame... maji moc hezkou zahradu se sezenim venku, tak podrbeme... taky vyhoda. 🙂

Ten problem jestli prirozene nebo neprirozene... ja si nejdriv taky myslela, ze vsechno pekne prirozene a v pohode... ale mesice (a ted uz i roky) bezi, mne je 35, manzovi 46 a uz tak nam budou ve skolce rikam, ze nam ty vnoucata pekne zlobi... tak jakypak cekani... my se ostatne krome IUI snazili i prirozene, tak kdo vi, kdyby se zadarilo, z ceho by to vlastne bylo...

A ted ty dalsi dotazy: 2.-5. den cyklu beru clostil, od 12. dne sledovani ultrazvukem, jestli je folik a jak velky, kdyz mel 20 mm, tak jsem vyfasovala pregnyl (totez co ovitrelle) a druhy den jsem si ho mela nechat pichnout (teda nechala), za dalsi den a pul jsem sla na IUI a o dva dny pozdeji jsem zacala brat utrogestan. Hlavne me "bavi", ze v Gestu maji velmi kvalitni vnitrni utz v kazde ordinaci, takze to pri IUI neni nejake vesteni z karet, ale fakt se pokazde mrknou, jak jsi na tom. Kdyz jde o lecbu neplodnosti, tak vsechno bezi na pokladnu, ale delaji i prevenci, a ta u nich stoji 1900 rocne. Jsem skalopevne rozhodnuta k nim prejit, uz svou dr. nechci ani videt.

Jo a ta pruchodnost: dela se to ambulantne bez jakehokoli umrtveni, je to hotove za pet minut. Zavede se hadicka, kterou se vstrikne fyziologicky roztok fungujici jako kontrastni latka a pak se pomoci ultrazvuku kouka, jestli to spravne tece. Tlaci to a trosku boli, ale snesitelne a jenom chvilinku... a hlavne pak vis, ze jsi ok, coz je taky fajn (a u nas dokonce i prekvapko, protoze nas furt strasili, ze budu mit nepruchozi vejco... ale ze srustu se nakonec vyklubala jen cysta, ktera se vstrebala). Takze abych to shrnula, to vysetreni neni moc prijemny, ale nic strasnyho to neni, neboj!! 🙂

Micho... koukej vyfotit, uz se tu vsechny na ty tvoje // tesime. 😎

cabalkova
17. črc 2009

Jo a vcera v pul devate se narodil muj prvny synovecek Frantisek, ma 52 cm, 3850 g a je pry dokonalej, dneska k nemu zajdeme na vizitaci k Apolinari. 🙂

murynka
17. črc 2009

ahojky holky 🙂

micho super ted už je vidět sice je slabounká ale vidět je 😵 😵 😵 ted ti něco řeknu ju ode dneška s pokus testovat obden at vidíš hezky sílící čárku 😉 😉

holky snažilky hezký den nás dnes čeká velký UZ tak držte palečky děkuji 🙂

michamicha
17. črc 2009

cabal, dala jsem ho do alba 😉

murynko, držim palečky 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru