Druhá vlna naděje. Ještě nejsme maminky, ale budeme

consti
14. črc 2009

Moje milé snažilky.
Těch pár z nás, co ještě nejsou maminkami, ale určitě brzy budou, rychle sem 😵 ! Ať je tato diskuze naplněná nadějí a hlavně // 😉 😵 .

nikare
30. zář 2009

Joooo ty brďo obrnit............ale jak??? mě přijde, že to vždycky na člověka hupsne, ani neví jak !!! Moje kamarádka z vejšky taky furt říkala, že mimčo jako neeee.........nemají pořádně kde bydlet a tak a před měsícem mi napsala, že je v pátém měsíci - prý mi to nechtěla nějak napsat, když ví, jaké máme problémy. To by se z toho jeden normálně obtáhnul !!!
Já mám ty jo dneska nějaký návaly nebo co.........chvíli mi je zima, chvíli vedro..........teď momentálně mrznu. Mám triko, svetr a ještě mikču !!!! 😅

aranel6
30. zář 2009

Jo já vím-ubránit se nedá.
Ty ☹ co řeknou,že mi to nechtěly říkat,že jsou těhu kvůli našim problémům bych fakt nejradši propleskla-nakonec to člověku připomenou ještě dvakrát tolik.😢

Nika, že by příznak-to tu ještě nebylo-návaly. 😉

nikare
30. zář 2009

Jo jo........jak říká paní "Hejlová".........mám návaly pane Pešku 😀 😀 😀 Myslíš jako příznak??? Noo to asi neee......to já mám každou chvíli. A jsem spíš zmrzlina....Ale jen co jsem dopila teplé kafčo, tak se do mě dala zima.... To nechápu. Jo jo, někdo s tím vůbec nepočítá a hups.......a my, co s tím počítáme už několik měsíců jsme furt na bodu mrazu (a já teď doslova a do písmene). Je pravda, že nikdo se o tom se mnou nechce bavit, aby mi to nepřipomínal.........no tak se se mnou nebaví vůbec..........asi jiné téma na světě neexistuje, nebo co !! Já už třeba například vymýšlím, co koupím jako vánoční dárky...........a přišla jsem na to.......že mě vůůůůůbec nic nenapadá 😅 😅 😅 😅
Holky, už máte něco vymyšleno??? Nám včera přišel leták do Makra a tam už prodávají mikuláše a čerty...no pár měsíců a je to zase tu !!! 😅

consti
autor
30. zář 2009

Veru tak držím pěsti,a yb to mrcha nebyla 😉 .
Jinak s těma kamarádkama mi to povídejte. Posledně jsem byla na kafču s tou kámoškou, která jako že děti ještě nee a najednou mi taky řekně, že je v 5.měsíci 😅 😔 . Moc jí to přeji, ale mrzí mě to, to je jasné 😔 . Navíc se vůbec nesnažili, naopak se chránili a dítě v plánu nebylo. Prý pak byla pěkně v šoku z těhu testu a dvou čárek 😀 😅 . Co my bychom za to daly, co? 😉 😎

cabalkova
30. zář 2009

Nika... tak uvidis, jak to dopadne... ja mela ms vzdy tak dva az tri dny po poslednim utrosi, jen pro porovnani... jo a mivala jsem to po nem podstatne mene, nez v prirozenych cyklech... budes cekat, jak se to vyvrbi, nebo udelas testik?? Jo a ja jsem dukazem toho, ze ani ms nemusi znamenat, ze nejsi tehu... 😎

Jinak ja zpivala v Kuhnove detskem, pak po ruznych studentskych, pak prazsky Hlahol a Prazsky smiseny sbor Miroslava Koslera. Tam to bude super a hodne profi, ale zkousky jsou dvakrat tydne a to od sedmi... a ja delam do peti... coz by znamenalo dvakrat tydne nekde dve hodiny blomcat a prijet domu v deset... a to se mi fakt nechce... uz jsem psala pani sbormistrove na Dobris, to by bylo zpivani "jenom" v kostele, ale i tak by to bylo fajn, uz mi to nejak chybi... ale je fakt, ze Koslera si budu pamatovat nadosmrti, byli jsme na zajezdech v Rusku, v Japonsku, ve Spanelsku, a zpivali jsme krasne soucasne veci, tak to byla nadhera... mam to i na CD, co jsme vydali, tak aspon takovou mam vzpominku... A co ty, netahne te to zase ke zpivani??

Stejne tak mam ted nekolik let pauzu v jezdeni na koni a taky mi to moc chybi, tak si rikam, ze to chce obnovit konicky, aby clovek prisel trochu na jine myslenky a mezi jine lidi, ze pak ziska na vse lepsi nahled a perspektivu.

nikare
30. zář 2009

Zuzi........jo jo.........co my bychom za to daly. Bych skákala metr vysoko !!! Já se nějak pokouším vstřeba to, že třeba za ty 2 měsíce pofrčíme někam do Prahy.........nějak to nemůžu pobrat !! Bojim se toho...........sex se stříkačkou je teda nic moc !!!! 😅

cabalkova
30. zář 2009

No, a ja to mam v nejblizsi rodine, my to tam soupem uz skoro dva roky, svagrovka s brachou se zacali snazit vloni na podzim a maji Frantu, kteremu jsou uz dva a pul mesice... to by se z toho clovek zmehnul... 😝 Ale konec stezovani holky, pojdte zase prejit na tema vanoce, to nam slo lip...

ja jsem s manzou domluvena, ze k vanocum ode me dostane vystrihovaci model vzducholode Hindenburg (nebo Zeppelin), ja to zapomnela, kazdopadne je dlouhy metr a pul (skoro) a myslim, ze za dlouhych zimnich veceru ho moc neuvidim, jelikoz bude zalezly v pracovne a bude "cihat".

Jo a vedela bych darek tatovi, vsechny bondovky, ale ten balik stoji 5,300 (ctete dobre) a to fakt teda asi nebudeme mit... leda bychom to pojali jako korporatni darek i dohromady s brachou a jeho rodinou... ale nevim, nevim....

No a jinak klasika, nevim, komu co.... ☹

cabalkova
30. zář 2009

Nika, neboj nic, to nic neni, ta IUI... ani o tom nebudes vedet, hlavne kdyz to bude mit ty spravne ucinky a "nasledky". 😵 😵

nikare
30. zář 2009

Kláry ty brďo, tak to ty jsi oproti mě úplná umělkyně !!! My teda tak slavný nejsme a to taky proto, že je u nás málo sponzorů. Já jsem se se sborem vydala tak maximálně do Německa a vloni byly dětska ve Švýcarsku, ale jinak jsou moooc dobrý. Co se týče celostátních soutěží, tak jsme vždycky měli zlaté nebo stříbrné pásmo.........holt, když jsme nervózní, zpíváme dooost dobře. 😀 😀 No jinak, jasně, že mi to chybí. Ale do dětskýho se už nedostanu 😅 a ten komorák mi tak znechutili, že jsem tenkrát přestala že dne na den. Nedalo se to vydržet........vlastně mě otamtud vyštvala jedna píp.........takže tahle společnost mi vůbec nechybí, ikdyž spousta lidí jo.........se sbormistrama to bylo moc fajn......ty totiž vedou i ten dětský, takže jsem je znala spoooostu let. Ale už nikoho z nich ani nevídám..........a dojíždět někam jinam se mi nechce.......na to jsem asi moc líná a hlavně mám teď jiné myšlenky........dům....papíry........práce.........atd. Víš, já nejsem moc průbojný zpěvák......jsem fakt sborista.....na nějaká sóla mě neužilo, ikdyž jsem taky nějaká měla, ale vždycky ve dvou.......ve sboru jsem slyšel byla, ale jak přišlo na sólo, tak malá dušička a byla ze mě kuňka !!! No strašný prostě 😅 😅 😅 😅

nikare
30. zář 2009

Kláry...........nějak si to IUI nemůžu jako že představit..............měsíc nás asi zase budou zkoumat, co??? a pak roztáhnu nožky a půjdem se s nějakou jehlou plnou těch mršek tulit !!!! Bolí to??? Nebolí??? Může tam být Honza se mnou??? Aby u toho aspoň byl???? Bude nás to něco stát??? A jako následek myslíš, že mě bude blijon poblijon??? 😅 😅 😅 já vím, už si z toho dělám srandu !!! 😀 😀

No já vůbec nevím, co komu k těm Vánocům..............ségra je jasná..........ta dostane nějaký ten "hadr"na sebe......tím jí vždycky dojmu 😀 Za měsíc k dvacetinám jsme jí teď s našima a jejím přítulcem obnovili pc....v jeho firmě rozpordávali rok jeté pc za 6 tis. už i s lcd obrazovkou a tak..........tak jsme jí to koupili, takže to má v pohodě. No taťkovi seženeme asi někde fusak na flinty do lesa.........a hlavně něco zase lesáckýho. Mamce teda vůůůůbec nevím a Honzovi a jeho rodičům a jeho ségře..........tak to bude oříšek !!!!! Ty bláho Kláry ty Bondovky, to je teda mazec !!! Tolik peněz utratím tak za všechny dárky 😅 😅

cabalkova
30. zář 2009

No jo, ono to sborovy zpivani je prece jen jiny nez solo, ale ja to mam moc rada a dela mi to dobre. Jinak my sponzory nikdy nemeli, vzdycky proste bylo domluvene turne za penize a z tech se pokryla cast nakladu, a zbytek jsme si proste platili sami, treba to Japonsko, to jsme platili asi 30 tisic, ale v podstate to byla jen letenka a zbytek se platil z penez, co jsme "vyzpivali". Tak uvidis, treba te zivot jeste nekam zanese a k tomu zpivani se vratis..,.

Jo a pokud jde o navaly, mam je taky, ale je mi veeedro.... a taky furt beham na hajzlik... ze bych neco blbyho snedla? 😝

A to jdu vecer zase tancovat, tak to to bude asi vypadat. 😉

nikare
30. zář 2009

No tak Kláry to běhání na záchod je rozhodně větší příznak, než moje zimnice....co???? že byyyy???? 😅 😉 😉 😉 😉

cabalkova
30. zář 2009

Takze popis IUI... prvni mesic bude vysetrovaci, obvykle se dela z krve hormonalni profil a imuno, pak u partnera spermio a u partnerky jeste pruchodnost (dela se jen mezi 7. a 11. dnem v mesici, tak to mozna nestihnete a protahne se vam to zkoumani na mesice dva). Pokud je vse ok, pristoupi se k IUI, a to bud se stimulaci nebo bez, podle toho, jestli v ramci sledovaciho mesice byla zjistena ovu. Pokud ovu je, zadne pilule se nemusi, pokud neni, zacina se clostilem a utrosem, pozdeji pripadne injekce (ale ty uz vlastne clostik papkas, tak to pro tebe nebude zadna novinka). A pak to funguje tak, ze jdes v mesici, kdy ma byt IUI, 10DC na utz, aby se zjistilo, jestli folici rostou. Pokud ano, naplanuje se podle jejich velikosti IUI (obvykle rostou 1-1,5mm za den a maji mit 22-25 mm v dobe ovulace, takze kdyz je treba na utz folik 18 mm, naplanuji ti IUI za tri dny). Zaroven dostanes recept na Pregnyl nebo Ovitrelle, ktery si 36 hodin pred naplanovanou IUI musis pichnout bud sama nebo s tim zabehnout na libovolnou pohotovost. No a v den IUI se asi dve hodiny pred tvym terminem dostavi tvuj partner, odevzda spermoniky, v laboratori je precisti, nasajou do takove hadicky a pak ti je tam zavedou. Dr. ty zavede "zrcadla", tj. to same co pri normalni prohlidce, a tou tenounkou hadickou (ma prumer asi 3 mm) ti soupne spermoniky do briska. O tom vubec nevis, neboli to, nepicha, nic. Podle moznosti pracoviste te nechaji chvilku lezet a pak jdes domu a jeste je doporuceno to ten samy den pojistit doma.

A ted ty penize:

plati se 30 Kc doplatek na Ovitrelle nebo Pregnyl
pripadne doplatek za clostil nebo utros
a pak jsou tu utz: pojistovna jich hradi maximalne 7 do roka, a to maximalne 4 za ctvr roku... pokud se chodi do CARu, tak se tenhle pocet snadno prekroci a pak si musis kazdy utz hradit sama a ten pak jeden kazdy stoji 296 korun.

Takze se to da, jen vy to budete mit slozitejsi s tim dojizdenim, ale to date. 😉

cabalkova
30. zář 2009

Nika... tak to behani teda tezko, nezapomen, ze jsem 7DC, a je to behani (damy prominou) tezkeho kalibru, 😵 😵

cabalkova
30. zář 2009

Jo a jeste, nika... v CARu, kam jsme chodili my, mohl partner normalne byt... kam mate namireno vy, do ktereho?

cabalkova
30. zář 2009

Nika, muz vyhral v tombole na hasicskym bale dva frtany v darkovem baleni, co maji tvar patrony a jsou na nich nejake lesacke motivy. Lezi nam to v krabicce doma na polici a nevime, co s tim. Neudelalo by to tatinkovi radost? Ze bych ti to poslala poctou... 😉

nikare
30. zář 2009

Kláry promiň..........já zapomněla, že jsi nám skočila na začátek Tabuly Rassa !! 😔
Hele a s těma vyšetřeníma.........když už mám více méně všechny tyhle vyšetření od mého dr. tak to nic neznamená?? Oni to budou dělat znovu??? Spermio máme, na průchodnosti jsem byla, clostil beru.......vájo jsem minulý měsíc měla.........co???

cabalkova
30. zář 2009

Hele, to asi zalezi na CARu, my treba taky spermio meli, ale chteli si ho delat znova, ze sleduji jine hodnoty. Ja myslim, ze by pomohli, kdyby ti tvuj doktor dal s sebou vypis z lekarske dokumentace, oni by na to mrkli a rozhodli se, co z toho "uznaji" a jestli budou neco jeste dosledovavat. A do ktereho CARu jdete?

cabalkova
30. zář 2009

A jeste dotaz: ty jsi dostala clostil, ze ovu nebyla, nebo na zvyseni sance na otehu??

nikare
30. zář 2009

Kláry vůbec nevím kam nás pošle...........jenom říkal Praha..........tak to se asi dozvíme za ty dva měsíce. Jestli má s někým nějakou spolupráci, nebo jestli to bude na náš, kam půjdem..........fakt zatím nevím..........Tak spermio by se dalo, ale s tou průchodností bych radši, abych na to už nemusela..........to už fakt neee !!! a když víme snad i diagnozu, proč to nejde ( teda doufám, že je to ono) tak by mi to tam mohli šoupnout hned ten měsíc !!! Já vím, si to představuju moc jednodušše. No a kdybych si teda jako mohla vybrat, kam pojedem, tak kam si mám vybrat???

nikare
30. zář 2009

Clostil jsem brala na zvýšení šance otěhu..........asi aby tam radši bylo těch vajíček víc a měli třeba tu cestu ty mršky snažší, na ovuli asi ne..........protože si třeba pamatuju, že na začátku, když jsme se začali snažit (teď se omlouvám, jestli to bude pro někoho nechutné) ale mě kdy bolí děsně při ms břicho a nohy, tak ze mě musí vyjít takový kusy tkáně (asi tý odloupnutý dělohy a to tak hrozně bolí) a i na začátku, když to se mě vyšlo, tak jsem to zkusila rozmáčknout a bylo tam takový žlutý cosi - prostě jak žloutek, takže si myslím, že ovu normálně mám. A teď, když mi dr dělal ten utz a byla jsem 12-13 dc, tak jsem měla vájo 17 mm, tak si myslím, že jako ovu mám, ale holky se tam prostě nemůžou probojovat - asi !!!!

nikare
30. zář 2009

A ten minulý měsíc jsem vlastně byla už bez clostilu........jen s utrošem...........tak jestli neměl ještě vliv clostil z minulého měsíce, tak to bylo přirozené.........ale asi už nepůsobil, protože tam bylo jen jedno na pravém vaječníku, jinak neee.......a to by jich tam asi bylo víc !!!!

cabalkova
30. zář 2009

Nika... on ma pan doktor urcite nejakou zkusenost s nektery CARem, my chodime (chodili jsme) do Gestu a byli jsme tam moc spokojeni, a co jsem tam poslala Allynku, tak se zda, ze je spokojena taky.

Jinak clostil pak jeste nekolik mesicu pry pusobi, udajne minimalne jeden, tak treba to jeste bylo tim, a ja po clostylu mela jen jedno vajucho, tak mi prijde normalni, jestli tam pan dr u tebe taky videl jenom jedno... jo a to s tim popisem ms, nika, vajicko je tak maly, ze ho nemuzes videt. 😉

Podle teplot ovu mas, ne? To bych brala jako smerodatny, plus ty utz... pocitej s tim, ze ti tu IUI asi uplne hned prvni mesic neudelaji, ono taky trva, nez si na tebe najdou volny okynko na prvni schuzku, my cekali asi mesic... ale muzes se poradit s panem dr., jestli se nekam neobjednat uz ted a kdyz se do te doby zadari, tak to pak proste zrusis a je to. 🙂

nikare
30. zář 2009

Kláry jak to, že je vajíčko malý, když má nějakých 20 mm???? To je podle mě obrvájo !!!! No ale ať to bylo, co to bylo, hlavně že minulý měsíc tam bylo. No a podle teplot teda nevím......já totiž neměřím !!!!
Jo a s tím Gestem............jasně, to je vlasntě nejprve zavolat.........a tam mi řeknou, že za měsíc, tam přijedem, tak řeknou, že za měsíc a za měsíc a bude nový rok !!! chjo !!!! Tak to bude teda !!!!! kéž by to vyšlo přirozeně !!!!

cabalkova
30. zář 2009

Nika, ty nase zmatkarko, to, co ma 20 mm je folikul, ze ktereho se to vajicko uvolnuje a to je pidi, to bys nevidela. 😵

nikare
30. zář 2009

jejda Kláry fáááákt???? No nepovídej...........tak to jsem teda byla vedle jak ta jedle............no není lepší nevědět???? 😀 😀 😀 😀

aranel6
30. zář 2009

Teda vy jste povídalky-člověk chvíli pracuje a takováhle informační smršť. 🙂
Ale zase jsem chytřejší-hlavně ten popis IUI je zajímavý.

cabalkova
30. zář 2009

Nika... k cemu jsou vsechny informace, hlavne aby bylo mimi, co?! 😉

nikare
30. zář 2009

jasně.........už radši nic nezkoumám !!! akorát jsem pak za trotla, co??? 😀 😀 😀
Jo aranelko, to abyste pak měly co číst 😀 😀

cabalkova
30. zář 2009

Nika... hele, ale ono je to zase roztomily a ja si pak muzu zahrat na pani ucitelku, ze jsem takova jako desne chytra, ze jo?! 😀 😀 😀

Stejne jsou na tom nejlip holky, co nevedi nic o mereni teploty, plodnych dnech, hlenech, velikostech vajec a podobnych kravinach, a proste do toho vlitnou a je to. 🤐 Skoda jen, ze mezi ne taky nepatrime. ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru